Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas NoName »

Ma ei näinud Petersonilt ega Ilverilt sellist mängu, et neid positiivsele poolele panna. Peterson on see, kes ta on alati olnud. Ehk siis sealt on väga raske mingil asjalikul tasemel korvpallurit oodata. Ilverilt tahaks enamat oodata. Olles näinud ka tema paremaid esitusi noortekoondistes, siis ta jätab ikkagi läbivalt üsna krobelise ja ebakindla mulje. Ilmselt on rohkem mängu vaja. See on hetkeseis. Panen selle disclaimeri, sest muidu tuleb Uhhuu ja ütleb, et see uskumatu ebaausus ja enne järelduste tegemist tuleb oodata kuni nad on 32-aastased.

Carey mulle see eest meeldib, sest ma näen vaimusilmas kuidas temast võib tulla keegi, kes mängib rohkem korvi kohal. Muidu on meil terve rida pikki poisse, aga lauapallid põrkavad ikka mujale.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 656
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vanafänn »

Kogu see marxxi kommentaar iseloomustabki samas Jukka mängu- puuduvad enamasti kindlad liikumised, kaootilised lahendused jne.

Carey oma pikkade kämblatega oli päris huvitav ja pukkis lükkas palli nii mõnigi kord ära. Kirsipuu tegi täpselt seda mis ta ütles et ta teeb, aga kahjuks lihtsalt kvaliteet ei tule sealt järgi. Suuroru austaja ei ole ma väga olnud ja ega ta mingi erakordset muljet täna ka ei jätnud, rohkem suutis Pehka teha mängu, teravust jms. Carlos, keda tegelt tahtsin pikalt näha, ei jätnud küll kahjuks erilist muljet. Tugev keha jne, aga kui paned kolmese tagant mööda ja Läti teine/kolmas ešelon suudab läbimurdel maha võtta, siis mis seal ikka.

Tuleb Soome vastu teine proov ja ma loodan, et seal on süsteemid selgemad ja nii mõnigi võiks sealt tegelt näidata A-kvaliteeti.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Mitte et Suurorg või Kirsipuu oleksid näidanud soovitud kvaliteeti, aga imelik on lugeda eelnevast kommentaarist, et Pehka suutis rohkem mängu teha. Minu jaoks seda mängupildist ei paistnud ja seda muljet kinnitab ka +/- statistika, mis näitab, et siis kui mängu juhtisid Kirsipuu ja Suurorg (ning platsil viibis põhiviisik ehk Peterson, Jurkatamm, Jurkatamm, Suurorg ja Kirsipuu), mängiti lätlastega võrdselt, Pehka platsil viibides kärises aga korralikult. Minu meelest oli Pehka etteaste meie koondislastest nõrgim ja tema kaasamine koondisesse, arvestades tema kesisevõitu hooaega, üldse väga üllatav. Careyl tundub olevat hea nina ründelaudade peale ning korralik tunnetus pallide sisse hüpitamisel, aga kaitses olukordade lugemine vajab siiski kõvasti õppimist ja enne kui ta lihasmassi umbes 15kg võrra kasvatada ei suuda, tal reaalset varianti A-koondist esindada pole.

https://www.basket.fi/basketball-finlan ... sdX0Xya0hk" onclick="window.open(this.href);return false;
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas NoName »

Nõustun seekord, et Pehka ei vedanud välja ja pigem ei usu üldse, et teda peaks koondise tegemistesse mistahes tasemel kaasama. Kui peaks juhtuma, et Kullamäe-Kriisa eemal, siis peakski selleks otstarbeks pigem Suurorgu ja Jürgensit PG-na katsetama.

See mängustatistika...no Jeebus aita. Tüübid panevad 20% tabamusega.
Pärtel
Kasutaja
Postitusi: 82
Liitunud: 03 Apr 2021, 21:19

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Pärtel »

Täna algab 3x3 korvpalliturniir Euroopa mängudel. Osalevad nii meeste- kui ka naistekoondis ning ETV2 ja ERRi spordiportaal kannavad üle. Täna meestekoondisel 2 esimest mängu kell 16.15 ja 18.10. Täpsem ülekannete kava: https://sport.err.ee/1608890705/spordiu ... -kanalites" onclick="window.open(this.href);return false;
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas NoName »

Ma ei tea ausalt, et miks me seda teeme. Kas ei oleks olnud võimalik mõni nõrgem vastane leida. Mõne riigi U18 koondis näiteks.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas marxx762 »

Panin poolajal kinni ära. See vaatepilt oli ikka enam kui kole. Me ei saa rünnakutki üles, rünnak meenutas esimesel veerandil mängupilti mida võime kohata tihtilugu mängu lõppudes, kus pannakse üliagressiivset kaitset ning mängijad üritavad pigem selg ees palli katta. T.Jurkatamm võtab 10 meetri pealt ja hakkab 1-1 mängima, siis on midagi ikka väga valesti. Pehka ei suutnud pallita olukordades oma kaitsemehestki vabaneda, rünnakul peitis end täiesti ära. Sellise üli aktiivse kaitse vastu peaks ise samuti suure energiaga vastama, aga meil võistkonnas on hetkel ainult 1 mees kes seda suudab. Mis veel jäi silma - me ei suuda teist mängu järjest otsaaute normaalselt välja sööta ning ollakse pidevas raskuses.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas NoName »

No nüüd see teine poolaeg on mõistlikum, aga eks sommidel paar käiku vähem sees. Jurkatamm paneb hästi, Carey hüppab endiselt kõrgele. Kõlab huvitavalt, et temast tahetakse PFi teha, kuigi sellised kaitsepotentsiaaliga tüübid võiksid just minevam kaup olla.

Aga no soomlased pole kokku mänginud, aga pall liigub. Tekivad vabad kohad. Meil on see pall nagu kuum kartul. Loogilisi lahendusi vähem kui ebaloogilisi. Kahju, et Toijala juhendamisel on taoline tõdemus mõneti harjumuspäraseks muutunud.

See ka huvitav, et kommentaatori arvates oli meil eile väga sümpaatne mängupilt.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas JukuNoorem »

Carey
NoName kirjutas:No nüüd see teine poolaeg on mõistlikum, aga eks sommidel paar käiku vähem sees. Jurkatamm paneb hästi, Carey hüppab endiselt kõrgele. Kõlab huvitavalt, et temast tahetakse PFi teha, kuigi sellised kaitsepotentsiaaliga tüübid võiksid just minevam kaup olla.
Ma jõudsin vaadata ainult teist poolaega. Carey on nagu vaese mehe Drell. Drell võibolla ei ole nii atleetlik, aga mängu loeb paremini, seetõttu ka kaitses parem ja ma nagu ei mäleta ühtegi viskekatset Carey poolt? Kaua sa sellise pilpana seal pusid, kui kõik teavad, et sa kaugelt ohtlik nii kui nii ei ole?

Muidu Carey tegutses mõistlikult, aga see üks juhtum jäi küll meelde, kui üritas selja tagant soomlasel palli käest ära lüüa ja sai vea kirja. No sellisel tasemel ei ole mõistlik midagi nii riskantset ette võtta :D
See ka huvitav, et kommentaatori arvates oli meil eile väga sümpaatne mängupilt.
Raudla püüab olla poliitiliselt korrektne, aga peale Jürgensi ja M.Jurkatamme tegutsemise midagi sümpaatset küll polnud.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Toijala ajajärgul on Soome koondisega mängitud seitse korda. Tulemuseks on 1 viik ja 6 kaotust. Pooled kaotused on olnud kolakad. Noortekoondiste tasemel mängime soomlaste vastu üsna edukalt, aga täiskasvanute koondise tasemel toimub täielik ärakukkumine. Toijala käe all on koondis saavutanud ametlikes mängudes 7 võitu ja 17 kaotust. Kuigivõrd etem pole seis ka kontrollmängude puhul. Kui kaitses asjad veel enam-vähem toimivad, siis rünnak on hambutu, vahet pole, millise koosseisuga parajasti tegemist on. Positsioonirünnakul on loogiliste lahenduste leidmisega väga suuri probleeme. Päästab vaid see, kui kaitse toimib ja õnnestub saada lihtsaid korve kiirrünnakutest või kui kellelgi juhtub olema hea päev ja ta suudab tuua individuaalse meisterlikkuse pealt palju punkte (täna hoidsid sel moel vahet viiskana Jurkatamm ja Jürgens; olukorda ilmestab fakt, et meie koondis andis 11 resultatiivset söötu soomlaste 23 vastu). Võib-olla on Toijalal tõepoolest mingi suurepärane plaan ründemängu tarbeks, aga millegipärast ei tundu see mängijatele kohale jõudvat, sest mängupilt on samavõrd kole kui tulemused. Enam ei jää ka muud üle, kui lihtsalt loota, et äkki olukord mingil imetabasel moel siiski paraneb, sest uue peatreeneri palkamise võimalust enne järgmist suve lihtsalt pole.

Loodetavasti on Suurorg Tallinna turniiriks jälle rivis. Pehka +/- näitaja on olnud teiste mängujuhtidega võrreldes räigelt kehv: täna oli selleks -11, samas kui Kirsipuu sai kirja +2.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas NoName »

JukuNoorem kirjutas:Carey
NoName kirjutas:No nüüd see teine poolaeg on mõistlikum, aga eks sommidel paar käiku vähem sees. Jurkatamm paneb hästi, Carey hüppab endiselt kõrgele. Kõlab huvitavalt, et temast tahetakse PFi teha, kuigi sellised kaitsepotentsiaaliga tüübid võiksid just minevam kaup olla.
Ma jõudsin vaadata ainult teist poolaega. Carey on nagu vaese mehe Drell. Drell võibolla ei ole nii atleetlik, aga mängu loeb paremini, seetõttu ka kaitses parem ja ma nagu ei mäleta ühtegi viskekatset Carey poolt? Kaua sa sellise pilpana seal pusid, kui kõik teavad, et sa kaugelt ohtlik nii kui nii ei ole?

Muidu Carey tegutses mõistlikult, aga see üks juhtum jäi küll meelde, kui üritas selja tagant soomlasel palli käest ära lüüa ja sai vea kirja. No sellisel tasemel ei ole mõistlik midagi nii riskantset ette võtta :D
No visuaalselt Drelliga tsipa sarnased, aga vast ikka erinevad positsioonid ja mängijatüübid. Kui Drelli just mitte number neljaks pidada. Võib-olla see Carey ongi pigem taoline vend, kes õnnestub paremini kui saab PNRis sobivas kohas palli, eelistatult korvi kohale? Mingit viskeliigutust nende mängudega ei avaldunud, aga samas taolisi pikki keskmängijaid, kes elavadki enda hüppest, on Euroopas asjalikul tasemel omajagu. Ta lihtsalt nii kehaliselt kui mängulugemiselt väga toores. Kontaktides käega alla tõmbamine on tal halb harjumus ja viga kohe soojas. Lollusi tegi ta omajagu, aga üldpildis oli see justkui tilk ookeanis ja kahvatus selle kõrval mida nt kohalikus meistriliigas häid esitusi teinud Aav korraldas.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas marxx762 »

Mängu kommenteeris siiski Soodla mitte Raudla, aga see selleks.
Carey puhul mulle jäi kahe mängu põhjal mulje et kui ta saabki palli, siis ta ei teagi kohe mida sellega peale hakata. Õblukese keha tõttu ei ole võimekust selg ees mängida, viskamas teda ei näinudki ning need korrad kui üritas hakata põrgatama siis esimese kontakti peale võttis palli kinni ja oligi kogu moos.
Mis veel silma hakkas, selle võib küll hooaja esimeste mängude arvele kirjutada, aga me jääme pidevalt hiljaks oma asjadega ning seda isegi mitte kaitses vaid rünnakul. Saadakse pall ning tehakse sekundi murdosa paus ja kaitse suudab end juba natukenegi enam korrigeerida ja nii need võimalused luhtuvad. Katted ei tule õigel ajal, katet ei kasutata kohe kui selleks on võimalus jne. Õnneks pole see koondis kes hakkab sügisel OM pileti peale mängima, aga siiski.
Kui eilse mängu alguses korra isegi mõtlesin, et päris vägev et meil pole põhimõtteliselt ühtegi A-koondise meest hetke koosseisus ja et küll on vinge olukord, siis nii sommid kui lätlased näitasid oma teise või kolmanda nimistuga kätte meile, et mujal kasvab rohi samamoodi kui mitte veel paremini.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas JukuNoorem »

marxx762 kirjutas:Mängu kommenteeris siiski Soodla mitte Raudla, aga see selleks.
Minu viga! Ma püüdsin umbes 30 sekundiga kontrollida, postitamise kirjutamise ajal, kes on kommentaator, aga ei õnnestunud ja hääle järgi arvasin, et Raudla.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas JukuNoorem »

NoName kirjutas:
JukuNoorem kirjutas:Carey
NoName kirjutas:No nüüd see teine poolaeg on mõistlikum, aga eks sommidel paar käiku vähem sees. Jurkatamm paneb hästi, Carey hüppab endiselt kõrgele. Kõlab huvitavalt, et temast tahetakse PFi teha, kuigi sellised kaitsepotentsiaaliga tüübid võiksid just minevam kaup olla.
Ma jõudsin vaadata ainult teist poolaega. Carey on nagu vaese mehe Drell. Drell võibolla ei ole nii atleetlik, aga mängu loeb paremini, seetõttu ka kaitses parem ja ma nagu ei mäleta ühtegi viskekatset Carey poolt? Kaua sa sellise pilpana seal pusid, kui kõik teavad, et sa kaugelt ohtlik nii kui nii ei ole?

Muidu Carey tegutses mõistlikult, aga see üks juhtum jäi küll meelde, kui üritas selja tagant soomlasel palli käest ära lüüa ja sai vea kirja. No sellisel tasemel ei ole mõistlik midagi nii riskantset ette võtta :D
No visuaalselt Drelliga tsipa sarnased, aga vast ikka erinevad positsioonid ja mängijatüübid. Kui Drelli just mitte number neljaks pidada. Võib-olla see Carey ongi pigem taoline vend, kes õnnestub paremini kui saab PNRis sobivas kohas palli, eelistatult korvi kohale? Mingit viskeliigutust nende mängudega ei avaldunud, aga samas taolisi pikki keskmängijaid, kes elavadki enda hüppest, on Euroopas asjalikul tasemel omajagu. Ta lihtsalt nii kehaliselt kui mängulugemiselt väga toores. Kontaktides käega alla tõmbamine on tal halb harjumus ja viga kohe soojas. Lollusi tegi ta omajagu, aga üldpildis oli see justkui tilk ookeanis ja kahvatus selle kõrval mida nt kohalikus meistriliigas häid esitusi teinud Aav korraldas.
Ahhaa, ma ise arvasin, et võibolla oli see tal teadlik üritus vaheltlõige sooritada. Seda, et ta seda korduvalt kontakti ajal teeb, ma ei märganud.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Carey puhul tuleb arvestada, et tal oli pikk vigastuspaus, noor mängija ja üldse uus kogemus Eestis, selle koha pealt potentsiaali tundub nagu olema, ega TJurkatamm midagi paremat ei pakkunud või pigem vastupidi. Hea siiski, et selline tüüp üles leiti ja kui suudab terve püsida, siis võiks temast tulevikus abi olla kindlasti. Viset tal ei ole vist üldse või ei kasutanud, ühe korra panin tähele, kuidas ta keskpositsioonilt viskas, muidu üritas esimesel võimalusel pallist lahti saada. See selline C-koondise tase praegu on, vast ehk MJurkatamm on seal kusagil esindusmeeskonna piiri peal ja pigem ka seetõttu, et tema positsioonile väga konkurentsi hetkel pole. Jürgens jättis ka vähemalt tänases mängus mängumehe mulje. Kahju, et Suurorg vigastada sai. Teistest, kes täna platsil käisid, koondise perspektiivi isegi tulevikku silmas pidades eriti silma ei hakanud.
Vasta