Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

See oli selline mäng, et enamike tüüpide miinused tulid selgelt esile.
Jah, aga treenerite jaoks loodetavasti üsna kasulik. 3,5 põhimeest oli puudu ka - Jõesaar, Kriisa, Raieste + Treieri vigastus. Selles mõttes -11 ei midagi hullu. Koosseisu osas nuputamist jätkub. Nüüd jõudis ehk selgelt kohale, et Soku ja Kitsingu best before on läbi saanud, nad said piisavalt mänguaega ka. Vigastused võivad aga neile koha koondises säilitada. Tass mängis mingi aja PF peal, kuid see oli vist see õnnetu kolmas veerand. Ma ikkagi annaksin eelise Dorbekile Rosenthali ees.
Koduvile oli üsna selge :)
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas NoName »

Mu mure selles, et need miinused minu arvates on mängijatele loomuomased. Treener ei aita.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Praeguste etteastete järgi mina välistaksin võimalusel Kitsingu, Soku (kui Kriisa ikka terveks saab) ja Rosenthali (Valgest me enam ei räägi). Samuti jätaksin Dorbeki ning võimalusel Hermeti, kes ei saanud täna küll Kurucsi vastu hakkama (aga kes sai?), kuid ta on praegu heas vormis ja võib mingites olukordades kasulik olla. Kui Treier on audis, siis ehk ka Nurgeri, kes tegi täna enda kohta üsna korraliku partii.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:Praeguste etteastete järgi mina välistaksin võimalusel Kitsingu, Soku (kui Kriisa ikka terveks saab) ja Rosenthali (Valgest me enam ei räägi). Samuti jätaksin Dorbeki ning võimalusel Hermeti, kes ei saanud täna küll Kurucsi vastu hakkama (aga kes sai?), kuid ta on praegu heas vormis ja võib mingites olukordades kasulik olla. Kui Treier on audis, siis ehk ka Nurgeri, kes tegi täna enda kohta üsna korraliku partii.
Timmu on tasemes selgelt järgi andnud, aga ma ei näe praeguse mängijate valiku juures, kuidas teda oleks võimalik koondisest välja jätta.
1. Ta on siiski meie kolmandaks parim mängujuht. Kui Kullamäe või Kriisaga peaks EM-il midagi juhtuma, siis alternatiivsed variandid on Sokust palju kehvemad.
2. Isegi, kui ta ei pääse EM-il Kullamäe ja Kriisa tagant mängu, siis vähemalt ta õpetussõnadest tõuseb ilmselt kasu.
3. Tal oli EM-ile pääsus suur roll. EM pole küll turismireis, aga kui on keegi, kes väärib oma varasemate teenete eest kaasa võtmist, siis see on tema.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Maxi »

Sellist tüüpi vigastused nagu Treier sai. ma pole näinud et keegi vähem kui ca 6 nädalat väljas oleks olnud. Enne EMi päris kõva pauk, Treier on iga mäng rotatsioonis oluline lüli olnud.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas theundertaker »

Treier on siis 3 kuud eemal kui kohe opile läheb! Päris karm pauk ikka!
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Meil on praegu enam-vähem täpselt meeskonna jagu mängijaid, kes vastavad EM-i tasemele. Üks mängija – Mikk Jurkatamm – langes juba ammu välja. Nüüd on Kaspar Treieri näol välja langenud teine mängija. Kriitiline piir on kätte jõudnud. Valus mõelda, mis EM-ist siis peaks saama, kui ka Kriisa juhtumisi eemale jääb või veel kedagi vigastus tabab.

Hermet pääseb nüüd suure tõenäosusega EM-i koondisesse, aga see ei muuda tõsiasja, et meil on hetkel ainult kolm arvestatavat eesliini mängijat: Kotsar, Tass ja Vene. Hetkel tundub näiteks Drell, kes USA-s mängis enamuse ajast suure ääre kohal, korvialuse osakonna neljanda mehena parem valik kui Hermet, Kitsing või Nurger. Kui just kolm viimati nimetatut ei suuda kiiremas korras märkimisväärselt oma taset tõsta.

Järgmise EM-i ajaks peaks seis olema õnneks selline, kus meil on umbes kahe meeskonna jagu rahvusvahelise klassiga mängijaid ja iga vigastus ei oma enam nii traagilist tähtsust. Esmalt peab tollele EM-ile muidugi jõudma. Treieri jaoks jäävad ilmselt paraku vahele ka järgmised MM-valikmängud, mis ei muuda EM-valikmängudeks hea asetuse teenimist sugugi lihtsamaks.
Viimati muutis Uhhuu, 20 Aug 2022, 13:49, muudetud 1 kord kokku.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas NoName »

Kas kedagi oleks MMi mängudeks veel võimalik katsetamiseks juurde tuua? Ma saan aru, et hilja, aga Treieri puudumisega on meil veel vähem füüsist vastu panna. Kirves? :|
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

NoName kirjutas:Kas kedagi oleks MMi mängudeks veel võimalik katsetamiseks juurde tuua? Ma saan aru, et hilja, aga Treieri puudumisega on meil veel vähem füüsist vastu panna. Kirves? :|
Arvestatud on ainult nende mängijatega, kes koondise kandidaatide hulka kuulusid ja pärast koosseisu osas tehtud kärpimisi ootelehele on pandud. Nende hulka kuulub vaid üks eesliini mängija, aga temagi on ennekõike 3, mitte 4 – Artur Konontšuk. Ülimalt alamõõdulise Kirvesega pole valikmängudes või EM-il midagi peale hakata. Pigem siis juba Iva Van Tammest unistada.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Koondis saab siis suure tõenäosusega olema:
C Kotsar, Tass (PF), Nurger
PF Vene, Hermet
SF Raieste, Drell
SG Jõesaar, Dorbek
PG Kriisa, Kullamäe (SG), Sokk
Ma ei näe ausalt öeldes kedagi, kellest neist Mihkel Kirves parem oleks.
Hermetit on Toijala seni põhiliselt kasutanud SF peal, aga ta on praegu heas vormis ja mina suurt probleemi ei näe.
Kui hetkevormi asemel eelistatakse väljakujunenud müüte ja uskumusi, siis võib Hermetit või Nurgerit asendada Kitsing ja Dorbekut Rosenthal, kellel on fännide ja mõnede spetsialistide hulgas lihtsalt parem renomee, aga suures osas midagi ei muutu.
Treieri kui olulise mängija kaotus on kindlasti suur löök, kuid rotatsioon oluliselt ei muutu. Sellepärast 16 mängijat kaasatigi, et kellegi väljalangemisel oleks kedagi asemele võtta.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas NoName »

No Hermet on u 5 cm pikem. Ma olen kindel, et Kirves korvaks kaitses selle vahe enda füüsisega. Ründes on ta muidugi 0. Selles suhtes ei hakka ma kindlasti mitte Kirvest kuidagi suuremaks rääkima (pun intended), aga Treier oli üks väheseid, kes andis meeskonnale füüsilist vintskust ning teoreetiliselt oleks vb selle külje asendamine isegi olulisem kui kõik muu.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 656
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vanafänn »

Iseenesest eile oli näha, et kui Porzingise laadne toode korvi all vastu tuleb siis pikkadel meestel on kerge viis viga täis tulema. Kui nüüd Treieriga ongi kõik selleks turniiriks siis vist isegi võtaks hea meelega Nurgeri kaasa.

Tagantjärgi tarkusena oleks võib olla pidanud kohe algselt kaasama ka Siim Markus Posti, ausalt öeldes minu silmis ei ole Märtil ja Postil suurt vahet- üleüldine tase on neil enamvähem samasse auku ning Post on koondise eest alati väga südikat mängu näidanud.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas HypeBeast »

Eeldusel, et Kriisa, Jõesaar ja Raieste saavad siiski osaleda, paneksin välja koosseisu:
C: Kotsar, Tass, Nurger
PF:Vene, Kitsing
SF: Raieste, Drell
SG: Kullamäe, Jõesaar, Dorbek
PG: Kriisa, Sokk

Viimastes mängudes on Kitsingu asemel eelistatud küll Hermetit, kuid ma usun, et kui Kitsing saab Treieri rollis mängida 15-20 minutit per mäng, oleks ta efektiivsem kui Hermet. Hermeti väikese ääre positsioonil mängitamise pooldaja ma väga pole, ta on selleks liiga aeglane. Kui aga juba Kitsing meeskonnas on, pole Hermetil väga mõtet ning seega võtaksin kampa hoopis Nurgeri. Dorbek vs Rosenthal osas ma väga loodan, et on juba treeneritele selgeks saanud, keda eelistada tuleks. Dorbek on seni samas rollis palju paremini hakkama saanud.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas NoName »

Ma olen alati Kitsingusse positiivselt suhtunud, aga tema tase on praeguseks lihtsalt nõnda põhjas, et tema kaasamisel ei ole enam mingit mõtet. Tal on olnud nüüd ju ka juba pikemalt aega uuesti jalule saada ja vaevalt et enam imet sünnib. Ma pakun, et 2022 suve Kitsing ongi lihtsalt uus reaalsus. Mõnele jõuab vanus varem kohale.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

HypeBeast kirjutas:Eeldusel, et Kriisa, Jõesaar ja Raieste saavad siiski osaleda, paneksin välja koosseisu:
C: Kotsar, Tass, Nurger
PF:Vene, Kitsing
SF: Raieste, Drell
SG: Kullamäe, Jõesaar, Dorbek
PG: Kriisa, Sokk

Viimastes mängudes on Kitsingu asemel eelistatud küll Hermetit, kuid ma usun, et kui Kitsing saab Treieri rollis mängida 15-20 minutit per mäng, oleks ta efektiivsem kui Hermet. Hermeti väikese ääre positsioonil mängitamise pooldaja ma väga pole, ta on selleks liiga aeglane. Kui aga juba Kitsing meeskonnas on, pole Hermetil väga mõtet ning seega võtaksin kampa hoopis Nurgeri. Dorbek vs Rosenthal osas ma väga loodan, et on juba treeneritele selgeks saanud, keda eelistada tuleks. Dorbek on seni samas rollis palju paremini hakkama saanud.
Ma olen selle koosseisu valiku ja seisukohtadega põhimõtteliselt nõus, aga paraku pole enam võimalik kontrollmängudes katsetada seda varianti, et anda Kitsingule normaalselt mänguaega. Kalevis number nelja peal mängides on Kitsing olnud selgelt parem mängija kui Hermet. Ma kaldun siiski arvama, et treenerite jaoks on praegu riskivabam valik nihutada Hermet number nelja kohale ja jätta Kitsing üldse koondisest välja. See oleks Kitsingu jaoks teine kord jääda napilt EM-koondise joone alla. Eelmine kord oli ta Martin Dorbeku kõrval esimene väljajääja.
Vasta