Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:
Kui tahta Kurbas välja vahetada, siis talle pole minu meelest raske asendajat leida.
Nojust, selline oli minu mõte, et Kurbase jätkamine või mittejätkamine pole klubi jaoks probleem, vaid küsimus on põhitegijates. Böckler võiks kõiepealt üritada Tartus põhitegijaks läbi murda, igatahes vajab ta rohkem mänguaega ja siis saab vaadata edasi. Gilbert ja van Beck saavad usutavasti selle hooaja pealt rahaliselt paremad pakkumised, kuid nende asendamine pole lootusetu, kui korralikku scoutingut teha, nt Ventspilsi Gandia Rosa võiks olla variant Gilberti kohale. Meiersi koha pealt keeruline öelda, kuid isegi tema jätkamise puhul oleks alternatiivi vaja, arvestades tema terviseprobleeme. Kui Raimo leiab üles viskekindluse, siis poleks isegi tema jätkamine päris mõeldamatu, tal on energiat ja powerit ja mingites olukordades tegutseb meeskonna jaoks kasulikult. Üsna sama jutt Jurkatamme kohta, kuid muidu võiks vaadata nt Liepaja Silinšit. Eestlaste asendamine on keerulisem, aga neil on ka raskem kusagile edasi pürgida v.a. ehk Konontšuk (v-olla Troy Barnies, kes on Rannulale tuttav, võiks olla sobiv asendus, kuigi eks talle koguneb juba aastaid omajagu). Jõesaar on kuuldavasti oodatud Anwili tagasi, kui tervise korda saab. Kovliariga võiks lepingut pikendada, aga siin ei tasu samuti magama jääda, sest vastasel korral ta ilmselt korjatakse üles.
Böckler ongi Tartus põhitegija. ENBL-is keskmiselt 10,9 punkti ja 4 lauapalli, ühisliigas 10 punkti, 4 lauapalli ja 2 söötu, karikavõistluste finaalturniiril 19,5 punkti mängu kohta. Ta on Tartu resultatiivseim eestlasest mängija kõigis sarjades.

Rannula on maininud, et Meistrite liiga jaoks oleks ilmselt vaja kahte tsentrit. Raimo plussideks on hea kaitsemäng, sööduoskus ja võime palli kiirelt üle tuua. Negatiivseteks aspektideks on suutmatus endale ise olukordi luua ja kohutavalt madal tabavusprotsent korvist meetri või enama kaugusel sooritatud visetel.

Nagu kõik praeguseks teavad, siis Kalevi edu ilmselt suurimaks põhjuseks on see, et tagamängijad suudavad lisaks skoorimisele ka kaitses tugevat survet avaldada. Ma kahtlustan, et Kalevi eelarve juures saab olema väga raske leida Gilbertile võrdväärset asendust – kedagi, kes suudab mängu juhtida, kaitses pressida, tabada hästi nii keskpositsioonilt kui kaare tagant ja sellele lisaks veel teravuse tekitamisel ülimat loovust üles näidata. Gandia-Rosa pole jätnud sellist muljet, et ta võiks olla võimeline Gilbertit asendama. Koduselt turult võtaks siis pigem juba Tyler Cheese`i.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

Mida arvate Valge või Ivo Van Tamme liitumisest Cramoga? See kuidas nad mängisid Heiko käe all ja see kuidas nüüd, see ikka ju öö ja päev. Samamoodi Kirves Raimo asemel. Ta vist ju loobus Cramo pakkumisest? Tõsi keegi neist ei ole enam kõige noorem ja tea kas nad mängiks Cramo taset välja, kuna latt see hooaeg päris kõrgele seatud. No kuna siin Kurbase vanuse üle arutatud, siis ehk Ivo Van Tamm Kurbase asemele. Eelmise hooaja vormiga käraks küll.

Märkasin ka Pärnu fb lehte, kus fännid süüdistasid isegi Pärnut ära andmises Väikse Kalevi vastu. Ivo Van Tamm isegi pani pika postituse meeskonna esituse kohta seal kommentaariumis. Kuluaarides räägitakse, et Pärnu soovis meelega Raplat endale vastaseks veerandfinaalis, mitte Viimsit, kellega võiks olla kergem mängida, kuna seal liinid hõredamad. Isiklikult arvan ka, et Rapla vastu läheb raskemaks Pärnul.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Uhhuu »

Robert Valge on viimane eestlane, keda tahaks Kalevi ridades näha. Koondisemängud on tekitanud väga tugeva allergia tema suhtes.

Kalevis juba on kolm eestlasest suurt äärt. Sooviks, et järgmisel hooajal oleks meeskonnas kaks tsentrit, mitte ei lisanduks järjekordne number neli Kirve või Tamme näol, kes peab olude sunnil keskmängija kohta täitma.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas marxx762 »

Valge kohta on siinsed kasutajad andnud üsna adekvaatset tagasisidet, mistõttu ma väga pikalt sel nimel ei peatuks. Valge peaks oma mängu märksa mitmekesisemaks ning paremaks saama, et sellist mõtet võiks mõlgutama hakata. Kõiksugu Tamme-d jt kutid on küll toredad aga ma no ei ole vist päris see level mida klubi vajab hetkel.

Pärnu ja vastase valimine, nad võivad ju unistada et mõne võistkonna vastu on neil rohkem võimalust, aga mu meelest pole väga vahet kes neile vastu tuleb, hooaeg saab esimese ringiga nende jaoks läbi.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

Eeldusel, et meie eelarve olulisel määral ei tõuse, siis ma ei näe väga palju kohti, kus annaks komplekteerimisel väga palju juurde panna. Eks kvalitatiivne areng peab tulema eelkõige mängijate individuaalse arengu pealt.

Mulle igatahes meeldiks väga Kovliar, Gilbert ja Van Beck trio koos hoida. Kaitses surve andmist teevad nad juba praegu väga kõrgel tasemel ning ka rünnakul on neil kõigil omad trumbid olemas + arenguruum. Minu meelest täiustavad nad üksteist päris hästi. Selge on see, et eks Gilberti ja Van Becki hinnalipik on pärast tänavust hooaega tõusnud, aga võibolla on siiski mingid hoovad, millega õnnestuks neid klubis hoida: näiteks kui peaksime Meistrite Liigas peale pääsema, siis see võiks olla nende jaoks argument, et Kalevis Rannula käe all jätkata ning seal näidatavate heade esitustega veelgi suuremat kala püüda. Hea skautingu puhul on muidugi teoorias võimalik ka samaväärsed mehed odavama hinnaga asemele leida, aga eks see saab olema siis ikkagi suures plaanis loterii. VEF on sel hooajal hea näide, kuidas välismängijate valikuga totaalselt alt minna.

Ehk et piiratud eelarve mõttes näen ma mänguruumi taseme tõstmiseks võrdlemisi vähe. Üks selline potentsiaalne koht oleks siiski tõesti Raimo pealt - tuua natuke teist tüüpi mängija (puhas keskmängija), kes suudaks korvi all domineerida ning seal käike lisada. Praegu on suudetud ühe keskmängijaga võrdlemisi edukalt hakkama saada, kuid on olnud ka mänge, kus oleme selgelt igatsenud ka teise keskmängija olemasolu. Keda rahakott tuua kanntaks, see on juba omaette küsimus. Ei imestaks absoluutselt, kui vaadatakse lähiregioonis ringi ning tuuaksegi emb-kumb kas Šilins või Radunic.

Teine koht, kust juurde saaks panna võiks olla Kurbase/Kaspar Kitsingu pealt. Mõlemad sobivad oma praegusesse rolli väga hästi, kuid selge on see, et eks nad on üldises rotatsioonis praegu kõige tagumised mehed. Nagu siin läbi käis, siis võimalikud realistlikud asendused võiks olla kas Jõesaar, M.Jurkatamm või Böckler. Neist esimese Anwili naasmise juttu suhtuks ma hetkel veel skepsisega, aga mine sa tea - võibolla poolakad ongi aumehed ning peavad oma sõna. Samuti ei mataks maha veel võimalust, et ka Jürgens võiks saadaval olla. Ta on küll natuke teistsuguse ampluaaga, aga omadustelt võiks koosseisu hästi sobida.

Kusjuures ma pean ütlema, et Kaspar Kitsing on minu meelest korraliku hooaja teinud ning mulle on tema esitused positiivse mulje jätnud: ta ei ole kuskil väga rongi alla jäänud ning on oma minutid - vahel suuremad, vahel napimad - üsna targalt ära mänginud. Kui Rannulal ei ole talle eraldi plaani järgmiseks hooajaks välja mõeldud, siis mulle meeldiks küll see idee, et Kalev pikendab temaga lepingut ning saadab ta seejärel kuhugi teise klubisse (peaasi, et mitte Kalev/Audentesesse või TalTechi) laenule, kus tal oleks võimalik end nüüd liidrina lahti mängida ning saada stabiilselt 20-30 minutit mänguaega.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas theundertaker »

No kui klubi tahab edasi minna, siis oleks vaja palgata kedagi kõrgema tasemega mehi ka juurde. Näiteks Tsenter peaks olema tase kõrgem.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas theundertaker »

Ei tea kas Veideman läheb tagasi Tarvasse mängima?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas vaim564 »

East kirjutas:Eeldusel, et meie eelarve olulisel määral ei tõuse, siis ma ei näe väga palju kohti, kus annaks komplekteerimisel väga palju juurde panna. Eks kvalitatiivne areng peab tulema eelkõige mängijate individuaalse arengu pealt.

Mulle igatahes meeldiks väga Kovliar, Gilbert ja Van Beck trio koos hoida. Kaitses surve andmist teevad nad juba praegu väga kõrgel tasemel ning ka rünnakul on neil kõigil omad trumbid olemas + arenguruum. Minu meelest täiustavad nad üksteist päris hästi. Selge on see, et eks Gilberti ja Van Becki hinnalipik on pärast tänavust hooaega tõusnud, aga võibolla on siiski mingid hoovad, millega õnnestuks neid klubis hoida: näiteks kui peaksime Meistrite Liigas peale pääsema, siis see võiks olla nende jaoks argument, et Kalevis Rannula käe all jätkata ning seal näidatavate heade esitustega veelgi suuremat kala püüda. Hea skautingu puhul on muidugi teoorias võimalik ka samaväärsed mehed odavama hinnaga asemele leida, aga eks see saab olema siis ikkagi suures plaanis loterii. VEF on sel hooajal hea näide, kuidas välismängijate valikuga totaalselt alt minna.

Ehk et piiratud eelarve mõttes näen ma mänguruumi taseme tõstmiseks võrdlemisi vähe. Üks selline potentsiaalne koht oleks siiski tõesti Raimo pealt - tuua natuke teist tüüpi mängija (puhas keskmängija), kes suudaks korvi all domineerida ning seal käike lisada. Praegu on suudetud ühe keskmängijaga võrdlemisi edukalt hakkama saada, kuid on olnud ka mänge, kus oleme selgelt igatsenud ka teise keskmängija olemasolu. Keda rahakott tuua kanntaks, see on juba omaette küsimus. Ei imestaks absoluutselt, kui vaadatakse lähiregioonis ringi ning tuuaksegi emb-kumb kas Šilins või Radunic.

Teine koht, kust juurde saaks panna võiks olla Kurbase/Kaspar Kitsingu pealt. Mõlemad sobivad oma praegusesse rolli väga hästi, kuid selge on see, et eks nad on üldises rotatsioonis praegu kõige tagumised mehed. Nagu siin läbi käis, siis võimalikud realistlikud asendused võiks olla kas Jõesaar, M.Jurkatamm või Böckler. Neist esimese Anwili naasmise juttu suhtuks ma hetkel veel skepsisega, aga mine sa tea - võibolla poolakad ongi aumehed ning peavad oma sõna. Samuti ei mataks maha veel võimalust, et ka Jürgens võiks saadaval olla. Ta on küll natuke teistsuguse ampluaaga, aga omadustelt võiks koosseisu hästi sobida.

Kusjuures ma pean ütlema, et Kaspar Kitsing on minu meelest korraliku hooaja teinud ning mulle on tema esitused positiivse mulje jätnud: ta ei ole kuskil väga rongi alla jäänud ning on oma minutid - vahel suuremad, vahel napimad - üsna targalt ära mänginud. Kui Rannulal ei ole talle eraldi plaani järgmiseks hooajaks välja mõeldud, siis mulle meeldiks küll see idee, et Kalev pikendab temaga lepingut ning saadab ta seejärel kuhugi teise klubisse (peaasi, et mitte Kalev/Audentesesse või TalTechi) laenule, kus tal oleks võimalik end nüüd liidrina lahti mängida ning saada stabiilselt 20-30 minutit mänguaega.
Ma ei tea, kas ja kuidas see on võimalik, aga meeskonna selle hooaja edukus ja seda näitab FIBA Europe Cupil nelja hulka jõudmine, tuleb investeerida eelarve kasvatamisse. Saame näidata, et see meeskond on võimeline võitma ja rahvast saali tooma, see peaks loogiliselt mõjuma ka potentsiaalsetele sponsoritele. Kui mitte, siis võib korvpalli lapiku maakera sellelt poolelt maha kustutada. Sellepärast ma olen alati eelistanud Euroopa suunda VTB-le, mitte ainult poliitilistel põhjustel, aga siin on meeskond konkurentsivõimeline ja seda näitasid tegelikult kaks viimast hooaega. Siis, kui eelarvet on võimalik suurendada, siis võib olla võimalik Gilbertit ja van Becki ka järgmiseks hooajaks hoida, sest praktika on näidanud, et nad sulanduvad hästi Rannula mängujoonisesse. Gandia Rosat ma pean ikkagi klassi võrra kõrgemaks mängijaks kui Tyler Cheese'i, kuid mulle tundub, et tal on Ventspilsis motivatsiooniprobleemid. Koosseisu poolest võiks Ventspils lisaks ühisliigale ka mingit muud sarja mängida, kasvõi NBL-i, mis ongi lätlaste vedada. Mul ei ole usku, et Cheese ja Childressi tüüpi mängijad väga Rannula skeemi sobituvad, tüüpiline näide Raley-Ross, kes jäii väikeste meeskondade staariks. Silinš ja Radunič võiksid Cramo orbiidis olla, neile oleks see samm edasi.
Mis Kurbasesse ja K.Kitsingusse puutub, siis on see 11-12 mängija roll, mis on mingis mõttes eriline, st et sa oledki kusagil fookusest väljas, seepärast ma ei ütleks, et Böcklerile või Jurkatammele võiks see sobida ning Kaspar ei tohiks samuti sellesse rolli väga sisse elada, vaid vaadata põhirotatsiooni kohta aste madalamal. Karjääri lõpetavale Kurbasele on see ok, kuid nooremad ei tohiks siia paigutuda rohkem kui hooajaks, max kaheks. Nt Halleri karjäär väga hoogu juurde ei saanud.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

Eile sai algust tehtud veeranfinaalidega. Sai väisatud Cramo Ogre mängu. Essa poolaeg oli suht tasapeli, aga teise poolaja alguses lagunes Ogre korralikult ära. Cramo gegen press toimis päris kenasti, mingi hetk oli Ogre ikka väga raskustes palli ületoomisega. Meeldis see, et Jurkatamm oli ülendatud alg viisikusse ja toimetas päris kenasti seal lauas alguses kuigi hiljem väga väljakule ei pääsenud. Ogres hakkas silma, et vastaste mängujuht Talton ei saand oma ülesannetega väga hakkama. Lasenbergiga toimis mäng palju paremini. Kalve asemel oleks võind Pinetele rohkem 3-se võimalusi minu meelest lüüa, tabas neid palju paremini ja tänu sellele ka Ogre vahe alla 10 sai. Dargais on ikka lauas võimas. Äkki teda tuua, siis Cramosse :D . Kuigi ei kujuta ette kuidas ta Rannula plaani sobiks ja kas temas on üldse suurema mängu kui Ogre ainest.

Kui siin vahepeal räägiti, et Tartul ja Raplal võiks olla ka final4 võimalust, siis esimese mänguga läks seis päris hapuks. Raplal veel kodumäng küll ees, aga tõenäoliselt seeria võitu ikka raske loota. Tartust loodaks ka ikka Ventspilsi vastu enamat. Midagi seal ikka ei toimi. Jõulude paiku oli vähe parem seis. Uus mängumees James pole ka erilist muljet suutnud jätta. Voinalovichi vorm ei ole ka enam see, mis paar kuud tagasi.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas theundertaker »

Selline küsimus, et kui meistriliigast keegi alla ei lange see hooaeg, et siis ei saaks ju keegi esiliigast üles tulla.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas toivo »

Viimasel kahel aastal on Viimsi ja Keila tulnud ju nii üles, et keegi alla ei kukkunud. Ma liiga juhendit ei ole lugenud, aga kui leiduks mõni ambitsioonikas klubi, kes esiliigas top 3 jõuaks, siis saaks ehk kümnes klubi ka Meistrliigasse tulla? Tribuntsov on jah ambitsioonikas tüüp, aga terve mõistus ütleb, et vaevalt ta tahab Karudega üles trügida, erinevalt Viimsist ja Keilast neil potentsiaalikaid noormängijaid pmst pole ning vaevalt Saage, Ehte, Peil ja co tahavad mingit last dance'i tegema hakata ja Läti vahet sõita. Teistest esiliiga klubidest ei näe kedagi, kes võiks esiteks top 3-e jõuda ja teiseks olla huvitatud meistriliigas mängimisest.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Maxi »

mul jäi kuskilt meelde, et kui liiga laieneks, siis ennekõike oodatakse lätist klubi liituma sest praegu on väga eesti poole kaldu klubide suhe
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas theundertaker »

Ja 2 läti klubi peaks juurde tulema.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

Eestlasele raske meelejärgi olla. Kui eelmine aasta oli häda, et mängiti mingi lisa ring, siis see aasta kurdetakse , et 3 nädalat ei ole mänge enne veerandfinaale, neil kes varem välja langesid. Tehakse mingi sõpruskohtumisi siin oma vahel. Ei kujuta ausalt öelda ette mis hea lahendus oleks. Ehk teha veeranfinaalid ära 2st mängust korvidevahega parem ja siis kohe final 4 otsa, et saab umbes pooleteise nädalaga hakkama. Aga 3 nädalat on tõesti liig, saan klubist aru. Keegi mainis , et võiks siis tagumistele ka oma karika teha nagu väike karikas vms. Lätlastel ma sain aru suht savi, nad alustavad juba järgmine nädal veerandfinaalidega, eks neil 3 satsi vähem ka ja süsteem lubab seda.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas marxx762 »

Drogba kirjutas:Eestlasele raske meelejärgi olla. Kui eelmine aasta oli häda, et mängiti mingi lisa ring, siis see aasta kurdetakse , et 3 nädalat ei ole mänge enne veerandfinaale, neil kes varem välja langesid. Tehakse mingi sõpruskohtumisi siin oma vahel. Ei kujuta ausalt öelda ette mis hea lahendus oleks. Ehk teha veeranfinaalid ära 2st mängust korvidevahega parem ja siis kohe final 4 otsa, et saab umbes pooleteise nädalaga hakkama. Aga 3 nädalat on tõesti liig, saan klubist aru. Keegi mainis , et võiks siis tagumistele ka oma karika teha nagu väike karikas vms. Lätlastel ma sain aru suht savi, nad alustavad juba järgmine nädal veerandfinaalidega, eks neil 3 satsi vähem ka ja süsteem lubab seda.
Et nagu kaotajate karikas või midagi sellist? Ma leian siiski, et kui graafik teha selliselt et kui põhiturniir lõppeb kõikidel klubidel +/- 3 päevase erinevusega ja pärast seda mängitaks ära PO ja F4 ning nädal pärast seda hakkaks näiteks kodune liiga, siis see 2 nädalat võimaliku mängupausi ei tohiks küll olla põhjus et viriseda.
Vasta