Jalgpall

Muud jutud (sh arvutimängud)
xrip55
Kasutaja
Postitusi: 1443
Liitunud: 04 Mär 2008, 11:49

Re: Jalgpall

Postitus Postitas xrip55 »

Kodus tuleb siis 5-0 ära võtta. Suht easy mode ütleks.


Igastahes Suarez siis 10 mängu eemal
Kasutaja avatar
kasutaja123
Kasutaja
Postitusi: 1067
Liitunud: 04 Apr 2009, 13:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Jalgpall

Postitus Postitas kasutaja123 »

KalevRuus kirjutas:
Tegelikult oli antud olukorras kõige suurem argument Sancheze kasuks see, et pall tuli tema suunas niivõrd lähedalt, et tal ei olnudki mõistlikku võimalust oma kätt eest koristada. Läks ju pall vastu tema kätt, olles vahetult enne seda puutunud temaga kontaktis olnud mängija pead?

Samal ajal oleks aga Pique käe pidanud ära vilistama, sest löök tuli tema suunas suhteliselt kaugelt ning parema tahtmise juures oleks ta suutnud oma käe palli teekonnalt ära võtta.
Kordan - reeglite järgi pole vahet. Mõlemal juhul pidanuks olema pennal ja punane. Seda määrustiku järgi.
Ise arvan, et see reegel on liiga karm, mängijat karistatakse justkui kolm korda - pennal pluss eemaldamine pluss järgmine mäng vahele. Eelistaks, et eemaldamine lisanduks penaltile vaid siis, kui selgelt tahtlikult mängiti käega. Teisalt, mis on tahtlik - kas Pique ikka mängis tahtlikult käega?

Mis veel käega mängu puudutab, siis lõik ühest Marko Kristali intervjuust:


Millal on käega mäng? Kust algab käsi ja kus lõpeb?

Ma olen selle küsimuse üle palju vaielnud ja arvan, et kohtunikud ise ka täpselt ei tea, kuskohas see käsi on. On olemas lahtised käed, kinnised käed, käsi otsis palli, pall otsis kätt jne.
Minu arusaam on selline – kui pall puudutab kätt ja sellest muutub palli lennusuund, siis see on käsi. Kui pall riivab kätt ja sellest midagi ei muutu, siis see minu jaoks ei ole käsi.
Kohtunike tõlgendus on ka see, et kui ma seisan loomulikus asendis ja mulle lüüakse vastu kätt, siis see ei ole käsi. Aga kes see ütleb, milline on minu loomulik asend? Siin on palju tõlgendamise võimalusi.
Aga põhimõtteliselt loetakse käeks kätt õlast sõrmeotsteni.
Reeglite järgi ei ole vaja tingimata punast kaarti näidata - käega mängu eest saab punase kaardi anda ainult siis, kui mängija tahtlikult takistab tõenäolist väravavõimalust või takistab pallil väravasse minemist (vaata nt Suarez MM-il).

Kuna ma ise jalgpallikohtunikuna tegutsen ja olen seetõttu ka kohtunikekoolituse edukalt läbinud, võin natuke rääkida, millised on UEFA juhised käega mängu osas.

Nagu mainisin, siis üldiselt öeldakse kohtunikele, et nad hindaksid seda distantsi, kui kaugelt pall käeni tuli. Kui käsi oli põhimõtteliselt loomulikus asendis (st mitte näiteks väljasirutatult kõrval) ning pall lendas vastu kätt väga lähedalt, siis pole tarvis vilistada, sest kaitsjal polnud antud olukorras midagi teha. Samuti hoiab see ära olukorra, et ründajad hakkaksid kaitsjatega üks-ühele olukordades meelega palli vastu kaitsja kätt tõstma.

Kui aga pall tuleb kaitsjani piisavalt kaugelt ning kaitsjal on aega enda kehaasendit mõistlikkuse piires muuta, tuleks käsi ära vilistada. Kõike tuleks vaadata, arvestades just "mõistlikkust" - kui kaitsja teeb selgelt ürituse käsi palli teekonnalt ära võtta, aga pall ikka vastu kätt lendab, ei ole vaja vilistada.

Tahtliku käega mängu tuvastamisel tuleks jälgida veel ka seda, kas kaitsja hoidis oma kätt nii-öelda tugevdatud asendis - see näitab tavaliselt päris hästi ära selle, kas kaitsja oli teadlikult või alateadlikult valmis selleks, et pall vastu kätt lendab.

Pilt

Antud juhul on hästi näha, et Sancheze käsi oli küll suhteliselt imelikus asendis, kuid mängijal ei olnud selgelt plaanis palli käega peatada, sest käsi oli õhus lõdvalt - vaadake, kuidas see löögi järel tagasi põrkab. Suhteliselt 50-60 olukord, kuid mina pigem ei vilistaks.

Lisaks - ehk olete veel tähele pannud, et kohtunik juhendab karistuslöögi ajal müüris seisjaid, mida loetakse käega mänguks ja mida mitte. Kui üks käsi asetseb kaitsjatel kubeme peal, siis vanast harjumusest või jumal teab millest pannakse teine käsi tavaliselt risti näo ette. Kui nüüd pall vastu seda risti olevat kätt lendab, võib kohtunik täie julgusega käega mängu vilistada - tegelikult peaks kaitsja "ülemine" käsi olema võimalikult keha poolt kaetud (pane küünarnukk naba kohale ning rusikas näo ette, siis oled õiges asendis).

Kristali juttu, nagu üldiselt ka paljude teiste mängijate ja treenerite juttu, pole aga vaja täie tõsidusega võtta, kuigi paar tõetera seal sees on - mängijad vaatavad tihtipeale asju oma vaatevinklist ning annavad sellega ausale vutifännile tihtipeale valed arusaamad. See, kas käepuutest pall oma lennusuunda muutis - nagu ma juba eelneva jutuga selgitasin -, ei oma sugugi eriti suurt tähendust. Tõsi on aga see, et loomulikult on kohtunikel mitmeid tõlgendamisvõimalusi ning ühest tõde on pea võimatu välja tuua, pea alati jagub argumente mõlemale poolele.
Rix kirjutas:Kahju on sellest, et teemas jalka räägitakse 99% ajast ühel või teisel viisil kohtunikest või Barca "nõmedatest" mängijatest. Just viimases mõttes oligi eilne tappasaamine hea, troonilt tõugatud kunn ei jää tavaliselt enam kellelegi ette ja karavan saab koerte haukumisele vaatamata edasi minna. Kohtunike teema on aga vist nii eepiline, et seda ei kõrvalda päevakorrast ka lobotoomia.
Ma arvan, et kui kohtunike otsustest räägitakse analüütilisel moel, ei ole selles midagi halba, pigem vastupidi - las ka "tavainimesed" saavad teada, miks kohtunik mõnes olukorras just niimoodi või naamoodi käitus.
huh im kito
Kasutaja
Postitusi: 732
Liitunud: 06 Aug 2010, 20:33

Re: Jalgpall

Postitus Postitas huh im kito »

egert, striimid jalkat ka hetkel?
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Jalgpall

Postitus Postitas KalevRuus »

kasutaja123, aitäh täpsustamast ja selgitamast. Näiteks selle lõdva käe värki ma ei teadnud.

Täna siis jälle fritsude triumf, korduskohtumised vist kujunevad formaalsuseks. Kahju ainult, et Borussia jääb kardetavasti ilma nii Lewandowskist, Götzest kui Hummelsist.
Kasutaja avatar
Soho
Kasutaja
Postitusi: 2814
Liitunud: 11 Apr 2008, 20:55

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Soho »

Neti striimist jalkat vaadata on umbes sama nagu FIFA konsoolimängu vaadaks..
Pildi kvaliteet pole kõige parem ja komentaator on FIFA-st :D
Brum
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 11 Mär 2013, 22:07
Asukoht: Birmingham, UK

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Brum »

Peaks Egertile järgmise spordihooaja eest ülekande tegema. Korralik kvaliteet, VSB, mida veel tahta? :wink: Ja kui tihti sa Inglismaal Kruusi kommentaare ja VSB'd näed? :D
Dortmundi ja Reali mängu sai isegi Streamhunter.eu'st saksa kommentaariga vaadata, hakkimist väga polnud ja kvaliteet oli päris hea. Muidugi oleneb täiesti nädalast. Olen küll sakslaste poolt, aga mõlemad mängud võiksid ikka huvitavad tulla. Õnneks hetkel juhtivad meeskonnad pole just väga kaitses "istujad".
Kasutaja avatar
Soho
Kasutaja
Postitusi: 2814
Liitunud: 11 Apr 2008, 20:55

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Soho »

Brum kirjutas:Peaks Egertile järgmise spordihooaja eest ülekande tegema. Korralik kvaliteet, VSB, mida veel tahta? :wink: Ja kui tihti sa Inglismaal Kruusi kommentaare ja VSB'd näed? :D
Dortmundi ja Reali mängu sai isegi Streamhunter.eu'st saksa kommentaariga vaadata, hakkimist väga polnud ja kvaliteet oli päris hea. Muidugi oleneb täiesti nädalast. Olen küll sakslaste poolt, aga mõlemad mängud võiksid ikka huvitavad tulla. Õnneks hetkel juhtivad meeskonnad pole just väga kaitses "istujad".
Nojah Mul VSB olemas , aga seal see Euroopa liiga mäng videolindilt peale euroliigat..
kuna mul homme tööpäev , siis mingi 2-ni ka nagu ei taha üleval passida :D
huh im kito
Kasutaja
Postitusi: 732
Liitunud: 06 Aug 2010, 20:33

Re: Jalgpall

Postitus Postitas huh im kito »

Egert, kas sa täna ei viitsi striima VSb-d .Tahaks jalkat näha. Suured tänud :)
Kasutaja avatar
Soho
Kasutaja
Postitusi: 2814
Liitunud: 11 Apr 2008, 20:55

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Soho »

huh im kito kirjutas:Egert, kas sa täna ei viitsi striima VSb-d .Tahaks jalkat näha. Suured tänud :)
TV 6 näitab ka ju!
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Jalgpall

Postitus Postitas KalevRuus »

Tuli napilt ära raisk.
K-A-I-M-O
Kasutaja
Postitusi: 156
Liitunud: 05 Juun 2012, 09:53

Re: Jalgpall

Postitus Postitas K-A-I-M-O »

Vähemalt lahkus Real võideldes. Tänasest mängust on raske loota, et Barca suudab sama asja teha.
Kasutaja avatar
Soho
Kasutaja
Postitusi: 2814
Liitunud: 11 Apr 2008, 20:55

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Soho »

K-A-I-M-O kirjutas:Vähemalt lahkus Real võideldes. Tänasest mängust on raske loota, et Barca suudab sama asja teha.
Ei tasu Barcat alahinnata, Milani panid ka kodus 4-0 paika..
Kasutaja avatar
nub4you
Kasutaja
Postitusi: 1541
Liitunud: 29 Dets 2009, 16:56

Re: Jalgpall

Postitus Postitas nub4you »

Bayern on ikka vähe teine klass kui Milan..
Pilt

Pilt
põrsas123
Kasutaja
Postitusi: 210
Liitunud: 26 Apr 2012, 14:48

Re: Jalgpall

Postitus Postitas põrsas123 »

Alates 1986. aastast Manchester Unitedi peatreeneriks olnud legendaarne šotlane Sir Alex Ferguson läheb pensionile. ManU peatreenerina 13 korda Inglismaa meistriks tulnud ja kahel korral Meistrite liiga võitnud Fergusonist saab klubi direktor ning juhatuse liige. Kokku võitis ta klubiga 38 erinevat karikat.
Kasutaja avatar
Soho
Kasutaja
Postitusi: 2814
Liitunud: 11 Apr 2008, 20:55

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Soho »

põrsas123 kirjutas:Alates 1986. aastast Manchester Unitedi peatreeneriks olnud legendaarne šotlane Sir Alex Ferguson läheb pensionile. ManU peatreenerina 13 korda Inglismaa meistriks tulnud ja kahel korral Meistrite liiga võitnud Fergusonist saab klubi direktor ning juhatuse liige. Kokku võitis ta klubiga 38 erinevat karikat.
Suht ulme tegelt. Vend on aasta vähem Manu treener olnud , kui mul vanust :D
Vasta