FIBA Europe Cup

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
Pärtel
Kasutaja
Postitusi: 82
Liitunud: 03 Apr 2021, 21:19

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Pärtel »

marxx762 kirjutas:Kui mõelda nüüd kasvõi viimasele hooajale või pisut kaugemale, siis on ikka äraütlemata palju juhtumisi olnud viimastel hooaegadel.
Olgu kuidas on, siis eurosari läheneb müstilise kiirusega ja uue mängija värbamisest pole miskit kuulda. Aeg hakkab nagu vaikselt peale juba pressima.
Uus mängija on olemas. Delfi artiklist selgub, et Ramo Kase sõnul tuleb uudis loodetavasti homme või ülehomme.
Õige pea on Eestisse oodata ka uut tagamängijat, kes asendab võistkonnast lahkunud Desonta Bradfordi.

"Tahaks loota, et homme-ülehomme saame uudisega välja tulla," ütles Kask ja lisas, et tegu on ameeriklasega.
https://sport.delfi.ee/artikkel/1202381 ... t-ei-soida" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Drogba »

Eurosarja avamäng lükatakse siis edasi. Ehk see otsus tule isegi klubile kasuks. Saab uue mehe ära oodata ja teda sisse sulatada.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas East »

See võib olla kahe teraga mõõk, olenevalt sellest mis ajaks uus kohtumisaeg kokku lepitakse.

Kalevi jaoks plussid: 1) teoreetiliselt võiks selleks ajaks olla meeskonnasisesed rollid paremini paika loksunud 2) uus tagamees võiks olla selleks ajaks playbooki omandanud 3) M. Jurkatamm on ehk vigastuspausilt tagasi selleks ajaks.

Kalevi jaoks miinused: 1) graafik võib taas korraks upperkuuti lennata 2) Kristjan Kitsingu kahekuuline leping võib olla uue mängu ajaks lõppenud 3) vastastel on võimalus uut tagameest põhjalikumalt skautida 4) lisaks sellele, et Kalevis endas on rollid ehk paremini paigas, võivad rollid olla paremini paigas ka vastastel.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas vaim564 »

Eks seal on praegu veel palju ebaselget, sest tundub, et Iisrael võib kinni minna pikemaks ajaks. Praeguse vormi pealt ei saa küll väga optimistlik olla Kalevi tulemuste suhtes, kuid see võib paremaks minna ja palju oleneb uuest tagamehest, kuidas ta tiimi sulandub. Pealegi ei maksa unustada, et Jurkatamm on hetkel samuti vigastusega väljas.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Drogba »

Loen Fiba Europe Cup-i lehelt, et Cramo mängib Brindisiga kodumängu Unibet Arenal. On see info õige? Miks siis see valik ehk saad veidi tausta avada?
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas BCKLV »

Fiba lehe info ei vastanud siiski tõele, kolm alagrupimängu kõik ikka väikses Kalevi Spordihallis. Millegipärast lootsin, et see hooaeg toimub edasiminek suurte mängude väärtustamises, aga PAF liiga lehel kodumäng VEFiga töönädala keskel jätkuvalt Kalevis ja Prometeyga aasta algul slaavi jõulude ajal, mis ei tundu ka promoürituse jaoks sobilik ajastus kui tahta väliskülalisi kokku kutsuda, nagu eelmine aasta.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas bckalev-cramo »

BCKLV kirjutas:Fiba lehe info ei vastanud siiski tõele, kolm alagrupimängu kõik ikka väikses Kalevi Spordihallis. Millegipärast lootsin, et see hooaeg toimub edasiminek suurte mängude väärtustamises, aga PAF liiga lehel kodumäng VEFiga töönädala keskel jätkuvalt Kalevis ja Prometeyga aasta algul slaavi jõulude ajal, mis ei tundu ka promoürituse jaoks sobilik ajastus kui tahta väliskülalisi kokku kutsuda, nagu eelmine aasta.
Kui hooaega planeerisime, siis idee oli selline, aga see ajakava mis meile sattus (3 nädalat järjest kodumänge, mis paneb Tondiraba samuti keerulisse olukorda kus 3-4 päeva nädalast tegeletakse mitte jää tegevustega) ning olukord eestis, ei süstinud optimismi, et kuidagi sellise seeriaga suudaksime Tondirabas plussi jääda kahjuks.

Kas mängida 750-1500 inimese ees Kalevis vs Tondirabas siis nii kulu, atmosfääri kui ka koduväljaku eeelise tõttu langes valik Kalevile, loodetavasti valik õigustab :)
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas vaim564 »

EC-s kaotas Kalevit võitnud Dolphins kodus Portole 71:79.
BCL-s kaotas VEF kodus Darussafakale 75:84.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas marxx762 »

Piletid müügis. Ma ei tea kuidas teistele, aga ikka ajuvabalt krõbe hind. Piletid küll ostetud aga 12-15-20-25 on ikka väga üle võlli. Loodetavasti ma eksin, aga hetkel ma ei imestaks kui pool saali jääb tühjaks.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Drogba »

Klubi ju soovib teenida, mis ka arusaadav. Kuskilt intekast nagu oleks kõrvu jäänud, et rahvast prognoositaksegi kuskil 750 ja 1500 ringis ning seljuhul arusaadav. Ise proovin ikka saalis toetamas olla ja otsa peal 12/15 euri pole üle mõistuse hind.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas marxx762 »

Drogba kirjutas:Klubi ju soovib teenida, mis ka arusaadav. Kuskilt intekast nagu oleks kõrvu jäänud, et rahvast prognoositaksegi kuskil 750 ja 1500 ringis ning seljuhul arusaadav. Ise proovin ikka saalis toetamas olla ja otsa peal 12/15 euri pole üle mõistuse hind.
Jah otsapeal 10-12 on veel seeditav. Soovimata hakata mingeid võrdlusi tooma, siis selliste hindadega küll uusi pöidljahoidjaid saali ei tõmba. 750 - 1500 on ka selline vahemik et kas 10€ pilet ja 1500 inimest või 750 inimest ja 20€ pilet. Mängule tulijad ei tohiks olla küll need kelle pealt klubi oma tulu / puudujäägi tasa teeb.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas bckalev-cramo »

marxx762 kirjutas:Piletid müügis. Ma ei tea kuidas teistele, aga ikka ajuvabalt krõbe hind. Piletid küll ostetud aga 12-15-20-25 on ikka väga üle võlli. Loodetavasti ma eksin, aga hetkel ma ei imestaks kui pool saali jääb tühjaks.
Siinkohal ma veidi vaidlen vastu, et üle võlli, 12 euri on 2 euri kallim kui PAF Eesti-Läti Ühisliiga pilet, 15 eurot oli eelmise hooaja eurosarja piletihind alagrupiturniiril ilma istekohtadeta.

Praeguse süsteemi juures on võimalik vaatama tulla eurosarja mänge vaatama odavamalt, kui eelmisel hooajal. (Jah, kui tahad parematelt kohtadelt vaadata, siis on piletihind kallim kui eelmisel hooajal, aga see on mugavuse hind).

Sa pead aru saama, et need mängud on erilisemad ja limiteeritumad, kui tavalised Eesti-Läti Ühisliiga lahingud. Eesti klubikorvpallis ei too eurosarjas mängimine mingeid jubedalt suuri summasi koostööpartneritel juurde (kui üldse), aga kelle jaoks siis seda mängitakse? Fännide ja pealtvaatajate jaoks, ja kui me tahame olla jätkusuutlikult eurosarjades mängiv võistkond, siis me peame kuidagi ka fännidelt toetust saama.

Toon sulle lihtsa näite, eelmise hooaja I alagrupiturniiri piletitulu oli ca 12000€. Korraldusega seotud kulud (saal ja sellega seonduv, kohtunike kulud - mis on eurosarjas ebareaalsed, muud kulud) olid 13000€. Praeguse hinnapoliitikaga on meil võimalik teenida ca 4x rohkem per mäng kui mullu (näiteks hetkel on Brindisi mäng teeninud juba 25% sellest, mis me teenisime oma esimese euromänguga mullu).

Toon mõne näite:
Legia Warsaw piletid alates 10€ (400+ hooajakaarti müüdud)
Kataja Basket 18-25€
Karhu Basket alates 15€
Niners Chemnitz alates 19€
Heroes Den Bosch alates 18.5€
Bakken Bears alates 10€
Jonava alates 11€

Ütle mulle üks hea põhjus, mis motiveeriks mõnda Eesti klubi eurosarjades osalema, kui see ei too koostööpartnerite näitel lisaraha mis kataks reisimiskulusi ning kodumängude korraldutega jäädakse ka miinusesse?
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas bckalev-cramo »

marxx762 kirjutas:
Drogba kirjutas:Klubi ju soovib teenida, mis ka arusaadav. Kuskilt intekast nagu oleks kõrvu jäänud, et rahvast prognoositaksegi kuskil 750 ja 1500 ringis ning seljuhul arusaadav. Ise proovin ikka saalis toetamas olla ja otsa peal 12/15 euri pole üle mõistuse hind.
Jah otsapeal 10-12 on veel seeditav. Soovimata hakata mingeid võrdlusi tooma, siis selliste hindadega küll uusi pöidljahoidjaid saali ei tõmba. 750 - 1500 on ka selline vahemik et kas 10€ pilet ja 1500 inimest või 750 inimest ja 20€ pilet. Mängule tulijad ei tohiks olla küll need kelle pealt klubi oma tulu / puudujäägi tasa teeb.

Ma olen üsna kindel, et 10 euriste piletite korral ei räägi me 2x suuremast rahvaarvust.

Pigem on võrdluse koht 550-750 inimest 20€ piletiga vs 800-1000 inimest 10€ piletiga.

Toon näitena Kanguri lahkumismängu, mille korraldasime spetsiaalselt üliodavate piletihindadega, et saada võimalikult palju rahvast saali ning publikurekord endale võtta (ala Tanel Padari kontsertile ei saa nii odavalt aga siin said 2 kossulahingut ning kontserti), ma olen väga kindel, et kui oleksime teinud hinnad igal pool 5€ kallimalt, kui nad lõpuks olid oleks pealtvaatajate kadu olnud maksimaalselt 10% aga piletitulu korral oleks see tähendanud märgatavalt suuremat tulu.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas East »

Ma arvaks, et see on selline delikaatne teema, kus õigus on mõlemal poolel, nii klubil kui ka fännil.

Kui vaadata fänni silmade läbi, siis on selge, et rahakott pole kummist ning mingil hetkel ei ole kasvav piletihind enam jätkusuutlik ning inimene hakkab tegema valikuid. Näiteks valib, et külastab ühte eurosarja mängu, aga jätab see-eest kahele koduliiga mängule tulemata. Või otsustab üldse, et vaatab mänge telekast.

Selge on see, et me võime siin tuua Soome, Saksamaa või Taani piletihindu, aga need ei ole võrreldavad meie kohalike oludega. Kui palju Soome keskmine palk on võrreldes Eestiga? Kaks korda kõrgem? Samas saab meediast viimasel ajal pidevalt lugeda, kuidas üldine hinnatase Eestis on peaaegu Soomega võrreldav kui mitte kõrgem. Ehk et Soome inimesel võib tõesti olla see puhver veel rahakotis olemas, et 18 eurone pilet korvpallimängule osta, keskmisel Eesti inimesel aga enam ei pruugi olla - vähemalt mitte regulaarseks külastamiseks. Kui tahta novembrikuus näiteks kõiki Kalevi kodumänge neljaliikmelisi perega külastada, siis see kulu tuleb päris pirakas. Seda ka eeldusel, et piletid soetatakse eelmüügist ning soetatud kohad on kõige odavamad.

Ehk et siis võibki tekkida olukord, kus paljud inimesed hakkavad tegema valikuid. Ei lähe näiteks mõlemale eurosarja mängule, vaid ainult ühele.

Klubi vaatenurgast vaadatuna on kõrge piletihind arusaadav. Kui on tõesti olukord, kus kodumängu korraldamine otsest miinust toodab, siis ongi keeruline. Kui ennist viitasin, et tavainimesel on majanduslikult keeruline, siis sama kehtib täpselt ka klubi kohta - sisendhinnad tõusevad, mängijate palgasurve tõuseb, sponsorid on kitsimad jne. Seega klubi peab kuskilt natukene lisaraha teenima ning kui klubi kalkulatsioonid ja senine kogemus näitab, et 20 eurone pilet täidab klubikassat rohkem kui 10 eurone pilet, siis on see külm ratsionaalsus, millele on keeruline vastu vaielda. Kas ja kui palju see aitab korvpalli populariseerida ning nö massidesse viia, siis see on eraldi küsimus, aga ma arvan, et kui kaalul on klubil hinge sees hoidmine, siis eks see ole igaühe enda lahti mõtestada kumb on prioriteetsem.

Piletihinna määramine on minu meelest alati väga keerukas harjutus, sest seal on nii palju tundmatuid, mida peaks arvestama. Ühest küljest näitavad külmad arvutused tõepoolest, et 750 inimest 20 eurose piletiga toob mängu kohta märgatavalt rohkem sisse kui 1000 inimest 10 eurose piletiga. See on matemaatika ning sellele on raske vastu vaielda.

Samas on siin minu meelest veel teisi nüansse, mida samuti arvestada - näiteks kui paljud neist 750 inimesest näiteks järgmistele kodumängudele pileti ostavad vs kui paljud neist 1000 inimesest järgmisele kodumängudele pileti ostavad? Või mis on inimeste jaoks see punkt, kus piletihind ei tundu mitte lihtsalt mõistlik ja aus, vaid suisa nii odav, et neil lausa tekib kiusatus mängule minna? Nö liiga hea pakkumine, et sellest loobuda. Näiteks 10 eurose piletiga võid tõesti vaid 1000 inimest saali meelitada (= 10 000 eurot), aga kui piletihind näiteks kõigile 5 euro peale lasta, siis kas võiks õnnestuda äkki 2500 inimest (= 12 500 eurot) saali meelitada? Täiesti vabalt võib olla arvestatav hulk neid inimesi, kes mõtleks 5-eurose piletihinna puhul, et see on niivõrd odav hind, et loobuvadki teleka ees lösutamisest, võtavad oma kaks ülejäänud pereliiget saali kaasa ning vaatavad kohtumist hoopis kohapealt. Psühholoogilises mõttes on ju vaks vahet, kas maksad kolme pileti eest 15 eurot või 45 eurot. Kui selliseid inimesi annaks mobiliseerida ja saali tuua, siis saaks klubi teenida massiefekti pealt.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Rix »

bckalev-cramo kirjutas:
marxx762 kirjutas:
Drogba kirjutas:Klubi ju soovib teenida, mis ka arusaadav. Kuskilt intekast nagu oleks kõrvu jäänud, et rahvast prognoositaksegi kuskil 750 ja 1500 ringis ning seljuhul arusaadav. Ise proovin ikka saalis toetamas olla ja otsa peal 12/15 euri pole üle mõistuse hind.
Jah otsapeal 10-12 on veel seeditav. Soovimata hakata mingeid võrdlusi tooma, siis selliste hindadega küll uusi pöidljahoidjaid saali ei tõmba. 750 - 1500 on ka selline vahemik et kas 10€ pilet ja 1500 inimest või 750 inimest ja 20€ pilet. Mängule tulijad ei tohiks olla küll need kelle pealt klubi oma tulu / puudujäägi tasa teeb.

Ma olen üsna kindel, et 10 euriste piletite korral ei räägi me 2x suuremast rahvaarvust.

Pigem on võrdluse koht 550-750 inimest 20€ piletiga vs 800-1000 inimest 10€ piletiga.

Toon näitena Kanguri lahkumismängu, mille korraldasime spetsiaalselt üliodavate piletihindadega, et saada võimalikult palju rahvast saali ning publikurekord endale võtta (ala Tanel Padari kontsertile ei saa nii odavalt aga siin said 2 kossulahingut ning kontserti), ma olen väga kindel, et kui oleksime teinud hinnad igal pool 5€ kallimalt, kui nad lõpuks olid oleks pealtvaatajate kadu olnud maksimaalselt 10% aga piletitulu korral oleks see tähendanud märgatavalt suuremat tulu.
Kuidas selle hooajapiletiga on, nüüd seda soetades soodukaga euromängude pileteid ei saa, aga soetada saab ikka?
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Vasta