Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3608
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Rix »

Lõppeks loksus tegelikult kõik üsna loogiliselt paika: Toome jäi Taltsi kodumaale jäämisega üle ning koondise ning eesti korvpalli suhtes tegi lõppeks õige sammu Cramosse. Veidekas oleks pidanud kindlasti juba hooaja alguses ikkagi Rocki minema. Mulle tundub, et nii Rock kui Cramo on suhteliselt võrdselt komplekteeritud sel hooajal, seega saab jälle põnev olema, pluss õla tagant paistab see TTÜ/Kalev, kes siiski kokkuvõttes jääb pisut nõrgemaks. Siin mehed muudkui muidugi kõrvutavad nimesid paberil, kuid korvpallis vaid individuaalsed oskused ja reputatsioon ei loe, eelkõige arvan, et otsustavaks saab EMVl hoopis taktikalised valikud. Tsinn siiski ei ole päris see Tsinn, kes hooajad tagasi, aga võimalus on muidugi minna paremaks, arvatavalt saadetakse ka nigeerlane siiski minema. Kindlasti tuuakse mõl meeskonda seega mängija juurde, eelarvetes oleks mõlemal meeskonnal seda ruumi kindlasti. Igatahes, veidemanni seisukohast igati õige samm, Rocki meeskonna suhtes (3 aastane projekt) kah, mees peab nüüd tõestama, et eelmise hooaja ja koondise mängud ei olnud vaid lühiajalised õnnestumised (mäletate Rannulat?). Toome peab aastaga arenema, et näidata, et pole Taltsist kehvem, Kurbasel on aeg ärgata ning Arbet paistab kontrollmängude põhjal nagu uus mees. Ega üle kahe nn tippklubi Eestisse mahu, lihtsalt mängijaid ei jätku. Cramo, ma usun, otsib nüüd juba korralikku tugevdust, nn järelturult ning kui ei leita piisavalt oskuste ja hinna suhtega mängijat, siis Kussa ei võta poolikut meest kah.
Ja ette vinguda ning kõvatada pole tõesti mõtet, Kuusmaale võiks anda ikka kuu tõestamist enne kui siin nutma hakata, Rocki fännid võiks ka vähem sellist "Rocki potentsiaal on nüüd miljo-triljon korda üle" juttu siin lasta, eelkõige ootame ära esimesed mängud nn neveziste ja valmireadega, ja seda mõl. meeskonnalt. Vef ja Siau on suurfavoriidid BBLis, teistega peaks meie meeskonnad kenasti ka paberil hakkama saama (mitte üle olema), kui oma mäng leitakse. Jääb üle oodata igatahes põnevat hooaega, seda just teatud mängijate tõttu (Toome, Veidekas, Arbet, tamm, Kurbas).
Viimati muutis Rix, 21 Sept 2010, 19:55, muudetud 1 kord kokku.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas KalevRuus »

Minu arvamus:
Tagaliin - Tsinn annab selge eelise Rockile, tartlastel vedas meeletult, et mehe eelmine hooaeg kujunes selliseks nagu kujunes ja nad ta taas endale said.
Ääred (nr. kolmed): suht võrdne olukord, eks näis kas Eichfuss teeb arenguhüppe ja Arbet suudab näidata oma parimate päevade taset ja eeskätt stabiilsust.
Korvialune tsoon: pigem Rock. Hollandlast ja neegrit ei taha esialgu võrrelda aga Rockile annab eelise Talts ja asjaolu, et Allingu näol on neil veel üks suht jõuline keskmängija kes oskab ja tahab keha anda. Seda just kaitses.

Aga võtmesõna, miks ma Rocki võimalusi paremaks pean, on potentsiaal. Rockil on päris mitu meest kes võivad teha võimsa hooaja - eeskätt Tsinn, kes vormi tõustes on kindlalt Eesti liiga parim mängija ja vanustki mehel alles 24 vist, seejärel muidugi Veideman, ehkki ma miskipärast kardan, et sel aastal uut võimsat hüpet edasi ei tee -aga oma koha mängib välja kindlasti - siis Eichfuss muidugi, kontrollmängude põhjal on Kurbas püositiivselt üllatanud ja lõpuks Sten-Timmu, kelle eelmine hooaeg polnud kõige õnnestunum peamiselt seetõttu, et sõjaväe pärast jäi hooajaeelne füüsiline ettevalmistus tegemata.
Kalevi puhul ma kahjuks väga ei näe mehi, kelle kohta sama võiks öelda. Ehk Saks - aga ilmselt jääb ta ikka vahetusmeheks kui just imet ei tee. Loodetavasti Kitsing - aga tema positsioonil on Keerles ees, keda ta ometi üle ei mängi. Ülejäänud kaader on rohkem selline "tuntud headuses" tüübid, kes võivad teha kena hooaja aga mingit erilist läbimurret ma ette ei kujuta.
Aga ma loodan, et eksin Kalevi koha pealt.
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas barons »

üldiselt mulle Kuusmaa meeldib, ta on maksimalist ja põhimõttetega mees, nagu omalajal oli väljakul! Jones`i minemasaatmine on arvestades tema taset ja kus Kalev mängima hakkab, ikka natsa nõrk...põhimõtteliselt võiks nüüd Sõber Jones`ile helistada ja Tarva kutsuda, nagu omalajal Alleniga tegi. arvan, et seal oleks Jones`il tõestamist küllaga, usutavasti saaks ta seal ka hakkama, aga vaevalt Sõber talle ikkagi helistab.
aga mitte Jones´ist ei tahaks ma kirjutada. mõnevõrra teeb meele kurvaks, et Kuusmaa ja Kalev ei tahagi suures mängus kaasa lüüa, tuleb tunnistada, et Toome ja Saksa ja Kitsinguga läheb isegi BBL-is raskeks, räägimata VTB-s. võime ju rääkida, et omad poisid mängivad ja arenevad...loodame seda, aga kas see ikka nii on, kui pakid hakkavad tulema. hirmuga vaatan kas või nä. Himki rosterit, või Prokomi oma. oh küll, Saks ja Kitsing...küsimus on, kas Keerlesgi nendega hakkama saab?
aga mängijate palkamine, kodust või piiritagant on meeskonna omanike ja treenerite pärusmaa, meil fännidel, vähemalt Eestis, ei ole veel piisavalt häält ja võimu, et mõjutada meeskonna eestvedajaid. väga tahaks, et Kalev oleks nii BBL-is, kui ka VTB-s ikka tabeli eesotsas, rääkimata koduste meistrivõistlustest. kuigi praegu päris täpselt aru ei saa, et kes on see mees, kes rasketel hetkedel teised kaasa toob ja ise team liidriks saaks? kas keerles suudab seda, Gert Dorbek, või siis Gregor äkki? kõigil on ainest, aga samamoodi võib neid mehi nimetada ka ebastabiilseteks, aga näis, loodan väga, et Aivar teab, mida teeb!
ent siiski tahaks teha veel ühe tähelepaneku! on sügav kahtlus, et kas TTÜ`s 3-aastase projektiga ja nüüd Kalevi eesotsa saanud ja samas liiniga jätkav Kuusmaa mitte ei valmista end ette saamaks ühel päeval Eesti koondise vanemtreeneriks, treenides praegu omale tuumikut, kellega Eestit üks kord taas finaalis esindada!
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4478
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas vaim564 »

Rock võiks nüüd Jonesi endale võtta. Praegu on ründeliinis küll Talts, aga ega Paade ja Raadik nüüd arvestatavat vahetust talle ei pakku, Jones aga oleks loodetavasti mõne aja pärast juba konkurentsivõimeline.

E: Arvestades ka seda kui Talts peaks lahkuma
Asjaajaja
Kasutaja
Postitusi: 1288
Liitunud: 11 Nov 2008, 20:10

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Asjaajaja »

Mul on hirm, et Cramo hakkab VTB-l veel hullemaid pakke saama kui eelmine hooaeg. :|
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Kalevpoiss »

KalevRuus kirjutas: Aga võtmesõna, miks ma Rocki võimalusi paremaks pean, on potentsiaal.
Mäletan, et üleeelmine hooaeg räägiti hooaja jooksul vähemalt miljon korda Cramo tohutust potensiaalist (Linehan,Fox,Lyde,Kangur jne.), mida lõpuks realiseerida ei suudetudki. Nii, et ainult potensiaaliga, midagi ära ei tee.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas nojah »

KML suudeti ju võita. BBL-is läks jah halvasti aga tegelikult oli seekord ka Rockil kõvasti potentsiaali - Beard, Sanikidze, tippvormis Tsintsadze jne. Lihtsalt halb juhus, et suhteliselt halva põhihooaja teinud Rock kohe play-offis vastu tuli.
Kasutaja avatar
Kalev4ever
Kasutaja
Postitusi: 2728
Liitunud: 28 Juun 2008, 19:03
Asukoht: Paide

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Kalev4ever »

Kalevpoiss kirjutas:
KalevRuus kirjutas: Aga võtmesõna, miks ma Rocki võimalusi paremaks pean, on potentsiaal.
Mäletan, et üleeelmine hooaeg räägiti hooaja jooksul vähemalt miljon korda Cramo tohutust potensiaalist (Linehan,Fox,Lyde,Kangur jne.), mida lõpuks realiseerida ei suudetudki. Nii, et ainult potensiaaliga, midagi ära ei tee.
Aga kas siis ei olnud potenTsiaali? See, et ühe klubiga ei osatud mängida, ei tähenda, et potentsiaal puudus. Leedu hiiud sahkerdasid oma ära ja oligi pizdets. Rytasega võõrsil mängu vaatasid? Vist mitte.
Fear the prophet!
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Kalev4ever kirjutas:
Kalevpoiss kirjutas:
KalevRuus kirjutas: Aga võtmesõna, miks ma Rocki võimalusi paremaks pean, on potentsiaal.
Mäletan, et üleeelmine hooaeg räägiti hooaja jooksul vähemalt miljon korda Cramo tohutust potensiaalist (Linehan,Fox,Lyde,Kangur jne.), mida lõpuks realiseerida ei suudetudki. Nii, et ainult potensiaaliga, midagi ära ei tee.
Aga kas siis ei olnud potenTsiaali? See, et ühe klubiga ei osatud mängida, ei tähenda, et potentsiaal puudus. Leedu hiiud sahkerdasid oma ära ja oligi pizdets. Rytasega võõrsil mängu vaatasid? Vist mitte.
No kokkuvõttes eurosarjas alagrupi viimane ja BBL-is vist 5 (ei viitsi järgi vaadata) - no minu arust ei olnud oma potensiaali täielik ära kasutamine. Ja KML võitmine polnud tol ajal midagi erilist, siis ju niikuinii ainult 2 varianti oli, et kes võidab.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3608
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Rix »

See, et ühe klubiga ei osatud mängida, ei tähenda, et potentsiaal puudus. Leedu hiiud sahkerdasid oma ära ja oligi pizdets. Rytasega võõrsil mängu vaatasid? Vist mitte.
No kokkuvõttes eurosarjas alagrupi viimane ja BBL-is vist 5 (ei viitsi järgi vaadata) - no minu arust ei olnud oma potensiaali täielik ära kasutamine. Ja KML võitmine polnud tol ajal midagi erilist, siis ju niikuinii ainult 2 varianti oli, et kes võidab.[/quote]
Lõpptulemused lõpptulemusteks, vaata parem, mis seis siis oli BBLis ning mis vastased olid Eurosarjas ning kuidas mängiti. Nii kõva see sats ei olnud, et end selliste vastaste vastu eurokast alagrupist edasi vedada, aga BBLi finaaliks oli seda va potentsi küllaga.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Kalev4ever
Kasutaja
Postitusi: 2728
Liitunud: 28 Juun 2008, 19:03
Asukoht: Paide

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Kalev4ever »

Rix kirjutas:
See, et ühe klubiga ei osatud mängida, ei tähenda, et potentsiaal puudus. Leedu hiiud sahkerdasid oma ära ja oligi pizdets. Rytasega võõrsil mängu vaatasid? Vist mitte.
No kokkuvõttes eurosarjas alagrupi viimane ja BBL-is vist 5 (ei viitsi järgi vaadata) - no minu arust ei olnud oma potensiaali täielik ära kasutamine. Ja KML võitmine polnud tol ajal midagi erilist, siis ju niikuinii ainult 2 varianti oli, et kes võidab.
Lõpptulemused lõpptulemusteks, vaata parem, mis seis siis oli BBLis ning mis vastased olid Eurosarjas ning kuidas mängiti. Nii kõva see sats ei olnud, et end selliste vastaste vastu eurokast alagrupist edasi vedada, aga BBLi finaaliks oli seda va potentsi küllaga.[/quote]
Eurokas oleks olnud vähe rohkem õnne vaja. Saksamaa klubi vastu näiteks vabakaid paremini pannud ja kodus ülipõnev mäng Triumfiga võidetud ja oleksimegi edasi olnud. Aga läks nagu läks ;)

Oh, tuleks juba see nv ja BBL Cup kiiremini... :D
Fear the prophet!
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Egert »

Võiks juba tõesti reede olla. Mida rohkem sellele mõtlen, seda pikemaks päevad venivad :D
Mr. Aff
Kasutaja
Postitusi: 935
Liitunud: 27 Okt 2008, 19:15

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas Mr. Aff »

BBL's hakkavad nii Cramo kui Rock veel koledamaid lutte saama Läti-Leedu keskmike käest, kui mullu. Seal mängivad ikka samal tasemel kohalikud või uued tasemel noored, aga Kalevil leegionäre ju pole pea üldse see aasta, kes enne eelmist hooaega on veidikegi välja vedanud. KES HAKKAB PUNKTE TOOMA? Arbet, Keerles, Dorbek? Please... Liidrit pole, nagu siin juba öeldi ära. Olgu Kuusmaal kui tahes Raudne distsipliin, sinna sisse on vaja heade individuaalsete oskustega tegelast, kelle peale vajadusel mängida.
Rockil on Tsinn, aga Tein läinud ja tsentrit pole isegi Morrisoni tasemel. 55:70 täiesti no-name'dest koosneva Nevezisega näitas ka nende tuleviku ilusasti ette ära.

PS: Kas Cramo mängib tõesti pea kõik BBL kohtumised Saku Suurhallis? Masendavalt tühjaks saal ei jää või, kui nüüd veel osad täitsa arvestatava TTÜ fännideks ka üle kolivad?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4478
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas vaim564 »

Ei ole see TTÜ-K või K-TTÜ nüüd ka mitte midagi erilist. Isegi kui Kalev ja Rock ongi veidi nõrgemaks jäänud, siis kui lubatakse ennustada - on nad piisavalt tugevad, et ma pakun, et K-TTÜ jääb Tarvaga pronksi peale mängima. Üksikuid mänge nad võivad muidugi võita ja ka BBl-s päris viimaseks nad ehk siiski ei jää, Valmiera ning Liepaja Lauvasega jõuavad mängida küll.
aas
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 12 Sept 2010, 20:06
Asukoht: Lund

Re: Vaikselt mõeldes järgmisele hooajale

Postitus Postitas aas »

No selle täitsa arvestatava TTÜ fännid kolisid omakorda Cramo ridadesse, nii et asi on tasakaalus.
Vasta