Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas vaim564 »

Metta World Peace kirjutas:
Raja kirjutas:Kellegil seda artiklit pole ?

https://sport.postimees.ee/7235161/leed ... CAiUNOQYhY" onclick="window.open(this.href);return false;
Keio Kuhi: «Jah, Balti liiga teema oli laual, aga tegemist oli Eesti ja Läti ühise otsusega. Leedulaste versioon ei paku mingit uut lähenemist. Põhjused, miks Balti liiga mõne aasta eest tegevuse lõpetas, on alles. Leedulased otsivad väljundit oma viimase otsa klubidele. Neil polnud meile pakkuda vastuseid Balti liiga finantsstruktuuri ega millegi muu kohta. Pikemat arutelu selle liiga taasloomise teemal ei toimunud.»
«Balti liigas võiks osaleda ehk Lätist kolm, Eestist kaks ja meilt viis-kuus meeskonda. Korvpallurid tahavad pidada mitte ühe, vaid kaks mängu nädalas,» ütles Milašius.
Sellest pakkumisest võidaksid kõige rohkem ilmselgelt Leedu klubid ja kaotaksid Eesti klubid, kui ühisliigasse jääksid vaid Cramo, Pärnu või Rapla.
Pärtel
Kasutaja
Postitusi: 82
Liitunud: 03 Apr 2021, 21:19

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Pärtel »

Üks tähelepanek sellest artiklist veel. Leedu liiga president ütles, et balti liigat oleks vaja, sest mitmed klubid ei osale üheski rahvusvahelises sarjas ja saavad seetõttu vähe mänge. Seejärel ütleb ta aga, et "Balti liigas võiks osaleda ehk Lätist kolm, Eestist kaks ja meilt viis-kuus meeskonda. Korvpallurid tahavad pidada mitte ühe, vaid kaks mängu nädalas."

Eesti-Läti liiga pluss on see, et kõik kõrgliiga klubid saavad osaleda ja kõik saavad rohkem mänge rohkemate vastastega. See oleks väga tobe, kui Eestist osaleks Balti liigas näiteks ainult Rapla ja Rakvere (Kalev VTB kõrvalt vaevalt et tahaks ja Pärnu FIBA Europe Cupi kõrvalt ka vaevalt enam Leedu reisidele kulutada tahaks) ning TTÜ, Tartu ja TLÜ jääksid mängima ainult eestikaid. Samasugune olukord tekiks ka Lätis. Ja seda kõike sellepärast, et anda Leedu tagumise otsa satsidele mänge juurde. Hea, et see asi lätlaste ja eestlaste poolt eos ära lämmatati. Kui leedu klubidel on vähe mänge, siis neil on võimalik osaleda FIBA Europe Cupil (tänavu polnud seal ühtegi leedu klubi, kuigi Neptunasel oli koht sinna tagatud) või siis võivad näiteks poolakatega kampa lüüa. Ning kui Leedu kõrgliigas on juba 11 meeskonda ja igaühega mängitakse kolm korda läbi + play off, siis ega see mängude arv seal nüüd nii väike ka pole.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Drogba »

Minu arust Balti Liiga oligi väga tore liiga kuni selle ajani kui sealt suured loobusid. Algselt ta ju toimis täitsa kenasti isegi kahe divisjoniga. Viimastel hooaegadel see enam nii vägev ei olnud. Lisaks toimus ka liigas ju kihlveopettuseid, mis samuti selle liiga mainet alla viisid. Hetke plaan jah kuigi isuäratav ei ole, meil ju tegelikult täitsa toimiv liiga ESTLAT liiga näol.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 656
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas vanafänn »

Päris sinisilmne on öelda, et rahvusvahelist sarja ei mängi enamus klubid ja saavad liiga vähe mänge. Seetõttu võtame eestist ainult kaks ja lätist kolm- sitta nende ülejäänutega, mis siis et nad ei saa samamoodi piisavalt mänge.

Näitab piisavalt leedukate suhtumist teistesse balti riikidesse kossu mõistes. Las nad toksivad omaette siis seal, ja me kaks põhja pool saame ilma nendeta ka hakkama.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas toivo »

Drogba kirjutas:Minu arust Balti Liiga oligi väga tore liiga kuni selle ajani kui sealt suured loobusid. Algselt ta ju toimis täitsa kenasti isegi kahe divisjoniga. Viimastel hooaegadel see enam nii vägev ei olnud. Lisaks toimus ka liigas ju kihlveopettuseid, mis samuti selle liiga mainet alla viisid. Hetke plaan jah kuigi isuäratav ei ole, meil ju tegelikult täitsa toimiv liiga ESTLAT liiga näol.
Ma arvan, et enamus siinseid foorumlasi oleksid poolt, kui Cramo tuleval hooajal mängiks VTB-d ja Meistrite Liigat ning loobuks EstLat-i põhiturniirist. Leedu hiidudel oli omal ajal samamoodi.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas vaim564 »

Ma arvan, et enamus siinseid foorumlasi oleksid poolt, kui Cramo tuleval hooajal mängiks VTB-d ja Meistrite Liigat ning loobuks EstLat-i põhiturniirist. Leedu hiidudel oli omal ajal samamoodi.
See oleks olukorda arvestades kõigile parim lahendus. Soovi korral on võimalik püsti panna ka skeem, kus Leedu klubid liituvad mingis faasis EstLat liigaga, liiga üldist taset see tõstaks, kuid nad ei peaks olema võrreldes Eesti ja Läti klubidega priviligeeritud seisundis.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Uhhuu »

toivo kirjutas:
Drogba kirjutas:Minu arust Balti Liiga oligi väga tore liiga kuni selle ajani kui sealt suured loobusid. Algselt ta ju toimis täitsa kenasti isegi kahe divisjoniga. Viimastel hooaegadel see enam nii vägev ei olnud. Lisaks toimus ka liigas ju kihlveopettuseid, mis samuti selle liiga mainet alla viisid. Hetke plaan jah kuigi isuäratav ei ole, meil ju tegelikult täitsa toimiv liiga ESTLAT liiga näol.
Ma arvan, et enamus siinseid foorumlasi oleksid poolt, kui Cramo tuleval hooajal mängiks VTB-d ja Meistrite Liigat ning loobuks EstLat-i põhiturniirist. Leedu hiidudel oli omal ajal samamoodi.
Ma arvan, et sel juhul ei tuleks loobuda mitte üksnes Eesti-Läti ühisliiga põhiturniirist, vaid ühisliigast üldse. See poleks ju teiste klubide suhtes aus, kui Kalev Eesti-Läti ühisliigaga alles kohamängudeks liituks ja ühelt klubilt väljateenitud play-off`i koha ära võtaks. Pigem võiks siis lahenduseks olla see, et Kalev ei mängigi Eesti-Läti liigat ja piirdub kohalikul tasandil vaid kahe vooruga Eesti meistrivõistlustel. Iseasi muidugi, kuidas selline asjade käik Eesti-Läti ühisliiga elujõulisusele mõjub ja kas teised kodumaised klubid sellise korraldusega üldse nõustuvad.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1684
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas RK »

toivo kirjutas: Ma arvan, et enamus siinseid foorumlasi oleksid poolt, kui Cramo tuleval hooajal mängiks VTB-d ja Meistrite Liigat ning loobuks EstLat-i põhiturniirist. Leedu hiidudel oli omal ajal samamoodi.
Päris nõus mina ei oleks, esiteks on ntx Pärnul eurosarja plaan , selleks komplekteeritakse ju võistkond ka parem , lisaks ei ole ju Kalev/Cramo viimastel aastatel ilma kaotusteta jäänud põhiturniiril ja ka teistele Eesti klubidel oleks ennast vaja võrrelda Kalev/Cramoga, üks variant oleks ntx et Kalev/Cramo mängib ainult 1 ringi (võõrsil) ja see läheb 2 mänguna kirja, poole vähem mänge ja samas saab ka kalev/Cramo mingi koguseid nõrgemaid mänge kus saaks testida pingi tagumise otsa mehi ja tekkib ka siin võimalus kasutada duubelvõistkonna noori.
Pärtel
Kasutaja
Postitusi: 82
Liitunud: 03 Apr 2021, 21:19

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Pärtel »

Mitu mängu hooaja kohta oleks Kalev/Cramole optimaalne? Sel hooajal mängivad nad tõenäoliselt 72 mängu, millest üks oli küll loobumiskaotus (KML/ESTLAT põhiturniir - 34 mängu, ESTLAT final6 - 2 mängu, PAF superkarikas - 6 mängu, VTB - 24 mängu, KML play off - arvatavasti 6 mängu). Seejuures olid umbes pooled nendest suhteliselt väärtusetud mängud ja/või endast selgelt nõrgemate vastu.

Oletame, et FIBA Meistrite liigas on järgmine aasta sama süsteem nagu tänavu, VTB-s ja ESTLAT-is sama palju meeskondi nagu tänavu ning ESTLAT-is ja KML-is sama süsteem nagu 2018-2019 hooajal ning et ESTLAT-i mängud kantakse KML-i üle ning eraldi KML-i põhiturniiri mänge ei toimu. Sellisel juhul:

Kõik sarjad (VTB, KML, EST-LAT, CL) - 64-75 mängu (75 mängu juhul kui jõutaks CL-is vahegruppi ning VTB-s mängitakse 5-mänguline veerandfinaal)
Kõik sarjad, aga EST-LAT ainult üks voor - 52-63 mängu
VTB + EST-LAT + KML - 58-63 mängu
VTB + Meistrite liiga + ESTLAT play off ja KML playoff - 40-51 mängu
VTB + Meistrite liiga + KML playoff - 36-47 mängu
VTB + Meistrite liiga - 30-41 mängu

(PAF superkarikas, kui see toimub ja osaletakse, tähendaks u 6 mängu lisaks)

Nende numbrite valguses (mis on küll väga tinglikud, sest ei tea, mis elu toob ning mis pealegi jätab rahalise poole täiesti välja) tunduks Eesti-Läti ühisliigast loobumine ikka niru nii endale kui ka teistele. RK pakutud variant, kus põhiturniiri jooksul kohtutakse Eesti ja Läti klubidega vaid ühe korra, oleks hoopis etem - see annaks vähemalt 52 mängu hooaja jooksul, millest enam kui 30 oleksid olulised mängud kõvade vastaste vastu.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Uhhuu »

Praeguse seisuga ei näi tõenäoline, et järgmisel hooajal eraldi KML-i põhiturniiri ei toimu. Lätis ja Eestis on alles jäänud nii vähe klubisid, et üksnes ühisliiga kahest ringist ei piisa, et saada hooaja peale kokku arvestataval hulga mänge. Neli ringi tooks tõenäoliselt kaasa aga liiga suured logistilised kulud.

Ma kardan, et kui Kalev peaks Eesti-Läti ühisliigast loobuma, siis see vallandaks ahelreaktsiooni. Ilmselt kaoks ka VEF-il motivatsioon osaleda. Kui VEF ja Kalev loobuksid, siis kaoks liigast vähenegi glamuuriaspekt ja väheneks ka sponsorite huvi liiga toetamise vastu. See aga seaks ohtu liiga ellujäämise.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas vaim564 »

Kõige suurem probleem sobivale lahendusele on ilmselt mingisuguse seltskonna suur (kui mitte öelda paaniline) hirm muutuste ees ja siis on võimalik leida igasuguseid ettekäändeid, miks ei saa - selliseid on kindlasti kergem leida kui selliseid, millega edasi liikuda.
Ma ei näe erilist katastroofi, kui nt eelmise sarja kaks paremat (Cramo ja VEF) liituvad EstLat sarjaga alles playoffis. Seda teravam konkurents toimub ülejäänud kohtadele ja kui Leedu sarja tagumise otsa klubid, kes nt muid sarju ei mängi, leiaksid motivatsiooni sellega liituda - liiga tase ühtlustuks, kuid kokkuvõttes tõuseks, mina suhtuks sellesse positiivselt. Seda enam, kõik, mis puudutab KML-i, suurendab seda lõhet veelgi kordades.
Praegu ei ole Cramo ka VTBs võrdses olukorras Venemaa klubidega, kes mängivad eurosarju ja võrdlemisi edukalt. Samas kohtumised TalTechi, K-kalevi, Tartu, Raplaga, mida hooaja jooksul on piisavalt palju, ei kompenseeri kasu, mida sellise komplekteeritusega meeskond võiks saada eurosarja mängides.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Uhhuu »

Mulle näib, et parim lahendus nii Kalevi kui Liivimaa klubikorvpalli jaoks oleks see, kui:

1. Järgmisel hooajal eraldiseisvat eestikate põhiturniiri ei toimuks (lätlased toimetagu, kuidas heaks arvavad).

2. Eesti-Läti ühisliigas peetaks kolm ringi mänge. Mõnede vastastega kohtutaks võõrsil kaks korda, mõnega korra.

3. Kalev ja VEF piirduksid kahe ringiga.

4. Eeldusel, et Eesti poolelt jätkab seitse ja Läti poolelt kuus meeskonda, teeks see Kalevi Ja VEF-i jaoks põhiturniiril mängude arvuks 24 ja lihtsurelikel 34 mängu.

Sellise koormusega võiksid vast kõik osapooled rahul olla ja Kalev saaks rõõmsalt mängida nii VTB-d kui Meistrite liigat.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas marxx762 »

Ütlen ka sõna sekka. See on igati keeruline teema. Cramo sooviks kindlasti (eeldusel, et eurosarja mängitakse) Est-Lat liigas mängimist vältida, aga...

See on paljudele klubidele väga oluline, et just Cramo ja Vef mängiksid kaasa.
Cramo mängiks ainult võõrsil mänge... see on klubile puhas kulu. Sellise lahenduse puhul ei tekiks nende mängude pealt sentigi piletitulu (eeldusel, et rahvas saab saali)

Siis keegi tõi siin välja mängude arvu, mis numbriliselt väga suur ehk polegi... Jah, numbriliselt pole, aga selle numbri taga väga on palju reisimist. Ma panen suvalt, aga ma pakun, et üks võõrsil VTB mäng = 4 reisipäeva. Sama kehtiks ka Eurosarja puhul. Est - Lat puhul ütleks et see on jämedalt 3 reisipäeva. Siis see number mis kulub reisimisele on päris suur.

Samas, ühest head lahendust pole. Ma ei ürita kellelegi siin vastu vaielda, lihtsalt, see on keeruline otsus ja on paratamatu, et kindlasti leidub neid, kes peavad teatud otsuste najalt nina krimpsutama.
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas BCKLV »

Keeruline jah saada nii, et kõik oleks rahul. Kalev/Cramo fännina ütleks, et "less is more" - igal juhul naudiks rohkem korra nädalas nö suurt mängu, kui hoiaks eestikate puhul hinge kinni, et keegi vigastada ei saaks. On ju treeneridki öelnud, et raske häälestuda a la Valga mängu pealt VTB satside vastu ja vice versa, lihtsalt lõhub meeskonna mängurütmi. Olen mõelnud ka järgnevat, Kalev/Cramo eesmärk peaks olema oma ridadesse saada parimad eestlased, üle maksta ei tasu, aga Jõesaar/Nurger, kui peaks VTB ja Champions League korraga tulema, siis mängulises mõttes, kas on vaja välismaale minna? Lisame siia Sokk, Dorbek, Hermet, Kitsing, miks mitte Kullamäe laenule :D oleks koos eelseisvat EMi silmas pidades koondise põhirotatsiooni vennad, kellele iga mäng valmisolekut esimesest sekundist tampida + kohalik meedia tähelepanu/pinged peal. Poleks paha karastus ja variant koondise vaatevinklist.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas toivo »

marxx762 kirjutas: Siis keegi tõi siin välja mängude arvu, mis numbriliselt väga suur ehk polegi... Jah, numbriliselt pole, aga selle numbri taga väga on palju reisimist. Ma panen suvalt, aga ma pakun, et üks võõrsil VTB mäng = 4 reisipäeva. Sama kehtiks ka Eurosarja puhul. Est - Lat puhul ütleks et see on jämedalt 3 reisipäeva. Siis see number mis kulub reisimisele on päris suur.
EstLat liiga 3 reisipäeva all mõtled seda, et päev enne mängu tuleb teha kergem taktikatreening, siis mängupäev ja siis järgmisel päeval mingi taastav treening? See on kõigil kodumängudel samamoodi ju.

Või kui mõtlesid puhtalt reisimist, siis ainult Ventspilsi ja Liepaja otsad on pikemad (ca 500km), mujale minnakse raudselt samal päeval kohale ja õhtul pärast mängu tullakse koju tagasi. Eestisiseselt on peale Valga kadumist distantsid ju veel eriti olematud.
Vasta