Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Vaadates, kui edukalt Siim-Markus Post koondise mängujoonisesse sulandus, siis Rait-Riivo Laane koondisekarjäär võib nende kontrollmängudega läbi saada. Post näib oma kiiruse, teravuse ja nahaalsuse poolest olevat justkui loodud koondise uude mänguplaani jaoks. Huvitav näha, kas ja kuidas Timmu oma vaoshoitud mängujuhtimise stiiliga Toijala käekirja üldse passib. Rõõm oli näha, kuidas üle pika aja ei surutud Veidemani mängujuhi rolli ja ta sai tegutseda oma loomupärasel positsioonil. Viskekäsi on tal küll jätkuvalt roostes, aga vähemalt teravust suutis ta edukalt luua. Koondis on suutnud Toijala käe all kõikides senistes mängudes visata enam kui 80 puntki (Leedu vastu küll tänu pisukesele abile lisaaja näol). Nagu ka kõik koondislased on jõudnud mainida, siis võrreldes Tiit Soku ajajärguga on mäng palju kiirem ja vabam. Iseenesest olnuks põnev näha, kas ja kui palju oleks Sokk teinud mööndusi oma konservatiivse käekirja osas uue kõrge mängijameisterlikkusega põlvkonna peale kasvades. Štelmahers lausus enne kontrollturniiri, et Eesti parim koondis on Läti tugevuselt teise-kolmanda koondise tasemel. Nagu näha, siis nii hea seisus Läti korvpall siiski pole.

Kolme aasta pärast peaks kätte jõudma aeg, kus koondises on igale positsioonile võtta vähemalt neli kõrgetasemelist mängijat. See ainulaadne olukord Eesti korvpallis toob treeneritele kõvasti peavalu ja tõenäoliselt ka üksjagu solvumist mängijate hulgas, kes valituks ei osutu. Eriti number kolme ja kahe positsioonil tõotab tulla hullumeelne konkurents koondisekohtade peale. Valikusse kuuluvad Drell, Böckler, Jurkatamm, Maide, Kitsing, Jõesaar, Raieste, Riismaa, Ilver, Toom, Konontšuk ja Jaakson.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas HypeBeast »

Kui nüüd täiesti aus olla, siis polnud selle Läti näol tegemist isegi teise-kolmanda koondisega, pigem neljanda-viiendaga.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

HypeBeast kirjutas:Kui nüüd täiesti aus olla, siis polnud selle Läti näol tegemist isegi teise-kolmanda koondisega, pigem neljanda-viiendaga.
Läti koondises oli ka kuuenda-seitsmenda koosseisu tasemel mängijaid (Šilins, Mezulis ja Steinbergs), aga valdava enamuse moodustasid siiski teise-kolmanda koosseisu mängijad (Berzins, Ausejs, Ate, Misters, Butjankovs, Dargais ja Gluditis). Ja ega meil ka sõna-sõnalt võttes parim koosseis polnud. Puudu oli kaks TOP 5 mängijat Kullamäe ja Kotsari näol.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas HypeBeast »

Kui mõlemal koondisel oleks võtta parimad mängijad, siis ei mahuks kindlasti keegi neist ka teise või kolmandasse koondisesse. Eestil oli küll ka paar olulist mängijat puudu, kuid mitte päris sellises ulatuses.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

HypeBeast kirjutas:Kui mõlemal koondisel oleks võtta parimad mängijad, siis ei mahuks kindlasti keegi neist ka teise või kolmandasse koondisesse. Eestil oli küll ka paar olulist mängijat puudu, kuid mitte päris sellises ulatuses.
Butjankovs ja Ate mängisid mõlemas novembrikuises valikmängus. Beržins jäi sealt viimasel hetkel eemale vigastuse tõttu. Dargais kuulus koondise kandidaatide sekka. Kui see polnud B-koondis, mis Lätil valikmängudes osales, siis ma ei kujuta ette, mis sinu jaoks üldse Läti B- või veelgi enam C-koondise moodustab. Ega neil see kandepind nüüd nii lai ka ei ole, et mitme meeskonna jagu tippklubide mängijaid jaguks. Läti valikmängude koondist vaadates võinuks sinna vabalt kuuluda Ausejs ja Misters.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas HypeBeast »

B koondis oleks Läti jaoks juba ka see, kui kõik NBAs või Euroliigas osalevad mängijad osaleda ei saaks, kuid ütleme siis et umbes pool nendest saaks. Butjankovsitest, Atedest, Dargaistest hetkel kõrgemal tasemel mängijad on näiteks: Aigars Škele, Toms Leimanis, Janis Berzins, Klavs Cavars, Mareks Mejeris, Zanis Peiners, Arturs Kurucs, Arturs Zagars, Martins Meiers, Andrejs Grazulis, Rinards Malmanis, Zigmars Raimo, Arturs Strautins jne. Vaid Ate oleks võimeline ennast vb B-koondise pingiotsale mängima. Isegi, kui Butjankovs, Ate,Berzins ja Dargais C-koondisesse mahuks, siis ei võitnud ikkagi Eesti eile C-koondist, vaid pigem E-koondist, sest nagu sa juba mainisid, siis teine pool praegusest Läti koondisest koosnes 6 või isegi 7 koondise tasemel mängijatest.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas HypeBeast »

Paraku suutsin suures tuhinas paar nime täiesti ära unustada: Ingus Jakovics, Martins Laksa, Rihards Kuksiks, Ojars SIlins ja Rolands Freimanis.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Mind häiris kõige rohkem väide, et mitte ükski lätlane, kes nädalavahetusel toimunud turniiril osales, ei mahuks parimate mängijate olemasolul isegi C-koondisesse. See tähendaks seda, et Lätil on võtta 36 mängijat, kes on oma tasemelt üle näiteks Beržinsist, Atest või Ausejsist. Mina küll nii paljusid mängijaid ei tea. See selleks. Lätlastel tasuks eelkõige muretseda oma koondise nigela mängupildi ja tulemuste pärast valiksarjas ning selle üle, mis ähvardab nende koondist ees oodata kümnendi teises pooles. Vähemalt mulle näib, et lätlastel on umbes viis aastat aega, et koondise tasemel head tulemust teha. Pärast seda terendab korralik tasemelangus.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas HypeBeast »

Minu algne väide oligi lihtsalt see, et see Läti koondis, kes siin nädalavahetusel mängis, on nende teisest või kolmandast koondisest ikka väga kaugel. Mis ei tähenda, et ma ei usuks, et Eesti oma parima koondisega Läti päris teise/kolmanda koondisega võidu peale mängida ei võiks. Lihtsalt, et mina võrdleksin Eesti praegust mängijate valikut pigem Soomega kui Läti või Leeduga, mille üle mul ka väga hea meel on.
pikne7
Kasutaja
Postitusi: 60
Liitunud: 22 Juul 2020, 17:06

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas pikne7 »

Olen ma midagi kahe silma vahele jätnud või mis olukord Kullamäega hetkel on? Kuskil mäletan oli kirjas, et ta ei saa tulla kuna sõlmib Hispaanias just lepingut, aga ühtegi eraldi uudist selle kohta pole. Postimehes seisab, et ta on hoopis treeninglaagris. Kellelgi mingit teavet?
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas marxx762 »

pikne7 kirjutas:Olen ma midagi kahe silma vahele jätnud või mis olukord Kullamäega hetkel on? Kuskil mäletan oli kirjas, et ta ei saa tulla kuna sõlmib Hispaanias just lepingut, aga ühtegi eraldi uudist selle kohta pole. Postimehes seisab, et ta on hoopis treeninglaagris. Kellelgi mingit teavet?
Mulle teadaolevalt on ta valencia's (mitte ACB klubi) treeninglaagris. Kas ta sõlmib seal ka mingit lepingut (pole kuulnud) ehk oskad sa ise selles osas öelda, kus kohast säärane info pärineb.
pikne7
Kasutaja
Postitusi: 60
Liitunud: 22 Juul 2020, 17:06

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas pikne7 »

Artikkel 21. juulist,
https://sport.delfi.ee/news/korvpall/ee ... d=90511465" onclick="window.open(this.href);return false;

Tsiteerin: "Hispaanias viibiva Kristian Kullamäe osalemine sõltub sellest, kas ta sõlmib lähipäevadel uue klubiga lepingu või mitte. Isegi kui Kullamäe tulevik paika loksub, on kahtlane, kas ta Leedu ja Läti matšideks kodumaale jõuab."

Järsku eksis ajakirjanik ise millegagi...
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas NoName »

Need 2 mängu Soome vastu olid nüüd kahjuks küll päris õnnetud. Keegi ei õnnestunud ja väga palju lapsikuid vigu. Mõni mängija tegutseb kahjuks nagu noorteklassi jüts.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Arvata võis, et ilma (enamiku) kogenud mängijateta kvaliteet langeb, aga nii kaootilist mängupilti ei osanud siiski karta. Mängudes Läti ja Leedu vastu tehti vastavalt 7 ja 10 pallikaotust, Soome vastu aga 19 ja 18. Kõige kurvem on kogu asja juures aga see, et mitte ükski teise ešeloni mängija ei suutnud võimalust ära kasutada ja tõestada, et ta väärib koondisekutset ka valikmängudeks. Kõigele lisaks tegi põhitegijatest Drell košmaarse turniiri. Kaitses kaotas suure osa duellidest ja rünnakul jäi oma katjate vastu nõrgaks ja aeglaseks. Soomlased paistsid üldse silma tugevama kehaehituse poolest absoluutselt kõikidel positsioonidel. Vähemalt suutsid meie omad teiseks mänguks võitlustahte üles leida ja pusisid lõpuni välja lootusetust seisust hoolimata.

Veebruaris oli tohutu kära selle ümber, et Valge ei saanud koondisekutset. Nende esituste põhjal on koondisetase tema jaoks valgusaastate kaugusel. Täielik müstika, kuidas ta kodusel turniiril Mikk Jurkatamme ees üldse koondisesse mahtus.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas HypeBeast »

"Kõigele lisaks tegi Drell košmaarse turniiri"

Minu hinnangul tegi esimese ebaõnnestunud mängu, teine mäng oli keskpärane. Kaitse poole pealt jäi ta kahe mängu peale kokku hätta täpses kolmes olukorras. Ühes olukorras pidi ta mängija veaga korvi all veaga takistama, teisel kahel korral visati üle tema ära. Pigem oli kaitses ülejäänud meeskonnast parem, ka täna päästis mitu olukorda korvi all ära ja sai kolm blokki kirja.

"Veebruaris oli tohutu kära selle ümber, et Valge ei saanud koondisekutset. Nende esituste põhjal on koondisetase tema jaoks valgusaastate kaugusel."

Ei ütleks, et keegi kes see suvi koondisetsüklis osales, koondise tasemest valgusaastate kaugusel on. Pole ju kindlasti tegu kehvema mängijaga, kui Siim Markus Post näiteks. Pigem ei tundunud väga vormis osalema, väga ebakindlalt mängis kuidagi. Seda näitasid ka ta vabavisked. Pani see hooaeg 83 protsendiliselt, nüüd pani nelja mängu jooksul vaid ühe sisse, kuigi proovida sai päris mitu korda.
Vasta