Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

See on huvitav väide, et lubades oma mängijad koondisse, paneks Kalev end konkurentidega võrreldes halvemasse seisu. Millegipärast pole meie otsesed konkurendid VEF, Ventspils või Tsmoki teinud takistusi oma mängijate koondisse lubamisel. Ka pärast valikmängude lõppu on ligi kaks nädalat aega, et kokkumängu lihvida. Huvitav on muidugi ka see, et just meie korvpallurid on need, kelle jaoks koondise esindamine on nii tohutu risk võrreldes näiteks jalgpallurite või võrkpalluritega. Ja see ei ole asi, mida saaks uue valikmängude süsteemi kaela ajada, vaid on probleem, mis on eksisteerinud viimased kolm aastat, alates 2015. aasta EM-ist (näiteks meie parim korvpallur ei esindanud koondist vahepeal kolm aastat jutti). Ma olen väga kaugel sellest, et kuuluda marurahvuslaste sekka, aga see ei tähenda, et ma oma riiki kergekäeliselt suhtuksin. Koondist esindama ei saa kedagi sundida, aga (sari)loobujaid vaatan ma sisuliselt sama pilguga kui ajateenistusest või kordusõppustest eemalehoidjaid.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Demarr »

Uhhuu kirjutas:See on huvitav väide, et lubades oma mängijad koondisse, paneks Kalev end konkurentidega võrreldes halvemasse seisu. Millegipärast pole meie otsesed konkurendid VEF, Ventspils või Tsmoki teinud takistusi oma mängijate koondisse lubamisel. Ka pärast valikmängude lõppu on ligi kaks nädalat aega, et kokkumängu lihvida. Huvitav on muidugi ka see, et just meie korvpallurid on need, kelle jaoks koondise esindamine on nii tohutu risk võrreldes näiteks jalgpallurite või võrkpalluritega. Ja see ei ole asi, mida saaks uue valikmängude süsteemi kaela ajada, vaid on probleem, mis on eksisteerinud viimased kolm aastat, alates 2015. aasta EM-ist (näiteks meie parim korvpallur ei esindanud koondist vahepeal kolm aastat jutti). Ma olen väga kaugel sellest, et kuuluda marurahvuslaste sekka, aga see ei tähenda, et ma oma riiki kergekäeliselt suhtuksin. Koondist esindama ei saa kedagi sundida, aga (sari)loobujaid vaatan ma sisuliselt sama pilguga kui ajateenistusest või kordusõppustest eemalehoidjaid.
Jalgpall on ülevalt poolt (UEFA, FIFA) ka märksa paremini ja selgemini juhitud. Regulatsioonid on täpselt paika pandud, millal on kohustus mängija koondisesse lubada ning kui neid ei täideta, siis järgneb mingisugune sanktsioon. Lisaks, kui ma ei eksi, saavad koondislaste klubid ka mingisugust rahalist kompensatsiooni (ma ei tea, kas see ka sõpruskohtumiste puhul maksmisele kuulub, aga näiteks MMi puhul küll) või nö pearaha ning samuti saadakse seda siis, kui mängija peaks koondises vigastada saama. Üldine point on, et kõigi kohustused ja õigused on väga selgelt reguleeritud. Korvpallis valitseb see-eest võimuvõitlus, anarhia ja killustatus.

Samuti kui vaadata jalgpalli, siis on seal lepinguliste suhetega kaasneva osas mitu tahku. Ühest küljest on lepingud üldjuhul pikemad, mis annab mängijale märksa suurema kindlustunde, et tal on järgmine aasta ka vähemalt samadel tingimustel töökoht olemas. Teiseks, on neil lepingulistel mängijatel turuväärtus, mistõttu ei ole klubidel endil kasulik neid karistuseks niisama pingile väärtust langetama kupatada. Kolmandaks, kuna korvpallis on lepingud lühemad, siis on ka mängijate turg palju aktiivsem, konkurents karmim.

Võrkpalli seisu ei oska nii hästi kommenteerida, aga eks seal on ka erinevaid tegureid mängus. Ning tegelt on ju võrkpallis ka ikkagi mingil määral koondisest loobujaid olnud viimastel aastatel.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
barons2
Kasutaja
Postitusi: 212
Liitunud: 06 Aug 2018, 21:36

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas barons2 »

Demarr kirjutas:
Uhhuu kirjutas:See on huvitav väide, et lubades oma mängijad koondisse, paneks Kalev end konkurentidega võrreldes halvemasse seisu. Millegipärast pole meie otsesed konkurendid VEF, Ventspils või Tsmoki teinud takistusi oma mängijate koondisse lubamisel. Ka pärast valikmängude lõppu on ligi kaks nädalat aega, et kokkumängu lihvida. Huvitav on muidugi ka see, et just meie korvpallurid on need, kelle jaoks koondise esindamine on nii tohutu risk võrreldes näiteks jalgpallurite või võrkpalluritega. Ja see ei ole asi, mida saaks uue valikmängude süsteemi kaela ajada, vaid on probleem, mis on eksisteerinud viimased kolm aastat, alates 2015. aasta EM-ist (näiteks meie parim korvpallur ei esindanud koondist vahepeal kolm aastat jutti). Ma olen väga kaugel sellest, et kuuluda marurahvuslaste sekka, aga see ei tähenda, et ma oma riiki kergekäeliselt suhtuksin. Koondist esindama ei saa kedagi sundida, aga (sari)loobujaid vaatan ma sisuliselt sama pilguga kui ajateenistusest või kordusõppustest eemalehoidjaid.
Jalgpall on ülevalt poolt (UEFA, FIFA) ka märksa paremini ja selgemini juhitud. Regulatsioonid on täpselt paika pandud, millal on kohustus mängija koondisesse lubada ning kui neid ei täideta, siis järgneb mingisugune sanktsioon. Lisaks, kui ma ei eksi, saavad koondislaste klubid ka mingisugust rahalist kompensatsiooni (ma ei tea, kas see ka sõpruskohtumiste puhul maksmisele kuulub, aga näiteks MMi puhul küll) või nö pearaha ning samuti saadakse seda siis, kui mängija peaks koondises vigastada saama. Üldine point on, et kõigi kohustused ja õigused on väga selgelt reguleeritud. Korvpallis valitseb see-eest võimuvõitlus, anarhia ja killustatus.

Samuti kui vaadata jalgpalli, siis on seal lepinguliste suhetega kaasneva osas mitu tahku. Ühest küljest on lepingud üldjuhul pikemad, mis annab mängijale märksa suurema kindlustunde, et tal on järgmine aasta ka vähemalt samadel tingimustel töökoht olemas. Teiseks, on neil lepingulistel mängijatel turuväärtus, mistõttu ei ole klubidel endil kasulik neid karistuseks niisama pingile väärtust langetama kupatada. Kolmandaks, kuna korvpallis on lepingud lühemad, siis on ka mängijate turg palju aktiivsem, konkurents karmim.

Võrkpalli seisu ei oska nii hästi kommenteerida, aga eks seal on ka erinevaid tegureid mängus. Ning tegelt on ju võrkpallis ka ikkagi mingil määral koondisest loobujaid olnud viimastel aastatel.
võrkpalli kohta tahaks lisada, et see ei ole kontaktne mäng, seetõttu ka väiksem oht saada vigastusi...lisaks on klubi hooaeg palju lühem ja seetõttu suviti ollakse ka palju koondisega koos, igasugu maailma ja euroopa liigad...öö ja päev lühidalt.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Rio »

Jah, jalkas on asi risti-vastu pidine. Ronaldo on sisuliselt kõik turniirid kaasa teinud ning mäletan
kuidas W Rooney nutma puhkes kui ta koondisest välja jäeti.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas toivo »

Rio kirjutas:Jah, jalkas on asi risti-vastu pidine. Ronaldo on sisuliselt kõik turniirid kaasa teinud ning mäletan
kuidas W Rooney nutma puhkes kui ta koondisest välja jäeti.
Pole väga hea võrdlus. Ilmselt kui Eesti peaks EMile (või MMile) kvalifitseeruma, siis oleks kõik praegused "sariloobujad" käed püsti koondisega liitumas.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas KalevRuus »

Tegemist on ikkagi profispordiga, kus maksavad tulemused. Kairys saab oma töö eest palka ning treeneritöö puhul vaadatakse eeskätt tulemusi. Kui tulemusi ei tule, võib treener kinga saada.
Palju fännid ei mõista seda, et korvpall on nende meeste töö, mitte kõrvalhobi.
Kas sul endal pole nõme sügavamõttelise ja õpetliku tooniga taoisi klišeesid ette lugeda? Tõesti üllatus. et treeneritöö puhul vaadatakse lausa tulemusi- vau!
Loomulikult see asi keeruline jne aga kui Cramo oleks tõsiseltvõetav klubi, siis juba juhtkond oleks pigem uhke kui nende mängijad rahvusmeeskonnas on. Ja ütle nüüd jälle õpetama, et ka juhtkond peab tulemustele mõtlema jne. Mitte midagi ei juhtuks kui mõned mehed enne hooaja algust nädala jooksul koondise juures on. Ei ole nii, et sellest läheb hooaeg p....e.
Pigem saavutas klubi selle, et tekitasid endale paljude huviliste silmis väga nõmeda maine ja mina pole ilmselt ainus, kes ühelegi nende VTB mängule saali ei lähe.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Demarr »

KalevRuus kirjutas:
Tegemist on ikkagi profispordiga, kus maksavad tulemused. Kairys saab oma töö eest palka ning treeneritöö puhul vaadatakse eeskätt tulemusi. Kui tulemusi ei tule, võib treener kinga saada.
Palju fännid ei mõista seda, et korvpall on nende meeste töö, mitte kõrvalhobi.
Kas sul endal pole nõme sügavamõttelise ja õpetliku tooniga taoisi klišeesid ette lugeda? Tõesti üllatus. et treeneritöö puhul vaadatakse lausa tulemusi- vau!
Loomulikult see asi keeruline jne aga kui Cramo oleks tõsiseltvõetav klubi, siis juba juhtkond oleks pigem uhke kui nende mängijad rahvusmeeskonnas on. Ja ütle nüüd jälle õpetama, et ka juhtkond peab tulemustele mõtlema jne. Mitte midagi ei juhtuks kui mõned mehed enne hooaja algust nädala jooksul koondise juures on. Ei ole nii, et sellest läheb hooaeg p....e.
Pigem saavutas klubi selle, et tekitasid endale paljude huviliste silmis väga nõmeda maine ja mina pole ilmselt ainus, kes ühelegi nende VTB mängule saali ei lähe.
Aus vastus on, et ei ole, kui on nii palju inimesi, kes asja ainult enda mätta otsast ning väga must-valgelt näevad. Ma võin vajadusel veel seda mantrat taguda, et diivanilt on fännil ikka jube mugav kritiseerida ning teiste eest otsuseid ära teha.

Tõsiseltvõetav klubi on ka muidugi hea sõnakõlks. Kas NBA klubid ei ole tõsiseltvõetavad? Kas Baskonia ei ole tõsiseltvõetav klubi? Kas Varese ei olnud tõsiseltvõetav klubi? Kõik need klubid on pigem tungivalt soovitanud mängijatel koondisesse mitte minna. Võinoh, pigem sõnastuses, et „võid ju minna, aga parem oleks kui sa ei läheks“.

Kas Žalgiris, kes on viimasel ajal saanud Eesti korvpallifännidelt suures koguses imetlust, on tõsiseltvõetav klubi? Ma vist ei pea meelde tuletama, et ka nemad ei lasknud mõni aeg tagasi oma mängijaid koondisesse. Lisaks jäi suve alguses mõnigi mängija kõrvale, sest klubi tahtis, et nad puhkaks. Praegusest koosseisust jääb kõrvale näiteks Grigonis, et Zalgirisega ettevalmistus ära teha.. Ulanovas õnnestus ikkagi koondisesse kaubelda.

Et noh, ma ei tea. Kui sa tahad kedagi boikoteerida või kellelegi oma pahameelt avaldada, siis parem võta mõni FIBA-vastane plagu kaasa.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Kalev
Kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 13 Nov 2006, 17:47
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Kalev »

100% Demarriga ühel arusaamisel, tegemist on FIBA korraldatud jamaga. Teatavasti klubi eelmine hooaeg järeleandmisi juba tegi, loobudes EuroCupist. See asi ei lähe enne paremaks, kui organiseeriv pool ennast kokku võtab.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Kui Kullamäe platsil viibis, siis oli mängus vähemalt tempot. Veidemani vedamisel kippus mängupilt täiesti elutuks jääma. Seda kinnitab ka +/- näitajate võrdlus. Samas on raske ka Veidemani süüdistada, kuna ta ei ole mängujuht. Kurb on vaadata, kuidas teda järjepidevalt sellesse rolli surutakse. Kui juba Sutt ja Kirves on koondises, siis oleks võinud Pärnust kaasata ka Posti. Ta pole küll Veidekast parem mängija, küll aga parem mängujuht. Tänase mängu põhjal näis Kullamäe ainuke rahvusvahelise klassiga mängija. Veideman jättis pisut parema mulje, kui eelmistes koondisemängudes, aga paremate päevade tasemeni on veel väga pikk tee minna. Kajupank jättis rollimängijatest sümpaatseima mulje. Ülejäänud pusisid küll kõvasti, aga puudu jäi tehnilisest meisterlikkusest ja/või mängulugemise kvaliteedist.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Rio »

Mis mängujuht? Iga tagamängija peab natukenegi oskama pik and rolli mängida. Ei saanud ainult üle välja kiiresse joosta.
Kullamäe on selles elemendis kordades etem.
ok
Kasutaja
Postitusi: 490
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas ok »

Kalevile tundub hooajaks ettevalmistumine olulisem teema olema, kui näiteks Baskoniale https://sportando.basketball/en/spain/a ... teams.html" onclick="window.open(this.href);return false;
villu123
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 05 Mai 2007, 00:29
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas villu123 »

Hea meel on vaadata piletilevis, et kriitikale hoolimata on tulemas koralikult rahvast saali omasid toetama!
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Demarr »

Tahaks loota, et neist mängudest midagi ikkagi mängijatele näppude vahele jääb. Noortele (Raieste, Kullamäe, Kotsar) on olnud eelkõige hea tuleproov tugevate meeste vastu ning kindlasti väga õpetlik katsumus ka mentaalses plaanis. Iga korvpallur saab karjääri jooksul mõne sellise vastiku, valusa kaotuse ning tuleb õppida, kuidas sellises olukorras kiire analüüs teha ja eluga edasi minna.

Eesti liiga mängijatele (Kirves, Sutt, Puidet, Kask jne) samamoodi - tase, mida varem ei ole kogetud. Loodetavasti suudetakse nende paari nädala jooksul talletatu maksimaalselt ka kohalikesse liigamängudesse üle tuua ning taset, intensiivsust tõsta.

Kokkuvõttes on raske midagi senise kohta öelda. Mina näiteks ei saagi lõpuni aru, kas see on sellise koosseisuga meie reaalne tase või sõideti ikkagi lati alt läbi. Vähemalt ründepoolelt eeldanuks, et sisu on veidi rohkem - 43 punkti visata on täielik häving ükskõik missuguse vastase vastu.



On a sidenote, viimase nädala jooksul on minu jaoks üsna kummastav olnud korvpalliliidu käitumine.

Esiteks - piletihinnad. Eilse mängu eest küsiti 25 eurot. Kas üks eesmärke polnud mitte korvpalli populariseerimine ja massidesse viimine? Noh, neljaliikmelise pere näol läheks näiteks korvpallimängul käimine maksma ca 100 eurot (arvestades otseseid ja kaudseid kulusid). Ma ei usu, et see on korvpalli populariseerimine, eriti arvestades, et ilmselt teadis ka korvpalliliit üsna hästi ette, et mängutulemus just eriti meeldiv ei tule. Kui vaadata toodet, mida korvpalliliit pakkus.. siis on hind ja toode üsna proportsioonist väljas ning jättis pigem lihtsalt raharöövimise mulje.

Mul ei oleks midagi selle vastu, kui meeskond mängib kõrget mängu ja korvpallisaali ukse taga lookleb kilomeetrine järjekord ning nõudlus võimaldab hinda kergitada, aga praegusel juhul seda kõike pole ju. Rahvast oli minu jaoks eile küll oodatust rohkem, aga tundub, et korvpalliliidu plaanidesse korvpalli populariseerimine siiski ei kuulu. Hetkel tulid saali ikkagi suurem jagu die-hard korvpallihuvilisi, sest selline hind nö tavainimesele, kes korvpalli võibolla paar korda aasta jälgib ning kes peaks olema tegelikult see sihtgrupp keda saali meelitada, tõenäoliselt ahvatlev ei tundu.

Teiseks - kui korvpalliliidu rahalembust juba puudutada, siis minu meelest on üsna häbiväärne, et korvpallureid sisuliselt ei tasustatagi koondise esindamise eest. Tsiteerin nüüd ühte artiklit läinud nädalast:
Korvpallurid saavad koondist esindades päevaraha vaid välismängude ajal. Alaliidu peasekretär Keio Kuhi ei soovinud n-ö komandeeringuraha suurust avalikustada. Eestis veedetud päevade eest pole korvpalluritele tasu ette nähtud. Tallinnas koondise mängudeks valmistudes elavad hotellis vaid need korvpallurid, kel pole pealinnas elupaika. Neljast pallimängust on korvpall jäänud mängijatele n-ö vabaduse andmisel erandiks. Kuhi sõnul on kunagi proovitud ka hotellis elamist, kuid erilist mõju sel polnud.

„Paljudel mängijatel on pered ning nad soovivad olla koos nendega,” nentis ta ja lisas, et kui keegi tõesti soovib hotellis ööbida, siis seda võimaldatakse. Hotellis elavatele mängijatele on tagatud kolm söögikorda, ülejäänud mängijad söövad alaliidu kulul vaid lõunat.
Üsna koonerlik poliitika võrreldes võrkpalli või jalgpalliga. Ma ausalt öeldes ootaks, et alaliit üritab koondist lisaks patriotismi kaardile rõhudes ka materiaalse poole pealt atraktiivsemaks teha.

Kolmandaks - üsna kummastav on näha, et alaliidu juhtpulgad viskavad praeguses olukorras sõbralikult FIBA juhtidele kulpi ning otsivad toetust 2021 EB korraldamiseks. Ma sügavalt loodan, et kogu selle toetuse nurumise juures oli aega juhtida tähelepanu ka sellele, et FIBA loodud süsteem lonkab täiega mõlemat jalga ning vajab ümbervaatamist. Miskipärast ütleb sisetunne, et ei olnud.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
aj1972
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Aug 2018, 09:08

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas aj1972 »

Minu meelest oleks koondisele kõvasti juurde andnud ainult Vene, vanamehed on vanamehed ja hea kui mõned aastad veel palli taga ajavad aga kahjuks on nad jäänud aasta-aastalt kehvemaks- Talts eelmine aasta oli erand mees oli jälle terve.
Kitsing,Jõesaar ja Dorbek oleks samamoodi tappa saanud kui eilne koosseis, peab karastama noori ja lootma uute meeste pealekasvamist. Mina näen vanematest meestest(25+) koondises paari aasta pärast hetkel ainult Vene ja Veidemanni.
Kossuliit ei suuda millalgi algava uue Läti-Eesti liiga kohtagi mingit infot anda ning kuidas on nüüd seisud Audentese kossupoistel toitlustamisega?
Kaspar Kitsingu intervjuu:
Toitu valmistab meil korteris kokk, kellele on füsioterapeut ja athletic trainer ranged reeglid ning nõuded ette seadnud. Lisaks antakse meile füsio poolt kõik vajalikud lisandid, mineraalid ja vitamiinid, mis aitavad nii lihasmassi suurendada, kui ka rasketest trennidest taastuda.

Toimub kõik samuti Audenteses? Kui ei toimu siis EM korralduse raha tuleks sinna suunata!
barons2
Kasutaja
Postitusi: 212
Liitunud: 06 Aug 2018, 21:36

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas barons2 »

Raharöövimine tuleneb ehk sellest, et Salumets ( EKL - kes ei pidanud arendama Läti korvpalli, aga ühisliiga seda ju siiski mingil moel ju on ) ei saagi enam lätlaste ( välismaalaste ) eest litsentsitasusi sisse kasseerida ( ma ültse ei imestaks, kui EKL asjapulgad Eesti liiga play-offideks ka lätlased uuesti välismaalasteks tembeldavad )...Kusagilt peab ju mammuna tulema, kas või selle-eest mida eile nägime...kukkur peab olema punnis, muidu ei saa FiBA kommisaaride juures käppa imemas käia ja omale erandeid kaubelda.
Vasta