Eesti korvpalli tulevik/lootused

Kõik Eesti koondisega seonduv
SirCharles
Kasutaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Nov 2013, 20:37

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas SirCharles »

Uhuu , mis sa selle noormehe kohta räägid ? Sa tunned neid noori ülihästi .

http://www.ohtuleht.ee/721671/19aastane ... lihtsamaks" onclick="window.open(this.href);return false;

Küsimus on heatahtlik , viisakas ja tõsine .
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

SirCharles kirjutas:Uhuu , mis sa selle noormehe kohta räägid ? Sa tunned neid noori ülihästi .

http://www.ohtuleht.ee/721671/19aastane ... lihtsamaks" onclick="window.open(this.href);return false;

Küsimus on heatahtlik , viisakas ja tõsine .
Mulle kui selle foorumi tulevikulootusi puudutavate teemade valvekommentaatorile on Kotsar igati sümpaatne mängumees. Tõsi, kuna ta ei ole meeste tasemel ühtegi mängu pidanud (kui üks sutsakas hooajaeelses kohtumises Tarva vastu välja arvata), siis põhineb mu hinnang üksnes erinevates noortekoondistes nähtule. Plussid: oma kasvu (2.07) kohta üle keskmise hea pallikäsitlus; mitmekülgne (põhikohaks on number neli, aga on võimeline mängima ka tsentris ja number kolme koha peal); korvialuses 1-1 mängus üsna osav, samas on kiirus ja pallikäsitlus piisavalt head, et ka kolmese tagant edukalt korvi alla murda; oma vanuse kohta hea füüsisega. Miinused: parandamisruumi on kõigis elementides, aga selgelt nõrgima küljena on meelde jäänud vise, mis on enam-vähem samal tasemel kui Eichfussil. Kokkuvõtteks: koondise debüüti võiks talt oodata 2017. aastal.

P.S.

Konverents, kus ta mängima hakkab peaks olema tugevam kui see, kus Nurger osaleb. Meeskond ise aga selle hooaja tulemuste põhjal vähemalt sama tugev (kui mitte isegi tugevam) kui Nurgeri oma.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas theundertaker »

Oluline on et ta saaks korralike treenerite alla, siis võib tulla küll kõva poiss jälle Eestile.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas JukuNoorem »

Kuidas ta kaitses mängimisega hakkama saab, kui seda on võimalik üldse seniste noortekoondiste mängude põhjal adekvaatselt hinnata?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

JukuNoorem kirjutas:Kuidas ta kaitses mängimisega hakkama saab, kui seda on võimalik üldse seniste noortekoondiste mängude põhjal adekvaatselt hinnata?
Mis puudutab kaitsemängu või üldist mängulugemise oskust, siis ta ei ole mulle millegi erilisega silma paistnud, ei heas ega halvas. Küll aga mäletan ma teda kui üle keskmise head visete blokeerijat.
SirCharles
Kasutaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Nov 2013, 20:37

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas SirCharles »

Uhhuu kirjutas:
SirCharles kirjutas:Uhuu , mis sa selle noormehe kohta räägid ? Sa tunned neid noori ülihästi .

http://www.ohtuleht.ee/721671/19aastane ... lihtsamaks" onclick="window.open(this.href);return false;

Küsimus on heatahtlik , viisakas ja tõsine .
Mulle kui selle foorumi tulevikulootusi puudutavate teemade valvekommentaatorile on Kotsar igati sümpaatne mängumees. Tõsi, kuna ta ei ole meeste tasemel ühtegi mängu pidanud (kui üks sutsakas hooajaeelses kohtumises Tarva vastu välja arvata), siis põhineb mu hinnang üksnes erinevates noortekoondistes nähtule. Plussid: oma kasvu (2.07) kohta üle keskmise hea pallikäsitlus; mitmekülgne (põhikohaks on number neli, aga on võimeline mängima ka tsentris ja number kolme koha peal); korvialuses 1-1 mängus üsna osav, samas on kiirus ja pallikäsitlus piisavalt head, et ka kolmese tagant edukalt korvi alla murda; oma vanuse kohta hea füüsisega. Miinused: parandamisruumi on kõigis elementides, aga selgelt nõrgima küljena on meelde jäänud vise, mis on enam-vähem samal tasemel kui Eichfussil. Kokkuvõtteks: koondise debüüti võiks talt oodata 2017. aastal.

P.S.

Konverents, kus ta mängima hakkab peaks olema tugevam kui see, kus Nurger osaleb. Meeskond ise aga selle hooaja tulemuste põhjal vähemalt sama tugev (kui mitte isegi tugevam) kui Nurgeri oma.
Tänan väga hea ja põhjaliku ülevaate eest . Tõepoolest mulle tundus ka ,et see hüpe on jube kõrge ,et kutt pole saanud isegi Eesti ML is väljakule ja nüüd kohe South Carloina . Teda vabandab muidugi see ,et ta oli eelmine hooaeg peaaegu terve hooaeg vigastatud , seetõttu ei saanud eelmisel aastal ML is põllule.

Mis siis muud kui kutile tuult tiibadesse , nagu aru saada materjali on , treenerid on seal tasemel , ole mees ja tee tööd , tööd , tööd .

Tundub ,et sellele Sout Carolina coachidele Baltikumi poisid meeldivad , kaks lahkub , nagu aru saan 3 uut koos Kotsariga tuleb juurde .
ok
Kasutaja
Postitusi: 497
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas ok »

"Kokkuvõtteks: koondise debüüti võiks talt oodata 2017. aastal."

Päris julge pakkumine, see tähendab, et Kotsar võiks aasta pärast olla umbes Kristjan Kitsingu või Reinar Halliku tasemel. Ei julge vastu vaielda, pole Kotsari mängu näinud, tahaks loota, et tõesti nii on. Huvi pärast, Uhhuu, kuidas Kotsarist kaks aastat noorema Arnold Miti ja kolm aastat noorema Matthias Tassi taset / lähiperspektiivi hindad?
SirCharles
Kasutaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Nov 2013, 20:37

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas SirCharles »

See küsimus ei olnud küll mulle , aga kui ta ei koputa ja ei mängi kohati 21 a A koondises , siis ega tal palju enam shansse ei ole 2018 võiks ta juba pildil olla . 2017 nuusutada saada . Samas sealt USA st ära tulemine on omaette ooper .

Teiseks me võime ju arutleda siin palju ja palju ,et sellest tuleb tegija tollest tuleb tegija , aga ütleme nii-et lähiperspektiivis on Eestis noorte materjali korvpallis küllaga , kes nendest tegijaks sünnib seda näitab aeg .

See on aeg 16-20 +/- 1-2 a kui tuleb teha metsikult tööd , kes kannatab kes ei kannata , kes suudab end sundida , enamus neist kellele on lootused pandud on läinud välja , mis pikkade poiste puhul on ainuõige valik ,sest Eestis ei osata pikka treenida , aga nüüd on küsimus kes suudab seal välismaal selle koduigatsuse ja üksi eemal olemise üle elada ja psühholoogiliselt kohaneda .

Üksi olles võivad seal ka muud tegurid mängima hakata , see on nii tundlik vanus , joogid , veel hullemad ained kui alkohol , tüdrukud ..

Elame näeme , igatahes perspektiiv on kõva , loodame ,et mõni tagamängija ka pildile tuleb Raiestest , Kullamäest ehk ..
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

ok kirjutas:"Kokkuvõtteks: koondise debüüti võiks talt oodata 2017. aastal."

Päris julge pakkumine, see tähendab, et Kotsar võiks aasta pärast olla umbes Kristjan Kitsingu või Reinar Halliku tasemel. Ei julge vastu vaielda, pole Kotsari mängu näinud, tahaks loota, et tõesti nii on. Huvi pärast, Uhhuu, kuidas Kotsarist kaks aastat noorema Arnold Miti ja kolm aastat noorema Matthias Tassi taset / lähiperspektiivi hindad?
Koondises debüteerimise all pean silmas, et on suur tõenäosus, et ta saab koondisekutse. See, kui suureks ta roll kujuneb või kas ta ka lõplikusse valikusse pääseb juhul kui koondis peaks EM-ile jõudma on iseasi. Võrreldes Kitsingu või Halliku või Toomega, kes kõik on sisuliselt tagamängijad pika mehe kehas, on Kotsar palju füüsilisem mängija ja seega paremate eeldustega tsentri positsiooni täitma (ehkki see ei ole tema loomulik roll). Arvestades, kui palju tugevamaks sai Ivo Van Tamm kõigest poole Ameerikas veedetud aastaga, siis vähemalt füüsiliselt peaks Kotsar 2017. aasta suveks igati koondiseküps olema. Huvitav on see, et USA treenerid peavad teda heaks jalad maas viskajaks. Suvel universiaadikoondise eest kahel korral Läti U20 koondise vastu mängides tõi ta pea kõik oma punktid korvi alt ja vise ülemäära lootust ei sisendanud.

http://www.thestate.com/sports/college/ ... 16367.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Arnold Mitti pole ma näinud mängimas üle aasta (Eurocupis tehtud sutsakas ei lähe arvesse). Varasema põhjal võib öelda, et ta ei ole rünnakule orienteeritud mängija, s.t ta realiseerib küll talle kätte mängitud kohad, kuid ise kuigi loov ei ole. Nagu enamikul Eesti pikkadel, on ka tal täiesti arvestatav keskpositsioonivise. Seevastu kaitses on ta oma suurepärase füüsise tõttu üsna arvestatav kuju: võtab hästi lauda ja jagab kulpe. Ta on jätnud mulle mulje kui hästi püüdlikust noorest. Kindlasti koondiseperspektiiviga, aga millal ta sinna võiks pääseda, ei hakka praegu pakkuma.

Viisikust Nurger, Kotsar, Mitt, Karpin ja Tass, kes on meie suurimad tsentrilootused, on mulle kõige perspektiivikama mulje jätnud viimasena mainitu. Ta on rünnakul loov, heade füüsiliste eeldustega ning samuti hea kaitsemängija. Mu isiklik suurim lemmik on siiski Kaspar Treier (1999, 203 cm, PF, Torino): väga laia/jõulise raamiga, kuid samas kiire ja liikuv, hea hüppe ja tundliku viskekäega – minu jaoks täiuslik pakett. Kui mõelda, et tagaliini on peale kasvamas näiteks Kullamäe, Erkmaa ja Kitsing ning äärele Raieste, vanematest tegijatest on ees ootamas aga Vene ja Veideman, siis on väga head eeldused, et järgmine kümnend võib kujuneda Eesti korvpallile edukaimaks pärast üheksakümnendaid.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas RK »

Uhhuu kirjutas: Viisikust Nurger, Kotsar, Mitt, Karpin ja Tass, kes on meie suurimad tsentrilootused, on mulle kõige perspektiivikama mulje jätnud viimasena mainitu. Ta on rünnakul loov, heade füüsiliste eeldustega ning samuti hea kaitsemängija. Mu isiklik suurim lemmik on siiski Kaspar Treier (2000, 203 cm, PF, Torino): väga laia/jõulise raamiga, kuid samas kiire ja liikuv, hea hüppe ja tundliku viskekäega – minu jaoks täiuslik pakett. Kui mõelda, et tagaliini on peale kasvamas näiteks Kullamäe, Erkmaa ja Kitsing ning äärele Raieste, vanematest tegijatest on ees ootamas aga Vene ja Veideman, siis on väga head eeldused, et järgmine kümnend võib kujuneda Eesti korvpallile edukaimaks pärast üheksakümnendaid.
Kaspar Treier on sündinud 19.09.1999 Muidu kõik õige, huvitavaid kujusid on veel, kui korralikult tööd enda kallal tehakse siis võib neist kõigist asja saada, eelkõige pikematest poistest: Hermet, Jurkatammed, van Tamm, Drell, Soodla jne. Muideks see hooaeg on mind positiivselt üllatanud Kask 207 cm 1995 a.täitsa mängumehe moodi juba.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

Huvitavaid kujusid jagub aga kui neist paar-kolm mängumeest tuleb, on juba hästi. Vaatasin väikse Kalevi ja Rapla mängu ning mõtlesin, et Ivo Van Tamm on perspektiivikas vend küll aga tänagi sekkus episoodiliselt ja lõpuks kogus 15 minutiga 5 punkti. Ja ta saab kohe 20, pole enam päris poisike. Et tippu jõuda, peaks TLÜ/Kalevi tasemel olema ikka üks põhitegijaid ja tegema 10.12 sanga mängus. Muidu võibki laeks jääda selline Kitsingu või Eichfussi tase.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas theundertaker »

Ta nagu nii läheb usasse tagasi ju suvel kui saab viisa korda.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

KalevRuus kirjutas:Huvitavaid kujusid jagub aga kui neist paar-kolm mängumeest tuleb, on juba hästi. Vaatasin väikse Kalevi ja Rapla mängu ning mõtlesin, et Ivo Van Tamm on perspektiivikas vend küll aga tänagi sekkus episoodiliselt ja lõpuks kogus 15 minutiga 5 punkti. Ja ta saab kohe 20, pole enam päris poisike. Et tippu jõuda, peaks TLÜ/Kalevi tasemel olema ikka üks põhitegijaid ja tegema 10.12 sanga mängus. Muidu võibki laeks jääda selline Kitsingu või Eichfussi tase.
Van Tamm liitus meeskonnaga täpselt kuu aega tagasi, tema positsioonil on ees Kaido Saks ja Janis Vahter, kellest esimene viskas eelmisel aastal eurosarjas pea kümme punkti mängus ja teine on meistriliigas mitu viimast hooaega stabiilselt 10+ punkti mees, ja sa kipud teda juba maha kandma? Pealegi on K-Kalev üks läbi aegade parimini komplekteeritud kolmanda koha püüdlejaid Eesti liigas. Kanna antud meeskonda üle näiteks Käbin ja Valge – mõlema positsioonile oleks sarnane konkurents nagu Van Tamme omale – ja kumbki ei saaks tõenäoliselt sageli isegi platsile.

Ma olen Van Tamme puhul täheldanud, et kuigi tal on oma vanuse kohta hea füüsis, kipub ta meistriliiga tasemel veel natuke nõrgaks jääma. Ta teeb küll rünnakul osavaid liigutusi, aga laguneb soorituse lõppfaasis sageli koost. Mis puutub sellesse, et tema laeks võiks jääda Kitsingu või Eicfussi tase, siis polekski vist kõige hullem, kui temast tuleks kasvõi Eesti tippklubi rollimängija ja koondise kandidaat.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas MEGA IRW »

Nurger tegi elu mängu First Fouris:
Every practice, Wichita State sophomore forward Rauno Nurger’s teammates stayed in his ear. It never stopped. Day after day, week after week, month after month.

Stay ready. Stay sharp. We’re gonna need you.

Eventually, they got in his head. Tuesday night, in a 70-50 win over Vanderbilt in the First Four, the rest of the world got to see the end result as the 6-foot-10 Nurger was forced into duty after foul troubles waylaid one Shocker post after another. First Shaq Morris. Then Evan Wessel.

Read more here: http://www.kansas.com/sports/college/wi ... rylink=cpy" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.kansas.com/sports/college/wi ... 42542.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 699
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Maxi »

Arvestades, et WSU treeneri joonises Nurger väga rolli ei mängi, siis pigem ühekordne sähvatus ja järgmises ringis Arizona Wildcatsi vastu on jälle pingil. Tõenäoliselt Arizona vastu saavad tappa ka kui just imet ei tehta.
Vasta