Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
ok
Kasutaja
Postitusi: 488
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas ok »

Uhhuu kirjutas:
HypeBeast kirjutas:Eeldusel, et Kriisa, Jõesaar ja Raieste saavad siiski osaleda, paneksin välja koosseisu:
C: Kotsar, Tass, Nurger
PF:Vene, Kitsing
SF: Raieste, Drell
SG: Kullamäe, Jõesaar, Dorbek
PG: Kriisa, Sokk

Viimastes mängudes on Kitsingu asemel eelistatud küll Hermetit, kuid ma usun, et kui Kitsing saab Treieri rollis mängida 15-20 minutit per mäng, oleks ta efektiivsem kui Hermet. Hermeti väikese ääre positsioonil mängitamise pooldaja ma väga pole, ta on selleks liiga aeglane. Kui aga juba Kitsing meeskonnas on, pole Hermetil väga mõtet ning seega võtaksin kampa hoopis Nurgeri. Dorbek vs Rosenthal osas ma väga loodan, et on juba treeneritele selgeks saanud, keda eelistada tuleks. Dorbek on seni samas rollis palju paremini hakkama saanud.
Ma olen selle koosseisu valiku ja seisukohtadega põhimõtteliselt nõus, aga paraku pole enam võimalik kontrollmängudes katsetada seda varianti, et anda Kitsingule normaalselt mänguaega. Kalevis number nelja peal mängides on Kitsing olnud selgelt parem mängija kui Hermet. Ma kaldun siiski arvama, et treenerite jaoks on praegu riskivabam valik nihutada Hermet number nelja kohale ja jätta Kitsing üldse koondisest välja. See oleks Kitsingu jaoks teine kord jääda napilt EM-koondise joone alla. Eelmine kord oli ta Martin Dorbeku kõrval esimene väljajääja.
Nii on. Juba selle pärast peaks Dorbeku ja Kitsingu kaasama, eriti nõme oleks teist korda nii napilt välja jääda.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 652
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vanafänn »

https://sport.delfi.ee/artikkel/1200539 ... atsioonile" onclick="window.open(this.href);return false; tra, kus oli ilus läbimurre ja coast-to-coast ning lõppes nii õnnetult.

Andku nüüd kõrgem jõud, et mingeid muid õnnetuid kukkumisi poleks ja EMile saab sõita enamvähem täistiimis. Päris nigel, kui Kerr, Raieste ja Jõss tulevad kõik sellise 80-20 tervise pealt, nii jäävad ainult tükid maha sellest koondisest ma kardan.

Iseenesest, kuna Kitsing ja Hermet on niivõrd sarnased siis samahästi võib anda Kitsile selle koha. Mõlemal on võimalus ja oskus oma 3p. visetega muuta täielikult üks mäng, iseasi kumma poolt see tõenäolisem tulema on.

E: Taivo Väärsi andis paranemiseks ca. 3kuud
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4442
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Eesti Korvpalliliit on suutnud kas tahtlikult või tahtmatult FIBA statistika ära kaotada, kuid https://www.proballers.com/basketball/g ... 2022-08-19" onclick="window.open(this.href);return false;.
Kitsing mängis Läti vastu 19 min, visked 4-0, tabelisse kirja veel 2 viga, +/- 2, efektiivsus -4 (ainus mängija, kes jäi miinusesse).
Ma ei näe siin mingit loogikat või ka vähest mänguaega, võimalus ju anti.
Hermet mängis 10 min, visked 2-1, 1 lauapall, 3 viga, +/- -14 (suuresti 3. veerandi arvel, kuid sama lugu Kotsaril), efektiivsus 3.
Samuti mitte hiilgav, aga parem kui Kitsingul.
Kitsingu mänguline eelis võiks tulla siis, kui tuleks võtta mängija, kes suudab vajadusel (loe: suure häda korral) kolmandat tsentrit mängida, kuid täiesti olemas ja käepärast võtta on Nurger. Mingites variatsioonides on võimalik PF kohal Tassi mängitada, Läti vastu seda katsetati.
Ma eeldan, et vähemalt Toijala lähtub koondise kokkupanekul sportlikest printsiipidest. Mitte, et ma siin kedagi kaitsta tahaksin, aga nagu ma ütlesin, siin ei tohiks komplekteerimisel määravaks saada müüdid ja uskumused, vaid hetkevorm. Vähemalt Sokk suutis isegi väga halva mängupildi juures anda koguni 7 resultatiivset söötu.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:Eesti Korvpalliliit on suutnud kas tahtlikult või tahtmatult FIBA statistika ära kaotada, kuid https://www.proballers.com/basketball/g ... 2022-08-19" onclick="window.open(this.href);return false;.
Kitsing mängis Läti vastu 19 min, visked 4-0, tabelisse kirja veel 2 viga, +/- 2, efektiivsus -4 (ainus mängija, kes jäi miinusesse).
Ma ei näe siin mingit loogikat või ka vähest mänguaega, võimalus ju anti.
Hermet mängis 10 min, visked 2-1, 1 lauapall, 3 viga, +/- -14 (suuresti 3. veerandi arvel, kuid sama lugu Kotsaril), efektiivsus 3.
Samuti mitte hiilgav, aga parem kui Kitsingul.
Kitsingu mänguline eelis võiks tulla siis, kui tuleks võtta mängija, kes suudab vajadusel (loe: suure häda korral) kolmandat tsentrit mängida, kuid täiesti olemas ja käepärast võtta on Nurger. Mingites variatsioonides on võimalik PF kohal Tassi mängitada, Läti vastu seda katsetati.
Ma eeldan, et vähemalt Toijala lähtub koondise kokkupanekul sportlikest printsiipidest. Mitte, et ma siin kedagi kaitsta tahaksin, aga nagu ma ütlesin, siin ei tohiks komplekteerimisel määravaks saada müüdid ja uskumused, vaid hetkevorm. Vähemalt Sokk suutis isegi väga halva mängupildi juures anda koguni 7 resultatiivset söötu.
Minu arvates on isegi hetkevormi põhjal Hermeti eelistamine Kitsingule maitseküsimus. Hermetil on sel suvel ette näidata üks hea veerandaeg Bosnia ja Hertsegoviina vastu. Kitsingul on vastu panna hea viskepäev Iisraeli vastu (12p, kolmesed 2/2, vabavisked 6/6). Kitsing näitas lõppenud hooajal Hermetist palju paremat visketabavust nii VTB-s, eurosarjas kui Eesti-Läti ühisliigas. Puhtalt selle põhjal julgeks loota, et ta suudab olla Hermetist efektiivsem, kui ta saab koondises jälle selge rolli – kindla positsiooni (PF) ja stabiilse mänguaja.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 914
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Drogba »

Kitsing ju täiesti liimist lahti koondises sel suvel olnud mulle tundub. Kadunud on veaga kolmesed, koondise akendes ju käis mingites olukordades mäng ümber tema ja ta tassis ka kohati päris kenasti, aga hetkel seda üldse pole. Tundub nagu viimane mingis mõttes katastroofiline Cramo hooaeg oleks enesekindlusele mõjunud ning asjad ei tule enam välja. Pigem eelistaksin ka Hermetit , temas on see miski olemas ja võtab julgelt ette ning on paremas vormis. Noorem ning ehk veidi näljasem ka! Eks Jukkal veel mõned päevad aega valida vendi.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas NoName »

Horvaatia andis koondise teada. Kui hirmkõvad 5-6 meest välja jätta, siis peaks hea õnne korral täitsa mängitav olema. Lisaks neile siis mõned suuremad talendid ja 3-4 tagasihoidlikumal tasemel mängumeest.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

NoName kirjutas:Horvaatia andis koondise teada. Kui hirmkõvad 5-6 meest välja jätta, siis peaks hea õnne korral täitsa mängitav olema. Lisaks neile siis mõned suuremad talendid ja 3-4 tagasihoidlikumal tasemel mängumeest.
Horvaatia koosseis võiks olla palju nimekam, aga nende pealik otsustas mingil põhjusel jätta EM-koondisest välja Ante Zizici, Dragan Benderi ja Zeljko Sakici. Kaspar Treieri meeskonnakaaslane Miro Bilan, kes oli ühtlasi Sassari parim mängija, ei mahtunud isegi koondise kandidaatide sekka. Nagu ka mitte Ivan Buva, kes tegi eelmisel hooajal Rytast Leedu meistriks vedades hiilgava hooaja ja valiti liiga MVP-ks. Samuti puudus koondise kandidaatide seast Sassaris mängiv Filip Krušlin.

Meie koondise lakkamatud probleemid terviseosakonnas on võtnud kahjuks ära ka spekuleerimisrõõmu – selle üle, kas mõni vastane on võidetav, saab arutlema hakata alles konkreetsel mängupäeval, kui on selge, kes on rivis ja kes mitte.
sveiks
Kasutaja
Postitusi: 112
Liitunud: 06 Juun 2018, 14:22

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas sveiks »

Kui Toijalal oleks mune või kui Vene oleks Raieste/Drell/Jõesaar, istuks tüüp täna mängu lõpuni pingil. Täiesti kohutav mäng temalt. Isegi tagasi kaitsesse ei viitsi enam joosta. Või ründelaua saanud vastase suunas liikuda.

e: Üllatus-üllatus. Vene välja ja hakkas päris hästi minema.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4209
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas marxx762 »

Vaatamata 104-83 kaotusele ma oleks pigem positiivne. Sloveenia pani päris hea protsendiga kotti, aga vähemalt meil ei jooksnud mast maha ja saime ikka ja jälle jalad alla.
Oli paremaid ja kehvemaid perioode kus treenerid jäid just teisel poolajal time-outi võtmisega hiljaks, aga ma pigem kirjutaks antud mängu plussmärgiga.

Hea meel oli selle üle, et Kriisa - Kullamäe - Jõesaar ning tegelt ka Drell ja Raieste tegid üsna okeid mängud. Lisaks veidi enam mänguaega teeninud Kitsing tundis silmnähtavalt mugavamalt - vähemalt rünnakul.

Mis aga saab EM-il päris keeruline olema... on Timmu kasutamine. Pikka kasvu tagaliinid hakkavad teda kindlalt post uppima ning lisaks tundub, et tema pallikäsitlus korraliku kaitsesurve puhul on koondise võimalikest mängujuhtidest nigelaim. Timmu peab igaks juhuks küll kaasas olema, aga ma arvan, et tema roll saab olema väga episoodiline.

Pühapäevane mäng näitab tõenäoliselt ära, kes sõidavad EM-ile. Kui Rosenthal on ka Soome vastu väljas, siis on MD see kes sõidab Itaaliasse. Sama kehtib suure tõenäosusega ka Hermet - Kitsing paari puhul.

Üldiselt hea et keegi viga ei saanud, mina isiklikult kartsin hullemat, aga üldises plaanis oli üsna okei esitus.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4442
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Hoitakse 14 meest mänguvalmis ja sõltuvalt, kuidas Kitsingul ja Dorbekil läheb, kui välja veavad, siis sõidavad nemad, kui mitte, siis Hermet või Rosenthal. Lahtises mängus viskas Kitsing punktid ära, kaitses oli null, kuid sellises mängus on ka raske midagi oodata. Dorbeki kohta on kahe sekundi põhjal raske midagi öelda. Võivad ka nii teha, et kvalifikatsioonis on tema, kuid EMle sõidab Rosenthal.
Ma kartsin hullemat pakki, aga polnud viga, ajuti toimis mäng päris hästi. :)
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas NoName »

Ma olen ka positiivne. Mitmelt mängijalt väga hea esitus.

Drell tegi paar eksimust, aga üldiselt kui ta iga mäng sellise aktiivsusega tegutseks, siis oleks ju väga hea mängija mõnele keskmise tasemega klubile. Sarnaselt Raiestega, siis kaitsepotentsiaal tundub selgelt suurem. Vähemalt kuniks Drell pallikäsitlusega meeletult vaeva ei näe.

Jõesaar ärkas taas ellu. Loodame, et ei jää nüüd jälle haigeks. Kriisa ja Kullamäe olid head, eriti esimesel poolajal. Kullamäe vahepeal võiks aktiivsemalt lauda minna. Kriisa puhul segavad lollid pallikaotused, aga arvan, et need on paraku osa tema kui mängija DNAst. Paar oleks võinud siiski olemata olla. Kitsing samuti tõestas, et võib üllatada ja ei tundunud täna võõrkeha. Samas eks kõige taustal tuleb ka tunnistada, et Sloveenia stiil tundubki pigem olevat, et visake aga, meie paneme ikka rohkem.

Tass on minu arvates solid, aga rohkem julgust on vaja. Ta jagab ju mängu väga hästi, aga vahepeal ei taju, et nüüd on koht tegemiseks. Kotsar jäi täna pigem varju, tegi minimaalse programmi ära, aga vb ikkagi langes pisut ansamblist välja. Pean nii Tassist kui Kotsarist lugu, aga vahepeal kui lauapallid edasi-tagasi lendavad, siis on küll tunne, et üks Elegar kuluks ära, kes lihtsalt võtaks need üle teiste peade ära.

Seal tookski negatiivse välja, et kui Tobey võtab jalad maas lauapalle, siis ikkagi on midagi veits nihu. Ma ei saa aru, et kuidas me pidevalt kuuma kartulit mängime. Lisaks, ma ei tea mis värk Venega on. Tegi ju hea hooaja, aga oli ju täiesti liimist lahti ja mitte ainult mänguliselt, vaid ka mentaalselt. Kardan, et Treieri puudumine võib veel valusalt tunda anda.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 652
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vanafänn »

Ma tänast mängu kahjuks ei näinud aga varasemate kommentaaride pealt tekib endal ka mõte, et Raieste ja Drelli pallikäsitlus on pehmelt öelda naljakas. Nagu vanaema maali lööks ahjulabidaga vastu palli- mingit kindlat ja head tunnetust seal kahjuks näha pole.

Ning teiste kommide pealt jääb näha, nagu koondis oleks pisut leebemalt võtnud- mida ma sotiga kiidan ka. Pole mõtet Prepelici ja Donjaga võidu rapsida et pärast olla vigastatud EM-iks- eelmine nädal oli lihtsalt jõle karm selles osas.

Paras pask kokkuvõtte teiste kommentaaride pealt aga suuremad probleemid kuvavad ikka läbi.

PS! lauapallid 28-47 vastastele on päris määrav.
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Krysver »

Treieri vigastus on ikka valus löök.
Ta oli Venest kõvasti paremas vormis ja ühelt poolt korvialune must töö ja teiselt poolt mõnes mängus väga hea viskekindlus tegid Treieri ikka väga oluliseks osaks koondises.

Teine mõte, mis tekkis oli see, et ei tea, kas Kitsing siis tõesti trennides laob nii enesekindlalt korvid täis, et talle järjest ja järjest ikka võimalust antakse.
Lõpuks sai ennast mängus ka käima, aga seni üheski mängus ju pole õnnestunud.
2. veerandi mõõna ajal oli ka just Kitsing väljakul ja ei saa öelda, et Eesti oleks meeskondlikult siis väga hea välja näinud.
Eks siis ole pühapäeval näha, kas võimaluse saab veel ka Hermet.
Samas, kui Kitsing tõesti on trennides hiilgevormis, siis ehk saab ta ka mängudes ennast veel paremini käima.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Hermet pole sel suvel mänginud number nelja peal. Ka oma klubihooaja parima perioodi tegi ta number kolme positsioonil mängides. Kitsing polnud enne eilset mängu sel suvel number nelja positsioonil kuigi palju mängida saanud. Klubihooajal oli Kitsing aga number nelja positsioonil mängides Hermetist rünnakul selgelt parem. Kaitses on Kitsing ja Hermet võrdselt kehvad. Võimatu teada, mis koondise trennides toimub, aga puhtalt varasemalt näidatu põhjal tundub Kitsingu eelistamine Hermetile number nelja peal loogiline valik.

Treieri kaotus on tõepoolest väga valus löök. S-S Vene võiks jõuda arusaamisele, et kui tal esimesed kolm viset kaare tagant ei taba, siis pole mõtet jätkata vägisi üritamist, vaid ta võiks püüda olla meeskonnale kasulik muul moel. Ta võtab kõigele lisaks kohati täitsa suvalisi viskeid. Põhimõtteliselt võiks kogu meeskond igat üksikut rünnakut rohkem väärtustada. Eile iga kord, kui koondis oli hoogu sisse saamas ja mängu tagasi pääsemas, võeti järjest mitu kiirustatud, forsseeritud ja kokkuvõttes kahjulikku lahendust.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4442
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Klubihooajal oli Kitsing aga number nelja positsioonil mängides Hermetist rünnakul selgelt parem.
See "selgelt parem" tuleb sellest, kuna hooaja alguses oli Hermet pikalt audis. Kui oleks võimalik võrrelda hooaja lõppu, siis ma pole kindel, et kelle kasuks seal näitajad räägivad. Üldiselt on tegemist üsna sarnaste mängijatega, kuid kellel on ka teatavad erinevused. Hermet on kiirem ja liikuvam ning on ka lauas ja positsioonivalikul veidi efektiivsem. Tõsi on see, et Toijala on Hermetit kasutanud SF positsioonil ning treenerite personaalsed eelistused räägivad pigem Kitsingu ja Rosenthali kui Hermeti ja Dorbeki kasuks, aga otsustama peab ikkagi hetkevorm ja see pole Kitsingul olnud kõige parem.
Hooaja kokkuvõttes Hermet vs Kitsing (üsna võrdsed näitajad, kui hooaja algus andis Kitsingule edu sisse).
PTS 2021/22
7.8 vs 9,1
REB
3.9 vs 3,3
AST
1.0 vs 1,2
STL
0.4 vs 0,6
BLK
0.1 vs 0,0

2020/21 Hermet keskmiselt 10,7p, 3,2lp; Kitsing Rytase eest 8,3p, 2,3lp.
Vasta