VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

--KingLeBron-- kirjutas:
gasol2 kirjutas:to --KingLeBron-- su jutt on kas väga hullu emotsiooni pealt kirjutadud või oled sa lihtsalt loll. Meil ei ole kedagi paremat siia Kalevisse tuua nt Sokku asemel kes on eesti kas parim või siis teisena parem PG. Ainuke kes tõesti on masendav mees on Varbanov. Ülejäänud meeste puhul tuleb lihtsalt õelda ,et selline on meie tase ja paremaid meil võtta pole.

miks sa arvad , et ma tahaksin , et Sokku asemele eestlane tuuakse...
Naah, ma siis ühe kommi teen veel- Sokk oli kogu selle tasemevahe juures veel täitsa okei. Või noh, kolm miinus.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
-NBA-
Kasutaja
Postitusi: 210
Liitunud: 12 Aug 2011, 22:58
Asukoht: Kose

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas -NBA- »

Kalevil oleks vaja sihukest Pass First mängujuhti. Praegu on meil kõik mehed sihukesed Shoot First mängijad.
Võitle, Kalev, Võitle !!!
Kasutaja avatar
Go Cramo!
Kasutaja
Postitusi: 1152
Liitunud: 28 Sept 2009, 20:09

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Go Cramo! »

jube,jube,jube! Thank god, et kohapeale ei läinud vaatama ja 2x180 km maha ei sõitnud. Ei kavatse seda ka ennem teha kui meeskond suudab mängima hakata nagu ta tegi seda ennem seda füüsilist laagrit. Tundub, et sealolles unustasid mehed täielikult mängimise kui mõned üksikud välja jätta.
Bamba üllatab positiivselt üha rohkem :clap: Näha, et mehel hakkab tekkima rünnakutel sportlik viha. Ta võiks seda ka Toomele õpetada.
Aga....kui kuradi kaua peab see Varbanov veel lolli mängima, et keegi saaks aru ja saadaks selle ludru minema? Täiesti tühi koht ja rahalise resursi raiskamine! Ok, alguses sai armuaega antud, et mees ehk harjub ja kohaneb, aga no krt on ju näha et sealt ei tule midagi peale jama!
Ja nii karikafinaali mängu kui ka tänased kolmesed ja ka Arbet!?!? Kas tõesti hakkab Arbeti ebastabiilsus taas esile lööma? Kolmeseid uhati nagu si``a vastu laudaseina. Seekord julgeks küll öelda, et viskaks vist ise ka parema protsendiga
Siiralt loodaks, et ülehomseks suudab keegi meestes selle sädeme sütitada, et Ventspilsil selg prügiseks teha. Nii saamatud kui Tartu Ülikooli mansa on, me ometi pole :twisted:
Mr. Aff
Kasutaja
Postitusi: 935
Liitunud: 27 Okt 2008, 19:15

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Mr. Aff »

Millegipärast Cramo vastu teevad vastased alati supermänge :smash:
Mina küll ei näinud kuskillt NN supermängu, täiesti tavaline mängitav Vene sats, aga see kui hädiselt viskeid mööda visati, kaitses mööda lasti jalutada ja kuidas eesliin hoolimata Falli paarist õnenstumisest olematu oli, pole kuidagi vastase supermängu süü.
Ja ma pole ju ainus, kellele tundub et Skele on muutund veel aeglasemaks kui ükskõik kes teine Cramo tagaliinist? Täielik katastroof.
Rix kirjutas:näis muidugi reedel, mis seis on, aga ma ütleks, et asi polnud täna Cramo kehvuses, vaid NN oli super konditsioonis ja mängis ikka väga kvaliteetset kaitset ja rünnakut.
Kasutaja avatar
Alan
Kasutaja
Postitusi: 608
Liitunud: 13 Nov 2007, 23:09

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Alan »

Mr. Aff kirjutas:Millegipärast Cramo vastu teevad vastased alati supermänge :smash:
Mina küll ei näinud kuskillt NN supermängu, täiesti tavaline mängitav Vene sats, aga see kui hädiselt viskeid mööda visati, kaitses mööda lasti jalutada ja kuidas eesliin hoolimata Falli paarist õnenstumisest olematu oli, pole kuidagi vastase supermängu süü.
Ja ma pole ju ainus, kellele tundub et Skele on muutund veel aeglasemaks kui ükskõik kes teine Cramo tagaliinist? Täielik katastroof.
Rix kirjutas:näis muidugi reedel, mis seis on, aga ma ütleks, et asi polnud täna Cramo kehvuses, vaid NN oli super konditsioonis ja mängis ikka väga kvaliteetset kaitset ja rünnakut.
Sa vist ei jaga korvpallis eriti palju. Selline kaitse, mida NN terve mängu täna näitas, on hooaja peale parim, mida ma näinud olen. Teised VTB liiga klubid on sellist kaitset ehk veerandaja või viimased 5 minutit rakendanud, aga täna oli tamp peal kogu mängu. Tõsi, Kalev oleks saanud ka sellise kaitse vastu paremini mängida, aga nagu keegi juba varem mainis, siis oleks see päästnud vaid -15 peale.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

Mr. Aff kirjutas:Millegipärast Cramo vastu teevad vastased alati supermänge :smash:
Mina küll ei näinud kuskillt NN supermängu, täiesti tavaline mängitav Vene sats, aga see kui hädiselt viskeid mööda visati, kaitses mööda lasti jalutada ja kuidas eesliin hoolimata Falli paarist õnenstumisest olematu oli, pole kuidagi vastase supermängu süü.
Ja ma pole ju ainus, kellele tundub et Skele on muutund veel aeglasemaks kui ükskõik kes teine Cramo tagaliinist? Täielik katastroof.
Rix kirjutas:näis muidugi reedel, mis seis on, aga ma ütleks, et asi polnud täna Cramo kehvuses, vaid NN oli super konditsioonis ja mängis ikka väga kvaliteetset kaitset ja rünnakut.
Ma nagu olen kogu aeg sinu arvamusi lugenud, et VTBs ei viitsi ükski tiim tegelikult Cramo vastu pingutada, vaid võtavad lõdvaga klassi pealt ära. Võta nüüd siis kinni.
Ja veel- Škele sai vigastada ja mängis teisest veerandist alaties väljavenitatud hüppeliigesega.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
-NBA-
Kasutaja
Postitusi: 210
Liitunud: 12 Aug 2011, 22:58
Asukoht: Kose

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas -NBA- »

Kahjuks pole Kalevi koht VTB liigas....
Võitle, Kalev, Võitle !!!
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Zog »

Rix kirjutas:
Zog kirjutas:Kurask kaitsemäng on ikka väga nõrk Kalevil... elementaarsed pick'n'roll'id ja kate-kattest liikumised lähevad järjepanu läbi... ning kui tekib ebavõrdne vahetus, siis tagasi ei jõuta vahetada tavaliselt enne rünnaku lõppu. Ühest põhjust ei oskagi välja tuua, ju on ikka kõik paigast ära... meeste isiklikud oskused, meeskondlik mäng, ja ka tahtmine (või selle puudumine).
Kui vähegi seda mängu kolme meetri pealt vaadata, siis lihtsalt on selline tasemevahe meestel (juba füüsiliselt). Kõik käib NNil kaks korda kiiremini kui Balti Liigas. Pane sinna treeneripingile kas või Salumetsa ja Sõbra hübriid segatuna Phil Jacksoniga.
Seda muidugi, asi algab ikka mängijatest... aga mulle jääb siiski mulje, et praegu see kooslus ka eriti hästi ei toimi. Üksteisest arusaamisest jääb vajaka, ja kaitses juhtub tihti nii, et mitte ei jääda olukordadesse hiljaks, vaid ei jõuta olukordi märgatagi, enne, kui juba vise teele on läinud.

Kusagil maal tuleb muidugi piir ette, üle oma varju ikka ei hüppa, aga praegu tundub mulle, et selle piirini on veel ikka veidi minna.
Mr. Aff
Kasutaja
Postitusi: 935
Liitunud: 27 Okt 2008, 19:15

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Mr. Aff »

See on nüüd küll väga loll jutt ennast spetsialistiks pidava Kuusmaa fan-boy suust. Et lihtsalt üks meeskond paneb omalt poolt "kõva kaitse" peale ja vahet pole, mis teine teeb, võidab tänu sellele ära? ROFLMAO, really:D
Korvpalli põhialuseidki jagav poisike peaks ju teadma, et selline agressiivselt peale tulev kaitse nagu NN saabki edu tuua ainult sel juhul, kui vastane kõiki neid auke, mis tekivad, ära ei suuda kasutada.
Ja täna Kalev absoluutselt ei suutnud, aga auke oli seal kogu aeg, mida Dorbek ja Sokk kohati läbimurretega ka ekspluateerisid, aga ei viitsind või jaksanud pidevalt teha. Füüsis sitt veel laagrist? Ja korvi alt punkte ei tulnud, kui Fall välja arvata.
Nii et selles mõttes võib sul isegi õigus olla, et NN sai Cramo nõrkusest hästi aru ja ekspluateeris meie nõrgimat kohta, aga nad said teha seda ainult Cramo eriti sita mängu tõttu!

Lisaks: äkki vaataks skoori ka: 69:92 näitab selgelt et jama polnud mitte NN superkaitses vaid Kalevi olematus.

Rixile: nii ongi, et kahjuks ei viitsita Cramo vastu enamasti pingutada, lihtsalt võetakse klassi pealt ära. NN on samas klubi, mida Cramo võiks kodus enda hea mängu puhul ka võita.
Täna oli näha lihtsalt, mis juhtub, kui kohe algusest mõnevõrra vaeva ka nähakse. Seda pingutust kohe vastaste poolt supermänguks pidada on narr. Probleem oli selles, et Kalevi poolt ma seda pingutust kuskilt ei näinud.
Alan kirjutas:Sa vist ei jaga korvpallis eriti palju. Selline kaitse, mida NN terve mängu täna näitas, on hooaja peale parim, mida ma näinud olen. Teised VTB liiga klubid on sellist kaitset ehk veerandaja või viimased 5 minutit rakendanud, aga täna oli tamp peal kogu mängu. Tõsi, Kalev oleks saanud ka sellise kaitse vastu paremini mängida, aga nagu keegi juba varem mainis, siis oleks see päästnud vaid -15 peale.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas vaim564 »

Nuh ei olnud see NN midagi löömatut, kuid nad tulid kohe agressiivse kaitsega peale ja kuna Cramo oli eriliselt uimane, siis kukkus see neil vägagi efektselt välja. Vastane nokauteeriti esimeste minutitega ja ega sealt välja ei tuldudki või kui tuldi, siis tänu vastase eksimustele, mitte hea mänguga. Cramo oli täna ikka s...tt, löödi umbes samamoodi nagu meie lõime sügisel Budivelnikut. VTB tase kipub Cramo jaoks veidi tugev olema, EuroChallenge on paras koht, kus madistada.
Ma ootasin, et kas hakatakse Varbanovit kaotuses süüdistama ja ma ei eksinud, kuigi suures plaanis tema muidugi süüdi küll polnud. Suur osa tema renomees on ka selles, et teda ei osata ära kasutada ja traditsiooniline asi, et PF pealt ei tule toetust. Esimene viga treenerite poolt oli see, et Toome algviisikus väljakule toodi, mis lubas neil lihtsalt korvi alla välja mängida.
Täna oli Fall vast ainus, kes millegi positiivsega silma paistis, muu seltskond magas püstijalu.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

vaim564 kirjutas:Nuh ei olnud see NN midagi löömatut, kuid nad tulid kohe agressiivse kaitsega peale ja kuna Cramo oli eriliselt uimane, siis kukkus see neil vägagi efektselt välja. Vastane nokauteeriti esimeste minutitega ja ega sealt välja ei tuldudki või kui tuldi, siis tänu vastase eksimustele, mitte hea mänguga. Cramo oli täna ikka eriliselt s...tt, löödi umbes samamoodi nagu meie lõime sügisel Budivelnikut. VTB tase kipub Cramo jaoks veidi tugev olema, EuroChallenge on paras koht, kus madistada.
Ma ootasin, et kas hakatakse Varbanovit kaotuses süüdistama ja ma ei eksinud, kuigi suures plaanis tema muidugi süüdi küll polnud. Suur osa tema renomees on ka selles, et teda ei osata ära kasutada ja traditsiooniline asi, et PF pealt ei tule toetust. Esimene viga treenerite poolt oli see, et Toome algviisikus väljakule toodi, mis lubas neil lihtsalt korvi alla välja mängida.
Täna oli Fall vast ainus, kes millegi positiivsega silma paistis, muu seltskond oli eriliselt uimane.
Teeks ikkagi ka nii, et kes saalis, see võiks NNi kaitset kommida.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Mr. Aff
Kasutaja
Postitusi: 935
Liitunud: 27 Okt 2008, 19:15

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Mr. Aff »

Teeks nii, et sa ühe korra elus tunnistad, et Cramo mängis sitasti, selle asemel et kogu aeg supervormis supermängu tegevaid superklassivahega vastaseid ülistada, lootes sellega kaotust kuidagi õilistada või mingit positiivset asepkti otsida. Jube meeleheitlik paistab välja.

Või küsiks teisiti, kas tõesti arvad, et meeskond on andnud 100 või 110% endast igas BBL ja VTB liiga mängus? Ning treener on teind kõik õigesti? Ning kaotuste ainus traagiline põhjus on maagiline KLASSIVAHE?
Rix kirjutas:Teeks ikkagi ka nii, et kes saalis, see võiks NNi kaitset kommida.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas vaim564 »

Rix kirjutas:
Teeks ikkagi ka nii, et kes saalis, see võiks NNi kaitset kommida.
Suuremjagu aega Tallinnast eemal viibides on lihtsalt harva võimalik saali sattuda. Emotsiooni mõttes on muidugi saalis parem vaadata. Teisest küljest, teles jälle on võimalik platsil toimuvat paremini jälgida. Nii et suurt vahet pole, aga sellest ei tagane, et täna oli Cramo uimane ja tahtejõuetu ning seetõttu kukkus NN kõik ka palju paremini välja.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

Mr. Aff kirjutas:Teeks nii, et sa ühe korra elus tunnistad, et Cramo mängis sitasti, selle asemel et kogu aeg supervormis supermängu tegevaid superklassivahega vastaseid ülistada, lootes sellega kaotust kuidagi õilistada või mingit positiivset asepkti otsida. Jube meeleheitlik paistab välja.

Või küsiks teisiti, kas tõesti arvad, et meeskond on andnud 100 või 110% endast igas BBL ja VTB liiga mängus? Ning treener on teind kõik õigesti? Ning kaotuste ainus traagiline põhjus on maagiline KLASSIVAHE?
Rix kirjutas:Teeks ikkagi ka nii, et kes saalis, see võiks NNi kaitset kommida.
Vaat, maailm ei ole must ja valge. Vormides "kõik", "ühe korra elus", "super", "mingit positiivset". Korvpallimängus on kaks osapoolt ning Cramo eilse kehva mängu peamine asjaolu oli ikkagi see, et teine meeskond sundis Cramot eksima. Mis ei tähenda, et Cramo oleks hea mängu teinud- piisavalt eksiti ka lihtsates olukordades ja mõningatel vabadelt kohtadelt sooritatud visetel. Vaadates nt pallikaotusi ja lauavõitlust, siis meeskond mängis vähemalt neis aspektides suhteliselt okeilt, kuid tõsiasi oli ikkagi 23 punniline sumps.

Kui saalis ei käinud, siis võiks ka tunnistada, et kõiki meeskondliku kaitse aspekte, pallita olukordades puhtalt jõumängu (lubatu piires) ning kaitsest rünnakule jooksmist see telepilt ei näita. Need aga olid NNi meeskonna väga hea mängu alused. Pluss veel kate kattest mäng, kus iga mees enesekindlalt tabas või korvi alla puhtalt kiirusega lõikas (NB! Telepilt jälgib palli, aga NNi mängis kate kattest just pallita olukordades hästi kaitses samas vahetati kiirelt ja meeskondlikult ka pallita katetel).

Ma võin tunnistada, et Cramo mängis keskmise mängu. Ja selles mängus püüti siiski Cramo poolt kuni viimase veerandini. Ma ei oska mõõta, kas 100 või 110, aga eilses mängus lõi klassivahe välja. Kui tahad paralleeli, siis Rapla võis ju Cramot võita, kui aga oleks mänginud Cramo oma üht parimat mängu kaitses ja Rapla oma parimat mängu, oleks vahe kah ikkagi 10-20 punkti. Nüüd sattus keskmine sooritus vs väga hea sooritus meeskondadelt, kellel on olemas klassivahe. Minu jaoks see nii lihtne ongi.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas nojah »

Vastane oli parem, vääris võitu jne, seda muidugi, kuid mängu oleks võinud siiski veidi paremini mängida. Vähemalt oleks väärikam kaotus tulnud vms, võiduvõimalust eile siiski ei olnud, vastaste klass on ikkagi parem ja nad olid ka väga hästi mänguks valmis. Sellisel tasemel meeskondade vastu ei saa minna mängima rünnakul agressiivset mängu, kuna nad on selles mänguelemendis igas mõttes üle + mängijate individuaalsed oskused. Peab minema vastast n-ö "uinutama", st üritama oma madalama mängutempo peale suruda. Visnapuu stiilis võidu jooksma hakates on tulemus täpselt selline nagu 1. ja 4. veerandaja esimesed paar minutit. Ja mäng peab algama eelkõige tugevast kaitsest. Lugege kasvõi mida viimases Basketballis Pasutin ütles Unicsi ja Barca mängu kohta, kuidas nõrgem peab mängima või vt kuidas Kalev ise kodus nende v võõrsil Himki vastu mängis. Samamoodi on ka tegelt NN mängijad klassi poolest meist üle. Lisaks oli ka agressiivse kaitse jaoks algviisik täiesti valesti üles ehitatud. Esiteks Toome kohe alguses nr 5 kohale panek. Toome on siiski nr 4 ja täiesti korralik nr 4. Võib ka vajadusel pukis mängida aga seda võiks teha pigem mängu lõpus, kui vastaste pikad väsinud ja tema juba mängu sisse elanud. Meeskonnal on 2 suurt üle 210 cm tsentrit pingil ja pannakse ikkagi algkoosseisus Toome sisse keskmängija kohale. No milleks? Las need "päriskeskmängijad" võtavad esimesed minutid endale, teevad kasvõi kiiresti vead ära aga ei lase vastastel lihtsalt korvi all punkte saada. Praegu alustati korvi all Toomega, kes ei ole puhas C ning abiks oli talle Uljanko, kelle "panus" kaitses on ilmselt kõigile teada. Ega tagaliinis ka parem ei olnud. Kui tahetakse alustada agressiivselt ja agressiivse kaitsega, siis tuleb igal juhul Skelele Dorbekut eelistada. Praegu oli nii, et kaitses pidid asja üleval hoidma äsja vigastusest paranenud (ja selgelt mitte kõige paremas vormis) Sokk, kes pole kunagi eriline kaitseguru olnud ning Skele, kes praktiliselt üldse ei suuda kaitset mängida. Arbet, kes on hea kaitsemängija, tegeles personaalselt Bremeriga ja ei saanud teisi aidata. Selle koosseisu taha esimesed minutid läksid ja Kalev oli sisuliselt juba 2. minutiks mängust väljas - ok paar korda jõuti küll üsna lähedale kuid mäng oli põhimõtteliselt esimeste minutitega tehtud.
Suletud