Jalgpall

Muud jutud (sh arvutimängud)
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3608
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Rix »

K-A-I-M-O kirjutas:Vaatasin siis eilse Athletic Madrid vs Real Madrid ära ja selle põhjal ütleks küll, et on ikka äärmiselt kahju kui EPL asendatakse La Ligaga. Hispaanias ei tegeleta jalgpalliga vaid puhtakujulise rahvateatriga.
Kui ei meeldi, siis ei meeldi, pole midagi parata. Aga sellise mängu (e Madridi derby ja karikafinaal) põhjal põhjapanevaid järeldusi kogu La Liga kohta teha pole päris õige. Ei saa ka EPLi kohta põhjapanevaid järeldusi teha, kui FA poolfinaalis Manchesteri meeskonnad mängivad ja asjad väga tuliseks kisuvad. Loomulikult pole EPl ja La Liga päris ühesugused, aga eilne mäng oli paljudes asjades ikkagi üleforsseeritud (ja teatud põhjustel muidugi).
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
nub4you
Kasutaja
Postitusi: 1541
Liitunud: 29 Dets 2009, 16:56

Re: Jalgpall

Postitus Postitas nub4you »

Kui nüüd täiesti aus olla, siis ikka on La Liga kõvasti nõrgem EPL-ist. Kui La Ligas tabeli esiots alati võidab tagumisi, siis EPL-is on ikka põnevust ka. Esimene koht võib kaotada vabalt viimasele jne, mida juhtub päris tihti, ehk siis tase on ühtlasem.
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3608
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Rix »

nub4you kirjutas:Kui nüüd täiesti aus olla, siis ikka on La Liga kõvasti nõrgem EPL-ist. Kui La Ligas tabeli esiots alati võidab tagumisi, siis EPL-is on ikka põnevust ka. Esimene koht võib kaotada vabalt viimasele jne, mida juhtub päris tihti, ehk siis tase on ühtlasem.
Põnevam? jah, võib-olla. Tugevam? Ei, kindlasti mitte, parima mõõdiku selleks annab eurosari.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Karl
Kasutaja
Postitusi: 2374
Liitunud: 06 Jaan 2008, 01:57

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Karl »

selle mõõdupuu järgi on konkurentsitult tugevaim sari siis Saksa liiga
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3608
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Rix »

Karl kirjutas:selle mõõdupuu järgi on konkurentsitult tugevaim sari siis Saksa liiga
Aluseks oleks vaja rohkem võtta kui viimase aasta CL. Lugema peaks viimase nelja-kolme aasta CLi ja ELi tulemusi, siis saad liigade tugevusest õigema pildi.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Karl
Kasutaja
Postitusi: 2374
Liitunud: 06 Jaan 2008, 01:57

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Karl »

alates 2009/2010 on finaalides olnud:
Bayern 3 korda
Manu 1 korra
Chelsea 1 korra
Inter 1 korra
Dortmund 1 korra
Barca 1 korra

EL finaalides on tihedad külalised olnud Portugali klubid, aga ma ei usu et Portugali liiga nüüd selle pärast ülitugev oleks.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3608
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Rix »

Karl kirjutas:alates 2009/2010 on finaalides olnud:
Bayern 3 korda
Manu 1 korra
Chelsea 1 korra
Inter 1 korra
Dortmund 1 korra
Barca 1 korra

EL finaalides on tihedad külalised olnud Portugali klubid, aga ma ei usu et Portugali liiga nüüd selle pärast ülitugev oleks.
See, et Bayren seal üksi Saksa klubidest nt pigem ju bundesliga ühekülgsust. Lugeda tuleks ikka poolfinaalkohti ka, pluss Euroopa Liiga poolfinaal kohti- miinimum. Pealegi, Barca on selle ju viimasel kümnendil kolm korda võitnud, mis on prestedenditu. See lööb Bayerni saavutuse pika puuga. Nagu ma ütlesin, liiga tugevust näitab mitme klubi edu Euroopas, mitte ühe kahe tipu võimekus.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Karl
Kasutaja
Postitusi: 2374
Liitunud: 06 Jaan 2008, 01:57

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Karl »

Rääkides ühest kahest tipust siis see ju käibki absoluutselt Hispaania kohta, Saksamaalt on ju nii Schalke kui ka mõned aastad tagasi Leverkusen päris hästi CL mänginud, Inglise ja Itaalia klubidest rääkimata.

See 1-2 tipu jutt on täpselt see, mis Hispaanias on, mujal maades on neid kes on tipus või seal lähedal ikka tublisti rohkem
Ma nüüd ei väida, et Saksa liiga see kõige tugevam oleks, aga väita et selleks on Hispaania liiga, siis mdea, kõige ettearvatavam ja igavam (va El Classicod) liiga üldse, vähemalt minu jaoks.
Viimati muutis Karl, 19 Mai 2013, 17:51, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3608
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Rix »

Karl kirjutas:Rääkides ühest kahest tipust siis see ju käibki absoluutselt Hispaania kohta, Saksamaalt on ju nii Schalke kui ka mõned aastad tagasi Leverkusen päris hästi CL mänginud, Inglise ja Itaalia klubidest rääkimata.

See 1-2 tipu jutt on täpselt see, mis Hispaanias on, mujal maades on neid kes on tipus või seal lähedal ikka tublisti rohkem
Atletico võitis eelmisel aastal ELi, Malaga jõudis sel aastal CLi veerandfinaali ja oli sekundite kaugusel Dortmundi väljalülitamisest. Valencia samuti sai alagrupist edasi, Athletic lükkas eelmisel aastal ELis Manule väga veenvalt koti pähe ja jõudis finaali, kus kohtus... Hispaania klubiga. ELis said alagrupist edasi La Liga keskmik Levante. Real on kolmel korral mänginud CLi poolfinaalis.
Jah, La Ligas on duopol, mis on häiriv. Muud tulemused aga näitavad, et nende selja taga olevad Hispaania klubid on tegelt Euroopa mastaabis väga tugevad.
Edit: tugev vs põnev e need on erinevad mõisted. Seda tahtsingi ju väita. La Ligas on põnevust küll, sel aastal nt on ta huvitavam olnud kui Saksa ja EPL, kuna võitja selgus hiljem ja ka väljalangemisvõitlus on äärmiselt põnev. Lihtsalt põnevus on veidi teistes kohtades.
Viimati muutis Rix, 19 Mai 2013, 17:55, muudetud 1 kord kokku.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Karl
Kasutaja
Postitusi: 2374
Liitunud: 06 Jaan 2008, 01:57

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Karl »

Rix kirjutas:
Karl kirjutas:Rääkides ühest kahest tipust siis see ju käibki absoluutselt Hispaania kohta, Saksamaalt on ju nii Schalke kui ka mõned aastad tagasi Leverkusen päris hästi CL mänginud, Inglise ja Itaalia klubidest rääkimata.

See 1-2 tipu jutt on täpselt see, mis Hispaanias on, mujal maades on neid kes on tipus või seal lähedal ikka tublisti rohkem
Atletico võitis eelmisel aastal ELi, Malaga jõudis sel aastal CLi veerandfinaali ja oli sekundite kaugusel Dortmundi väljalülitamisest. Valencia samuti sai alagrupist edasi, Athletic lükkas eelmisel aastal ELis Manule väga veenvalt koti pähe ja jõudis finaali, kus kohtus... Hispaania klubiga. ELis said alagrupist edasi La Liga keskmik Levante. Real on kolmel korral mänginud CLi poolfinaalis.
Ma arvan et sa ise tead sama hästi kui mina, millise motiga inglise klubid seda Euroopa Liigat võtavad, sp seal iga aasta pmtslt võidavadki igast Hispaania või Portugali klubid.
Nagu ma enne ütlesin, Portugali klubid on peaaegu iga aasta finaalis Euroopa liigas, kas neil on sp nüüd parem liiga kui Itaalial, kes päris mitu aastat pole eurosarjades finaali jõudnud? Ei usu hästi.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3608
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Rix »

Karl kirjutas:
Rix kirjutas:
Karl kirjutas:Rääkides ühest kahest tipust siis see ju käibki absoluutselt Hispaania kohta, Saksamaalt on ju nii Schalke kui ka mõned aastad tagasi Leverkusen päris hästi CL mänginud, Inglise ja Itaalia klubidest rääkimata.

See 1-2 tipu jutt on täpselt see, mis Hispaanias on, mujal maades on neid kes on tipus või seal lähedal ikka tublisti rohkem
Atletico võitis eelmisel aastal ELi, Malaga jõudis sel aastal CLi veerandfinaali ja oli sekundite kaugusel Dortmundi väljalülitamisest. Valencia samuti sai alagrupist edasi, Athletic lükkas eelmisel aastal ELis Manule väga veenvalt koti pähe ja jõudis finaali, kus kohtus... Hispaania klubiga. ELis said alagrupist edasi La Liga keskmik Levante. Real on kolmel korral mänginud CLi poolfinaalis.
Ma arvan et sa ise tead sama hästi kui mina, millise motiga inglise klubid seda Euroopa Liigat võtavad, sp seal iga aasta pmtslt võidavadki igast Hispaania või Portugali klubid.
Nagu ma enne ütlesin, Portugali klubid on peaaegu iga aasta finaalis Euroopa liigas, kas neil on sp nüüd parem liiga kui Itaalial, kes päris mitu aastat pole eurosarjades finaali jõudnud? Ei usu hästi.
See mott, kas sa arvad, et Hispaani klubid ka panevad seal kõik välja? See on väide, mis ei tõesta tegelt midagi. Mõned klubid, nagu chelski sel aastal, rabeles nina veriseks, Liverpool tegi aga nalja. Sama nt kehtib sel aastal Athleticu ja Levante kohta, üks pingutas, teine mitte. Seetõttu näitavadki poolfinaalide ja finaalide kohad nii mõndagi.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
MarttiH
Kasutaja
Postitusi: 253
Liitunud: 02 Dets 2011, 23:16

Re: Jalgpall

Postitus Postitas MarttiH »

Kas keegi oskaks öelda, kust näeks tänast mängu kordusena või saaks vaadata tagantjärele? Olen mängu ajal tööl, kuid sooviks mängu pärast tööd siiski ära vaadata.
Toronto Raptors
Tartu Rock
FC Bayern Munich
Kasutaja avatar
Alex
Kasutaja
Postitusi: 4611
Liitunud: 26 Nov 2007, 02:26
Asukoht: Mustamäe

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Alex »

MarttiH kirjutas:Kas keegi oskaks öelda, kust näeks tänast mängu kordusena või saaks vaadata tagantjärele? Olen mängu ajal tööl, kuid sooviks mängu pärast tööd siiski ära vaadata.
No kui sul telekas VSB näitab siis pühapäeval 11:15 kordab mängu.
Kasutaja avatar
Soho
Kasutaja
Postitusi: 2814
Liitunud: 11 Apr 2008, 20:55

Re: Jalgpall

Postitus Postitas Soho »

VSB pealt saab suht palju suve jooksul seda näha, suht kindel selles.
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Jalgpall

Postitus Postitas zero0 »

Kas keegi saaks äkki jagada kvaliteetse pildiga striimi, mis jookseb ilusti? Võib saata ka privas!
Aitäh!
Vasta