Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
ok
Kasutaja
Postitusi: 490
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas ok »

Üldplaanis jah nii ilmselt on. Mina jätaks nende 11 mehe nimekirjast välja Kurbase ja lisaks korvi alla Hermeti ja taha Kriisa (et ikka 12 meest olemas oleks).
Lisaks olen mõelnud, et äkki oleks Mikk Jurkatamm juba mõtekas ettevalmistusse kaasata. Saab ta ju Ravennas peaaegu sama palju aega kui Treier, ilmselt mitte niisama. Kolmene pole see hooaeg kukkunud, kui see ka veel korda saaks, oleks enamvähem sama olulises rollis Treieriga
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

ok kirjutas:Üldplaanis jah nii ilmselt on. Mina jätaks nende 11 mehe nimekirjast välja Kurbase ja lisaks korvi alla Hermeti ja taha Kriisa (et ikka 12 meest olemas oleks).
Lisaks olen mõelnud, et äkki oleks Mikk Jurkatamm juba mõtekas ettevalmistusse kaasata. Saab ta ju Ravennas peaaegu sama palju aega kui Treier, ilmselt mitte niisama. Kolmene pole see hooaeg kukkunud, kui see ka veel korda saaks, oleks enamvähem sama olulises rollis Treieriga
Kui ma õigesti mäletan, siis Itaalia meedias käis ühest Ravennaga seotud artiklist läbi, et eestlaste duost sai koondisekutse vaid Treier.

Ma arvasin Kurbase puhul, et tema koondisekarjäär sai pärast eelmist valiksarja läbi. Ta esitused jäid toona üsna kahvatuks. Viimasel ajal on ta minu meelest aga päris hästi mänginud ja näiteks Raiestest isegi paremas vormis olnud (vahe on muidugi ka selles, et neist kahest on ta ainus, kes saab oma õigel positsioonil mängida).

Kokkuvõttes poleks ilmselt vist erilist vahet, kas koondises oleks Treier või Hermet. Tegemist on sisuliselt identsete mängijatega nii füüsise, stiili kui ka taseme poolest. Vahe on lihtsalt selles, et Treier mängib tugevamas klubis.
komtuur
Kasutaja
Postitusi: 85
Liitunud: 12 Sept 2011, 14:59

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas komtuur »

Mida sellest Sõbra ütlemisest arvata https://soundcloud.com/viiesveerandaeg/ ... 18#t=34:55" onclick="window.open(this.href);return false; - Kullamäe ei ole PG, ta ei ole kiire, tal ei ole tehnikat..
Seni on jäänud mulje, kasvõi siit foorumist, et just tema on koondise järgmise kümnendi peamine PG.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

komtuur kirjutas:Mida sellest Sõbra ütlemisest arvata https://soundcloud.com/viiesveerandaeg/ ... 18#t=34:55" onclick="window.open(this.href);return false; - Kullamäe ei ole PG, ta ei ole kiire, tal ei ole tehnikat..
Seni on jäänud mulje, kasvõi siit foorumist, et just tema on koondise järgmise kümnendi peamine PG.
Selle üle võib vaielda, kas Kullamäe jaoks on sobivam positsioon PG või SG – minu meelest on ta kaasaegne skooriv mängujuht –, aga väide, et tal pole kiirust ega tehnikat, küll aga suurepärane viskekäsi, on kummastust tekitav. Kahjuks pole see ainus sedasorti pärl, millega vanahärra selles saates hiilgab. Kullamäel on minu arvates Eesti korvpalluritest kõige parem kiiruslik tehnika. Temast paremat defense breaker`it meie korvpallis hetkel pole. Rünnakul nõrgimaks küljeks on tal seni olnud just kaugvise (keskpositsioonivise on tal hea).
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Nii palju siis Kanguri koondisesse naasmisest:

https://sport.postimees.ee/6888507/kris ... 1488930782" onclick="window.open(this.href);return false;

Kommunikatsioon pole ei eestlaste ega soomlaste tugevaim külg. Ju siis tekkis omavahelises suhtluses vääritimõistmine, et Kangur jätkuvalt koondise kandidaatide sekka kuulus.


Itaalia kärpis koondise kandidaatide arvu 24-lt 16-le. Meie jaoks hea uudisena ei kuulu sinna enam A-koondislasi Gentilet ega Abassi. Nimekirja kuulub jätkuvalt paar noormängijat. Tsentrite osakond Tote, Tessitori ja Candussi ei tohiks meie alamõõdulisele korvialusele osakonnale suurt ohtu kujutada. Kõik nad on Nurgeri tasemel mängijad. Sisuliselt kõik mängijad, kes Itaalia koondisse kuuluma saavad, on oma koduklubides rollimängijad. Meil peaks seega võidulootusi nagu olema.

https://sportando.basketball/fiba-eurob ... -febbraio/" onclick="window.open(this.href);return false;
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas KalevRuus »

: Kristian Kullamäe, Sten-Timmu Sokk, Kerr Kriisa, Rait-Riivo Laane, Jaan Puidet, Henri Drell, Mikk Jurkatamm, Martin Dorbek, Robert Valge, Erik Keedus, Martin Paasoja, Sander Raieste, Janari Jõesaar, Tanel Kurbas, Saimon Sutt, Siim-Sander Vene, Mihkel Kirves, Kregor Hermet, Indrek Kajupank, Kaspar Treier, Kristjan Kitsing, Kristjan Kangur, Rain Veideman ja Rauno Nurger.
Pakuks et:

Kullamäe
Sokk
Kriisa
Veideman
Dorbek
Drell
Jõesaar
Vene
Treier
Kitsing
Nurger
Hermet

Tegelikult Kriisat pakun peamiselt seetõttu, et uus treener käis tal Leedus külas ja vist andis mõista, et kutsub. Natuke imelik on Raiestet välja jätta aga ma ei oska ei teda Drellile eelistada ega ka vastupidi.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

KalevRuus kirjutas:
: Kristian Kullamäe, Sten-Timmu Sokk, Kerr Kriisa, Rait-Riivo Laane, Jaan Puidet, Henri Drell, Mikk Jurkatamm, Martin Dorbek, Robert Valge, Erik Keedus, Martin Paasoja, Sander Raieste, Janari Jõesaar, Tanel Kurbas, Saimon Sutt, Siim-Sander Vene, Mihkel Kirves, Kregor Hermet, Indrek Kajupank, Kaspar Treier, Kristjan Kitsing, Kristjan Kangur, Rain Veideman ja Rauno Nurger.
Pakuks et:

Kullamäe
Sokk
Kriisa
Veideman
Dorbek
Drell
Jõesaar
Vene
Treier
Kitsing
Nurger
Hermet

Tegelikult Kriisat pakun peamiselt seetõttu, et uus treener käis tal Leedus külas ja vist andis mõista, et kutsub. Natuke imelik on Raiestet välja jätta aga ma ei oska ei teda Drellile eelistada ega ka vastupidi.
Millegipärast arvan, et Toijala võib eelistada Raiestet Drellile ja Kurbast Dorbekile puhtalt mänguaja pärast klubides, samuti pole võimatu, et Kriisa asemel sõidab siiski Laane, muus osas pakun sama.
ok
Kasutaja
Postitusi: 490
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas ok »

Nimekiri olemas, 16 meest: https://sport.delfi.ee/news/korvpall/ee ... 4337&com=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Niisiis, puudu põhimängujuht ja põhitsenter. Kotsari puudumine oli teada, Soku väljajäämine on üllatav, hea oleks põhjust teada. Mis omakorda tähendab, et Kriisa on väga tõenäoliselt ka 12 mehelises listis sees

Sellest nimekirjast jätaks lõplikust koosseisut mina välja Laane, Paasoja, Kurbase ja Suti. Aga treener on muidugi üks teine mees, tema teab
komtuur
Kasutaja
Postitusi: 85
Liitunud: 12 Sept 2011, 14:59

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas komtuur »

ok kirjutas:Nimekiri olemas, 16 meest: https://sport.delfi.ee/news/korvpall/ee ... 4337&com=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Niisiis, puudu põhimängujuht ja põhitsenter. Kotsari puudumine oli teada, Soku väljajäämine on üllatav, hea oleks põhjust teada. Mis omakorda tähendab, et Kriisa on väga tõenäoliselt ka 12 mehelises listis sees
Sellest nimekirjast jätaks lõplikust koosseisut mina välja Laane, Paasoja, Kurbase ja Suti. Aga treener on muidugi üks teine mees, tema teab
Reinbok rääkis Sõbrale podcastis, et Sokk pole kindel, kuna tal tervisega mingid väikesed asjad, ju see peamine põhjus.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Minu jaoks on üllatav, et Kajupank jäi valikust välja, samas aga mahtus 16 mängija sekka Paasoja. Tagaliin on praegu ülemehitatud, korvialune osakond aga pigem alamehitatud. Kajupanga taoline sitke mängumees oleks sinna ära kulunud. Kajupank on Paasojaga võrreldes teinud ka igati hea hooaja.

Soku järjekordne koondisest eemalejäämine tähendab ilmselt seda, et 12 mehe sekka pääseb ka Laane. Ma ei usu, et Toijala julgeb väga olulisi mänge kahe (väga) noore mängujuhiga (Kullamäe ja Kriisa) mängima minna. Pealegi on Kriisa pärast Prienais allaandmist ja Leedu esiliigasse naasmist olnud nigelas mänguvormis.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Rix »

komtuur kirjutas:
ok kirjutas:Nimekiri olemas, 16 meest: https://sport.delfi.ee/news/korvpall/ee ... 4337&com=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Niisiis, puudu põhimängujuht ja põhitsenter. Kotsari puudumine oli teada, Soku väljajäämine on üllatav, hea oleks põhjust teada. Mis omakorda tähendab, et Kriisa on väga tõenäoliselt ka 12 mehelises listis sees
Sellest nimekirjast jätaks lõplikust koosseisut mina välja Laane, Paasoja, Kurbase ja Suti. Aga treener on muidugi üks teine mees, tema teab
Reinbok rääkis Sõbrale podcastis, et Sokk pole kindel, kuna tal tervisega mingid väikesed asjad, ju see peamine põhjus.
Soku eemalejäämine on tegelikult väga suur löök, siiani on teinud hea hooaja ja mängujuhtidest ainuke, kes kõrgel tasemel mängib sel hooajal. Mis teha.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Ma ei usu, et Kajupank praegu midagi eriliselt juurde annaks ning parem panustada noorematele nagu Hermet või Treier. Paasoja (vs Dorbek) jääb lõplikust valikust arvatavasti välja, eriti ei usu ka Suti šanssidesse (vs Kurbas), jäävad siis kas Laane või Kriisa, Drell või Raieste, raske öelda. Soku väljajäämisega võivad Laane šansid tõusta.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Ma pakun, et mängudeks antakse üles alljärgnev 12-meheline koosseis:

C: Nurger, Kitsing
PF: Vene, Treier, Hermet
SF: Jõesaar, Kurbas, Raieste
SG: Veideman, Dorbek
PG: Kullamäe, Laane

Raieste eelis Drelli ees on suurem mängupraktika. Dorbek on vajalik kui kaitseorientatsiooniga mängija. Seda tüüpi mängijaid hetkel koondise kandidaatide seas napib.

Soku puhul jääb arusaamatuks, et kui teda tõesti mingi tervisehäda vaevab, siis miks on olnud vaja teda mängitada Eesti-Läti ühisliiga vähetähtsates kohtumistes. Ta on viimase kuu aja jooksul käinud väljakul nii Läti Ülikooli, väikse Kalevi, Pärnu, Liepaja kui ka Tartu vastu. Ta mänguaeg on neis kohtumistes olnud vahemikus 12-27 minutit.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Põhja-Makedoonia avalikustas valikmängudeks 15-mehelise koosseisu:

https://kfsm.mk/post.php?id=3111" onclick="window.open(this.href);return false;

Kuus mängijat kuulub välisklubide ridadesse, ülejäänud mängivad valdavalt kohaliku esindusklubi Skopje eest, kes osaleb Aadria liiga madalamas divisjonis ning hoiab seal teist kohta. Välismaal mängivatest meestest kuulub kolm Euroopa tippliigadesse (Hispaania ja Prantsusmaa), üks mängib Prantsusmaa esiliigas (Rauno Nurgeri möödunud hooaja meeskonnakaaslane Gjuroski) ning kaks on Itaalia madalamates liigades marginaalses rollis olevad noormängijad. Võrreldes selle ajaga, kui Eesti ja Põhja-Makedoonia kolm aastat tagasi kohtusid (ja Eesti mõlemad mängud võitis), on mõlemad meeskonnad pea tundmatuseni muutunud. Meie praegustest koondise kandidaatidest kuulusid toona koosseisu vaid Veideman, Laane, Kitsing, Paasoja ja Hermet (ja ka Jõesaar, aga talle ei jagunud mänguaega).
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

14-meheline koosseis on paigas:

https://sport.postimees.ee/6902167/toij ... 1488930782" onclick="window.open(this.href);return false;

Ei Paasoja ega Suti lõppvalikust välja jäämine ei tohiks vist eriliseks üllatuseks olla. Paasojal on käsil äärmiselt mannetu hooaeg ning Sutil pole oma positsioonil eelist ei Veidemani (rünnak) ega ka Dorbeku ees (kaitsemäng).
Vasta