Kalevi mängud Meistriliigas 2013/14

Eesti meistriliigast ja karikavõistlustest
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Kalevi mängud Meistriliigas 2013/14

Postitus Postitas Kris »

Mina veel peatreeneri vahetust ei nõuaks. Esiteks on praegu täiesti vale aeg uus peatreener tuua, ja teiseks on mul temasse veel usku. Las leiab mooduse kuidas Millage paremini sulanduda, ja meeskonna paremini mängima. Homme Hito on Hito, kuid kolmapäev TTÜ vastu tahaks näha juba paremat esitust (me pole sellises seisus kus KMLis poole auruga kuidagi panna).
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Kalevi mängud Meistriliigas 2013/14

Postitus Postitas Rix »

KalevRuus kirjutas:
Ja ongi võrdsed võistkonnad, kus ühel sujub hetkel selgelt paremini.
Jah, tõepoolest sujub paremini. Küsimus ongi, et mis hooajal lõpuks ka Cramol sujuma hakkab? Igal aastal on olnud justkui mõned paarinädalased tõusud, kui just tundub, et hakkab looma (eelmisel aastal vist jaanuaris, nüüd hilissügisel), siis vajub asi jälle ära. Kuigi räägitakse, et meeskonna vail on ülikõva ja kõik hirmsad trennimehed.
Tänase mängu põhjal ma ei näegi probleemi kaotuses vaid selles, kuidas kaotati. Ja ammugi ei saa aru jutust, et Rock mängibki meeskondlikumalt kui Kalev - no kui loota ainult individuaalsete ponnistuste peale (millest väga paljud olid sellised, kus mängija tuli üle ja lajatas peale, ilma, et teised palli puudutagi oleks saanud) siis ei saagi ka VTB-s võite loota sest seal on vastas individuaalselt veel võimsamad vennad.
Kui eraldi vaadata, siis:
Millage - 0 res söötu, hulk kiirustatud viskeid, tema tausta arvestades selge pettumus
Veideman - tabas kõik 3 kolmest aga läbiminenekuid null
Sokk - pikka aega null, lõpupoole oli mõne minuti jooksul parimate päevade Sokk, kuni vigastada sai
Abbott - püüdis ja võitles, siiski liiga individuaalselt ja polnud parim päev ka
Elegar - parim näide Kalevi teoreetiliselt suuremast võimsusest. I veerandil ei saaanud aga palligi
Bamba - endiselt madalseisus, ei hirmuta enam ka kaitses
Moldoveanu - tegi oma töö ära koos Elegariga
Kajupank - rünnakul olematu, minu arust polnud ka kaitses parim päev
Jep, nõus. Kas hakkab sujuma on saja dollari küsimus. On filosoofia, et probleemide ilmnemisel tuleb see kiiresti noaga välja lõigata e peatreeneri vahetus. Teine on, et püüaks ravida, kus edu pole muidugi ka garanteeritud nagu ka kohese vahetuse korral. Ma olen olen lihtsalt selle kooli mees, et ei hinda peatreenerit nii üle, et võidab meeskond kaotab treener. Muidugi on alati ka teatud murdumispunkt nagu nt Kuusmaaga, kust edasi polnud enam võimalik, sest asi polnud taktikas vaid man managemendis. Minu meelest on Varrak man managemendis päris pädev, taktikaliselt rahuldav, kuid miski kivi on hetkel meeskonnas sees. Näiteks Eurocupi sarjale paneks mina 4, kui hakata võtma kriteeriumiks seda, kuidas mängiti rahvusvahelistes sarjades.

Meeskondlik Rock ja individuaalne Cramo on minu meelest stiilide küsimus. Isegi kui Rock siin viimased kaks aastat mõõnas, mängiti ka meeskondlikumalt kui Cramo- vaata kas või rs söötude arvu finaalseeriates. See ei ole hierarhiline küsimus, ka individuaalse stiiliga võid võita nagu näitas eile Milano. Hetkel on sul õigus selles, et Cramo ei suuda kumbagi mängida e oma tugevust ei kasutata ära ka Rocki vastu. See ongi see kivi ja minu hinnangul on probleem koosseisu vaheldumises, mis nüüd on võimendunud veel eriti. Aga eks paljud vaatavad peatreeneri otsa ja näevad kivi seal. Arvamuste erinevus lihtsalt.

Ja need iga-aastased mõõnad on tõesti fakt. Olenemata treenerist.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Ajutiselt
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 31 Jaan 2014, 23:22

Re: Kalevi mängud Meistriliigas 2013/14

Postitus Postitas Ajutiselt »

Egert kirjutas:Varraku aeg on läbi. Sorri, ei ole siin mõtet tulla seda kevade jama ajama. Kas Cramo sai üldse täna kombinatsiooniga mõne punkti? Kaotusest kui sellisest on jumala savi, aga see kuidas me lõpetame kõik rünnakud üks-ühele lahendustega, hakkab juba koomiliseks muutuma. Millage tuleb palliga üle, Veidekas ja Abbott laiutavad külgedel käsi, sest juhiseid ei ole antud. Näha oli, et individuaalselt on Cramo mängijad mäekõrguselt üle, aga Rock vääris seda võitu täielikult oma ilusa palliliikumisega. Esimene veerandaeg loopisid mõlemad palju punkte, siis pani Rock kaitse peale ja domineerisid lõpuni välja. Huvitav, mida poolajal meie meestele räägitakse? Mitte mingeid muudatusi ei tehtud esimese ja teise poolaja vahel, kuigi Rock mängis koguaeg samamoodi, mõlemad pikad tegid väljas katteid... Millage kasutegurist ei saa ka aru. Kui selle kogu jama pärast saadetakse veel Gibson ka minema, siis läheb olukord eriti hulluks. Gibson ja Elegar on need, kes terve hooaja on igas mängus endast kõik väljakule jätnud ning Gibson veel ütles hooaja eel, et tema tahab ainult võita! Kui nüüd sülitada talle näkku ja öelda, et meil on nüüd Millage, siis jätab juhtkonna pädevus ikka soovida. Ühesõnaga tänase mängu põhjal võiks öelda, et Kullamäe juhtimiselt oleks Cramo võitnud 20-ga. Bamba saadaks kohe minema, kui teaks, et korralik asendus oleks võtta. Cramo ainuke reaalne hooaja eesmärk meistritiitel on väga suures ohus, kui midagi muutuma ei hakka... PS! Rocki fännid tõestasid saalis, et nad on samasugused idioodid nagu Delfi kommentaariumis.

7000 postitust foorumis, peaks nagu näitama, et isik korvpalli tunneb, aga no mida lauset?
Näha oli, et individuaalselt olid Cramo mängijad mäekõrguselt üle???

Äkki seletad lahti, mis mängijad küll need individuaalselt üle on?
Kokkuvõttes on Cramo mängijad küll füüsiliselt ilmselt võimsamad, aga oskuste poolest ei ole minu meelest mingist mäekõrgusest juttugi.

Millage- Kunagi oli tasmel, hetkel kõvasti kehvem kui Peciukevicius
Veidemann- Samal tasmel Dorbekiga, mõlemal on omad plussid ja miinused.
Abbott- Füüsiliselt hea, oskused ka olemas.Samas ei saa öelda, et mingi supermees oleks. Kurbasega võrreldes ehk on parem vise, kuid võtab vastu ka suhteliselt palju lolle rünnakulahendusi. Siiski korralik mees.
Moldoveanu - Taltsist oluliselt kehvem. Nii kaitses kui ka rünnaku mitmekülgsuse poolest. Kui vise läheb on kunn, kui ei lähe on kasutu.
Elegar- Füüsilselt võimas ja võitleb kõvasti. Lisaks korralik ka kaitses. Samas korvi all selg korvi poole, on Dilys selgelt mitmekülgsem. Tegu teise Cramo mehega, keda võib eelistada, kuigi Dilyselt täna 25p.

Pingi peale jäävad siis: Rock: Kriisa,Simpson,Doronin,Eichfuss,Toome
Kalev: Sokk ,Fall, Gibson, Kajupank.

Kajupanka ei saa küll eelistada Doroninile ega Eichfussile. Pigem on Eichfuss parem.

Gibson on väga agressiivne ja korralik kaitsemees, Kriisa seevastu on ka samuti näidanud viimasel ajal häid esitusi. Gibson ilmselgelt füüsiliselt parem, aga mingeid erilisi oskusi pole kohanud, peale suure tahtmise ja hea füüsise.

Toome ja Fall, aasta alguses poleks küsimustki olnud, hooaja jooksul aga Toomel rollimängjana selge koht meeskonnas. Hea viskaja. Fallist pole sel hooajal mingit tolku.Oskused polnud ennegi teab mis imelised, aga vähemalt olid ta kaitses suur trump, see aasta pole sedagi.

Sokk ja Simpson, siin paaris võib ka Kalevi meest eelistada. Teeb tunduvalt vähem lollusi ja juhib paremini mängu. Samuti olemas korralik läbiminek (floater). Samas pingi pealt tulijana võib Simpson isegi parem mees olla, kui tal vise peaks minema.
Heal päeval Sokk parem, aga neid häid esitusi ei kipu viimasel ajal väga nägema.

Proovisin panna suht adekvaatse analüüsi kokku ja ei näe kuskil mäekõrgust vahet. Ehk siinne Kossuspets Egert seletab ära, millest see mäekõrgune vahe tekib?
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Kalevi mängud Meistriliigas 2013/14

Postitus Postitas japs »

Ajutiselt kirjutas: Elegar- Füüsilselt võimas ja võitleb kõvasti. Lisaks korralik ka kaitses. Samas korvi all selg korvi poole, on Dilys selgelt mitmekülgsem.
Siin on nüüd küll vähe mööda jutt, Dilys on osavam nägu korvipoole mängus, selg korvipoole on Elegar palju mitmekülgsem. Selgees mängus on Dilyse lemmiktehnikaks vasak poolhaak, paremale ta ei keera. Elegar võib minna mõlemale poole ning füüsiline võimsus annab ka lõpetamiseks erinevaid võimalusi.
cramokalev
Kasutaja
Postitusi: 128
Liitunud: 28 Apr 2010, 22:27

Re: Kalevi mängud Meistriliigas 2013/14

Postitus Postitas cramokalev »

See hooaeg me meistriks ei tule ja see on siililegi selge.Mängijate individuaalne oskus ei ole nii hea lihtsalt,Rockil on paremate oskustega mängijad.See oli ikka valus löök,et me taltsi ei saanud kes on suurepärane lüli mängujuhi ja tsentrite vahel.Miks me peciukevicut ei saanud enda teami tekitab ka küsimusi,sest iga inimene kes korvpalli jälgib sai minu arvates aru sellest,et tüübil on tohutu pontentsiaal ja oskused.
Ajutiselt
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 31 Jaan 2014, 23:22

Re: Kalevi mängud Meistriliigas 2013/14

Postitus Postitas Ajutiselt »

japs kirjutas:
Ajutiselt kirjutas: Elegar- Füüsilselt võimas ja võitleb kõvasti. Lisaks korralik ka kaitses. Samas korvi all selg korvi poole, on Dilys selgelt mitmekülgsem.
Siin on nüüd küll vähe mööda jutt, Dilys on osavam nägu korvipoole mängus, selg korvipoole on Elegar palju mitmekülgsem. Selgees mängus on Dilyse lemmiktehnikaks vasak poolhaak, paremale ta ei keera. Elegar võib minna mõlemale poole ning füüsiline võimsus annab ka lõpetamiseks erinevaid võimalusi.

Mõneti nõustun, et Dilyse trumbiks pigem siiski jah nägu ees mäng ja tsentri kohta kiire liikumine. Samas sellele ,siiski vaidleks natuke vastu, et Elegar palju mitmekülgsem on.Üldiselt korjab Elegar punkte ründelauast saadud pallide siis upitamisest või poolkiiretest.Selliseid olukordi, kus pall pukki antakse ja sealt selg korvipoole kasvõi see poolhaak teele pannakse, olen mina näinud küll rohkem Dilyse esituses.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Kalevi mängud Meistriliigas 2013/14

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Vaatsin siin viimase kolme meistriliiga kohtumise statistikat:
vs Tln Kalev - Millage/Sokk kokku 4 söötu, Gibson 6 söötu
vs Valga - Millage/Sokk kokku 5 söötu, Gibson 6 söötu
vs Rock - Millage/Sokk kokku 0 (!) söötu, Gibson ei mänginud
+ VTB
NN vastu Millage/Sokk 45 minutiga kokku 1 sööt, Gibson 14 minutiga 2 söötu
Viimases Donetski mängus Millage/Sokk 50 minutiga kokku 5 söötu, Gibson 9 minutiga 2 söötu

Kas on ikka õige mees pingile istutada või veel hullem minema saata?
Minu arust ainuke mees, kes püüab meeskondlikult mängida. Loomulikult ei ütle ma seda ainult statistika põhjal aga see räägib minu arust väga hästi enda eest.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Kalevi mängud Meistriliigas 2013/14

Postitus Postitas Kris »

Ajutiselt kirjutas:Abbott- Füüsiliselt hea, ...
See ei ole suunatud sinu postituse vastu, kuid olen alati imestanud kui Abbotti kirjeldamiseks kasutatakse kas kommentaarides, siin foorumis või ajakirjanduses sõnu nagu "füüsiliselt võimas" (ja teisi sünonüüme). Minule on ta väga sümpaatne mängija, kuid ise paigutaks ta füüsiliste näitajate poolest "keskmiseks". Kaitses jalgade kiirus pole midagi erilist - kui ta teeb vea, olgu see siis enda aps või ründaja osavus, ei ole tal kiirust et seda viga parandada. Ta on tööloom, kellel meeletu töövõime. See tema leib. Ja kaitsedistsipliin. Kui rünnakupoolt vaadata, siis ei ütleks et tal ka mingi hea esimene samm oleks. Näen ma midagi valesti - mis teised arvavad?

Suvega on ta arenenud, ja loodetavasti ka sellel aastal teeb arenguhüppe edasi.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Kalevi mängud Meistriliigas 2013/14

Postitus Postitas japs »

Kris kirjutas:
Ajutiselt kirjutas:Abbott- Füüsiliselt hea, ...
See ei ole suunatud sinu postituse vastu, kuid olen alati imestanud kui Abbotti kirjeldamiseks kasutatakse kas kommentaarides, siin foorumis või ajakirjanduses sõnu nagu "füüsiliselt võimas" (ja teisi sünonüüme). Minule on ta väga sümpaatne mängija, kuid ise paigutaks ta füüsiliste näitajate poolest "keskmiseks". Kaitses jalgade kiirus pole midagi erilist - kui ta teeb vea, olgu see siis enda aps või ründaja osavus, ei ole tal kiirust et seda viga parandada. Ta on tööloom, kellel meeletu töövõime. See tema leib. Ja kaitsedistsipliin. Kui rünnakupoolt vaadata, siis ei ütleks et tal ka mingi hea esimene samm oleks. Näen ma midagi valesti - mis teised arvavad?

Suvega on ta arenenud, ja loodetavasti ka sellel aastal teeb arenguhüppe edasi.
Igati nõus. Abboti füüsilline võimus tuleb välja siis kui ta saab hooga minna, kohapealt pole ta midagi erilist. Aga ka hooga minnes jookseb tal liialt tihti juhe kokku ning küllalt healt positsioonilt tuleb välja mingi jama (aga vahel ka ühteist VÄGA ilusat)
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Kalevi mängud Meistriliigas 2013/14

Postitus Postitas Rio »

Mind sama moodi ei häiri see kaotus Rockile vaid hoopis mängupilt, seda eelkõige rünnakul. Varrak ise ütleb intekas , et nad on taktikaga üle pingutanud. Mehed on rünnakul nagu mustad Usa kodusõjas.
KalevForever
Kasutaja
Postitusi: 1145
Liitunud: 19 Juul 2007, 12:57

Re: Kalevi mängud Meistriliigas 2013/14

Postitus Postitas KalevForever »

Minuarust on tore see, et kõik me nõustume, et Kalevi mängupilt oli eile tõsiselt kole, tahtetu ja mittemidagiütlev. Kõik me nõustume ka sellega, et Rocki mängupilt oli ilus, meeskondlik ja võitluslik. Me kaotasime selle mängu 7 punktiga nii et veel viimastel minutitel oli võimalus võita ja kõik on nõus, et Kalevi mängupilt oli kohutav ja Rocki oma väga hea. Järelikult on tulevikku vaadates asi ju lill. Kui palju see Rocki mäng ikka paremaks annab minna, meil on aga arenguruum veel tohutu.
Vaadake asja positiivselt. Musi püksi.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Kalevi mängud Meistriliigas 2013/14

Postitus Postitas Rix »

Asi polnud minu meelest tahtetuses, vaid nii kui rock ette sai, tuli nõutus peale. selles mõttes peab Varraku kriitikutega nõustuma, et mängu sees ei ole tal alati head plaani B. Selge oli, et püüti tempo maha suruda ja mitte anda Rockile kiiret mängu- samas on kogu hooaja Varrak rõhunud palli kiirele ületoomisele ja sealt on sageli tulnud nt Gibsoni rs söödud. Lõppeks oli meestel nagu kang seljas- et noh, teeme vägisi.
Võitlusetus mina küll välja ei lugenud, kuid lõpptulemuse seisukohast vast vahet polnud.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
KalevForever
Kasutaja
Postitusi: 1145
Liitunud: 19 Juul 2007, 12:57

Re: Kalevi mängud Meistriliigas 2013/14

Postitus Postitas KalevForever »

Rix kirjutas:Asi polnud minu meelest tahtetuses, vaid nii kui rock ette sai, tuli nõutus peale. selles mõttes peab Varraku kriitikutega nõustuma, et mängu sees ei ole tal alati head plaani B. Selge oli, et püüti tempo maha suruda ja mitte anda Rockile kiiret mängu- samas on kogu hooaja Varrak rõhunud palli kiirele ületoomisele ja sealt on sageli tulnud nt Gibsoni rs söödud. Lõppeks oli meestel nagu kang seljas- et noh, teeme vägisi.
Võitlusetus mina küll välja ei lugenud, kuid lõpptulemuse seisukohast vast vahet polnud.
http://sport.delfi.ee/news/korvpall/kml ... d=67725639" onclick="window.open(this.href);return false; Võib öelda, et üksiknäide, aga Rockis paraku hetkel ei ole ühtegi meest kes niimoodi käituks.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Kalevi mängud Meistriliigas 2013/14

Postitus Postitas Kris »

KalevForever kirjutas: http://sport.delfi.ee/news/korvpall/kml ... d=67725639" onclick="window.open(this.href);return false; Võib öelda, et üksiknäide, aga Rockis paraku hetkel ei ole ühtegi meest kes niimoodi käituks.
Kirjutasin ka Delfi kommentaariumis, et Elegari kukkumine oli päris korralik. Saalis oli minu vaatenurk parem kui see TV kaamera. Muidugi võib öelda et "kannata ära" ja söösta järgi, kuid asi pole nii ühepoolne nagu Delfi artikkel seda esitab. See on minu arvamus, võibolla teised näevad asju teistmoodi.
maq
Kasutaja
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Dets 2008, 18:03

Re: Kalevi mängud Meistriliigas 2013/14

Postitus Postitas maq »

See Elegari käitumine näitabki, et meeskonna sees on midagi väga valesti. Puuduv meeskonna tunne ja omavaheline keemia. Ja selline psühholoogiline ettevalmistus on puhtalt Varraku rida. Minu arust on Varrak saanud proovida juba rohkem, kui piisavalt ja välja pole tulnud midagi. Kui treenerit vahetama hakata siis hetkel on just õige aeg. Varsti pole tõesti enam mõtet, kuna jäävad ainult eestikad mida mängida. Nagu siin keegi varem rääkis tundub, et varrakul puudub autoriteet meeskonnas. Ta räägib ja vehib seal hoolega, aga midagi ei muutu. Mehed on ikka sama tuimad ja tegutsevad nagu sunniviisiliselt.
Vasta