Tartu Rock

Üleüldine korvpallijutt
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas japs »

MEGA IRW kirjutas:ehk siis kasutagem klassikalist väljendust: olematu individuaalne meisterlikkus?
japs kirjutas:Tänases kaotusese põhipõhjuses pole mõtet kahelda - VÄGA halb 1:1 kaitse! Meeskondlikult päästeti kaitses palju, aga kui iga mees laseb 1:1 kohe mööda astuda (või jätab piisava vahe eemalt viskamiseks), siis pole midagi teha.
Loomulikult on kohati puudu ka kaitse individuaalset meisterlikkust, aga peale selle on ka muud. Mind häirib, et tagamehed hakkavad kohe vastast kuhugi ilmselgelt suunama, st läbiminekuga ollakse juba ette arvestanud. Ei püütagi hambaid risti suruda ja vastast üldse mitte läbi lasta. Loomulikult tekitavad tasemel vastased siis ka ilusaid ankle-breakerid, aga see pole tappev.

Eile oli kaitses väga hea Talts ja hakkama omal tasemel sai ka Petrukonis, teistega ei saa rahul olla. Tagamängijad oli ühtlane nõrk mass ja täielik katastroof oli Harper. Nagu teisedki arvanud, ega ikka ei saa aru, mis ideega mees toodi. Ta ei ole halb mees, aga ta sobib ainult väga kiiret kossu mängivasse meeskonda.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas JukuNoorem »

Artikkel Eesti Päevalehest. Mõtlesin, et pakub ka siin huvi:

Kalev/Cramot kimbutanud ameeriklane nõelas ka Rocki

Rocki edasised lootused FIBA Europe Cupis said valu- sa hoobi, kui Cantù FoxTownile jäädi kodus 83 : 87 alla.

Itaalia korvpalli kõrgliigas 12. kohta hoidev Cantù alustas kohtumist taaralinnas võimsalt, visates esimese nelja minutiga koguni 16 punkti. Suuresti tuli see edu ründelaua ülekaalu pealt. Ajapikku kohanes kiirema tempoga ka Rock, kes poolaja lõpus 12 : 0 spurdi tegi ja riietusruumi 41 : 37 eduseisul läks.
Reklaam

Ka teisel poolajal hoidis kodumeeskond suurema osa ajast eduseisu ja veel kolm minutit enne lõppu juhtisid Gert Kullamäe juhendatavad 80 : 75. Siis aga teenis oma viienda vea Gert Dorbek. Järgnesid mitu rumalat viga ja valusad kaugvisked – minut hiljem juhtis Cantù juba 82 : 80. Seda edu enam käest ei lastudki ja lõpuks võttis Itaalia tiim koduteele kaasa magusa 87 : 83 võidu.
Kolm viimast minutit

Pärast mängu mõistagi löödud olnud Kullamäe tõdes, et eriti jäävadki kripeldama just need kolm viimast minutit. „Olen mitu korda öelnud, et siin Euroopas ei piisa vaid heast mängust. Praegu olen ikka sigavihane mõne mängija peale – kurb on see, kuidas jäetakse mõned asjad poolikuks. Kõheldakse pisut ja sellisel tasemel karistatakse see kohe ära,” lausus ta.
"Teadsime, et Johnsoni statistika on ehk pisut petlik, aga et ta nii hästi viskas, oli ka väike üllatus."

Ka 17 punkti ja 12 lauapalli kirja saanud Janar Talts tunnistas, et Dorbeku väljalangemine võis olla saatuslik moment. „Muidugi oleks Gerti lõpus vaja olnud. Aga asi polnud vaid selles – vastane tabas paar hullu kolmest, meil tekkis kerge paanika ja nii ta läkski,” arutles pallur pärast mängu.

Vastastest rääkides tõi Kullamäe esile 24 silma ja üheksa lauapalli kirja saanud ameeriklase JaJuan Johnsoni. 2011.–2012. hooajal põgusalt ka NBA-s Boston Celticsi särki kandnud Johnson alustas hooaega Krasnõi Oktjabris, kus ta novembri lõpus VTB Ühisliiga mängus Kalev/Cramo korvi 26 punkti saatis. Cantùsse siirdunud ameeriklane oli viskehoos ka eile, tabades neljast kaugviskest kolm.
JaJuan Johnsoni (paremal) väljakul tegutsemine haavas eile TÜ/Rocki otsustavalt.


„Statistika näitas, et ta ei tohiks kaugelt väga ära panna. Võtsime riski, et pikemad kaugemale saata. Teadsime, et Johnsoni statistika on ehk pisut petlik, aga et ta nii hästi viskas, oli ka väike üllatus,” tunnistas Kullamäe, et seni FIBA Europe Cupil viiest kaugviskest ühe tabanud Johnsoni täpsus haavas Rocki otsustavalt.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rio »

Kurbas pani Pärnu vastu 39 min :D
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas theundertaker »

No mis seal imestada kui nad napilt võitsid neid.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Uhhuu »

Rio kirjutas:Kurbas pani Pärnu vastu 39 min :D
Karistustoimkond. Vähemalt võttis olukorrast maksimumi: 26 punkti väga hea visketabavuse juures.

See, et Tanel Sokk ei pidanud pärast kolmapäevast ülimannetut etteastet platsile jooksma, kõneleb vist sellest, et tal on tervisega jätkuvalt kehvad lood. Rockile kuluks ära Rait-Riivo Laane. Isiklikult ootan huviga, millal Tartu jälle mõne nooremapoolse eestlase värbab. Viimasest korrast on nüüd juba päris mitu hooaega möödas. Selleks oli vist Veideman (kui trennikeha K-K Vene välja arvata).
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rio »

Mul on hea meel , et Meister ja Sutt said 20 min mängida aga oleks võinud ka Venele üle 2 min anda.
Kurbase üle mul loomulikult hea meel aga pole ju mõtet seda noort siia pingile istuma tuua.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Uhhuu »

Rio kirjutas:Mul on hea meel , et Meister ja Sutt said 20 min mängida aga oleks võinud ka Venele üle 2 min anda.
Kurbase üle mul loomulikult hea meel aga pole ju mõtet seda noort siia pingile istuma tuua.
Täpsustan. Nooremapoolse all pean silmas kuni 25-aastast mängijat. Viimased Rocki poolt värvatud eestlased on olnud Tanel Sokk, Gert Dorbek ja Valmo Kriisa. Sutt ja Meister ei lähe arvesse, kuna nad on Rocki enda süsteemist.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas JukuNoorem »

Rock jahib koondislasi, ükski noor pole veel end koondisse murdnud sisse. M. Dorbek on murdmas...
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas japs »

Uhhuu kirjutas:
Rio kirjutas:Kurbas pani Pärnu vastu 39 min :D
Karistustoimkond. Vähemalt võttis olukorrast maksimumi: 26 punkti väga hea visketabavuse juures.

See, et Tanel Sokk ei pidanud pärast kolmapäevast ülimannetut etteastet platsile jooksma, kõneleb vist sellest, et tal on tervisega jätkuvalt kehvad lood. Rockile kuluks ära Rait-Riivo Laane. Isiklikult ootan huviga, millal Tartu jälle mõne nooremapoolse eestlase värbab. Viimasest korrast on nüüd juba päris mitu hooaega möödas. Selleks oli vist Veideman (kui trennikeha K-K Vene välja arvata).
Njah... ma jälle pigem Laanet ei värbaks. Loomulikult loodan, et eksin, aga kardetavasti on Laane lagi siiski küllalt madal. Laane toomisel oleks mõte vast siis, kui toimuks mingi kardinaalne noorendamine, sellisel juhul oleks hea, kui keegi külmema kõhuga mees olemas oleks mängujuhi kohal. Kui väljaspoolt oma süsteemi noori värvata, siis võiks Audentese poole vaadata.
Rio kirjutas: Mul on hea meel , et Meister ja Sutt said 20 min mängida aga oleks võinud ka Venele üle 2 min anda.
Kurbase üle mul loomulikult hea meel aga pole ju mõtet seda noort siia pingile istuma tuua.
Meistri ja Sutti osas võiks ajakirjanikud Kullamäe liistule võtta küll. Miks nad niivõrd vähe platsile saavad? Ja vähe resultatiivsed on? Milles probleem? Absoluutselt ei arva, et asi on Kullamäe tahtmatuses, aga tema arvamust tahaks kuulata küll.

JukuNoorem kirjutas:
Rock jahib koondislasi, ükski noor pole veel end koondisse murdnud sisse. M. Dorbek on murdmas...
Rocki-Kalevi puhul oleks vast imelik, kui nad EI jahiks koondislasi.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rio »

Ma usun, et kui Rock mängiks bbl -s ka siis saaks nad eestikatel mänguaega küll.
Hetkel on vaja lihtsalt põhimehi toonuses hoida.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Uhhuu »

Juku poolt olnuks täpsem öelda, et Rock jahib viimastel hooaegadel eksklusiivselt koondislasi/endisi koondislasi, samas kui Kalev, ehkki osalt olude sunnil, on andnud võimalusi nooremapoolsetele eestlastele, kes on väiksemates klubides oma lae saavutanud. Ma ei ole anti-Rock ja mind tülgastab Kalevi ja Rocki vastandamine lihtsalt vastandamise pärast, aga värbamispoliitika osas hakkab kahe klubi erinevus selgelt silma. Minu meelest olnuks loogiline palgata Kriisast loobumise järel kolmandaks mängujuhiks – ja Soku vigastusohu katteks – R-R Laane, selle asemel, et üritada mängujuhti arendada Sutist, kes pole sellel positsioonil kunagi tegutsenud ning on seni täitnud number kahe-kolme rolli. Samuti võiks alalõpmata katkise ja marginaalsesse rolli taandunud Doronini asemel möllata näiteks Kajupank või Järveläinen. Minu jaoks on mõneti paradoksaalne, et mängijana oli Kullamäe heas mõttes „hull vana“, treenerina aga on ta konservatiivne nii mängujoonise kui ka värbamispoliitika osas.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas marxx762 »

Cantu lõi käed Roko Ukic-iga. Tundub et itaalastel raha pärast muretseda pole tarvis. Lisaks siis liitus eelmisel nädalal Parahouvski.

Rockil on kolmapäeval elu ja surma mäng. Kui homme tuleb kaotus, siis on rong läinud. Jenissei hoog pole viimasel ajal olnud eriti hea, seega kui nüüd, siis nüüd. Ja siiski jääb turniiritabeli seis selliseks, et peab teistele lootma jääma. 3-3 pealt vaevalt et edasi pääsetakse. Olen enam kui kindel et Cantu läheb grupi võitjana edasi ning siis jääbki rock edasipääsu nimel võitlema prantslastega. Et muidugi mingi võimalus tekiks, tuleb võita kindlalt venelasi nii kodus ja võõrsil lisaks prantslased kodus.

Kiire pilguheit ka tabelisse.
Prantslased 2-0
Cantu 2-0
Rock ja venelased 0-2

Rocki jaoks oleks soodsaim olukord siis, kui cantu võidab homme võõrsil chalon-i ning ise ollakse üle jenisseist. Seejärel tuleks kodus võita prantslasi vähemalt 10 punktiga. Sellisel juhul oleks rock chaloniga ühel pulgal ning omavahelise mängu paremuse tõttu ka nendest eespool. Viiendas voorus on rock itaalias ja prantslased kodus. Chalonil siis viiendas voorus elu-surma mäng. Kui võidetakse on saldu 3-2. Rocki saatus selguks viimases voorus, kodus venelastega kohtudes- seda muidugi eeldusel et kolmapäeval täidetakse esmane ülesanne ja võidetakse venelasi. Ja cantu ei tee prantslastele viimases voorus allahindlust.

Aga ikkagi, piisab kolmapäeval kaotusest ning 99,9% et rong on jaamast lahkunud ning viimased kolm kohtumist mängitakse juba nö. pingevabas olustikus, kus mängu on jäänud vaid au ja uhkus. Ja edasi saab keskenduda vaid KML-i peale.

Selles suhtes on see eurosari ikka karm. Kui edasi ei saa, siis alates veebruarist saab mängida kord-kaks nädalas valga/valka ja Kalleroos-i vastu...
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas theundertaker »

No balti liiga on neil ka ju. Kui nad langevad euros välja.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas marxx762 »

theundertaker kirjutas:No balti liiga on neil ka ju. Kui nad langevad euros välja.
Kas ikka on? Minuarust ütles Kullamäe kuskil välja, et tema nii ei taha osaleda, et poole turniiri pealt liitutakse... või ma eksin?

Edit:
Jah tõepoolest, panin puusse... rock on tõepoolest bbl-is. Au tööle. :clap:
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas japs »

Uhhuu kirjutas:Juku poolt olnuks täpsem öelda, et Rock jahib viimastel hooaegadel eksklusiivselt koondislasi/endisi koondislasi, samas kui Kalev, ehkki osalt olude sunnil, on andnud võimalusi nooremapoolsetele eestlastele, kes on väiksemates klubides oma lae saavutanud. Ma ei ole anti-Rock ja mind tülgastab Kalevi ja Rocki vastandamine lihtsalt vastandamise pärast, aga värbamispoliitika osas hakkab kahe klubi erinevus selgelt silma. Minu meelest olnuks loogiline palgata Kriisast loobumise järel kolmandaks mängujuhiks – ja Soku vigastusohu katteks – R-R Laane, selle asemel, et üritada mängujuhti arendada Sutist, kes pole sellel positsioonil kunagi tegutsenud ning on seni täitnud number kahe-kolme rolli. Samuti võiks alalõpmata katkise ja marginaalsesse rolli taandunud Doronini asemel möllata näiteks Kajupank või Järveläinen. Minu jaoks on mõneti paradoksaalne, et mängijana oli Kullamäe heas mõttes „hull vana“, treenerina aga on ta konservatiivne nii mängujoonise kui ka värbamispoliitika osas.
Vastandamine jäägu pigem delfisse tõepoolest. Aga eks kahjuks leidub siin piisavalt tihti Rocki teemal asjatundmatuid, lahmivaid, jne postitusi (millele alati ei viitsigi reageerida), aga kuna tegu siiski otseselt Cramo foorumiga, siis see vist ka paratamatu. NB!!! ma ei mõtle siin absoluutselt Sinu postitust!!!

Mis puutub Kajupanga või Järveläineni eelistamisse Doroninile, siis mina selle poolt poleks. Kui kõik terved ja vormis, siis on Doronin neist mõlemast parem ja Tartule kasulikum mees. Siin muidugi sees suur "KUI", Doronini vigastustealdisus on ammu teada fakt. Sellel hooajal on tal isegi hästi läinud. Doronini puhul jäetakse pidevalt välja fakt, et mees on oma klubi kasvandikust veteran! ja tsiteerides Pahvi, veteranid on kõvad! Mida annaks juurde keskpärased Kajupank või Järvelainen? Ok vigasest Doroninist ollaks parem, aga meeskonna tase ei tõuseks. Mõlemad oleks Kurbase vahetusmehed ja nende kasutusvõimalus oleks väiksem kui Doroninil. Kui rääkida mehe mänguaja vähenemisest või meeskonnast väljajätmisest, siis esimese asendajana näen mina ikkagi Sutti, seda ootaks küll. Siit siis uuesti küsimus, et ootaks Kullamäe selgitust Suti vähse kasutamise ja arengu seiskumise osas.

Kui rääkida, Kalev-Rock värbamise erinevustest, siis see minumeelest pada sõimab katelt teema, siin oleks etteheiteid mõlemale. Rocki eestlastest värbamise osas näen mina 2 põhisuunda:
1. Arenemisvõimeline noor
2. Eesti koondise tasemel mees (Laane tõsi sinna peaaegu kuulub).

25+ Eesti liiga tegijate toomisel suurt pointi ei näe.
Vasta