VTB Ühisliiga 2012/2013

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
Kasutaja avatar
Go Cramo!
Kasutaja
Postitusi: 1152
Liitunud: 28 Sept 2009, 20:09

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Go Cramo! »

Endiselt olen seda meelt,et Kuusmaal ei ole sellele satsile midagi pakkuda. Senikaua kui ta oma ühte ja sama mängujoonist kasutab ei saagi selles meeskonnas midagi juhtuma.
Väga lühidalt kokku võttes- rünnak on viimased kolm aastat olnud täpselt ühesugune: keerutatakse palli kolmese joone taga, pikkadele palle alla ei anta, pick and roll on paras naljanumber. Kui juba teist mängu ei suudeta normaalselt vabaviskeid visata ning pallikaotuste arv läheneb 20-le mängu jooksul, siis pole enam millestki rääkida. Kui esimesel poolajal suudetakse teenida vaid 2 vabaviset, räägib see ilmselgelt ka üht-teist rünnakust üldises pildis.
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas barons »

ei viitsi seda kuusmaa teemat enam lahata, on mis on, valdmaa asi...aga salumetsa jutu põhjal tahaksin juurde õelda, lisaks nendele hitodele ja maks ja mooritsatele, et kml kohtunikud, ehk uuehendrikud ja suslovid ja muud vilelinnud, täna oleksid nad oma stiili jälgides rytasele 100 viga vilistanud, samas sokud ja arbetid ja teised on harjunud, et naks väike lüke ja juba tuleb vile, vtb-s aga ei tule, meenutagem donetskiga mängu, või spartakiga ja täna rytasega, tänagi mcleod näitas et hoitakse särgist, aga vilet pole, samas suslov oleks juba naks oma vile lahti puhunud? nii et salumetsa jutus on pointi, lisaks kohalikud vile kunnid ja nii see läheb, aastast aastasse. kahju...
Pal
Kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 16 Okt 2012, 20:51

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Pal »

marxx762 kirjutas:Seda oli karta, et McLeod kinni võetakse ning seejärel oligi suur küsimus, kes veel suudab meie omadest mängu astuda. Ab-st rääkida, siis ta on endiselt veel kuidagi kange ja krampis, hetkel ei tuvasta küll temas midagi sellist, mida ta võiks võistkonnale juurde anda võrreldes mõne eestlasega. Mängiti tegelt kuidagi enamvähem või ikkagist paremini kui eelnevad mängud, aga jah. Kui kolm meest viskavad punkte, siis on raske mängida.
Vaatamata Taneli puterdamistele ja kõigele muule, siis oli ta täna tubli, teda võib täitsa kiita. Samuti Arbetit, kes suutis Seibutist päris hästi takistada.
Üleüldiselt kahju, et Gert Dorbek ja Bamba vigased olid, nad oleks natuke rohkem agressiivsust ja mitmekesisust meie hambutusse rünnakusse.
Ja mis veel silma jäi... Esimesel poolajal teeniti 2 vabaviset.
Nõus, et Gert Dorbek oleks lisanud rünnakule midagi juurde. Ta on võimeline korvi alla murdma ja just oma agressiivsusega kaasa aidanud. Bambast oli päris palju puudust nagu ma ka eelnevalt kirjutasin. Lauapalle said vastased ikka märkimisväärselt palju.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Egert »

Niikaua, kui McLeod oma ülekäe visked ära pani, Kuusmaa plaksutas. Kui oli aeg meeskondlikku rünnakut mängida, nägime jälle vana head seisvat ümmargust rünnakut. Rytas võttis suht kergelt oma pingimeestega ära.
Lisaks veel, et Wilkinson on täielik kaitsespets ning Sokk omaette tase kiirrünnakutel.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas nojah »

marxx762 kirjutas:Seda oli karta, et McLeod kinni võetakse ning seejärel oligi suur küsimus, kes veel suudab meie omadest mängu astuda. Ab-st rääkida, siis ta on endiselt veel kuidagi kange ja krampis, hetkel ei tuvasta küll temas midagi sellist, mida ta võiks võistkonnale juurde anda võrreldes mõne eestlasega. Mängiti tegelt kuidagi enamvähem või ikkagist paremini kui eelnevad mängud, aga jah. Kui kolm meest viskavad punkte, siis on raske mängida.
Vaatamata Taneli puterdamistele ja kõigele muule, siis oli ta täna tubli, teda võib täitsa kiita. Samuti Arbetit, kes suutis Seibutist päris hästi takistada.
Üleüldiselt kahju, et Gert Dorbek ja Bamba vigased olid, nad oleks natuke rohkem agressiivsust ja mitmekesisust meie hambutusse rünnakusse.
Ja mis veel silma jäi... Esimesel poolajal teeniti 2 vabaviset.
Individuaalselt võib ju mehi kiita. Ja mõned neist väärivadki seda. Arbeti kaitse kasuteguri osas ma jääksin mõningasele (mitte täielikule) eriarvamusele, ka tema lasi liiga tihti jala sirgeks. Kuid põhiprobleem on minu arust selles, et rünnakul puudub mõte, puudub meeskondlikus, puudub skeem. Kui alguses joonistati kaheksaid (mis muidugi selle koosseisuga ja sel tasemel ei toiminud) siis nüüd on see asendunud kaosega väljakul. Igaüks on nagu võitleja üksi lahingus, ühtset nägemust ei ole. Ja ma ei usu, et ka GDorbek või Bamba üksinda oleksid suutnud kogu meeskonna meeskondlikumalt mängima panna. See on ikka teiste meeste, nende ülikonnas meeste ülesanne. Aga Varrak intervjuus rääkis jällegi teatud detailidest (ründelaud, vabavisked jne), mis on jah samuti olulised. Kuid probleemi põhituum peitub minu arust ikkagi selles, et mehed ei tegutse väljakul, kui üks meeskond. Ja see ei ole mitte nende isiksuste probleem, tahtmist on ja suuremaid konflikte ning jonnimisi ei märka, vaid selle probleem, et neile pole nagu öeldud, mida tegema peab.
Sten
Kasutaja
Postitusi: 820
Liitunud: 20 Nov 2008, 20:09

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Sten »

Teeme siis küsitluse kaua Kuusmaa veel treener on? Muidugi kui Valdmaal mune on.
Pilt
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Egert »

Sten kirjutas:Teeme siis küsitluse kaua Kuusmaa veel treener on? Muidugi kui Valdmaal mune on.
Kevadel peale hõbedat, Valdmaa on liiga suur sõber Kuusmaaga.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Rio »

Kuigi ma kuusmaad ei poolda siis minu arust pole õige keset hooaega treenerit vahetada.Kui nüüd sumo peakski kinga saama siis eelitaksin kerdet või miks ka mitte A Dorbek.
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas And »

Ei ole need asjad Kuusmaa taga kinni. Täna said nii Elegar kui Wilkinson korvi alla palli, aga midagi ära nad seal teha ei suutnud. Lihtsalt ühed mehed mängivad euroliigas ja on käinud kossutrennis Leedus.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas nojah »

Ega Elegar ja Wilkinson ei ole ka just mulgi pudru peal üles kasvatatud põlised ugrilased...
Oskar8
Kasutaja
Postitusi: 2935
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:20

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Oskar8 »

Kui hakkaks siin kiruma tänase mängu kohta, siis need oleksid ilmselt need samad sõnad mida ma terve hooaeg ja mida ka enamus teised terve hooaeg öelnud on, nii et ei viitsigi ennast kordama hakata. Mõned uued mõtted aga tulid. Näiteks see, et ma olen küll kahe käega poolt Martin Dorbeku mängitamisel, sest ta on tõesti kaitses kõva, aga mis mõte sellel on, kui ta sul üksinda vastase mängujuhti surub? lõpus vaja midagi proovida, pane abbot ja m.dorbek korraga mängu ja hakkagu värskete meestega kõvasti peale käima ja ülevälja pressi panema. Samuti peaks kuusma trennis lihtsalt mehed jooksma panema... ilma kiirrünnakutest saadavate lihtsate punktideta tuleb mäng ükskõik kelle vastu väga vaevaliselt. Sokk oli täna muidu väga vahva ja tubli, aga tema ja Arbeti kiirrünnkaute algatamine/lahendamine või õigemini selle mitte tegemine on väga frustreeriv.
Sten
Kasutaja
Postitusi: 820
Liitunud: 20 Nov 2008, 20:09

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Sten »

nojah kirjutas:Ega Elegar ja Wilkinson ei ole ka just mulgi pudru peal üles kasvatatud põlised ugrilased...
+1
Pilt
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas sequa »

Kas pikad mitte Mürka rida pole?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4488
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas vaim564 »

nojah kirjutas: Kuid probleemi põhituum peitub minu arust ikkagi selles, et mehed ei tegutse väljakul, kui üks meeskond. Ja see ei ole mitte nende isiksuste probleem, tahtmist on ja suuremaid konflikte ning jonnimisi ei märka, vaid selle probleem, et neile pole nagu öeldud, mida tegema peab.
Siia ongi point maetud. Ühel pool oli meeskond ja teisel pool oli viis mängijat. Mängijate individuaalsete oskuste vahe ei pruugigi olla nii suur kui treenerite vahe.
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas And »

nojah kirjutas:Ega Elegar ja Wilkinson ei ole ka just mulgi pudru peal üles kasvatatud põlised ugrilased...
Ei olegi, aga seniste mängude põhjal pole see Austraalia liiga MVP küll oodatud tasemel korvialune mängija. Ja nagu Kuusmaa isegi on öelnud, siis on raske panna mehed ülikooli kui nad pole keskkooli läbinudki. Ei käi need asjad nii, et hakkame nüüd 25-30 aastaselt Rytase tasemel trenni tegema ja las Müürsepp räägib oma CSKA lugusid ja kohe tulemused tulevad. Põhitõed pannakse paika algtasemel ja teatud asju enam mingis vanuses ei omanda, eriti pikad mängijad. Ja selles suhtes on Leedu ja jugoslaavia koolkond kindlasti tugevam kui Ameerika keskpärased koolid.
Suletud