FIBA Europe Cup

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
Kenzo
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Okt 2023, 09:54

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Kenzo »

Millal ometi jõuab fännideni arusaam, et suuresti meie roll on klubi toetada - sellega, et oled igal mängul kohal ja panustad ka rahaliselt.
Inimesed, kes klubi veavad ja taustal töötavad ei tee ju seda õhust ja armastusest. Väga palju on panustatud, et hoida Eesti esindusmeeskonna taset ja mängida korralikus eurosarjas.
Siia tulevad mängima, Itaalia, Hispaania ning Iisraeli väga tugevad satsid, keda tasub oma silmaga näha.
Elu ümberringi ongi kallimaks läinud ja kuidas siis piletihind peaks samaks jääma?
Mu arust on väga hea võrdlus toodud siin ka meie lähiriikidega, kus hinnad sarnased või isegi kallimad. Ja ei peagi ostma piletit küljetribüünile kui see kallis tundub. Ka otsatribüünidelt on väga hea mängu jälgida ning 12/15€ on vägagi mõistlik hind.
Lisaks on võimalus osta hooajakaart.
Minu soe ja sõbralik soovitus - näita austust klubi vastu ja tule saali! :)
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas bckalev-cramo »

East kirjutas:Ma arvaks, et see on selline delikaatne teema, kus õigus on mõlemal poolel, nii klubil kui ka fännil.

Kui vaadata fänni silmade läbi, siis on selge, et rahakott pole kummist ning mingil hetkel ei ole kasvav piletihind enam jätkusuutlik ning inimene hakkab tegema valikuid. Näiteks valib, et külastab ühte eurosarja mängu, aga jätab see-eest kahele koduliiga mängule tulemata. Või otsustab üldse, et vaatab mänge telekast.

Selge on see, et me võime siin tuua Soome, Saksamaa või Taani piletihindu, aga need ei ole võrreldavad meie kohalike oludega. Kui palju Soome keskmine palk on võrreldes Eestiga? Kaks korda kõrgem? Samas saab meediast viimasel ajal pidevalt lugeda, kuidas üldine hinnatase Eestis on peaaegu Soomega võrreldav kui mitte kõrgem. Ehk et Soome inimesel võib tõesti olla see puhver veel rahakotis olemas, et 18 eurone pilet korvpallimängule osta, keskmisel Eesti inimesel aga enam ei pruugi olla - vähemalt mitte regulaarseks külastamiseks. Kui tahta novembrikuus näiteks kõiki Kalevi kodumänge neljaliikmelisi perega külastada, siis see kulu tuleb päris pirakas. Seda ka eeldusel, et piletid soetatakse eelmüügist ning soetatud kohad on kõige odavamad.

Ehk et siis võibki tekkida olukord, kus paljud inimesed hakkavad tegema valikuid. Ei lähe näiteks mõlemale eurosarja mängule, vaid ainult ühele.

Klubi vaatenurgast vaadatuna on kõrge piletihind arusaadav. Kui on tõesti olukord, kus kodumängu korraldamine otsest miinust toodab, siis ongi keeruline. Kui ennist viitasin, et tavainimesel on majanduslikult keeruline, siis sama kehtib täpselt ka klubi kohta - sisendhinnad tõusevad, mängijate palgasurve tõuseb, sponsorid on kitsimad jne. Seega klubi peab kuskilt natukene lisaraha teenima ning kui klubi kalkulatsioonid ja senine kogemus näitab, et 20 eurone pilet täidab klubikassat rohkem kui 10 eurone pilet, siis on see külm ratsionaalsus, millele on keeruline vastu vaielda. Kas ja kui palju see aitab korvpalli populariseerida ning nö massidesse viia, siis see on eraldi küsimus, aga ma arvan, et kui kaalul on klubil hinge sees hoidmine, siis eks see ole igaühe enda lahti mõtestada kumb on prioriteetsem.

Piletihinna määramine on minu meelest alati väga keerukas harjutus, sest seal on nii palju tundmatuid, mida peaks arvestama. Ühest küljest näitavad külmad arvutused tõepoolest, et 750 inimest 20 eurose piletiga toob mängu kohta märgatavalt rohkem sisse kui 1000 inimest 10 eurose piletiga. See on matemaatika ning sellele on raske vastu vaielda.

Samas on siin minu meelest veel teisi nüansse, mida samuti arvestada - näiteks kui paljud neist 750 inimesest näiteks järgmistele kodumängudele pileti ostavad vs kui paljud neist 1000 inimesest järgmisele kodumängudele pileti ostavad? Või mis on inimeste jaoks see punkt, kus piletihind ei tundu mitte lihtsalt mõistlik ja aus, vaid suisa nii odav, et neil lausa tekib kiusatus mängule minna? Nö liiga hea pakkumine, et sellest loobuda. Näiteks 10 eurose piletiga võid tõesti vaid 1000 inimest saali meelitada (= 10 000 eurot), aga kui piletihind näiteks kõigile 5 euro peale lasta, siis kas võiks õnnestuda äkki 2500 inimest (= 12 500 eurot) saali meelitada? Täiesti vabalt võib olla arvestatav hulk neid inimesi, kes mõtleks 5-eurose piletihinna puhul, et see on niivõrd odav hind, et loobuvadki teleka ees lösutamisest, võtavad oma kaks ülejäänud pereliiget saali kaasa ning vaatavad kohtumist hoopis kohapealt. Psühholoogilises mõttes on ju vaks vahet, kas maksad kolme pileti eest 15 eurot või 45 eurot. Kui selliseid inimesi annaks mobiliseerida ja saali tuua, siis saaks klubi teenida massiefekti pealt.
Väga hästi ja ratsionaalselt lahti seletatud ning sul on õigus, piletihindade määramine on äärmiselt keeruline ning arvesse peab võtma väga mitmeid faktoreid.

Piletipoliitikast rääkides, kas tegelikult peaks arvestama piletihindadest arutledes odavaim viis mängu näha, ehk meie puhul 12€?

Kui nii võtta siis nagu enne mainisin, 2 euri kallim kui PAF pilet ning 3 euri odavam, kui mullu. Ma olen pigem kindel, et rohkem jääb odavamaid pileteid üle kui kallimaid, ehk see võikski osaliselt tõestada selle 1500 ja 10€ vs 750 ja 20€ näite ära?
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas East »

Kenzo kirjutas:Millal ometi jõuab fännideni arusaam, et suuresti meie roll on klubi toetada - sellega, et oled igal mängul kohal ja panustad ka rahaliselt.
Inimesed, kes klubi veavad ja taustal töötavad ei tee ju seda õhust ja armastusest. Väga palju on panustatud, et hoida Eesti esindusmeeskonna taset ja mängida korralikus eurosarjas.
Siia tulevad mängima, Itaalia, Hispaania ning Iisraeli väga tugevad satsid, keda tasub oma silmaga näha.
Elu ümberringi ongi kallimaks läinud ja kuidas siis piletihind peaks samaks jääma?
Mu arust on väga hea võrdlus toodud siin ka meie lähiriikidega, kus hinnad sarnased või isegi kallimad. Ja ei peagi ostma piletit küljetribüünile kui see kallis tundub. Ka otsatribüünidelt on väga hea mängu jälgida ning 12/15€ on vägagi mõistlik hind.
Lisaks on võimalus osta hooajakaart.
Minu soe ja sõbralik soovitus - näita austust klubi vastu ja tule saali! :)
Ma arvan, et hardcore fännide teadvuses on see mõtteviis juba olemas ja nende roll klubi püsimises on väga oluline.

Mis puudutab aga tavalist lihtsat korvpallisõpra, siis tema mõtleb palju ratsionaalsemalt. Kui sul on pere ja erinevad perega seonduvad kulud (sh pole korvpall tavaliselt peres ainus meelelahutus või hobi, mille peale raha kulub), siis väga paljudel ei tõuse käsi kulutama 150-200 eurot kuus, et perega Kalevi mängudel käia, kui tegelikult saab sisu telepildi vahendusel ka mugavalt arvutist kätte väikese kuutasu eest. Jah, saalis olevast emotsioonist ja melust jääb ta ilma, kuid nagu ütlesin, siis selle valiku tegemise hetkel lähtub tavaline korvpallisõber lihtsast ratsionaalsusest. Sel hetkel ei mõtle ta sellest, et kui äge oleks klubi toetada, vaid pigem sellest, et tahaks mängu ära näha, aga samas tahaks ka, et pangakontole jääks kuu lõpuks piisavalt raha, et korteriüür või kodulaenumakse ning lapse huviringid ära maksta. Meeldib või mitte, aga see on tavalise keskmise inimese mõtteviis ning selliseid inimesi on väga palju.

Kui majanduses on raske aeg ning klubil on ettevõtetelt keeruline suuremaid sponsorraha summasid küsida, siis see kõik peegeldub tegelikult ka tavaliste inimeste rahakottidest. Ei tasu eeldada, et inimestel oleks sinna ühtäkki tekkinud mingid suuremad rahasummad kui aasta või kaks tagasi. Kui inimestel on toimetulek keerulisem, siis kärbitakse tavaliselt esmalt just erinevate meelelahutuskulude arvelt - see on täiesti normaalne. Ja see pole enamasti kuidagi seotud sellega, et tavaline korvpallisõber ei tahaks klubi toetada või aidata, vaid ikkagi külma kalkulatsiooniga, et pereeelarve mõttes on ratsionaalsem seekord mängule mitte minna.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas bckalev-cramo »

Rix kirjutas: Kuidas selle hooajapiletiga on, nüüd seda soetades soodukaga euromängude pileteid ei saa, aga soetada saab ikka?
Hetkel on pausil ja tulevad peale eurosarja kodumänge tagasi müügile.

Pausil seetõttu, et kuna üks osa hooajakaardist oli eurosarjas sooduspileti ja eelisõiguse pakkumine siis seda praegu pakkuda ei saa ning ühtegi PAF liiga kodumängu vahepeal ei ole. (kui sul soov ikkagist kohe osta, võid mulle kirjutada ja leiame lahenduse)
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas marxx762 »

Minul pole probleemi ostsin eelmisel aastal pileteid mängudele ja teen seda ka sel aastal. Aga puhtalt nende inimeste näitel kes mõtlebki tulla koos perega, siis on üsna korralik väljaminek.
Est-Lat liigaga võrreldes jah tõepoolest hind on ainult 2€ kõrgem. Muidugi referentsiks võetud hind on juba ise liialt kõrge, millegipärast lätlased majandavad olematute piletihindadega ja saalid on rahvast täis. Kui Tartu kõrvale jätta, siis hooaja esimeste mängude najalt julgeks öelda, et publikut on saalis mõnevõrra vähem kui mullu.

Sa pead aru saama, et need mängud on erilisemad ja limiteeritumad, kui tavalised Eesti-Läti Ühisliiga lahingud. Eesti klubikorvpallis ei too eurosarjas mängimine mingeid jubedalt suuri summasi koostööpartneritel juurde (kui üldse), aga kelle jaoks siis seda mängitakse? Fännide ja pealtvaatajate jaoks, ja kui me tahame olla jätkusuutlikult eurosarjades mängiv võistkond, siis me peame kuidagi ka fännidelt toetust saama.
Ma saan sellest väga hästi aru, aga ma ei tea väga palju korvpalliklubisid kes majandaks kasumlikult, kõigil on põhimõtteliselt "jooksev miinus". Fännidelt tulev piletitulu on kindlasti oluline ja vajalik, aga see ei peaks olema koht mille pealt "elama" peaks hakkama.
Kui klubi jätkusuutlikkuse üheks aluseks on fännidelt tulev toetus, siis see on Eesti mõistes küll savist jalgadel tuginev soov. Ma saan aru et Zalgiris, Partizan vmt suurklubi saab sellele tulureale kirjutada üsna kindla numbri, aga Eestis...
See on paljuski vaatenurga küsimus, Riia Vef BCL-is court side piletid (mida oli käputäis) maksid 28€, tavapilet 8€. Võibolla neil on õnnestunud siis sebida sellised koostööpartnerid kes maksavad selle lõbu kinni.

Ärge saage valesti aru, ma mõistan väga hästi et kulud eksiteerivad ja mitte väiksed. Toetajaid on raske leida jne, aga nagu keegi eelpool mainis siis üleüldine elukallidus on ka kõikide kossusõprade rahakotti jõudnud ja kas see on nüüd kõige õigem koht kus tuleks rohkem raha hakata välja pumpama. Loodetavasti on siiski rahvas saalis ning prognoositud suurem tulu ei jää lihtsalt numbriks Excelis.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Rix »

bckalev-cramo kirjutas:
Rix kirjutas: Kuidas selle hooajapiletiga on, nüüd seda soetades soodukaga euromängude pileteid ei saa, aga soetada saab ikka?
Hetkel on pausil ja tulevad peale eurosarja kodumänge tagasi müügile.

Pausil seetõttu, et kuna üks osa hooajakaardist oli eurosarjas sooduspileti ja eelisõiguse pakkumine siis seda praegu pakkuda ei saa ning ühtegi PAF liiga kodumängu vahepeal ei ole. (kui sul soov ikkagist kohe osta, võid mulle kirjutada ja leiame lahenduse)
Aitäh vastuse eest, kuna PAFi mänge pole, siis ootan rahulikult, eurosarjale saan läbi üksikmüügi soetada.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kenzo
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Okt 2023, 09:54

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Kenzo »

Päeva lõpuks võibki heietama jääda - see on suhtumise ja maailmavaate küsimus.
Keegi ei keelagi mänge delfist tasuta vaadata. Samuti ei pea käima kinos, restoranis, teatris. Kui on vaja kulusid kokku hoida, siis arusaadav.
Raha välja "pumpamisest" ja piletitulust elamisest on asi hetkel ikka väga kaugel. :)
See klubi eksisteerib suuresti tänu Eesti ärimeestele, kes ei pea paljuks oma teenistusest osa anda Eesti (klubi)korvpalli arengusse.
Ja täpselt nii nagu klubi otsib võimalusi oma eelarve suurendamiseks, peaks iga kodanik samuti otsima võimalusi, kuidas suurendada oma (pere)eelarvet. :)
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Rix »

Kenzo kirjutas:Päeva lõpuks võibki heietama jääda - see on suhtumise ja maailmavaate küsimus.
Keegi ei keelagi mänge delfist tasuta vaadata. Samuti ei pea käima kinos, restoranis, teatris. Kui on vaja kulusid kokku hoida, siis arusaadav.
Raha välja "pumpamisest" ja piletitulust elamisest on asi hetkel ikka väga kaugel. :)
See klubi eksisteerib suuresti tänu Eesti ärimeestele, kes ei pea paljuks oma teenistusest osa anda Eesti (klubi)korvpalli arengusse.
Ja täpselt nii nagu klubi otsib võimalusi oma eelarve suurendamiseks, peaks iga kodanik samuti otsima võimalusi, kuidas suurendada oma (pere)eelarvet. :)
Siin on jah, kui vaadata teatripiletite ja kontsertide piltehindu, siis on hinnakujundus minu arvates mõistlik, not great, not terrible. maksad mugavuse eest, mis samuti väga mõistlik ja kiitust vääriv. Kõrgemal tasemel spordisündmust vahepeal Eestis kuni uue aastani vist näha ei saa ka.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas bckalev-cramo »

Pean mainima, et täitsa tore ja huvitav arutelu on siin käima läinud.
marxx762 kirjutas: See on paljuski vaatenurga küsimus, Riia Vef BCL-is court side piletid (mida oli käputäis) maksid 28€, tavapilet 8€. Võibolla neil on õnnestunud siis sebida sellised koostööpartnerid kes maksavad selle lõbu kinni.
VEFil õnnestus kuidagi imekombel muidugi eelarvet massiivselt kasvatada tänavu ning kiitus neile ja Läti ärimeestele.

Saaliplaani ja piltide järgi võiks rääkida kuskil 1000-1500 inimest (uurusin BCLilt, kas kuskil ametlikud numbrid ka), riigis kus kuu aega tagasi lõppes suur kossubuum ja vastasmeeskonnas Läti publikule tuntud mehed nagu Timma ja Allman..., huvitav kas see suhteliselt max või 4 eurose pileti korral oleks 2500 inimest tulnud või 15 eurose pileti puhul 500? Igatahes, tublilt nende poolt tehtud ning ma loodan, et neil on mingisugune linna tugi vms, et nad suurde miinusesse ei jää mängude korraldamisega.
marxx762 kirjutas: Ma saan sellest väga hästi aru, aga ma ei tea väga palju korvpalliklubisid kes majandaks kasumlikult, kõigil on põhimõtteliselt "jooksev miinus". Fännidelt tulev piletitulu on kindlasti oluline ja vajalik, aga see ei peaks olema koht mille pealt "elama" peaks hakkama.
Kui klubi jätkusuutlikkuse üheks aluseks on fännidelt tulev toetus, siis see on Eesti mõistes küll savist jalgadel tuginev soov. Ma saan aru et Zalgiris, Partizan vmt suurklubi saab sellele tulureale kirjutada üsna kindla numbri, aga Eestis...
Vot see on tegelikult väga valulik ja huvitav teema millele ma oma aja jooksul (ca 10a, millest neljas turunduse/ürituste korralduse peal) lahendust leidnud ei ole. Milline peaks välja nägema Eestis üks eduka spordiklubi rahastamine ja kuidas oleks võimalik kasvatada eelarve 1-1.2 miljoni pealt suuremaks.

Hetkenäide ligikaudsete numbritega
60% eelarvest tuleb nimisponsorist ja nendega seotud ettevõtetelt (ärimeeste sõprusringkond, äriklubi läbi mille kõik võidavad, jne)
15% eelarvest tuleb uute sponsorite ja reklaamväljundite pealt
18% tuleb linnast (mis läheb suures mahus linnale tagasi saalirentide näol)
7% tuleb mängukorraldus (hooajakaardid, piletite müük, merch, jne).

Esimesest numbrist on võetud suhteliselt maksimum. Linna % meie muuta ei saa. Uute sponsorite puhul on osa kes tõstavad, osa kes vähendavad igaastaselt + need kes tekivad ja need kes kaovad (tänavu proovisime kontakti luua ligi 150 ettevõttega) . Tänavu on näiteks meil PAF kõhusponsor ning mõlema sarja vabaviskeringid täiesti saadaval, aga seni pole leidnud ettevõtet, kes sellisest koostöövõimalusest ja reklaamväljundist kinni tahaks haarata vastava summa eest.

Võimalused eelarvet kasvatada on seega:
- step by step kasvatada mängukorraldusega seonduvat tulu
- keegi välismaine suurinvestor, kes põhimõtteliselt investeeriks iga aasta klubi arengusse

Minu murekoht selle juures seisneb selles, et kui suures pildis kõike mida me teeme, teeme me kossufännide jaoks, teeme me noorte sportlaste jaoks kes saaksid tänu meie mängudele ja tegemistele motivatsiooni, siis kuidas seda jätkusuutlikult elus hoida? Et Eestis oleks üks nö tugev klubi, kes mängiks võimalikult kõrgel tasemel ja pakuks Eesti korvpalluritele tipptasemel väljundeid ja võimalusi.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas East »

Kas mitte Mängumeeste saates ei öeldud, et VEF sai sel hooajal endale LV Beti sponsoriks, kes pidi ca 0,5 miljonit eelarvesse panustama? Ma ei taha näiteks Unibeti praegust panust kuidagi maha teha või alahinnata, aga mul tekib lihtsalt küsimus, miks ei võiks Unibet samas mahus Kalevit toetada? Mis on näiteks VEFi puhul midagi sellist, mida Kalev peaks kadestama? Ma olen varemgi seda öelnud, aga mul on küll väga kahju, et näiteks Unibeti toetus ei ole kontsentreeritud ainult Kalevile, vaid on erinevate spordialade ja valdkondade vahel ära jaotatud (enne Tallinna Kalevi jalgpalliklubi, Suurhalli nimisponsor, nüüdsest ka jäähokiliiga nimisponsor). 

Samamoodi on mulle pinnuks silmas need Eesti kapitalil alustanud ettevõtted, kes on nüüdseks ka Lätti või Leetu laienenud ning kelle sponsorlogod ehivad sealsete klubide mänguvorme. Kas keegi oskab mõne vastupidise näite ka tuua, kus mõni Eestisse laienenud Läti ja Leedu ettevõte toetakse siinset korvpalliklubi? Mina näiteks ei oska. 

Ühele suurele sponsorile või sektorile toetumine on muidugi selles mõttes libe jää, et piisab vaid omanikuvahetusest (või majanduslangusest konkreetsest sektoris) ning toetuspind võib ootamatult jalge alt ära kaduda. Selle heaks näiteks on Rakvere korvpalli vaikne hääbumine peale Rakvere Lihakombinaadi loobumist. 

Samas on ka selge, et ega puhtalt piletitulust ja merchi müügist Eesti suuruses riigis ära ei majanda. Vähemalt mitte praeguses seisus, kus ainult paaril mängul aastas suudetakse 2,000 - 4,000 inimest saali meelitada ning muudel mängudel jääb rahvahulk stabiilselt 500 inimese ringi, kui sedagi. Praegu on klubi valinud piltlikult öeldes sellise lähenemise, et las pilet olla 12-25 eurot, isegi kui see tähendab, et saali tuleb sellise hinnaga vaid 750 inimest. Eks minu jutt on suures osas ainult spekulatsioon ja soe õhk ning ma jõuan oma vana jutu juurde tagasi, aga mind tegelikult ka kangesti huvitaks, kas ja kuidas inimeste ostukäitumine muutuks siis, kui tõepoolest langetataks mingiks perioodiks piletihind kõigile 5 euro peale (v.a courtside ja mingid muud hüpersuper istekohad) - kas sellisel juhul suudaks see juba mingit hulka kriitilist massi selliselt kõnetada, et nad oleksid valmis saali tulema? Minu meelest näitaks see hästi ära, kas leige publikuhuvi on tingitud pileti kallidusest või siis sellest, et eestlane ongi lihtsalt liiga mugav ja pole päriselt korvpallirahvas.

Kui saali jõuab 750 inimese asemel 1000 inimest, siis majanduslikult mingit suurt pointi tõesti pole (750x12 vs 1000x5). Kui aga 750 inimese asemel jõuaks saali näiteks 2000 inimest, siis oleks ju teatav efekt juba olemas? Et mis tegelikult mu point on - praegune mudel on selles mõttes turvaline, et need 750 inimest ongi suures osas vast püsikäijad ning nende tulekut 5 või 10 eurot kallim hind ei mõjuta. 

Kuid kui klubi tahab areneda ning oma jalgealust veelgi kindlamaks muuta, siis peaks põhiküsimus olema, et kuidas oleks võimalik rohkem rahvast regulaarselt saali saada. Asi ei piirdu ju ainult mängupäeval laekuva piletituluga, vaid loogika ütleb ju sedagi, et mida rohkem inimesi mängule tuleb, seda suurem võimalus on ka rohkem merchi müüa. Samuti usun ma, et kui klubi suudaks teatud pikema perioodi vältel näidata stabiilselt kõrget publikuhuvi, siis oleks see ka sponsoritele reklaami müümisel atraktiivne argument. Ehk et kui tahta klubi kasvatada, siis mingil hetkel peab ka klubiga seotud sotsiaalne mass (fännid, noorkorvpallurid ja nende lastevanemad jne) kasvama.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas bckalev-cramo »

East kirjutas:Kas mitte Mängumeeste saates ei öeldud, et VEF sai sel hooajal endale LV Beti sponsoriks, kes pidi ca 0,5 miljonit eelarvesse panustama? Ma ei taha näiteks Unibeti praegust panust kuidagi maha teha või alahinnata, aga mul tekib lihtsalt küsimus, miks ei võiks Unibet samas mahus Kalevit toetada? Mis on näiteks VEFi puhul midagi sellist, mida Kalev peaks kadestama? Ma olen varemgi seda öelnud, aga mul on küll väga kahju, et näiteks Unibeti toetus ei ole kontsentreeritud ainult Kalevile, vaid on erinevate spordialade ja valdkondade vahel ära jaotatud (enne Tallinna Kalevi jalgpalliklubi, Suurhalli nimisponsor, nüüdsest ka jäähokiliiga nimisponsor). 
See on sel juhul vägev summa. Me käisime päris mitme sportsbetting ettevõtte jutul tänavu, sellist summat on Eesti mõistes äärmiselt keeruline saada. Eks Unibeti eesmärk ongi võimalikult palju erinevate klientideni jõuda, mistõttu nad ongi erinevate spordialade, influencerite ja kultuuriüritustega seotud.
East kirjutas: Samas on ka selge, et ega puhtalt piletitulust ja merchi müügist Eesti suuruses riigis ära ei majanda. Vähemalt mitte praeguses seisus, kus ainult paaril mängul aastas suudetakse 2,000 - 4,000 inimest saali meelitada ning muudel mängudel jääb rahvahulk stabiilselt 500 inimese ringi, kui sedagi. Praegu on klubi valinud piltlikult öeldes sellise lähenemise, et las pilet olla 12-25 eurot, isegi kui see tähendab, et saali tuleb sellise hinnaga vaid 750 inimest. Eks minu jutt on suures osas ainult spekulatsioon ja soe õhk ning ma jõuan oma vana jutu juurde tagasi, aga mind tegelikult ka kangesti huvitaks, kas ja kuidas inimeste ostukäitumine muutuks siis, kui tõepoolest langetataks mingiks perioodiks piletihind kõigile 5 euro peale (v.a courtside ja mingid muud hüpersuper istekohad) - kas sellisel juhul suudaks see juba mingit hulka kriitilist massi selliselt kõnetada, et nad oleksid valmis saali tulema? Minu meelest näitaks see hästi ära, kas leige publikuhuvi on tingitud pileti kallidusest või siis sellest, et eestlane ongi lihtsalt liiga mugav ja pole päriselt korvpallirahvas.

Kui saali jõuab 750 inimese asemel 1000 inimest, siis majanduslikult mingit suurt pointi tõesti pole (750x12 vs 1000x5). Kui aga 750 inimese asemel jõuaks saali näiteks 2000 inimest, siis oleks ju teatav efekt juba olemas? Et mis tegelikult mu point on - praegune mudel on selles mõttes turvaline, et need 750 inimest ongi suures osas vast püsikäijad ning nende tulekut 5 või 10 eurot kallim hind ei mõjuta. 
Ma ei ütleks, et klubi on sellise lähenemise võtnud, pigem üritame võimalikult optimaalselt toimetada mängudega - võimalikult paljudele inimestele anda võimalus saali tulla ja samal ajal võimalikult hea summa teenida. Sinu poolt kirjeldatud lähenemise korral oleks pigem lihtsalt 20 eurosed piletid ja ilma soodsamate variantideta.

Aga idee korral tahaks tõesti leida võimaluse, kus teha üks kuu näiteks kõik PAF liiga mängud 2/5 euri ja vaadata, kas ja kui palju see muudab inimeste käitumisharjumust.

Ühekordse mänguna tegime BCL ja Covid ajastul seda, kui alagrupiturniiri viimane mäng Tofase vastu oli pileti hind 5€ (jah oli detsember, ning edasipääsulootus oli läinud, kuid pean numbrid üles otsima, aga minumeelest oli seal vähim pealtvaatajaid BCL alagrupimängudest).
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas East »

See oli mul jah natuke halvasti sõnastatud - ei tahtnud üldse väita, et klubi kuidagi meelega piletihinna kõrgeks ajab.

Igatahes on tore kuulda, et vähemalt mõttetasandil on see 5 eurose pileti idee kaalumisel, sest oleks tõesti põnev näha mis sellest välja kukuks. Eks seda peaks siis ilmselt kuidagimoodi meediapartnerite poolt reklaamima ka, et see suurema hulga rahvani jõuaks.
Pärtel
Kasutaja
Postitusi: 82
Liitunud: 03 Apr 2021, 21:19

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Pärtel »

Kas Delfi näitab ka ülekandeid sel aastal? Inspira kavas on kolmapäevane mäng olemas, aga Delfi kavas on 25. oktoobriks pandud vaid Taltech-Rapla mäng. FIBA Europe'i koduleht näitab üldse vaid, et mängu näeb Youtube'ist, aga kui Inspira näitab, siis ilmselt Youtube'i ülekanne on blokeeritud. Kui Delfi ei näita, siis on Elisa jt klientidele (Elisa veel Cramo peasponsor) paras nöök küll.
Kenzo
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Okt 2023, 09:54

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Kenzo »

Kuna ise mängule täna kahjuks minna ei saa, siis vabanes 2 piletit küljetribüünil.
Väärtus kokku 50€, müün hinnaga 30€.
Kellel huvi, kirjutage postkasti.
barons2
Kasutaja
Postitusi: 212
Liitunud: 06 Aug 2018, 21:36

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas barons2 »

oo paska, mis see Rannula nüüd tegi, juhe jooksis kokku??? Korraga Toom, Kitsing, Hermet ja Nurger väljakul koos Dorbekuga... oot kes siis sg nüüd oli????
Vasta