Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Olge normaalsed, sellise kooseisuga nagu teie pakute ei saame samamoodi ei mingeid võite ega asju. iga kohapeal peab olema leegionär pluss vahetus eesti mees, sest muidu ei ole mõtet mängida mingit liigat peale eesti liiga. Aastad on seda näidanud, et ei suudeta midagi võita ja mängida.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

theundertaker kirjutas:Olge normaalsed, sellise kooseisuga nagu teie pakute ei saame samamoodi ei mingeid võite ega asju. iga kohapeal peab olema leegionär pluss vahetus eesti mees, sest muidu ei ole mõtet mängida mingit liigat peale eesti liiga. Aastad on seda näidanud, et ei suudeta midagi võita ja mängida.
Kas sa tõepoolest reaalselt arvasid et Kalev võiks järgmine aasta VTBs näiteks edasipääsu eest võidelda??? Eelarve võib küll natuke suureneda, kuid isegi 50% (minupärast kasvõi 100%) suurenemine ei muuda jõudude vahekorda. VTBs mõned võidud hooaja peale on max mida tahta.
Mario
Kasutaja
Postitusi: 307
Liitunud: 13 Jaan 2009, 23:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Mario »

Mulle on hakanud tunduma, et olemasolevate vahenditega kvaliteedihüppe tegemise üheks eelduseks on välispeatreeneri palkamine. Mitte et Kuusmaa jube kehv oleks, vaid kõigil Eesti tuntumatel treeneritel näib olevat põhimõte, et klubi tegevus (eelkõige komplekteerimine ja mänguminutite jaotus) peab teenima ka Eesti koondisele mängijate kasvatamise ja ettevalmistamise funktsiooni, mis märgatavalt kahjustab klubi konkurentsivõimet. Ja ega sellisest inkubaatori-keskkonna loomisest kohalikele ei näi erilist tolku ka olnud olevat.
Välistreener suudaks pilti neutraalsemalt vaadata ja klubi seisukohast asjalikumaid otsuseid teha. Samas näib, et klubijuhid ja toetajad pooldavad praegust poliitikat ja avalikku vastuseisu võib tekitada ka see, et varasemad katsetused välismaalastega pole just kõige positiivsemas toonis lõppenud.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

See on sellepärast, et puudub igasugune oskus teha skaudi tööd ja ei teata keda ja mida meeskonda vaja on. Toodi see varbanov, aga ise tahavad mängida kiiret mängu! Enne tuleks selgeks teha, et mida ja kuidas ja siis hakkata vaatama, et keda tuua ja mis tüüpi meest!
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Mario kirjutas:Mulle on hakanud tunduma, et olemasolevate vahenditega kvaliteedihüppe tegemise üheks eelduseks on välispeatreeneri palkamine. Mitte et Kuusmaa jube kehv oleks, vaid kõigil Eesti tuntumatel treeneritel näib olevat põhimõte, et klubi tegevus (eelkõige komplekteerimine ja mänguminutite jaotus) peab teenima ka Eesti koondisele mängijate kasvatamise ja ettevalmistamise funktsiooni, mis märgatavalt kahjustab klubi konkurentsivõimet. Ja ega sellisest inkubaatori-keskkonna loomisest kohalikele ei näi erilist tolku ka olnud olevat.
Välistreener suudaks pilti neutraalsemalt vaadata ja klubi seisukohast asjalikumaid otsuseid teha. Samas näib, et klubijuhid ja toetajad pooldavad praegust poliitikat ja avalikku vastuseisu võib tekitada ka see, et varasemad katsetused välismaalastega pole just kõige positiivsemas toonis lõppenud.
Välistreeneri palkamine oleks kõige riskantsem ja lollim otsus mida järgmiseks hooajaks teha tuleks. Õnneks seda muidugi ei tehta ka.
See inkubaatori värk on meie oludes mingi piirini paratamatu. Leedus tuleb mängijaid nagu konveierilt ja nemad võivad lubada, et kui keegi kohe hakkama ei saa, lendab kõrvale ja võetakse keegi teine. Meie peame paraku Kitsinguid, Toomesid ja Raadikuid mingil määral pilpa peal hoidma.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Mario kirjutas:Mulle on hakanud tunduma, et olemasolevate vahenditega kvaliteedihüppe tegemise üheks eelduseks on välispeatreeneri palkamine. Mitte et Kuusmaa jube kehv oleks, vaid kõigil Eesti tuntumatel treeneritel näib olevat põhimõte, et klubi tegevus (eelkõige komplekteerimine ja mänguminutite jaotus) peab teenima ka Eesti koondisele mängijate kasvatamise ja ettevalmistamise funktsiooni, mis märgatavalt kahjustab klubi konkurentsivõimet. Ja ega sellisest inkubaatori-keskkonna loomisest kohalikele ei näi erilist tolku ka olnud olevat.
Välistreener suudaks pilti neutraalsemalt vaadata ja klubi seisukohast asjalikumaid otsuseid teha. Samas näib, et klubijuhid ja toetajad pooldavad praegust poliitikat ja avalikku vastuseisu võib tekitada ka see, et varasemad katsetused välismaalastega pole just kõige positiivsemas toonis lõppenud.
See eeldaks siis juba 3-4 miljonilist eelarvet ka, alla selle pole asjal mõtet.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

KalevRuus kirjutas:
Mario kirjutas:Mulle on hakanud tunduma, et olemasolevate vahenditega kvaliteedihüppe tegemise üheks eelduseks on välispeatreeneri palkamine. Mitte et Kuusmaa jube kehv oleks, vaid kõigil Eesti tuntumatel treeneritel näib olevat põhimõte, et klubi tegevus (eelkõige komplekteerimine ja mänguminutite jaotus) peab teenima ka Eesti koondisele mängijate kasvatamise ja ettevalmistamise funktsiooni, mis märgatavalt kahjustab klubi konkurentsivõimet. Ja ega sellisest inkubaatori-keskkonna loomisest kohalikele ei näi erilist tolku ka olnud olevat.
Välistreener suudaks pilti neutraalsemalt vaadata ja klubi seisukohast asjalikumaid otsuseid teha. Samas näib, et klubijuhid ja toetajad pooldavad praegust poliitikat ja avalikku vastuseisu võib tekitada ka see, et varasemad katsetused välismaalastega pole just kõige positiivsemas toonis lõppenud.
Välistreeneri palkamine oleks kõige riskantsem ja lollim otsus mida järgmiseks hooajaks teha tuleks. Õnneks seda muidugi ei tehta ka.
See inkubaatori värk on meie oludes mingi piirini paratamatu. Leedus tuleb mängijaid nagu konveierilt ja nemad võivad lubada, et kui keegi kohe hakkama ei saa, lendab kõrvale ja võetakse keegi teine. Meie peame paraku Kitsinguid, Toomesid ja Raadikuid mingil määral pilpa peal hoidma.
Ma küll seda väga lolli otsusena ei näe, pigem nõustun Marioga. Eestist ei ole kedagi tasemel treenerit võtta ja kui praegu Kuusmaaga tulemusi ega eelkõige arengut ei tule, siis tulebki lihtsalt välismaa poole vaadata.

See nö koondisele ettevalmistamise mõtteviis on minu meelest üks suurimaid probleeme Eesti korvpallis. Kui Raadikud ja Toomed ei vea välja, siis Kalevi-sugusesse klubisse neil asja ei tohikski olla ja asemele tuleb keegi välismaalt võtta. Need Raadikud ja Toomed ei viska sellepärast ju veel ketse varna (eeldusel, et neil mingi sisu ja tahtmine kuhugi jõuda ikka on), vaid leiavad endale teise mängupaiga, mis on neile veidi sobilikuma tasemega - kas siis koduses meistriliigas (see kusjuures tugevdaks ka kohalikku taset) või kuskil välismaal. Seega oleks jutt, et Kalev nende kõrvaleheitmisega kohalikku korvpalli tapaks, jama. Mida tugevam on meie kohalik liiga, seda tõenäolisem on see, et sealt alumistest klubidest ka mõni andekas mängumees pinnale tõuseb, kellel tõesti oleks oskusi. See kunstlik pilpa peal hoidmine vastupidi pärsib meie korvpalli, sest esiteks tekib mängijatel, kes pidevalt pakke ja kriitikat saavad teatud motivatsioonipuudus ja psüühiline hirm ning teiseks ei näe ma küll, et meie nö tippklubide praegused tulemused peaks korvpalli juurde uusi noori meelitama. Kui kuhugi jõuda tahame, siis peab olema paratamatult ka mõni klubi, kes on tulemusele orienteeritud ning mitte ei proovi ühiskonna survel Eesti mängijatele meeletult mänguaega leida. Teatud mõistlik piir ja tasakaal eestlaste-välismaalaste vahel peab muidugi säilima, aga 5 välismängijat ei tohiks küll mingi patt olla. Selge see, et raha meil nii või naa palju raisata pole ja see teeb olukorra keeruliseks, aga ma usun, et parema majandamise korral oleks võimalik siiski vähemalt selline punt kokku panna, mis ei saaks pidevalt 20-30 punktiseid pakke ja suudaks vahel tugevate vastaste vastu ka mõne võidu ära noppida, pakkudes seeläbi rahvale positiivseid emotsioone. Just positiivseid emotsioone on praegusel hetkel meie korvpallis vaja; midagi, millega positiivselt silma paista.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Välistreeneri palkamine ei ole sugugi halb mõte, kui tal vähegi ambitsiooni jätkub. Ma seda Matici-Vucinici projekti nüüd täiesti läbikukkunuks ka ei kuuluta. Ma isegi ei arva, et peetakse silmas niivõrd Eesti koondise vajadusi, vaid ikka seda, et oma mehed on teatavas eelisseisundis. Neil on koht ja mänguaeg juba oma olemasoluga välja teenitud ning nad ei pea enam arenema. Kui kohalike mängitamisega kaasneks arenguhüpe, siis pole viga midagi, aga mingeid väga suuri arenguhüppeid ei ole viimasel ajal toimunud. Mängitakse oma kindlal teada tasemel ja ollakse sellega rahul.
Välismaalaste katsetamine on valus teema, aga sisemist konkurentsi on vaja luua. See pole nüüd ka päris õige, et välismängija peab peajagu parem olema, palju olulisem kui tegemist on hea mängijaga, teda on meeskonnale vaja ja kõik positsioonid on kaetud. Ega kasvõi see Nelson pole ju mingi imemängija, aga Sokust ja Tammest kehvem samuti kindlasti mitte. Tulekski orienteeruda mängijatele, kellel on ambitsiooni oma tasemelt edasi jõuda. Esialgu ei pruugi kõik välja tulla, aga kui ta on arenemisvõimeline, siis on sellest kõigile kasu. Kuusmaa probleemid on teada: eelarvamused, halb motiveerija ja toetumine kindlatele mängijatele, kelle mänguklass selleks võib-olla põhjust ei anna. Ma ei arva ka, et ta on lootusetu treener, kuid võib-olla oli veel liiga vara TTÜ-st ära tulla.
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 506
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Krysver »

Sellel hooajal kui lõpuks Varrak peatreeneri ametit pidas, oli juttu ka Henrik Detmannist. Mingi selline variant võiks päris huvitav olla.
Kasutaja avatar
Alex
Kasutaja
Postitusi: 4611
Liitunud: 26 Nov 2007, 02:26
Asukoht: Mustamäe

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Alex »

Rix kirjutas:
japs kirjutas:Pm see jah vähe reaalsem koosseis, uute ja tohutute liidriomadustega leegionäride tahtjad võiks reaalse eelarve peale rohkem mõelda.
Arbeti osas on seis muidugi nii ja naa, ühest küljest oleks meest hädasti vaja ja tema minekuga tekiks suur auk, samas oleks Arbetile endale kindlasti muutusi vaja - kaua sa ikka kodus loksud, areng jääb seisma tahestahtmata. Samas tõepoolest kuhu tal minna? Itaalia meistriliiga pole eriti reaalne, pigem tõepoolest võib Veideka ja Keerlese hea (?) mängu põhjal loota saksamaa liiga keskmike huviorbiiti sattumist.
Ma arvan, et Itaalia meistriliiga tagumine ots on kindlasti reaalne. Vaatad nende meeskondade rostereid, siis... ei tasu endale ette ka kujutada, et seal on miskid imemehed. Nagu on Kangur ja Talts jne sadu kordi kinnitanud, väga palju jääb ikkagi Eestis agendi ja meie liiga konkurentsivõimetuse taha.
Jep. Palju oleneb agendist. Minu meelest võiks Arbet üks kõik kus mängida, hätta ta ei jääks.

Sa Rix peaksid vist kursis olema Bilbao lätaka tegemistega? Blumsi ainus pluss on, et tüüp lajatab praktiliselt iga teise kolmese sisse aga teistes elementidest ma küll ei julge väita, et ta Arbetist kõvem mees oleks.

@ja teine teema on treeneritga, kes tassivad teatud mängijaid endaga kaasas ( a'la Kiks vanasti, nüüd Vene)
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Alex kirjutas:
Rix kirjutas:
japs kirjutas:Pm see jah vähe reaalsem koosseis, uute ja tohutute liidriomadustega leegionäride tahtjad võiks reaalse eelarve peale rohkem mõelda.
Arbeti osas on seis muidugi nii ja naa, ühest küljest oleks meest hädasti vaja ja tema minekuga tekiks suur auk, samas oleks Arbetile endale kindlasti muutusi vaja - kaua sa ikka kodus loksud, areng jääb seisma tahestahtmata. Samas tõepoolest kuhu tal minna? Itaalia meistriliiga pole eriti reaalne, pigem tõepoolest võib Veideka ja Keerlese hea (?) mängu põhjal loota saksamaa liiga keskmike huviorbiiti sattumist.
Ma arvan, et Itaalia meistriliiga tagumine ots on kindlasti reaalne. Vaatad nende meeskondade rostereid, siis... ei tasu endale ette ka kujutada, et seal on miskid imemehed. Nagu on Kangur ja Talts jne sadu kordi kinnitanud, väga palju jääb ikkagi Eestis agendi ja meie liiga konkurentsivõimetuse taha.
Jep. Palju oleneb agendist. Minu meelest võiks Arbet üks kõik kus mängida, hätta ta ei jääks.

Sa Rix peaksid vist kursis olema Bilbao lätaka tegemistega? Blumsi ainus pluss on, et tüüp lajatab praktiliselt iga teise kolmese sisse aga teistes elementidest ma küll ei julge väita, et ta Arbetist kõvem mees oleks.

@ja teine teema on treeneritga, kes tassivad teatud mängijaid endaga kaasas ( a'la Kiks vanasti, nüüd Vene)
Otto Casertas mängib üks tšehh nt, kes on minu meelest suht Arbeti tasemel mees. Saksamaast ja Poolast muidugi rääkimata.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
AAAA
Kasutaja
Postitusi: 135
Liitunud: 24 Veebr 2010, 17:45

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas AAAA »

Minu arust peab ikka väga kõrgelt kukkunud olema kui hakkatakse arutama selle üle, et Arbet on samal tasemel või isegi kõrgemal kui BLums. Tulge juba ükskord mõistusele ja võtke need Kalev Cramo prillid eest ja vaadake realselt mis tasemel meie mängijad on.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Arbet on täiesti korralik mängija, vise olemas ja kaitses mängib korralikult, ja võimete poolest võiks mängida mõnes tugevas liigas. Probleem on selles, et temataolisi mängijaid on palju ja siin sõltub palju ka agendist, kuhu keegi satub. Teine probleem, et ta on rohkem kaitseorientatsiooniga mängija, aga tema positsioonile otsitakse tavaliselt puhtaid viskajaid.
gasol2
Kasutaja
Postitusi: 1028
Liitunud: 06 Mai 2007, 11:12
Asukoht: Hiiumaa

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas gasol2 »

Teine asi on veel see ,et Arbeti kaitsemäng ei kajastu sageli statistikas. Ta vaheltlõiked jne pole ültse kõrged ,kuid ma usun et Arbet saab see suvi korraliku pakkumise mis on vähemalt Hispaania või Itaalia esiliiga ,kuid loodetavasti hoopis kõrgliiga mõni tagumine sats.
AAAA
Kasutaja
Postitusi: 135
Liitunud: 24 Veebr 2010, 17:45

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas AAAA »

Probleem võib lihtsalt selles olla, et välismaal pole selliseid treenereid kes saaksid aru tema kaitsemängu headusest erinevalt meie treeneritest ja enamusest Cramo fännidest. Ja peale selle on pallikäsitlus 0 ja millega ei saaks igalpool hakkama.
Vasta