Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Korvpall 24-s on suurepärane intervjuu koondise füsio Priit Lehismetsaga, kes räägib koondislaste füüsilisest vormist talle omaselt midagi tagasi hoidmata.

Lõik intervjuust:


Priit, kui ebamugav oli see suvine mängudeaken just klubikorvpalli dünaamikate mõttes?

Väga ebamugav. Esiteks, mõned lõpetasid varem hooaja ära ja puhkasid, mõni puhkas lausa neli-viis nädalat ja siis hakkas vaikselt valmistuma. Mõni teine tuli aga otse kohale ja siis pidi leidma mingi tasakaalu. Selle leidmine oli peatreenerile päris hea nuputamine. Mõni oli klubis palju mänginud, näiteks Robert Valge. Ma ei tea, kui palju ta puhkas, kas nädala või kaks ning siis hakkas meil juba see korvpallikodu pihta. See oli tegelikult päris keeruline. Samas pead mehi hoidma ka, näiteks ei saa (Maik-Kalev) Kotsarile sellisel hetkel anda trennis täisminuteid.

Kas Saksamaa mängus jäi rohkem puuduliku füüsise taha või oli suurem roll kokkumängu puudumisel?

Arvan, et mõlemat. Füüsiline pool on ikka katastroof ja seda on trennides ka näha. Pealik pidi nuputama, et selle nädala-kahega natukenegi vormi saada, aga tundub, et me ei saanud.

Kuidas sakslased nii palju paremas füüsilises vormis olid?

Ega nemad ka nii väga ei säranud. Oleks me visked ära pannud, siis oleks olnud normaalne mäng. Aga kui füüsist pole, siis ega sa viskeid ära ei pane, sest jalad on pehmed.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Meie septembrikuu avavastane Itaalia tegi teatavaks EM-koondise kandidaadid:

https://sportando.basketball/italbasket ... i-e-melli/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vähemalt keskmängija positsioonil on meil rohkem kvaliteeti kui Itaalial. Teravuse tekitajaid Itaalia koosseisust peale Mannioni eriti ei leidu, aga see-eest on suures koguses häid kaugviskajaid ja füüsiliselt võimsaid ääremängijaid.

Kui Kerr Kriisa peaks koondisega liituma, siis saab näha Arizona praeguse ja endise mängujuhi (Mannion) duelli.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 914
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Drogba »

https://sport.delfi.ee/artikkel/1200417 ... us-eestiga" onclick="window.open(this.href);return false;

Porzingis lubas ka Eesti vastu platsile tulla 19. august. Päris hull, et sellise kaliibriga vend on koondise eest mänginud, vaid 9 kohtumist.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Meie alagrupikaaslane Horvaatia tegi teatavaks EM-koondise kandidaadid:

https://www.hks-cbf.hr/reprezentacije/2 ... prvenstvo/" onclick="window.open(this.href);return false;

Horvaatial on teadupärast olnud juba aastaid suuri probleeme mängujuhtide osakonnas, mistap koondis pole juba tükk aega midagi märkimisväärset saavutanud. See murekoht lahendati kodakondsusdopingu abil, palgates viimati Berliini Albas mänginud Jaleen Smithi. Horvaatial on kõik parimad mängijad saadaval, eesotsas Zubaci, Bogdanovici, Sarici, Hezonja, Zizici ja Benderiga. Ilma Smithi lisandumiseta oleks võinud unistada Horvaatia alistamisest, aga nüüd tundub, et jõukohased vastased saavad olema siiski vaid Ukraina ja Suurbritannia.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Nagu korvpalliliidu FB-st võib näha, siis koondise treeningutega on liitunud Kerr Kriisa. See süstib kõvasti optimismi eelseisvaks pooleteiseks kuuks. Kriisa liitumine koondisega ei lisa märkimisväärselt kvaliteeti mitte ainult mängujuhi positsioonile, vaid aitab leevendada ka number kahe kohal valitsevaid muresid, kuivõrd võimaldab nihutada Kristian Kullamäe (vähemalt osaliselt) SG positsioonile. Väga ei üllataks, kui EM-koondisesse ei saakski kuuluma ühtegi puhtast SG-d ja lisaks Kullamäele saavad seda positsiooni täitma ka Jõesaar, Raieste ja Drell.

Tartus mängima hakkav Andrii Voinalovitš pääses 15 Ukraina koondise kandidaadi sekka eelseisvateks MM-valikmängudeks ja EM-iks. See on päris kõva sõna. Meie õnneks ei kuulu Ukraina koondise kandidaatide sekka ühtegi „kodustatud“ mängijat. Küll aga on koosseisus mõlemad ukrainlaste NBA mängijad. Ukraina peaks olema EM-il meie jaoks mängitav vastane, ehkki NBA mängijate olemasolu annab eelise Ukrainale.

https://fbu.ua/news/viznachivsya-spisok ... a-chs-2023" onclick="window.open(this.href);return false;
kr4y
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 01 Aug 2022, 09:09

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas kr4y »

Piletid müüdud
Viimati muutis kr4y, 07 Aug 2022, 18:22, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4209
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas marxx762 »

Koondise alles siis 18 kandidaati.

Tagumised: Post, Kullamäe, Kriisa, Sokk, Dorbek, Rosenthal, Valge
Ääred: Drell, Konontšuk, Raieste, Jõesaar, Vene, Kitsing, Hermet, Treier
Pikad: Nurger, Tass, Kotsar

Tõenäoliselt tehakse järgmine cut nimekirja osas pärast Kullami turniiri.
Ise pakuks et esimesed kes välja jäävad on Post, Konontšuk, Valge.
Kas sel korral saab vist EM-ile võtta täpselt 12 mängijat? Riias oli vist 14tk?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Huvitav, miks Veidemani koondise kandidaatide seas pole: ravib ikka randmevigastust, ei soovi ühtäkki enam koondist esindada või on Toijala poolt maha kantud?

Brindisi andis mõni nädal tagasi teada, et Joonas Riismaa on saanud koondisekutse. Koondise kandidaatide seas teda aga leidu. Küll on aga nende hulgas Robert Valge, kes on oma seniste esitustega näidanud, et ta pole absoluutselt koondisematerjal.

„Mängumehed“ arvasid, et koondis peaks EM-ile minema kindlasti kolme tsentriga. Ma ei tea, kui hea mõte see on. Kotsar on kindel esitsenter ja Tass on asjalikum mängija kui Nurger. Kui hakata nüüd Tassi ja Nurgerit kordamööda viie kuni kümne minuti kaupa solgutama, siis vaevalt, et see kummagi enesekindlusele kasuks tuleb. Ma isiklikult läheksin EM-ile kahe puhta tsentriga ja kui peaks juhtuma, et Kotsar või Tass saavad turniiri käigus vigastada, siis Treier, kes mängis Sassari eest märkimisväärseid minuteid keskmängija kohal, oleks asendusvariant.

Minu EM-i koondis oleks järgmine (positsioonidel 2-3 on mängijad, kes on võimelised nihkuma ka koha võrra väiksemale positsioonile):

PG: Kriisa, Sokk
SG: Kullamäe, Dorbek
SF: Jõesaar, Drell, Raieste
PF: Vene, Treier, Kitsing
C: Kotsar, Tass
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4442
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Kui Veidemani klubiline ambitsioon on K-Kalev, siis me ei saa temast enam ilmselt rääkida ka kui koondise perspektiiviga mängijast. Ma usun, et ikkagi kolm keskmängijat võetakse koosseisu nii Kotsar, Tass kui Nurger ning kes nüüd valikmängudes paremas vormis on, kas siis Kitsing või Hermet, siin ma klassivahet küll enam ei nähe. Dorbeki asemel võidakse Rosenthal võtta, kui ta on vigastusest paranenud.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:Kui Veidemani klubiline ambitsioon on K-Kalev, siis me ei saa temast enam ilmselt rääkida ka kui koondise perspektiiviga mängijast. Ma usun, et ikkagi kolm keskmängijat võetakse koosseisu nii Kotsar, Tass kui Nurger ning kes nüüd valikmängudes paremas vormis on, kas siis Kitsing või Hermet, siin ma klassivahet küll enam ei nähe. Dorbeki asemel võidakse Rosenthal võtta, kui ta on vigastusest paranenud.
Sten Soku klubiline ambitsioon tundub ka K-Kaleviga piirduvat. Nii et ses suhtes ei peaks ka tema puhul enam rääkima kui koondise perspektiiviga mängijast.

Minu meelest on Kitsingul siiski selge eelis Hermeti ees. Ta on stabiilsem viskaja ja sobitub koondises episoodilisse rolli ilmselt üldse kõige paremini: talle piisab väheste minutite juures paarist-kolmest pallipuutest, et tööpäev edukalt korda saata.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4442
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Uhhuu kirjutas:
vaim564 kirjutas:Kui Veidemani klubiline ambitsioon on K-Kalev, siis me ei saa temast enam ilmselt rääkida ka kui koondise perspektiiviga mängijast. Ma usun, et ikkagi kolm keskmängijat võetakse koosseisu nii Kotsar, Tass kui Nurger ning kes nüüd valikmängudes paremas vormis on, kas siis Kitsing või Hermet, siin ma klassivahet küll enam ei nähe. Dorbeki asemel võidakse Rosenthal võtta, kui ta on vigastusest paranenud.
Sten Soku klubiline ambitsioon tundub ka K-Kaleviga piirduvat. Nii et ses suhtes ei peaks ka tema puhul enam rääkima kui koondise perspektiiviga mängijast.

Minu meelest on Kitsingul siiski selge eelis Hermeti ees. Ta on stabiilsem viskaja ja sobitub koondises episoodilisse rolli ilmselt üldse kõige paremini: talle piisab väheste minutite juures paarist-kolmest pallipuutest, et tööpäev edukalt korda saata.
Sokk suure tõenäosusega lõpetab koondisekarjääri selle aastaga. K-Kalevist aga tuleb tubli ja perspektiivikas noortemeeskond - Sokk, Veideman, Kajupank, Kangur, Paiste, ei taha samuti midagi halba öelda. :)
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas theundertaker »

Pirita palliklubis oli samamoodi ju kunagi!
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4209
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas marxx762 »

EM avamänguni Itaaliaga on vähem kui kuu.
Sel nädalal mängitakse kaks korda Leeduga, seejärel kohtutakse Tartus Belgia ja Bosnia koondistega, pärast seda mängitakse korra Lätiga misjärel kohtutakse MM valiksarja raames Soomlaste ning Sloveenidega. Jäin mõtlema et vabalt võib juhtuda olukord kus EM avamängule võime vastu minna olukorras kus meie viimased võidud jäävad Veebruari.

Loodetavasti saadakse ikkagist mõni võit ka enne EM-i, Soome, Belgia ja Bosnia võiksid olla ehk enim hammustatavad.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Tundub, et Siim-Sander Venel oli õigus, kui ta ütles, et koondis üldine foon on suuresti sama kui kuu aega tagasi. Koondise olek tundub väga lödi. Vene ise paistab seejuures olevat kõige kehvemas vormis. Meil on väga noor koondis, mistap ootaks kiiret ja agressiivset mängu. Kahjuks pole mängupilt sinnapoolegi. Rünnakul eeldaks kolmeste loopimise kõrval ka plaan B ja C olemasolu. Näiteks Tassile, Nurgerile, Treierile või Venele low-post`i mängimist. Seni on kahjuks tegemist taaskord väga piinarikka vaatamiskogemusega.
Viimati muutis Uhhuu, 04 Aug 2022, 20:24, muudetud 1 kord kokku.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas NoName »

Vb ma jälle liiga pessimistlik, aga me oleme ju absoluutselt kohutavad. Ma ei näe üldse, et kuhu meil mänguliselt kukkuda oleks. Mul on rõõmu asemel pigem juba hirm selle EMi ees.
Vasta