Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

See ülemaksmise jutt on tõepoolest lihtsalt jabur müüt, mis on eksisteerinud oma 15 aastat ja lõppu pole näha.
Charly
Kasutaja
Postitusi: 399
Liitunud: 01 Okt 2007, 15:01
Asukoht: Kurtna

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Charly »

Lugemist - Ühisliiga laieneb, kas Kalev/Cramo loobub eestikatest?: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=41 ... n=articles" onclick="window.open(this.href);return false;
Elums
Kasutaja
Postitusi: 83
Liitunud: 03 Dets 2010, 15:37

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Elums »

Sellest, et Cramo seda teed läheb võidaksid Tallinna inimesed!
Tallinnlasena oleksin ma kahe käega poolt! Huvitavad tugevad vastased otse kodusaalis! Näeks aina paremat korvpalli ning ehk meie mehed areneks paremini! ( Arenemine on aga ainult lootus :) )

Samas väikelinnade elanikena (Rapla, Rakvere jne) Kaotaks meeletult! Siiani on aianud täismaja ikkagi Rock ja Cramu! Kelle vastu loodetakse head mängu!

Aga peaasi et Eesti korvpall areneks nii klubi kui ka riigi tasemel!
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Minu arust väga hea mõte! Juba sel hooajal on see 4-ringiline 9 meeskonnaga Eesti liiga veidi liiga kurnav meeskondade jaoks, kes tahavad rahvusvahelistes sarjades esineda, eriti nende jaoks, kellel on välissarju rohkem, kui 1. Las eestikad jäävad tõesti noorte jaoks ja ega ei ole keelatud seal ka kasutada põhimeeskonna pingimehi. Registreerida võib ju praktiliselt kõik mängijad sinna ja kasutada siis neid, kes põhimeeskonnas suurt koormust ei saa. Mina igatahes olen küll selle idee poolt.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

nojah kirjutas:Minu arust väga hea mõte! Juba sel hooajal on see 4-ringiline 9 meeskonnaga Eesti liiga veidi liiga kurnav meeskondade jaoks, kes tahavad rahvusvahelistes sarjades esineda, eriti nende jaoks, kellel on välissarju rohkem, kui 1. Las eestikad jäävad tõesti noorte jaoks ja ega ei ole keelatud seal ka kasutada põhimeeskonna pingimehi. Registreerida võib ju praktiliselt kõik mängijad sinna ja kasutada siis neid, kes põhimeeskonnas suurt koormust ei saa. Mina igatahes olen küll selle idee poolt.
Lätis ja Serbias asi töötab, Kalevi duubel peakski hetkel mõne tugevdusega neid eestikaid mängima.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4281
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Selline muutus oleks päris teretulnud, seda muidugi siis kui saadakse see tundmatu "vene sponsor". Iseasi palju sealt üldse raha antaks. Saaks eelarve sinna kus ta oli Fox'i aegadel, siis oleks juba normaalne, kuid siiski oleksime ikka VTB's madalaima eelarvega sats.
Nagu ka keegi eelpool mainis siis sinna duublisse oleks ka vaja siiski 2 meest väljaspoolt eestit. Ja muidugi on ju võimalus kõik need mehed KML'i regada kes ka esinduse eest mängivad, või mängib sats esindusvõistkonna nime all, aga seal olevad noored möllavad põhiturniiril ja kui saavad PO kohale siis lisanduvad sinna need mehed kes mängivad VTB'd ja BBL'i. Samasuguse valemiga peaks talitama ka VEF.
Asjaajaja
Kasutaja
Postitusi: 1288
Liitunud: 11 Nov 2008, 20:10

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Asjaajaja »

Kalev/Cramo ei ole viimased aastad Eesti liigaski õieti hakkama saanud. :D Mis duublitest ja Eesti liigast loobumisest siin rääkida on? :D BBL-il pole aastaid edasi jõudnud ja Ühisliigas on Cramo lihtsalt üks klassikaline peksupoiss. Ma ei imestaks, kui järgmine aasta Cramot üldse Ühisliigasse ei võetaks. Nii mitu aastat on möödunud ja oma probleemidega ei ole hakkama saadud.

Kujutan ette, kuidas Valga ja Pärnu tambiks Kalev/Cramo duublit.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4281
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Asjaajaja kirjutas:Kalev/Cramo ei ole viimased aastad Eesti liigaski õieti hakkama saanud. :D Mis duublitest ja Eesti liigast loobumisest siin rääkida on? :D BBL-il pole aastaid edasi jõudnud ja Ühisliigas on Cramo lihtsalt üks klassikaline peksupoiss. Ma ei imestaks, kui järgmine aasta Cramot üldse Ühisliigasse ei võetaks. Nii mitu aastat on möödunud ja oma probleemidega ei ole hakkama saadud.

Kujutan ette, kuidas Valga ja Pärnu tambiks Kalev/Cramo duublit.
Sina mine räägi sel teemal oma mõttekaaslastega ühel teisel leheküljel. Mida sa tuled seda tatti pritsima, iga su lause on provokatiivne...
SUUR EESTI KORVPALLI FÄNN!
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Mulle ei meeldiks üldse see variant kui Kalev eestikatest loobuks. Tahaks ikka kevadel Kalevi ja Rocki vastasseisu näha. Ja eestikatest loobudes lõppeks ju hooaeg liiga vara, eriti kui Balti liigas Final Fouri ei saada. Pigem mingi selline variant nagu mullu, et oleks võimalus eestikate põhiturniir vähemate mängudega läbi ajada.
Samas eriti ei usu, et Ühisliigas kõik satsid omavahel kaks korda läbi mängivad, vähemalt järgmisel hooajal. Küllap tehakse alagrupid.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Kui tehakse nii, et kõik on koos ja kõik mängivad läbi kõigiga nagu baltiliigas siis on teine asi.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Juba sel hooajal on meeskonnal 68 mängu põhiturniiril ja 7 kuni 17 mängu play-offides. Paras NBA meeskonna tase.

Kui järgmine aasta tuleks VTB-s praeguse 10 mängu asemel näiteks 30 mängu, siis kerkiks meeskonna hooaja mängude arv kusagil 100 ringi, lisaks veel võimalik soov osaleda EuroChallenge sarjas.

Ainuvõimalik otsus minu arust see, et põhikoosseis KML põhiturniiri ei mängi. Või siis tehakse KML 6-8 klubiga ja max 2 ringi põhihooaeg - aga sellega poleks teised nõus. Ei näe põhjust loobuda 14-16 meeskonnaga tugevast VTB liigast ega ka BBL-ist KML kasuks. Kui meeskond säilib umbkaudu praeguse tasemega, siis on BBL just mängutasemelt kõige sobivam koht. Kui meeskond muutub oluliselt tugevamaks, siis on selge, et 80% KML mänge on mõttetu ühepoolne jamamine ja kindlasti pigem mängida lätlaste-leedukatega tasemelt paremaid mänge, kui siin Valga ja Võruga mürada.

See on juba mul vana idee, et lätakate-leedukatega teha diil, et BBL asendab kohalike meistrisarjade põhiturniire ja oma liiga tiitel jagada välja kohe play-offidega alustades.

Aga on ka võimalik ju see variant, et sama nimega mängitakse KML põhihooaega samuti, registreeritakse lihtsalt maksimaalselt palju mängijaid sinna. Põhihooajal mängivad meeskonnas duubli mehed ja need, kes tugevamates sarjades pinki nühivad. Kui play-offideks teistes sarjades mängud läbi, võivad ka tugevamad liituda.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

KalevRuus kirjutas:Mulle ei meeldiks üldse see variant kui Kalev eestikatest loobuks. Tahaks ikka kevadel Kalevi ja Rocki vastasseisu näha. Ja eestikatest loobudes lõppeks ju hooaeg liiga vara, eriti kui Balti liigas Final Fouri ei saada. Pigem mingi selline variant nagu mullu, et oleks võimalus eestikate põhiturniir vähemate mängudega läbi ajada.
Samas eriti ei usu, et Ühisliigas kõik satsid omavahel kaks korda läbi mängivad, vähemalt järgmisel hooajal. Küllap tehakse alagrupid.
Päris loobumisest vast ei mõeldagi, "loobutakse" põhiturniirist, mida mängitakse duubliga (selleaastasel Läti MVl teeb nii nt VEF, Serbias liituvad esiotsa meeskonnad koduse MVga play-offides, kui ma ei eksi). Iseasi, kas Cramol ikkagi nii palju mängijaid oleks võtta, et enam-vähem praeguse TTÜ tasemel kokku panna. Samas, vaadates kuidas TTÜ duubelgi suht normaalselt hakkama saab meistrikatel, siis ma ei kahtleks, et kui vähegi saadakse esindusmeeskonna eelarve suuremaks (tänasest siis kahekordseks miinimumina miljon eurot), siis võib täitsa keskmise meeskonna saada kenasti (kolm tugevdust esindusse, sealt siis Orula, Saks, Kitsing, Riis näiteks jääks duublisse, kes ka vajadusel esindusmeeskonda mõnes mängus tugevdama) + Kajupank, mõned noored esiliiga satsist, Pärnust tuua veel paar meest ja põhiturniiril eestikatel oleks päris korralik meeskond koos. Muidugi sõltub palju ka sellest, et kui praegusest meeskonnast peaks eestlastest keegi välismale minema (nojah...), siis oleks importe rohkem vaja.

Igatahes eeldab see VTBs turniirisüsteemi, meeskonna eelarvet u 1,5 mln eurot (sh duubel, kui soov ka eurosarja mängima minna, siis isegi rohkem...sest see on kallis "lõbu"). Püramiidi aitaks see igatahes kindlasti klubis ehitada, duublimeestel oleks kõva mott tõusta esindusmeeskonda, et end rahvusvaheliselt näidata ning mängunälga ei jääks. VTB liiga+Balti liiga+Eurosari+eesti liiga play-offid...väljakutse oleks ikka väga kõva ja nt minu motivatsioon kossu vaatama minna oleks hoopis teine, kui praegu seda Võru või nõrgendatud arvaga toksimist vaadata.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Minu silmis oleks parim lahendus see, et Eesti liigas läheks üks mäng arvesse kahe eest nagu eelmisel aastal. 9 meeskonna puhul teeks see põhiturniiril 16 mängu. Kui eeldame, et Ühisliigas oleks 26 mängu (tundub, et kõige tõenäolisemalt osaleb järgmisel aastal seal 14 satsi) ja Balti liigas 22 mängu (aga võib-olla ka vähem kui VEF ja ehk veel keegi põhiturniirist loobuvad) teeks see kolme liiga peale kokku 64 mängu. See poleks ju kõige hullem variant. Eurosarjas muidugi osaleda siis ei saaks aga seda ei tehtud ka tänavu ja milleks seda eurosarja üldse vaja oleks, kui nagunii Ühisliigas ja BBLis mängid.
Muide, teab keegi, kas VEF osaleb lisaks Ühisliigale, Balti liigale ja eurosarjale ka Läti liigas täismahus?
Päris loobumisest vast ei mõeldagi, "loobutakse" põhiturniirist, mida mängitakse duubliga
Artikli põhjal sellist muljet ei jäänud. Aga kui nii olekski, tekiks omakorda probleeme: oletame, et põhiturniiril jääks duubel kuuendaks ja kohtuks veerandfinaalis siis (nüüd juba põhikooseisus) nt kolmandaks jäänud TTÜga ning muidugi jalutaks neist kergelt üle. Kas sellisel juhul ei tekiks olukord, et TTÜ (ja mitte ainult nemad) eelistaks pigem neljandaks jääda, et veerandfinaalis võidetavat vastast saada, mis tooks kaasa selle, et viimastes põhiturniiri mängudes võiks igasugu imelikke asju sündida? Ja isegi ausa lähenemise puhul: oleks ju veider karistada põhiturniiri kolmandaks tulnud meeskonda veerandfinaalis endast tugevama vastasega, samas kui neljandaks jäänu mängiks nõrgema tiimiga. Ja paremaks ei lähe asi ka poolfinaalides: ilmselt kohtuks Kalev siis Rockiga, mis tähendaks, et sisuline finaal peetaks ära juba poolfinaalis.
Mulle tundub, et kokkuvõttes tekiks sellise süsteemi tulemusel sihuke klounaad, et pigem tasuks siis juba üldse eestikatest loobuda.

Aga nagu öeldud, Valdmaa jutu järgi jäi mulje, et eestikatest loobutaks täielikult kui Ühisliigas mängude arv nii suureks muutub. Sellisel juhul Eesti liiga tähtsus muidugi paratamatult langeks ja mis Kalevit puutub puutub - hooaeg saaks ilmselt juba kusagil märtsis või aprilli algul läbi. Ei toeta seda mitte.
Viimati muutis KalevRuus, 19 Jaan 2011, 14:54, muudetud 1 kord kokku.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Minu jaoks on see hea uudis ja pigem motivatsiooni tõstev nagu ka see, kui naastakse eurosarja. KML on hea motivaator neile, kes veel põhikoosseisu ei küüni, kuid annab võimaluse silma paista. Sellised mehed Kitsing, Orula jt, kes siin mainiti + mõned paremad KML viiest viimasest ja duublist. See annaks võimaluse laia kosseisuga varieerida, tekiks midagi farmklubi taolist, kuhu võidakse mõned mehed esindusklubist saata kosuma, teisi jälle edutada, idee pole iseenesest halb.
KML-st päris loobuda ei ole mõtet ja finaalides võib ju jälle esindusmeeskonda rakendada, mis hoiab sarja samuti mingil määral elus.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Eesti liigas tuleks teha sama asi, mis Balti liigas, et Kalev ja Rock liituvad alles play-offides. See on juba ilmselgelt näha olnud, et need meeskonnad on teistest üle, samamoodi nagu on Rytas ja Zalgiris BBLis teistest paremad. Siis ei oleks seda probleemi ka, et hooaeg liiga vara ära lõppeks.
Vasta