Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas marxx762 »

Uhhuu kirjutas:14-meheline koosseis on paigas:

https://sport.postimees.ee/6902167/toij ... 1488930782" onclick="window.open(this.href);return false;

Ei Paasoja ega Suti lõppvalikust välja jäämine ei tohiks vist eriliseks üllatuseks olla. Paasojal on käsil äärmiselt mannetu hooaeg ning Sutil pole oma positsioonil eelist ei Veidemani (rünnak) ega ka Dorbeku ees (kaitsemäng).
Suti kohta ma ei oska miskit kosta - pole väga tema mänge näinud. Pelgalt statistika pealt hinnangut anda on ka ennatlik.

Mis puudutab aga Paasojat, siis ta on sattunud mõnevõrra kehva olukorda. Tema positsioonil on ees lisaks Skele ka MD ning Stelmahers armastab kasutada ka kombinatsiooni ST ja Vinale's, mis pärsib tema mängu pääsemise võimalusi oluliselt. Jah, trennis võib end tõestada ning teised üle mängida, aga mulle tundub, et Stelmahers pigem pole ta suurim "fänn" ka just.

CSKA vastu ma teda ikkagist kiidaks. Olles saanud väga vähe mänguaega sel hooajal võttis ta üsna julgelt ette ning ei kartnud üldse eksida. Mis tema eelis täna nii Skele kui MD ees - ta suudab üsna jõuliselt läbi minna. Tõsi, pallikäsitlus võiks olla märksa parem, mis looks talle rohkem võimalusi. Aga vaatamata sellele, siis Dorbek ei ole üldse läbi mineja mees, ning skele on selline arhidekti tüüpi. Nagu ka Armands oli - aerutab ja susserdab kuidagi ära. Mitte niiväga jõu ja kiirusega vaid pigem kavalusega. Ma usun, et Paasojast võiks olla tihtilugu märksa enam kasu, kui Dorbekust ning seda just ründefaasis, kui Skelel kipub kinni jooksma.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

marxx762 kirjutas:
Uhhuu kirjutas:14-meheline koosseis on paigas:

https://sport.postimees.ee/6902167/toij ... 1488930782" onclick="window.open(this.href);return false;

Ei Paasoja ega Suti lõppvalikust välja jäämine ei tohiks vist eriliseks üllatuseks olla. Paasojal on käsil äärmiselt mannetu hooaeg ning Sutil pole oma positsioonil eelist ei Veidemani (rünnak) ega ka Dorbeku ees (kaitsemäng).
Suti kohta ma ei oska miskit kosta - pole väga tema mänge näinud. Pelgalt statistika pealt hinnangut anda on ka ennatlik.

Mis puudutab aga Paasojat, siis ta on sattunud mõnevõrra kehva olukorda. Tema positsioonil on ees lisaks Skele ka MD ning Stelmahers armastab kasutada ka kombinatsiooni ST ja Vinale's, mis pärsib tema mängu pääsemise võimalusi oluliselt. Jah, trennis võib end tõestada ning teised üle mängida, aga mulle tundub, et Stelmahers pigem pole ta suurim "fänn" ka just.

CSKA vastu ma teda ikkagist kiidaks. Olles saanud väga vähe mänguaega sel hooajal võttis ta üsna julgelt ette ning ei kartnud üldse eksida. Mis tema eelis täna nii Skele kui MD ees - ta suudab üsna jõuliselt läbi minna. Tõsi, pallikäsitlus võiks olla märksa parem, mis looks talle rohkem võimalusi. Aga vaatamata sellele, siis Dorbek ei ole üldse läbi mineja mees, ning skele on selline arhidekti tüüpi. Nagu ka Armands oli - aerutab ja susserdab kuidagi ära. Mitte niiväga jõu ja kiirusega vaid pigem kavalusega. Ma usun, et Paasojast võiks olla tihtilugu märksa enam kasu, kui Dorbekust ning seda just ründefaasis, kui Skelel kipub kinni jooksma.
Aktiivsuse puudumist Paasojale kindlasti ette heita ei saa. Kuid nagu Reinbok ühes intervjuus mainis, siis Paasoja kipub platsile saades pigem isegi üliagar olema. Soov ennast tõestada on väga suur, aga otsuste kvaliteet ja realiseerimine jätavad soovida. Õnneks koondises läbimurdjatest puudust pole. On ju tagaliinis Kullamäe ja Veideman. 1-1 mäng on ka Drelli leivanumber, aga saab näha, kas ta üldse 12 mehe hulka mahub.

On omapärane, et Štelmahers on VTB-s terve hooaja vältel kasutanud positsioonidel 1 ja 2 kokku vaid kolme mängijat – Sokku, Vinalest ja Škelet. Isegi kui Dorbek veel Štelmahersi soosingusse kuulus, siis ta tegutses üksnes väikse ääre kohal. Vaadates tabeliseisu, siis Štelmahersi otsustele väga palju ette heita ei saa, isegi kui teatud mängijate kasutamine (või mittekasutamine) paneb kulmu kergitama.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Itaalia koondis jääb aina lahjemaks. Vigastuste tõttu jäävad valikmängudest eemale tagamängijad Stefano Tonut ja Andrea De Nicolao. Mõlemad tulid Veneetsia ridades äsja Itaalia karikavõitjateks, kusjuures Tonut valiti ka karikavõistluste parimaks kaitsemängijaks.

https://sportando.basketball/italia-de- ... mi-fisici/" onclick="window.open(this.href);return false;

Itaalial on nüüd tagaliinis alles jäänud vaid neli täisealist mängumeest: Spissu ja Vitali, kes on Itaalia ühe tugevaima klubi Sassari põhitegijad; mängujuht Ruzzier, kes on tugeva keskmiku Cremona üks põhitegijaid ning S-S Vene klubikaaslane Tambone, Varese vahetusmehest kaugpommitaja.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Koondise koosseis sai paika:

https://sport.postimees.ee/6904321/eest ... 1488930782" onclick="window.open(this.href);return false;

Nii Kurbase kui Treieri välja jätmine mõjub pisut üllatavalt. Treier mängib tugevamas klubis kui Hermet ja on tegemas väga head hooaega. Hermet on parem viskaja kui Treier, Treier seevastu on aga oluliselt parem kaitsemängija. Arvestades, et korvialuses osakonnas juba on üks mitte kuigi hea kaitsemängija Kitsingu näol, siis oleks eeldanud pigem Treieri kaasamist. Kurbas omakorda on viimastel kuudel mänginud paremini kui Drell või Raieste. Rääkimata sellest, et tal on palju suurem kogemuste pagas. Kokkuvõttes näib tegemist olevat rünnakule orienteeritud koosseisuga. Ilmselt läheb siis vastase ülejooksmiseks ja –viskamiseks, nagu Toijala ka vihjanud on.
villu123
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 05 Mai 2007, 00:29
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas villu123 »

Uhhuu kirjutas:Koondise koosseis sai paika:

https://sport.postimees.ee/6904321/eest ... 1488930782" onclick="window.open(this.href);return false;

Nii Kurbase kui Treieri välja jätmine mõjub pisut üllatavalt. Treier mängib tugevamas klubis kui Hermet ja on tegemas väga head hooaega. Hermet on parem viskaja kui Treier, Treier seevastu on aga oluliselt parem kaitsemängija. Arvestades, et korvialuses osakonnas juba on üks mitte kuigi hea kaitsemängija Kitsingu näol, siis oleks eeldanud pigem Treieri kaasamist. Kurbas omakorda on viimastel kuudel mänginud paremini kui Drell või Raieste. Rääkimata sellest, et tal on palju suurem kogemuste pagas. Kokkuvõttes näib tegemist olevat rünnakule orienteeritud koosseisuga. Ilmselt läheb siis vastase ülejooksmiseks ja –viskamiseks, nagu Toijala ka vihjanud on.
Ise oleks kindlasti Treierit kooseisus näinud , teeb ju Treier väga sümpaatset hooaega Itaalias, loodan, et suurhallis ta saab mängu!
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Mina oleks jätnud välja Kriisa või Laane ning nende asemel kaasanud Kurbase, ma väga ei usu, et mõlemad mänguaega saavad, kuid mingites olukordades võiks Kurbasest, kes Cramos teenib normaalset mänguaega, kasu olnud. Kas Hermet või Treier on mõneti maitseasi, umbes samuti nagu Drell või Raieste, loomulikult on Itaalia esiliiga tugevam kui ESTLATBL, aga Hermet pole palju halvem viskaja kui Kitsing ja neid kindlaid viskajaid ka nüüd väga ei ole.
ok
Kasutaja
Postitusi: 490
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas ok »

Mina olen Kurbase väljajätmisega päri, ma ei suuda aru saada, miks teda peaks eelistama Drellile või Raiestele. Üks asi on see, et Kurbas on põhimõtteliselt minevik ja need kaks noort on tulevik, aga ma ka reaalselt usun, et Raieste ja Drell pole kehvemad. No ja muidugi oleks pidanud Treier olema sees, treener rääkis midagi liinide tasakaalustatusest, aga minu hinnangul on just koosseis kuidagi liiga tagameeste poole kaldu.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas East »

Minu jaoks on kindlasti Drell, Raieste > Kurbas. See on minu meelest täpselt see koht, et kui me üritame noorenduskuuri teha, siis tuleb anda noortele rohkem vastutust. Ma ei mõtle siinkohal, et tuleks seda vägisi teha, aga nii Drell kui Raieste on minu meelest sellised talendid, et isegi kui nende hooaeg ei ole olnud nii edukas, siis nende puhul võib seda väikest avanssi anda.

Nende karjääri jaoks võivad koondise mängud üsna olulist rolli mängida. Puhtalt kasvõi skautide jne tähelepanu mõttes.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

East kirjutas:Minu jaoks on kindlasti Drell, Raieste > Kurbas. See on minu meelest täpselt see koht, et kui me üritame noorenduskuuri teha, siis tuleb anda noortele rohkem vastutust. Ma ei mõtle siinkohal, et tuleks seda vägisi teha, aga nii Drell kui Raieste on minu meelest sellised talendid, et isegi kui nende hooaeg ei ole olnud nii edukas, siis nende puhul võib seda väikest avanssi anda.

Nende karjääri jaoks võivad koondise mängud üsna olulist rolli mängida. Puhtalt kasvõi skautide jne tähelepanu mõttes.
Mind jäi häirima see argument, et Raiestet ja Drelli tuleks koondises mängitada muuhulgas kasvõi seetõttu, et see on võimalus skautide silmis nende aktsiad kergitada. Meie korvpalli tase pole õnneks nii kehv nagu jalgpallil, kus sisuliselt ainus võimalus mängijaid tugevamatesse klubidesse ja liigadesse aidata on läbi koondisemängude. Meil on reaalne võimalus jõuda finaalturniirile, mistõttu peaksid koondisesse pääsema need, kes on hetkel parimas seisus. Raieste ja Drell on kahtlemata palju-palju suurema potentsiaaliga mängijad kui Kurbas. Mängijate hetkevormi silmas pidades oleks mul siiski pisut kindlam tunne näha platsil Kurbast kui Drelli või Raiestet. Intriigi- ja üllatusfaktor on noorte puhul muidugi palju suurem. Kui Kurbase puhul võib üsna kindel olla, et ta mängiks oma 10-15 minutit korrektselt ära ja viskaks selle ajaga paar-kolm korvi ja annaks kaitses valu, siis näiteks Drelli puhul on võimalus, et ta tuleb ja paugutab 15 punkti. Huvitav on näha ka seda, et mis positsioonil Drell ja Raieste üldse mängima hakkavad – kas Drell saab äkki mänguaega ka number kahe peal ja Raieste jätkab mängimist ebastandardse number neljana? Toijalal ei paista igatahes julgusest puudu olevat, kui ta nii olulises mängus nii palju noori kaasab ja lubab rünnakul võõrsilmängus paugutama minna. Ja kui Kriisa juba 12 mehe sekka pääses, siis võib oletada, et täna tuleb ka koondisedebüüt.

https://kfsm.mk/post.php?id=3143" onclick="window.open(this.href);return false;

Paistab, et makedoonlaste olulisim mängija ehk mängujuht Dimitrjevic sai treeningul vigastada. Eesti vastu jookseb ta siiski platsile.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas East »

Uhhuu kirjutas:
East kirjutas:Minu jaoks on kindlasti Drell, Raieste > Kurbas. See on minu meelest täpselt see koht, et kui me üritame noorenduskuuri teha, siis tuleb anda noortele rohkem vastutust. Ma ei mõtle siinkohal, et tuleks seda vägisi teha, aga nii Drell kui Raieste on minu meelest sellised talendid, et isegi kui nende hooaeg ei ole olnud nii edukas, siis nende puhul võib seda väikest avanssi anda.

Nende karjääri jaoks võivad koondise mängud üsna olulist rolli mängida. Puhtalt kasvõi skautide jne tähelepanu mõttes.
Mind jäi häirima see argument, et Raiestet ja Drelli tuleks koondises mängitada muuhulgas kasvõi seetõttu, et see on võimalus skautide silmis nende aktsiad kergitada. Meie korvpalli tase pole õnneks nii kehv nagu jalgpallil, kus sisuliselt ainus võimalus mängijaid tugevamatesse klubidesse ja liigadesse aidata on läbi koondisemängude. Meil on reaalne võimalus jõuda finaalturniirile, mistõttu peaksid koondisesse pääsema need, kes on hetkel parimas seisus. Raieste ja Drell on kahtlemata palju-palju suurema potentsiaaliga mängijad kui Kurbas. Mängijate hetkevormi silmas pidades oleks mul siiski pisut kindlam tunne näha platsil Kurbast kui Drelli või Raiestet. Intriigi- ja üllatusfaktor on noorte puhul muidugi palju suurem. Kui Kurbase puhul võib üsna kindel olla, et ta mängiks oma 10-15 minutit korrektselt ära ja viskaks selle ajaga paar-kolm korvi ja annaks kaitses valu, siis näiteks Drelli puhul on võimalus, et ta tuleb ja paugutab 15 punkti. Huvitav on näha ka seda, et mis positsioonil Drell ja Raieste üldse mängima hakkavad – kas Drell saab äkki mänguaega ka number kahe peal ja Raieste jätkab mängimist ebastandardse number neljana? Toijalal ei paista igatahes julgusest puudu olevat, kui ta nii olulises mängus nii palju noori kaasab ja lubab rünnakul võõrsilmängus paugutama minna. Ja kui Kriisa juba 12 mehe sekka pääses, siis võib oletada, et täna tuleb ka koondisedebüüt.

https://kfsm.mk/post.php?id=3143" onclick="window.open(this.href);return false;

Paistab, et makedoonlaste olulisim mängija ehk mängujuht Dimitrjevic sai treeningul vigastada. Eesti vastu jookseb ta siiski platsile.
Skautide fookusesse jäämine oli lihtsalt üks faktoritest. Kindlasti ei ole koondise mängud ainus võimalus silma jääda, kuid Drell minu meelest vajaks korraks teist keskkonda - tulla korra klubikorvpallist välja ning teha koondise eest lubavad etteasted. Kindlasti ei langeta skaudid otsuseid ka ainult koondise mängude põhjal, kuid edukas esinemine koondise särgis võib aktsiatele kahtlemata kasuks tulla.

Aga pearõhk on ikkagi vaade tulevikku - Drellil ja Raiestel kuluks näiteks Makedoonia karukoopas mängimise kogemus ära. Kuskil peab sellist kerget vastutust või pinget omandama ning minu arust on hetkel üsna hea moment. Vastased ei ole ju liiatigi hetkel hirmtugevad ja ma arvan, et Kurbase mittemängimine või mängimine suurt ei otsusta. Tüübilt ei ole ta nagunii selline mängija, kes mänge võidaks, vaid pigem teeb musta tööd ja võitleb (ning nendest mängijatest ei tohiks Eesti koondises puudust tulla) - aga Drell, nagu sa väga tabavalt välja tõid, võib jällegi ründefaasis positiivselt üllatada ning midagi teistsugust tuua.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vanafänn »

Krt, hea emotsiooni pealt on kohati tont kirjutada.

Agaaa-- Hermeti Grex on järgmine hooaeg Kalevis ja Kullamäe pani hullu.

Ainus asi kogu selle mängu jooksul oli see, et vahet polnud kui kaugel ees me olime, mul polnud ikka vabsje kindlust et see mäng siit ära tuleb. Martin Dorbekut ma pole näinud kaitset mängimas nii nagu ta täna tegi, päris mitu kuud.

Paneme Itaalia vastu ka hullu ja siis äkki see finaalturniir silmel.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Jäigi mõneti arusaamatuks, miks Laane ja Kriisa, mitte Kurbas või Treier. Mäng oli äge, neljas veerand küll tänu Kullamäele ning pisut Venele, ja Hermet tõestas, et ta oli just seal, kus vaja.
villu123
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 05 Mai 2007, 00:29
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas villu123 »

Just vaatasin pühapäevaks Suurhall välja müüdud!! See üli tore uudis
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas toivo »

Veidemani esitus läks veits aia taha, aga vähemalt andis kaks head "Kobe assisti" Nurgerile. :)

Hea oli näha, et kõigil oli kõvasti tahtmist - pea iga vend kes pingilt tuli andis kohe midagi juurde, mingit põdemist või väristamist polnud, arvestades koosseisu noorust väga super.

Samas sai Makedoonia kohati päris häid viskekohti kolmese tagant, meie õnn, et nad enamus mööda ladusid.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vanafänn »

https://m.sport.delfi.ee/article.php?id ... c9_X-OU_f8" onclick="window.open(this.href);return false;

Viimane suurem koondise uudis on jäänud kuidagi ukse taha siin foorumis. Viimaste uudiste valguses on tegemist ikka kind of karmi süüdistusega. Nimesid jätmata ja teisi portaale promomata, ütles Jamar, et tema seda teemat rohkem ei kommenteeri ning ka Soome kossuliit seda ei tee.

Võin olla ka liiga sinisilmne aga, kas taoline käitumine pole mitte väärt vaadatav EKL poolt? On süüdlaseks siis üks või teine, aga ma julgen pakkuda, et rassismi ei taha keegi kohata.
Vasta