Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

EM-ile kvalifitseerumisest polnud eelseisvat MM-valikturniiri silmas pidades vähimatki kasu. MM-i kvalifikatsiooni tugevusgrupid määrati FIBA edetabeli põhjal, mistõttu Eesti kuulub alles seitsmendasse tugevusgruppi, samas kui EM-ile mittepääsenud Läti paigutub neljandasse tugevusgruppi. Ma pole infot leidnud, milliseid tugevusgruppe FIBA kavatseb teineteise vastu loosida, et 32 meeskonda kaheksasse alagruppi jaotada, aga üsna kindel võib olla, et seitsmendat tugevusgruppi, kuhu meie kuulume, kaheksanda tugevusgrupi (Põhja-Makedoonia, Rootsi, Portugal, Slovakkia) vastu ei loosita, ehk et me saame olema oma alagrupi kõige madalama staatusega meeskond.

https://en.wikipedia.org/wiki/2023_FIBA ... ification_(Europe" onclick="window.open(this.href);return false;)
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Maxi »

No ega realistlikult lätlased on ka tegelikult kõvem koondis materjali pealt, see EMilt välja jäämine rohkem tööõnnetus. Ma arvan enne tuleb meie koondisel tulemusi ka näidata, et saada kõrgemasse tugevusgruppi. Järgmine aasta EMil on juba see võimalus
knaest
Kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas knaest »

Tavaliselt jaotakse sellistes oludes grupid nii, et ühte alagruppi jõuavad 1, 4, 5 ja 8 tugevusgrupi tiimid ning 2,3,6 ja 7 tugevusgrupi tiimid, aga kes teab, võib-olla on FIBA'l teine lähenemine.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

knaest kirjutas:Tavaliselt jaotakse sellistes oludes grupid nii, et ühte alagruppi jõuavad 1, 4, 5 ja 8 tugevusgrupi tiimid ning 2,3,6 ja 7 tugevusgrupi tiimid, aga kes teab, võib-olla on FIBA'l teine lähenemine.
Ma mõtlesin ka ise selle kui kõige tõenäolisema lahenduse peale. Sellise loosimismudeli puhul võime teist valikturniiri järjest sattuda samasse alagruppi Itaalia ja Venemaaga. Kuna FIBA plaanib korraldada MM-valikturniiri viimase n-ö akna vahetult enne EM-finaalturniiri algust, siis võib kujuneda kurioosne olukord, kus 2022. aasta augusti viimastel päevadel mängime kõigepealt valiksarjas Itaalia/Kreeka ja/või Suurbritannia vastu ning siis nädal aega hiljem kohtume nendega ka EM-finaalturniiril.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1684
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas RK »

Oli meil siin kuskil Carlos Jürgensi kohta vaidlus kas on ta mängujuht või mitte ja kas temaga võib arvestada tulevikus Eesti koondise juures kui mängujuhina, siin on tema enda vastus sellele teemale :D
Kuna koondises oli suvel mängujuhtide kriis, sest enamik olid vigastatud või ei saanud mingil muul põhjusel koondise juurde tulla, siis kuuldavasti koondise peatreener Jukka Toijala katsetas Sind trennides “number ühe” peal. Kuidas Sulle see positsioon tundus, kas mängisid välja või eelistaksid “number kahe” või “kolme” peal olla?

Olen tegelikult alati eelistanud “ühte”, kuigi ma pole olnud puhas mängujuht. “Üks” on ikkagi see positsioon, kus ma tunnen, et mul on teiste tagamängijate seas eelis. Kuigi mul on korralik pikkus, siis midagi kerget pole, kui pannakse kaitses surve peale ja tehakse ülevälja pressingut. Midagi pole teha, sest läbi vigade õpid. Olin koondises vahepeal mängujuhi kohal ja õppisin liikumised selgeks. Eks esimestel nädalatel ikka tuli vigu sisse, kuid läbi nende õpimegi. “Number ühe” peal mulle meeldib tegutseda ja tahaks tulevikus olla mängujuht, kuid samal ajal on mul piisavalt eeliseid, et olla “kahe” peal kaitses ohtlik ning agressiivselt katta mistahes pikkuses tüüpe. Kuhu iganes Jukka Toijala mind tulevikus tahab panna, siis näitan, et võin igal pool mängida ja võtan sellest kogemusest lihtsalt maksimumi.

Artikkel siin:https://korvpall24.geenius.ee/eksklusii ... kova-vark/
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Koondis saab teada MM-valikturniiri vastased:

https://www.youtube.com/watch?v=zAwwItNV57E" onclick="window.open(this.href);return false;

Potentsiaalsed vastased on:

1. Itaalia, Leedu, Kreeka või Saksamaa
2. Tšehhi, Poola, Venemaa või Türgi
3. Suurbritannia, Iisrael, Bosnia või Holland

Itaalia, Tšehhi ja Holland tundub mulle parima loosina, mida oleks võimalik saada.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Saksamaa, Poola ja Iisrael.

Tundub olevat selline alagrupp, kus kõik vastased on alistatavad, kui meil õnnestub valdav osa parimatest mängijatest koondisesse saada. Kolmest vastasest kaks on Euroliiga meeskondi omavad riigid. Neil on palju mängijaid mitte ainult koduriigi Euroliiga klubides, vaid ka teistes Euroliiga meeskondades ja ka NBA-s. See muudab olukorra meie jaoks kindlasti soodsamaks. Samas on kõik kolm vastast laia kandepinnaga korvpalliriigid, mistõttu võib vabalt kujuneda, et me ei saavuta valikturniiril ühtegi võitu.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Maxi »

Üks kehvemaid võimalikke loose vist. Saksamaal on näiteks erinevalt Leedust piisavalt tugev nö. B-koondis et meeskonna tase on igaljuhul väga kõrge. Poola teisest potist on äkki isegi kõige tugevam tiim sealt, samas äkki näiteks Ponitka, Slaughter ja see pikk kolge, ei saa klubide juurest ära, siis järgmised mehed on rohkem meie masti.
Iisraelist vist koondises rohkem koduliiga mehed? Maccabis ju iisraeli passiga mehi eriti polegi?

Samas teistpidi võttes, siis ma arvan ükski teine koondis pole ka kuigi õnnelik et eesti viimasest potist tõmmati, ilmselt 3 poti tasemel meeskond
knaest
Kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas knaest »

Naljakas... mu meelest on teisest potist just Poola kõige nõrgem tiim... Muidu okei loos, aga Iisraeli asemel oleks võinud tõesti Holland tulla. Kui Saksamaa oma tippmehi kokku ei saa Euroliiga ja NBA pärast, siis võiksid ju täitsa mängitavad olla.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Maxi kirjutas:Üks kehvemaid võimalikke loose vist. Saksamaal on näiteks erinevalt Leedust piisavalt tugev nö. B-koondis et meeskonna tase on igaljuhul väga kõrge. Poola teisest potist on äkki isegi kõige tugevam tiim sealt, samas äkki näiteks Ponitka, Slaughter ja see pikk kolge, ei saa klubide juurest ära, siis järgmised mehed on rohkem meie masti.
Iisraelist vist koondises rohkem koduliiga mehed? Maccabis ju iisraeli passiga mehi eriti polegi?

Samas teistpidi võttes, siis ma arvan ükski teine koondis pole ka kuigi õnnelik et eesti viimasest potist tõmmati, ilmselt 3 poti tasemel meeskond
Iisraelil on Berliini Albas kaks mängijat, Zoosman ja Blatt. NBA-s on üks mängija Deni Avidja näol. Maccabi mängijatest oleksid koondislased Cohen, Sorkin, Ziv ja Blayzer.

Saksamaaga mängisime eelmises MM-valiksarjas. Toonasega võrreldes on neil üks Euroliiga klubi lisaks ja samal ajal on meie noorema põlvkonna mängijad kõvasti mehistunud. Viimases valiksarjas oli Saksamaa üsna hädine. Ilma Euroliiga meesteta saadi mängudest Prantsusmaa, Montenegro ja Suurbritanniaga vaid üks võit. Seejuures Suurbritanniale kaotati mõlemad mängud.

Meil sõltub jätkuvalt ülipalju asjade seisust mängujuhi osakonnas. Isegi tsentrite osakonnas on olukord võimalike probleemide tekkimisel lihtsamini lahendatav, kuna alati saab tagasi pöörduda meie korvpallile harjumuspärase small ball`i juurde. Mängujuhi kohal on aga häid valikuid vähe. Kriisa kindlasti ei osale valiksarja kahes esimeses n-ö aknas. Kullamäe olukord klubirindel on ebaselge. Timmu valmisolek koondist esindada on samuti lahtine. Ja isegi, kui ta on veel valmis koondist esindama, siis jääb õhku küsimus, milline on ta mängutase pärast operatsiooni ja TTÜ-sse mängima siirdumist. Selle koondisesuve põhjal tundub, et parim järgmine valik mängujuhi positsioonile pole mitte Laane või Veideman (või Post), vaid hoopis Rosenthal.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Poola on jah ehk teisest potist kõige rohkem mängitavam, lihtsalt teistega läheks veelgi raskemalt :)
Samas Iisrael, kui kõik tugevamad kokku saadakse, omas valikus jälle tugevaim, hollandlaste ja brittidega oleks lihtsam olnud.
Heal päeval võib kõiki neist võita, isegi Saksamaad (jällegi oleneb, kellega välja tulevad), kuid ega neid häid päevi palju ei tule.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 656
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vanafänn »

Millal koondise EM paketid välja tulevad, kui üldse?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

vanafänn kirjutas:Millal koondise EM paketid välja tulevad, kui üldse?
13. oktoobri seisuga:

Eesti Korvpalliliit avab peagi eksklusiivse paketimüügi fännidele. Eesti Korvpalliliidu kaudu fännipaketi ostmine tagab koha saalis ja Eesti fännisektoris, sisaldab mängupiletit, majutust, erilendusid Milanosse ja sissepääsu fänniüritustele.

http://www.basket.ee/et/uudised?news_id=8645" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Selgusid koondise kandidaadid eelseisvateks MM-valikmängudeks:

http://www.basket.ee/et/uudised?news_id=8717" onclick="window.open(this.href);return false;

Potentsiaalseid valikmängude debütante on hulgim: vennad Jurkatammed, Hendrik Eelmäe, Henri Veesaar, Joonas Riismaa, Hugo Toom ja Robert Valge. Arvestades kadusid väikse ääre kohal, siis realistlik võimalus esmakordselt valikmängus koondist esindada on ilmselt vaid Mikk Jurkatammel ja Joonas Riismaal.

Kui oleks minu teha, siis 12-meheline koondis näeks välja alljärgnev:

C: Kotsar, Nurger
PF: Kitsing, Vene
SF: Treier, Jurkatamm
SG: Drell, Dorbek, Veideman
PG: Kullamäe, Sokk, Rosenthal

Rosenthal tekitab minus mängujuhi kohal rohkem usaldust kui Laane või Post.
ok
Kasutaja
Postitusi: 490
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas ok »

Mina liigutaks hoopis Vene kolme peale
C: Kotsar, Nurger
PF: Kitsing, Treier, Hermet
SF: Vene, Drell
SG: Veideman, Dorbek, Jurkatamm
PG: Kullamäe, Sokk
Aga noh, suures plaanis ju sama nägemus, vaatame mida Toijala teeb.
Traditsioonilielt võiks välja pakkuda ka viisiku, kes ei saa koondist esindada, seekord õnneks on eemalejääjaid vähem, pakuks kahte vigastatut ja kolme ameeriklast
Kriisa, Böckler, Jõesaar, Raieste, Tass.
Vasta