Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas KalevRuus »

Kui publikust veel rääkida, siis koroona on kahtlemata oma pitseri vajutanud aga ega pole ka kuskilt näha, et klubid ise või alaliit midagi ära teeksid. Kas käiakse koolides, kas kutsutakse klubi noormängijaid saali, kas üldse toimib mingi turundus ja promo? Mina pole ammu näinud. Kas nt peale CSKA võitu poleks saanud teha raadio- või telereklaami, kus öelduks, et võitsime Euroopa ühte parimat klubi, tulge ja aidake kaasa, et võidame ka järgmist vastast.
Neid meetodeid ja nippe on tohutult aga point on selles, et kõike tuleb teha järjepidevalt. Jalgpalli näitel suutis isegi publiku mõttes kõige lootusetum klubi ehk Narva Trans koroonaeelsel ajastul publikuarve kõvasti kasvatada, kui jalkaliit hakkas kogukonnajuhtide tööd utsitama.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas bckalev-cramo »

KalevRuus kirjutas:Kui publikust veel rääkida, siis koroona on kahtlemata oma pitseri vajutanud aga ega pole ka kuskilt näha, et klubid ise või alaliit midagi ära teeksid. Kas käiakse koolides, kas kutsutakse klubi noormängijaid saali, kas üldse toimib mingi turundus ja promo? Mina pole ammu näinud. Kas nt peale CSKA võitu poleks saanud teha raadio- või telereklaami, kus öelduks, et võitsime Euroopa ühte parimat klubi, tulge ja aidake kaasa, et võidame ka järgmist vastast.
Neid meetodeid ja nippe on tohutult aga point on selles, et kõike tuleb teha järjepidevalt. Jalgpalli näitel suutis isegi publiku mõttes kõige lootusetum klubi ehk Narva Trans koroonaeelsel ajastul publikuarve kõvasti kasvatada, kui jalkaliit hakkas kogukonnajuhtide tööd utsitama.

Tead kui palju maksab telereklaami minutid või selle produtseerimine? Raadioreklaami puhul kaalusime teatud variante, kuid eelarve pani omad piiri.

- Vaidlen sulle sellelt poolt vastu, et klubide tasandil on vähemalt tasuta reklaamimise suhtes, ehk sotsiaalmeediakanalid igal klubil Eestis suure sammu edasi teinud tänavusel hooajal.

- Koolides käimise puhul meie kahjuks räägib väga tihe graafik (reisid, trennid, mängud, taastumispäevad jne). Kuid nagu eelnevalt kuskil teemas mainisin, siis oleme pakkunud võimalust kõikidel Eesti noortevõistkondadel tulla saali üliodava pileti eest või tasuta (oma klubi kasvandikel, ning seda kasutas CSKA ajal Keila, Tallinna Kalevi akadeemia, Strasbourgi mängul oli 55 Saku KK last).

- Lisaks oleme olnud Päevalehes koostöös Piletitaskuga, Linnaekraanide ekraanidel VTB ja BCL mängudega, Delfi banneritel mängupäevadel, kasutame Mailchimpi kus saadame ligi 700'le inimesele hetkel teavitusi mängudest.

- Jalgpalliga on see võrreldamatu, see sama kogukonnajuhtide projekt mida mainisid on rahastatud EJL ja UEFA poolt, ehk nende eelarve kogukonnategevuseks ning 3-aastane leping kogukonnajuhiga on suurelt jaolt toetatud läbi nende organisatsioonide (ma 100% pole kindel kas ja mis mahus klubid seda finantseerima peavad, kuid kindlasti võib kuskilt midagi leida selle kohta detailsemalt kui see - https://jalgpall.ee/voistlused/uudised/ ... ule-n14972" onclick="window.open(this.href);return false; )

Hetkel nagu näha tiirlevad kõik võimalikud lahendused ümber raha mida spordivõistkondadel niigi vähe - odavam piletihind = vähem raha, mängijate ärasaatmine/uute toomine = rahaline kulu, rohkem kulusi turundustegevusse = vähem raha, mängida BCL = rahaline kulu. Toon veelkord välja, et olen nõus kõike saaks palju paremini teha ning peame töötama selle nimel, kuid hetkel tuleb vaadata selle vaatenurga alt, et kas ja kui hästi kasutame ära võimalike tasuta turunduskanaleid ning kas on mingeid võimalusi veel mida saaks kasutada madala kuluga ära, et tuua inimesi rohkem saali, et tuua uusi sponsoreid meeskonna juurde ning läbi selle arendada kõike muud.

Kui kellegil on mingeid häid ideid/soovitusi, oleme alati avatud ning kaalume kõik võimalused läbi!

EDIT: siinkohal tahaks ühe valupunkti küll välja tuua, see on meedia narratiiv, mis millegipärast on Eesti korvpallis väga negatiivse alatooniga. Kui me lähme vastamisi paberi peal ja eelarveid võrreldes kordades tugevate tiimidega ja jääme alla oleme me kehvad, kui me lähme vastamisi tugeva meeskonnaga ja võidame on vastased enamasti kehvad (CSKA mängu järel põhijutt kui halvad nemad olid, Astana meeskonda pidimegi võitma, Tofase esimene mäng pidimegi võitma neil mängijad puudu jne), jalgpalli puhul see nagu ei kõla nii otsekoheselt välja vaid pigem hoidutakse sellisest alatoonist, et jalgpalli kuvand kahju ei saaks...
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas East »

Viimsil oli hooaja alguses 6 põhimeest, keda võis pidada ESTLAT liigas hakkamasaavateks - Laane, Harris, Veideman, Lips, Jurkatamm, Zakis. Eile saabus lõpuks see hetk, kus platsile sai neist panna ainult pooled ning see väljendus selgelt ka tulemuses ja mängupildis. Ma pean siiski tunnistama, et mõnes mõttes on Viimsi pink mind positiivselt üllatanud - eriti Rikberg ja Sünd. Sellegipoolest on selge, et Viimsi rotatsioon on liiga lühike ning vähemalt ühte lisajõudu oleks hädasti vaja, et selliseid koledaid kaotusi vältida. Hooaeg on veel noor ning pole mingisugust garantiid, et Veideman ja Zakis (või keegi teine põhitegijatest) taaskord vigastada ei saa.

TalTechi osas sai Arbeti viimasest intervjuust välja lugeda, et hetkel keskmängija poole vahendite puudumise tõttu siiski ei vaadata. Huvitav, kas hooaega alustati siis negatiivse eelarvega? Sest hooaja käigus on saadud kaks sponsorit juurde, sh nimisponsor, kelle rahaline panus võiks olla kõige suurem. Igatahes kahju sellest, sest kui konkurendid saavad mängijate vahetamisega/lisajõu hankimisega veel juurde panna, siis TalTechil läheb uute käikude leidmine keeruliseks.

Tartu puhul saab põnev näha olema, kas Bearden jääb tiimi või otsitakse tema asemele siiski kedagi, kes suudaks suuremat liidrirolli kanda. See tunduks hetkel kõige tõenäolisem koht, kus võiks saada juurde panna. Viimase kahe mänguga on saadud hea emotsionaalne flow, kuid eks näis, kuidas tänane Kaleviga mäng seda flow'd mõjutada võib.

Kui Tartul on positiivne hoog hetkel sees, siis Pärnul oleks ka hädasti midagi seesugust vaja. Napid kaotused, vigastusprobleemid, kehvad välismängijate valikud. Tagaliini toodud Frazier vähemalt minu meelest piisavalt head taset ei ole näidanud - Ogre vastu mängu küll ei näinud, aga Ventspilsi vastu oli ta ikka nii kehv ja toores, et üsna kahtlane, kas temast on võimalik midagi välja pigistada. Eesliini puhul on mõneti samasugune olukord nagu Viimsi puhul. Valeika on küll hea mängija, aga vanusenumber on korralik ning tema mänguminuteid tuleb kontrolli all hoida. Edogi saadi palgalehelt nüüd õnneks maha.

Ma ei usu, et Pärnu tooks kahte uut välismängijat juurde. Seetõttu jääb küsimuseks, kas otsustatakse Frazier välja vahetada või tuuakse keegi Edogi asemele eesliini täiendama.

Rapla puhul tundub, et kui ühtegi vigastust nüüd ei teki, siis ollakse päris heas seisus. Ma pean ütlema, et Rapla meeskonna tasakaal on üsna sümpaatne - heal tasemel välismängijad, mõned kogenumad eestlased Paasoja ja Kaldrete näol ning siis noormängijad Välbi ja Ruubeli näol, kes on üleootuste hästi hakkama saanud.

Tarvas on naljakas meeskond. Kaks enda tasemel vastast kägistati ära (Valmiera ja Tallinna Kalev), aga sellega sai jõud ka otsa ning ülejäänud detsembrikuu mängudes saadi keskmiselt 35 punktised kaotused. Tervikuna vaadates on senine hooaeg olnud väike pettumus. Noorematest eestlastest pole keegi üle enda varju hüpanud: Kasemets on pigem lati alt läbi jooksnud, Niitsi ja Saaremäeli puhul oodanuks ka suuremat arenguhüpet. Välismängijatega on minu meelest ka alt mindud. Ma ei tea küll täpseid rahanumbreid, millega need mehed (Josipovic ja Nikolic) siia toodi, aga mul on tunne, et veidi parema skautinguga ja riske võttes õnnestunuks paremad valikud leida. Nikolic võib oma kolmikduubleid teha, aga sellegipoolest jääb mul tema puhul alati sisse tunne, et ta ei muuda tegelikult meeskonda paremaks, ta pole liider ning ta on liiga ebastabiilne. Ainsa erandina näis Tyson lootustandev, aga temaga läks nii nagu läks - asenduks toodud Jordan Smith ei kujuta endast aga enamat kui trennikeha.

Tarvasel oleks minu meelest potentsiaali juurde panna, kui välismängijatega veidi vangerdataks. Kas selleks muidugi võimalusi on, ei tea.

Väikese Kalevi puhul oskab äkki keegi kommenteerida, kas meeskonna viimase aja 7-meheline rotatsioon on põhjustatud koroonast/vigastusprobleemidest või on seal muud küsimused õhus? Nii või naa näib nende hooaeg ikka õudse punnitamisena. Paar korda on sähvatatud, aga sellist head keemiat seal küll tekkinud ei ole ega näi ka tekkimas.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Uhhuu »

Ma olen erinevalt eelkõnelejast Rapla suhtes negatiivselt meelestatud. Minu jaoks on Rapla puhul tegemist selle hooaja suurima pettumusega Tartu kõrval.

1. Meeskonna komplekteerimine võttis ilmatu kaua aega ja tulemuseks on see, et jätkuvalt puudub mängujuht, kes asja kindlakäeliselt ohjaks.
2. Meeskond mängib kogu aeg samas stiilis, sõltumata sellest, kes on vastas, mis koosseis on väljakul ja milline on mänguseis. Püütakse mängida kogu aeg hästi kiiret korvpalli, aga sellega kaasneb see, et igas mängus sooritatakse väga palju ebavajalikke ja ebaloogilisi lahendusi. Teatud Rapla mängijad pole ei tehniliste oskuste ega ka mängutarkuse poolest üldse võimelisedki sellist mängustiili edukalt teostama. Millega seoses jõuame järgmise punktini.
3. Ebaadekvaatne rotatsioon. Üheteistkümne-kaheteistkümne mehelise rotatsiooniga saab edukalt mängida näiteks Hispaania liigas, kus meeskondade koosseis on väga ühtlane. Rapla puhul aga, kus ühelt poolt Paasoja-Martini ja teisalt näiteks Välbi-Ruubeli vahel on üüratu klassivahe, on paratamatu, et mäng käib tohutute kõikumistega ning kaotatakse ka meeskondadele, kellele mitte mingil juhul kaotada ei tohiks.

Ma prognoosisin Raplat hooaja eel eestikatel kolmandale kohale, aga hetkel näib see pigem ebatõenäoline. Eriti juhul, kui Tartu peaks hoo üles saama. Ühisliigas ähvardab Raplat üldse play-off`ist välja jäämine.

Väike Kalev on alati hiilanud kummaliste otsustega komplekteerimise osas, aga 18-aastase lätlase Daniils Smirnovsi värbamine suure haibi saatel mõjub erti jaburalt. Ma ei suuda tema puhul tuvastada mitte ühtegi mängulist elementi, milles ta oleks parem Marek Ojamäest, kelle Klandorf meeskonnast minema saatis ja kes nüüd Raplas mängib. Smirnovsi klassiga mängija värbamiseks poleks olnud tarvis Läti poole vaadata. Selliseid noormängijaid leidub meil ka esiliigas.
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas vlk »

Nagu näha, siis reamängudes Tartul erilist šanssi Kalev/Cramo vastu pole. Halleri üle väga hea meel, 8/10 kolmesed ja meeskonna parim sellega :) .

Mis puudutab eelnevat vestlust siin, siis ausalt öelda ei näe, et Tartu mingit suurt tõusu suudaks teha. Raske saab olema näha, et Rakveret ja väikest Kalevit ei suudeta edestada, aga enamaks olla võimeline... pigem mitte. Rapla puhul ütleks seda, et koosseis on kuidagi väga segane. Kui praegu satuks mõnda mälumängu, siis enam-vähem suudaks iga kohaliku liiga meeskonna mängijad üles lugeda, kuid Rapla puhul osutub see keeruliseks. Juba eelmisel hooajal võis vaikselt täheldada, et mingit konkreetset nägu see sats pole. Veidi ümmargune jutt mu poolt, kuid sarnaselt Uhhuule arvan samuti, et saab olema suur katsumus medalimängudele jõuda. Pigem seal lisaks Kalev/Cramole Viimsi ja Pärnu.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas theundertaker »

Lihtsalt kui tuleks need mehed koju, kes mängivad välismaal esiliigas jne, siis oleks Raplal ka eesti mehi olemas, aga kahjuks ei ole võtta mehi kõigil klubidel. Mis me teha saame?
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Maxi »

Raplal 5 välismängijat + nö. kohalikud poisid. Ega keegi ei osanud ette näha, et Sutt vigastuste tõttu hooaja lõpetab. Komplekteeriti võrdlemisi hilja ja hooaja algus on raske, aga välismängijad on neil korralikud ja kui vahetusmehed suudavad enam-vähem hoida, siis ma näen küll võimalusi medali peale mängida. Sisuliselt Viimsi/Pärnu/TTÜ/Rapla vahel jagatakse 2 medalit, ma küll ei oskaks neist kedagi selgelt eelistada.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Drogba »

Tänane Rapla võit jättis küll väga positiivse mulje. Eriti head olid Tucker ja Martin minu meelest. Martin ajas hulle kolmekaid sisse ja lõi ka teistel võimalusi. Tucker võimutses lauas korralikult, no ei ole TalTechil seda pikka, kes suudaks suurte meestega korviall mürada. Eestlastest toimetasid hästi vennad Kaldred. Mingil põhjusel sai Pehka väga vähe mänguaega, M. Jurkatamm tegi omad jutud ära nagu ikka. Vaatan, et TalTechi pole aega pikalt nukrutseda. 4.01 on juba Cramoga kodus mäng. Huvitav on see, et tegelikult peaks olema Cramo kodumäng, aga toimub TTÜ spordihoones. Cramo vist ei tahtnudki pausi ja nüüd leidsid vastase kellega mängida, ainult polnud endal vaba saali ma eeldan.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Uhhuu »

Eilne mäng oli Varraku poolt väga halvasti ettevalmistatud. Peaaegu kõik kogenud mängijad jäeti alustuseks pingile. Algviisiku tagaliini moodustasid Pehka ja Ilves, kes kumbki pole mängujuhtimise võimekusega. Meeskond läks väga loiu olekuga väljakule ja mäng läks kohe alguses lappama. Varrak reageeris olukorrale saates esimese vahetusena mängu Küttise, mitte mõne kogenud mängija. Küttis alustas kohe prohmakatega. Veidi aega hiljem toodi väljakule pika mängupausi pidanud Matute Perner ja asjad läksid veel hullemaks. Tanel Sokk ja Erik Keedus pääsesid platsile alles kaks minutit enne esimese veerandaja lõppu, kui vahe oli juba üle kahekümne.

Samas näitas see mäng teiste meeskondade jaoks ära, kuidas Rapla rünnak ära nullida: mängujuhte hakati katma kahe mehega ja Rapla mäng vajus kolinal kokku. Lisaks saadi üsna palju punkte Rapla pöialpoisikasvu mängujuhti korvi all ette võttes.
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas BCKLV »

Drogba kirjutas:4.01 on juba Cramoga kodus mäng. Huvitav on see, et tegelikult peaks olema Cramo kodumäng, aga toimub TTÜ spordihoones. Cramo vist ei tahtnudki pausi ja nüüd leidsid vastase kellega mängida, ainult polnud endal vaba saali ma eeldan.
Tore, et eelmistest aastatest õpitud ja hooajalõpu mängudegraafikut õgvendatakse. Aga. Piletiraha kogub vastasmeeskond ehk siis korralik kingitus Taltechile ja miinus Kalevile. Huvitav mis kassinäitus Kalevi Spordihallis taas olulisemaks osutus või oli see Taltechi nõudmine, et mäng nende saalis? Algselt pidi kodumäng TalTechiga 16. märts olema, vaatan et väga paremaks sel perioodil graafik ei läinud, 19. Ogre ja 20. Zenit.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas bckalev-cramo »

Kuna meeskonna graafik tulevatel nädalatel/kuudel on suhteliselt hullumeelne, siis otsisime meeskonda kellega mängida praegusel vähe vabamal perioodil ning saime TalTechi nõusse, tingimusel, et mängiksime nende kodusaalis.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Drogba »

Kuna päris paljudel jäävad mängud ära , kas siis Eesti klubid omavahel ei tahtnud kohtuda näiteks kasvõi Eesti liiga raames?
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas bckalev-cramo »

Drogba kirjutas:Kuna päris paljudel jäävad mängud ära , kas siis Eesti klubid omavahel ei tahtnud kohtuda näiteks kasvõi Eesti liiga raames?
Tegeleme sellega :)
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Drogba »

Teist hooaega jutti TalTechil talvel suured vangerdused. Seekord siis Jurkatamm ja Timmu Sokk väljamaale. Samas pole halba ilma heata, nagu räägitigi, et tagaliinis üleküllus mängijatest. Meeldiks nüüd kui Pehka hakkab asju otsustama veel rohkem enda peale võtma, skoorerit temas Eesti tasemel küll. Hooajal alguses mäletan ka Raudla väga kitiis teda ja tema tööeetikat, kuidas kardab, et Pehka tõttu viskemasin puruks läheb kuna nii palju loobib. Eks nüüd näis. Võimalused esile kerkida veel enam on olemas, loodetavasti kasutab selle ära.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Drogba »

Kas Madis Soodla kommenteeris eilset Cramo - Pärnu mängu? Essa korra kohta ei old paha sooritus.
Vasta