Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas japs »

Eicfuss ei pea hooaja lõpuks mänguvormi jõudma vaid selleks ajaks peab selge olema, et tal opist väljatuleku ja tervisega kõik korras on. Mänguvormi peaks ta ikka jõudma suvise treeninglaagriga. Treeninglaagrisse kutsa on ta siiski eelneva hooajaga juba kindlasti teeninud.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas nojah »

Mina ikkagi praegu kardan, et Kurbas võib olla mees, kes jääb välja. Oskusi ja eelkõige võimeid on tal küll piisavalt, et koosseisu mahtuda aga tal pole ühtegi sellist eriomadust, mida juba praegu temast kindlamate ja stabiilsemate meeste poolt poleks kaetud. Ja tema probleem ongi suuresti stabiilsuses ja selles, et just tähtsamates mängudes kipub ta sageli pildilt ära kaduma (st rünnakutel väljakul ennast "peitma"). Aga treeninglaagri kutset ta väärib ja kui ta seal tõesti mõne oma otsese konkurendi selgelt üle mängib, siis väärib ka kohta koondises. Aga mina eelistaks pigem näiteks Keedust ja Kriisat. Esimest mitmekülgsuse ja hea VTB kooli tõttu ning teine on vastupidi Kurbasele just see mees, kes võib ka tagant pingi otsast tulla ja mängu muutuse tuua. See on väga oluline oskus minu arvates seal 11-14 mehe jaoks.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas KalevRuus »

Rix kirjutas:
Anonüümne kirjutas:Mina jällegi leian, et EM pole koht, kus tulevikule mõelda. Tähtis on saada mängima parimad mängijad tol hetkel, olenemata, kui vanad või noored nad on.
On ikka küll. Sellise mõtlemisega ootamegi jälle 10 aastat või rohkem, kuni finaalturniirile saame. Muidugi ei tohiks see olla eesmärk omaette, kuid tulevikule mõtlema peaks küll, seda teevad ka meist vähe suuremad ja tugevama kossupärandiga riigid.
Veel mullu suvel oleksin sama arvanud aga nii kurb või veider kui see ka pole - senise hooaja põhjal peaks Kriisa olema mitte ainult koondises vaid nende 8-10 mehe seas, kes peamiselt ja igas mängus mänguaega teenivad.Küll peale EMi jõuab noorenduskuuridega tegeleda.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas japs »

nojah kirjutas:Mina ikkagi praegu kardan, et Kurbas võib olla mees, kes jääb välja. Oskusi ja eelkõige võimeid on tal küll piisavalt, et koosseisu mahtuda aga tal pole ühtegi sellist eriomadust, mida juba praegu temast kindlamate ja stabiilsemate meeste poolt poleks kaetud. Ja tema probleem ongi suuresti stabiilsuses ja selles, et just tähtsamates mängudes kipub ta sageli pildilt ära kaduma (st rünnakutel väljakul ennast "peitma"). Aga treeninglaagri kutset ta väärib ja kui ta seal tõesti mõne oma otsese konkurendi selgelt üle mängib, siis väärib ka kohta koondises. Aga mina eelistaks pigem näiteks Keedust ja Kriisat. Esimest mitmekülgsuse ja hea VTB kooli tõttu ning teine on vastupidi Kurbasele just see mees, kes võib ka tagant pingi otsast tulla ja mängu muutuse tuua. See on väga oluline oskus minu arvates seal 11-14 mehe jaoks.
Mitmekülgsusest:

Keedus on kaitses mitmekülgne, OK, kuida sama on ju Kurbas (võtab alati peale ohtlikumat tagameest)? Üks saab paremini hakkama pikematega teine lühematega.
Kui rääkida rünnakust, siis siin on ju ometi selge eelis Kurbasel. Ma olen esimene, kes Kurbase selle hooaja ebastabiilsust ja võrreldes eelmise hooajaga viletsamat mängu maha teeb... aga ometi eelistan rünnakul teda alati Keedusele.
Oh tegelt ma ei saa aru, miks sel teemal uuesti vaidlusse laskusin :), nagu varem mainitud: pean mõlema kohta koondises üsnagi kindlaks.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas MEGA IRW »

Kas koondisemeestele midagi makstakse ka? Kui ei, siis ei suuda küll näha põhjust, miks 41-aastane Kriisa peaks seal ennast lõhkuma hakkama, potentsiaalne vigastusoht, mis veelgi vähendab tõenäosust, et saab uuel hooajal normaalse lepingu etc. tõestada pole tal kellelegi midagi vaja, ei Rockile ega teistele klubidele, kõik teavad, mis masti mees ta on niigi.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas nojah »

Las see jääda mehe enda otsustada, kas ta tahab sinna ennast lõhkuma minna või mitte. Kurbase teemal - jah Keedus ei ole rünnakul nii mitmekülgne, aga juba GDorbek, Veideman, Arbet, isegi Vene katavad juba kõik need võimekused ära rünnakul, mida Kurbasel pakkuda oleks.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas michaelEP »

MEGA IRW kirjutas:Kas koondisemeestele midagi makstakse ka? Kui ei, siis ei suuda küll näha põhjust, miks 41-aastane Kriisa peaks seal ennast lõhkuma hakkama, potentsiaalne vigastusoht, mis veelgi vähendab tõenäosust, et saab uuel hooajal normaalse lepingu etc. tõestada pole tal kellelegi midagi vaja, ei Rockile ega teistele klubidele, kõik teavad, mis masti mees ta on niigi.

Kui tihti on eestlastel võimalus osaleda pallimängu finaalturniiril? Sa päriselt arvad, et Kriisa jätaks kutse korral võimaluse kasutamta, kuna kardab riskida vigastusega? Mille nimel? Loobub EM finaalturniirist KML kasuks?

Ise saad ju ka aru kui absurdne see jutt on. Iga korvpallur oleks nõus kasvõi terve kML hooaja ohverdama, et EM finaalturniiril mängida. Lisaks ei ole ju üldse kindel, kas 41-aastane Kriisa üldse peale käesolevat hoaoega karjääri jätkab.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas KalevRuus »

Heh jah, Kriisa on viimane mees kes mõtleks mingile müstilisele enda lõhkumisele, kui on võimalus EMil osaleda.
Lisaks teeks ta ajalugu. Ta oleks raudselt turniiri vanim mängija, samuti kõigi aegade vanim Eesti mängija tiitlivõistlustel - Metstak oli 2001 noorem. Ega vist terve EMide ajaloo jooksul ei saa palju vanemaid mehi olla, kes turniiril osalenud?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

japs kirjutas:Eicfuss ei pea hooaja lõpuks mänguvormi jõudma vaid selleks ajaks peab selge olema, et tal opist väljatuleku ja tervisega kõik korras on. Mänguvormi peaks ta ikka jõudma suvise treeninglaagriga. Treeninglaagrisse kutsa on ta siiski eelneva hooajaga juba kindlasti teeninud.
See opist väljatulek ei saa nii väga lihtne midagi olema ja enne peaks ta seda mänguga tõestama. Ei ole see Eichfuss nii asendamatu midagi, tema positsioonile on treeneritel võtta oma viisteist meest ja pudel rummi. Temaga võrdseid või temast paremaid mehi on jalaga segada. Äärmisel juhul võib ka mõne Järvelaineni, Keerlese või Lindmetsa üles kloppida. Ma saaks aru, kui tegemist on Kanguri, Taltsi või Venega, siis on loomulik, et ootame ja vaatame, aga Timo Eichfuss??? Jah, kui finaalseeriaks platsile saab ja suudab seal tõestada, siis võib-olla.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas japs »

vaim564 kirjutas:
japs kirjutas:Eicfuss ei pea hooaja lõpuks mänguvormi jõudma vaid selleks ajaks peab selge olema, et tal opist väljatuleku ja tervisega kõik korras on. Mänguvormi peaks ta ikka jõudma suvise treeninglaagriga. Treeninglaagrisse kutsa on ta siiski eelneva hooajaga juba kindlasti teeninud.
See opist väljatulek ei saa nii väga lihtne midagi olema ja enne peaks ta seda mänguga tõestama. Ei ole see Eichfuss nii asendamatu midagi, tema positsioonile on treeneritel võtta oma viisteist meest ja pudel rummi. Temaga võrdseid või temast paremaid mehi on jalaga segada. Äärmisel juhul võib ka mõne Järvelaineni, Keerlese või Lindmetsa üles kloppida. Ma saaks aru, kui tegemist on Kanguri, Taltsi või Venega, siis on loomulik, et ootame ja vaatame, aga Timo Eichfuss??? Jah, kui finaalseeriaks platsile saab ja suudab seal tõestada, siis võib-olla.
Ausaltöelda ei saa aru mida sa öelda tahad. Senise hooajaga on mees treeninglaagrisse kutse igati ära teeninud, kui ta finaalide ajaks veel tagasi samas vormis pole, on see igati arusaadav. Mis ootamisest ja vaatmisest sa jahud? loomulikult ei hakkata koondist tema järgi sättima, suveks peab tal jalg taastunud olema, selles pole küsimustki. Minu mõte oli ikka selles, et Eicfussi koondisekutset ei otsustata mitte finaalideaegse esituse järgi (oluline on küll finaalideaegne tervis).

Aga noh kui sa nii osav oled, siis 15 Eicfussist paremat pikka võiksid siiski ette lugeda :)

EDIT: Tulistan küll puusalt, aga pakun, et opi aja valikul vähemalt osaliselt koondisele just mõeldigi. Jalg tegi häda kogu hooaeg, aga peale finaale poleks taastuda enam jõudnud.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

japs kirjutas:
vaim564 kirjutas:
japs kirjutas:Eicfuss ei pea hooaja lõpuks mänguvormi jõudma vaid selleks ajaks peab selge olema, et tal opist väljatuleku ja tervisega kõik korras on. Mänguvormi peaks ta ikka jõudma suvise treeninglaagriga. Treeninglaagrisse kutsa on ta siiski eelneva hooajaga juba kindlasti teeninud.
See opist väljatulek ei saa nii väga lihtne midagi olema ja enne peaks ta seda mänguga tõestama. Ei ole see Eichfuss nii asendamatu midagi, tema positsioonile on treeneritel võtta oma viisteist meest ja pudel rummi. Temaga võrdseid või temast paremaid mehi on jalaga segada. Äärmisel juhul võib ka mõne Järvelaineni, Keerlese või Lindmetsa üles kloppida. Ma saaks aru, kui tegemist on Kanguri, Taltsi või Venega, siis on loomulik, et ootame ja vaatame, aga Timo Eichfuss??? Jah, kui finaalseeriaks platsile saab ja suudab seal tõestada, siis võib-olla.
Ausaltöelda ei saa aru mida sa öelda tahad. Senise hooajaga on mees treeninglaagrisse kutse igati ära teeninud, kui ta finaalide ajaks veel tagasi samas vormis pole, on see igati arusaadav. Mis ootamisest ja vaatmisest sa jahud? loomulikult ei hakkata koondist tema järgi sättima, suveks peab tal jalg taastunud olema, selles pole küsimustki. Minu mõte oli ikka selles, et Eicfussi koondisekutset ei otsustata mitte finaalideaegse esituse järgi (oluline on küll finaalideaegne tervis).

Aga noh kui sa nii osav oled, siis 15 Eicfussist paremat pikka võiksid siiski ette lugeda :)

EDIT: Tulistan küll puusalt, aga pakun, et opi aja valikul vähemalt osaliselt koondisele just mõeldigi. Jalg tegi häda kogu hooaeg, aga peale finaale poleks taastuda enam jõudnud.
Ilmselt saaks Eichfuss kandideerida positsioonidele 3-4, Rock on teda kasutanud küll vist ainult nelja peal. Neid positsioone saaksid katta Kangur, Vene, Talts, Toome, Kitsing, Hallik, Nurger, T.Raadik, R.Raadik, Keedus, Järvelainen, Lindmets, Keerles, Soo, Arbet, G.Dorbek, Kajupank, Doronin, Kaja, Jurtom, Jõesaar, võib-olla veel keegi, kelle olen unustanud ...
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas michaelEP »

vaim564 kirjutas:
Ilmselt saaks Eichfuss kandideerida positsioonidele 3-4, Rock on teda kasutanud küll vist ainult nelja peal. Neid positsioone saaksid katta Kangur, Vene, Talts, Toome, Kitsing, Hallik, Nurger, T.Raadik, R.Raadik, Keedus, Järvelainen, Lindmets, Keerles, Soo, Arbet, G.Dorbek, Kajupank, Doronin, Kaja, Jurtom, Jõesaar, võib-olla veel keegi, kelle olen unustanud ...

Ei no, ma saan aru, et foorum ongi diskussiooni ja arvamuste paljususe koht. Aga ikkagi võiks reaalsusega käesolevas dimensioonis viibida.

Toomas Raadik, Järvelainen, Lindmets, Keerles, Soo, Doronin, Kaja, Jurtom - no need mehed ei mängi EM finaalturniiril ka kõige räigemates fantaasiates
SirCharles
Kasutaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Nov 2013, 20:37

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas SirCharles »

michaelEP kirjutas:
vaim564 kirjutas:
Ilmselt saaks Eichfuss kandideerida positsioonidele 3-4, Rock on teda kasutanud küll vist ainult nelja peal. Neid positsioone saaksid katta Kangur, Vene, Talts, Toome, Kitsing, Hallik, Nurger, T.Raadik, R.Raadik, Keedus, Järvelainen, Lindmets, Keerles, Soo, Arbet, G.Dorbek, Kajupank, Doronin, Kaja, Jurtom, Jõesaar, võib-olla veel keegi, kelle olen unustanud ...

Ei no, ma saan aru, et foorum ongi diskussiooni ja arvamuste paljususe koht. Aga ikkagi võiks reaalsusega käesolevas dimensioonis viibida.

Toomas Raadik, Järvelainen, Lindmets, Keerles, Soo, Doronin, Kaja, Jurtom - no need mehed ei mängi EM finaalturniiril ka kõige räigemates fantaasiates
Taevas võib müristada , aga vaadates peeglisse , peab tõdema , et seekord peab Sinuga 100 % nõus olema . Mõni satub teinekord fantaasiatesse .
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

No isegi kui need 8 meest ära võtta, jääb ikkagi 13 meest kahe positsiooni peale.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Rio »

SirCharles kirjutas:
michaelEP kirjutas:
vaim564 kirjutas:
Ilmselt saaks Eichfuss kandideerida positsioonidele 3-4, Rock on teda kasutanud küll vist ainult nelja peal. Neid positsioone saaksid katta Kangur, Vene, Talts, Toome, Kitsing, Hallik, Nurger, T.Raadik, R.Raadik, Keedus, Järvelainen, Lindmets, Keerles, Soo, Arbet, G.Dorbek, Kajupank, Doronin, Kaja, Jurtom, Jõesaar, võib-olla veel keegi, kelle olen unustanud ...

Ei no, ma saan aru, et foorum ongi diskussiooni ja arvamuste paljususe koht. Aga ikkagi võiks reaalsusega käesolevas dimensioonis viibida.

Toomas Raadik, Järvelainen, Lindmets, Keerles, Soo, Doronin, Kaja, Jurtom - no need mehed ei mängi EM finaalturniiril ka kõige räigemates fantaasiates
Taevas võib müristada , aga vaadates peeglisse , peab tõdema , et seekord peab Sinuga 100 % nõus olema . Mõni satub teinekord fantaasiatesse .
Krt Lindmets on juba puhas ropendamine :D
Vasta