Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
NoName
Kasutaja
Postitusi: 731
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

20-aastasena ongi hilja, aga need poisid on siiski alles 16-17. Miks nad ei või kiirema ja füüsilisema mänguga esialgu nt esiliigas tutvust teha? Sealgi ju ikkagi mehed vastas. Tahaksin veelkord toonitada ka seda, et enamik neist ei saanud esiliigas üldse peale. Meil on tekkimas kummaline olukord, kus esiliigas vb ei taheta neid mängitada, sest sihitakse võite, aga kõrgliigas on okei, sest seal ei peagi võitma. Audentese osas leian, et on keeruline kommenteerida, sest et selliste eeldustega tüüpe ei ole ega tule meil ilmselt järgneva paarikümne aasta jooksul.

Kiili jutt on rumal jah.
East
Kasutaja
Postitusi: 970
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

NoName kirjutas: 17 Mai 2024, 12:36 Ma ei saa sellest külma vette viskamise tuhinast lihtsalt aru. Jah, päris mitu Eesti mõistes talendikat poissi, aga Viimsi enamik poisse olid ju ka 20-22. Mida nad seega ikka väga ette näitasid? Vaaks lihtsalt on väga talendikas, aga järgmist hooaega vaadates oleksid enamik Reinari poisse ka temast 1-2 aastat nooremad. Ma usun, et reaalsuses ei saaks keegi neist erilisi mänguminuteid ja rahaliste vahendite puudumisel oleks meil Tallinna Kalevile tõepoolest vääriline asendus. Ei tea, kes Virumaal viitsiks ennast sellisel juhul saali vedada? Miks peaks esiliigas olema üldse vale koht, kus poisid saaksid meeste seas mängu proovida? Nüüd juba läheb asi varasema jutu kordamiseks, aga ma leian, et me peame püüdlema kõrgema taseme suunas ja mitte vastupidi lähenema esiliigale.
Ma ütleks niimoodi, et ma olen nõus Hallikuga selles mõttes, et kvaliteetseid ja andekaid noori võiks varem meeste vahele vette visata. Samas - ma ei tea, kas see peaks kehtima just 16-aastastele noormeestele. Kui ma neid Halliku noori praegu vaatan, siis kahtlemata võib sealt KML materjali tulla, aga minu meelest poleks see eriti hull variant, kui nad liituvad meistriliigaga järgmisel hooajal juba aasta vanematena. 

Aga seda pean küll ütlema, et mulle ei meeldi väga see Viimsi haipimine. Jah, saadi paar head võitu ning suures plaanis oli tore, et Vaaks kerkis esile, Suurorg sai end natuke rohkem liidrirollis näidata ning Viimsi enda kasvandikud (Kokk, Sünd jne) + Hint ja Reinart demonstreerisid, et suure töö korral võiks nad olla tulevikus KML tasemel täitsa adekvaatsed rollimängijad. Aga kõige selle kõrval ei saa ümber sellest, et Viimsi hooaega ilmestasid suured kõikumised, mille kõrghetk oli siis, kui tulid ridamisi piinlikult suured kaotused. Arvestades meeskonna keskmist vanust, siis on selline kõikumine absoluutselt mõistetav, kuid mulle meeldinuks Viimsi projekt märksa rohkem, kui nende kuttide kõrval oleks olnud veel kaks kogenumat mängumeest, kes oleks aidanud stabiilsust hoida ning aidanud hooaja jooksul pakkuda tasavägisemaid mänge.
BCKLV kirjutas: 17 Mai 2024, 13:30 Erilist vastumeelsust sellele otsusele tekitab Gerd Kiili seisukoht, et mida vähem meeskondi seda parem - nii on mängugraafikut lihtsam teha. Vaja oleks pikemaid pause mängude vahele. Päriselt?
Ma natuke mõistan Kiili väljaütlemist. See ei ole ju otseselt vale lähenemine, et mängijatel (sh eriti noortel) on vaja ka treeninguteks aega, et individuaalseid oskuseid lihvida ning asju tiimina läbi proovida? Selles suhtes on vaja mängude ja treeningute vahel tasakaal leida.

Minu jaoks oleks ideaalne graafik selline, kus mängud on läbi hooaja üsan võrdselt ära jaotatud - mitte nagu seni, kus mängud olid vahepeal jaotatud suhteliselt kaootiliselt ning mõni meeskond võis nädala jooksul ka kolm mängu mängida.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4433
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vaim564 »

Natuke võiks ikkagi maa peale tagasi tulla, raskesti usutav, et Reinar läheb meistriliigat mängima 16-17 aastastega. Isegi esiliigas polnud see nii, konkreetselt lugesin kokku 7 mängijat 21-aastased või vanemad, koos Postiga 8. Seega jääksid need 16-17 aastased ikkagi madalamasse liigasse ja võib-olla mahuksid mõned tublimad neist meistriliiga pingiotsale.
Minu jaoks on olulisem, et Lääne-Virumaale tekiks meistriliiga meeskond (pole tähtis, millisel kujul) ning praegu näib Reinar ainsana, kellel vähemalt on sellist ambitsiooni kusagil paista. Kui Karude ambitsioon on sarnane K-Kaleviga, millest selle eestvedajad on korduvalt märku andnud, siis nende koht ongi esiliigas. Võib-olla mõned ambitsioonikamad neist (Aniste või Saaremäel) saaksid aga samuti meistriliiga võimaluse, sest ega koosseisud pole ju järgmiseks hooajaks lukku löödud.
East
Kasutaja
Postitusi: 970
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

vaim564 kirjutas: 17 Mai 2024, 15:20 Natuke võiks ikkagi maa peale tagasi tulla, raskesti usutav, et Reinar läheb meistriliigat mängima 16-17 aastastega. Isegi esiliigas polnud see nii, konkreetselt lugesin kokku 7 mängijat 21-aastased või vanemad, koos Postiga 8. Seega jääksid need 16-17 aastased ikkagi madalamasse liigasse ja võib-olla mahuksid mõned tublimad neist meistriliiga pingiotsale.
Minu jaoks on olulisem, et Lääne-Virumaale tekiks meistriliiga meeskond (pole tähtis, millisel kujul) ning praegu näib Reinar ainsana, kellel vähemalt on sellist ambitsiooni kusagil paista. Kui Karude ambitsioon on sarnane K-Kaleviga, millest selle eestvedajad on korduvalt märku andnud, siis nende koht ongi esiliigas. Võib-olla mõned ambitsioonikamad neist (Aniste või Saaremäel) saaksid aga samuti meistriliiga võimaluse, sest ega koosseisud pole ju järgmiseks hooajaks lukku löödud.
Kui see mulle suunatud oli, siis Hallik ise on rääkinud, et KML oleks vajalik noortele uue väljundi andmiseks. Kui Hallik läheb KMLi, siis ei lähe ta sinna selleks, et Lippasaare poistele, Shymanskiile või Gert Kaldmäele uut võimalust anda. Ta läheb sinna ikka selleks, et pakkuda väljundit eelkõige oma andekatele U19 poistele, kes on hetkel 16- ja 17-aastased. 

Jah, selge on, et igal juhul on neile juurde vaja minimaalselt 6-7 karastusega mängijat, aga minu jutu point oli pigem see, et ei oleks üleliia suur katastroof, kui RHKK jõuabki KMLi ühe aasta hiljem. Ka 17- või 18-aastaselt on täiesti okei aeg KMLis esimesed tuleristsed kätte saada. 

Ka mina tahaks, et Lääne-Virumaal oleks taas kõrgliiga klubi, kuid ajastuse mõttes oleks minek märksa loogilisem siis, kui noored, keda sa tahad reaalselt arendada, on siiski nõksa vanemad kui 16-aastased.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4169
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas marxx762 »

We inform you that by mutual agreement we will not continue cooperation with the team's long-term head coach Jānis Gailītis.

VEF Riga president Gatis Jahovičs: "A huge thank you to Jānis for 17 years in our organization and his contribution to Latvian basketball and the development of the club. Of course, the feelings are mixed, this will be the biggest change in our team in recent years. We wish Jānis Gailītis great success, luck and success in his future coaching career. We have evaluated various candidates for the position of head coach, we will have joint and thorough work in the off-season to achieve all the team's goals in the upcoming season. We will inform about the new head coach of the team soon. "

As head coach, Jānis Gailītis has won 7 LBL championship titles, 3 Latvian basketball Užava cups, the Latvian-Estonian basketball league championship title, and also reached the TOP16 round of the Basketball Champions League.

Thank you, coach!
habe
Kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 08 Jaan 2024, 14:04

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas habe »

Sa arvad, et Rannula läheb proovib Lätis?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4654
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Uhhuu »

Gailitis asub suure tõenäosusega juhendama Bundesligas tänavu kolmeteistkümnendaks platseerunud Syntainics MBC meeskonda. Seda hoolimata asjaolust, et tal pole viimastel hooaegadel eurosarjas suurt midagi ette näidata (VEF-i võiduprotsent Meistrite liigas on Gailitise käe all olnud suht kohutav) ja ka kodus on käinud asjad üle kivide ja kändude. Ja samal ajal kostub meil siin-sealt jutte, et oleks kõva sõna, kui Rannula pääseks juhendajaks Saksamaa esiliigasse.
Tondu
Kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 24 Sept 2009, 10:51

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Tondu »

Cramo ja Vefi mingi mängu ajal ülekandes vist räägiti, et Gailitise koha võtab pärast hooaega üle Gulbis.
Igatahes oli juttu, et Gailitis lahkumas ja Gulbis treeneripingil, kuid ei mäleta, kas öeldi peatreener või lihtsalt treener.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1645
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas RK »

Viimast tantsu teinud Rapla ikka jätkab kõrgel tasemel, eesmärgiks isegi eelarvet kasvatada
Tsitaat:
Karp keskendub eelarve kasvatamisele
Selge on aga see, et väsimust Karp ei tunne ja ta ei tahtnud Raplast tippkorvpalli kaotada.

„Olen täiesti veendunud, et see on hetk, kus pean ise keskenduma veel rohkem eelarve kasvatamisele. Kui tahame arengus sammu edasi teha, siis peab eelarve kasvama. Plaan on igapäevast juhtimist aina rohkem käest ära anda. Kevadel oli küll keerulisi hetki ja peast käisid läbi igasugused mõtted, aga praegu on tunne, et see on õige asi ja seda peab tegema. Kõigi õpilaste, fännide ja kogukonna pärast.“

Ühegi mängijaga Rapla veel uueks hooajaks lepingut pole sõlminud. Peatreenerina jätkab aga Brett Nõmm ja tema abilisena Kustas Põldoja. Täna sai Karp Nõmmega kokku ja pandi paika tegevusplaan, kuidas minema hakatakse. Alustuseks vaadatakse ringi Eesti mängijate turul ja siis välismaalaste suunas.

https://www.ohtuleht.ee/sport/1107842/l ... l-tasemel-
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 635
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vanafänn »

habe kirjutas: 30 Mai 2024, 13:12 Sa arvad, et Rannula läheb proovib Lätis?
Ära hirmuta, see oleks küll eriline ämber kui Rannula VEFi tööle läheks.

Uhhuuu kommentaari lugedes mõtlen küll, et miks ei võiks siis Rannula Bundesligasse saada kui Gailitis seda teeb- kas ikka üks on lätlane ja teine eestlane tuleb mängu? Ja kui BBL on liiast siis kuskil Poola tiimis võiks Heiko küll juba tegusid teha.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 731
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

Kindlasti see, et lätlane, aga ennekõike ilmselt asjaolu, et VEFi eest on ta juba aastaid olnud Euroopas vaateaknas. Poola tundub ausalt tsipa kahtlane. Kui minna, siis kuhugi, kus loogika trumpab emotsioonid alati üle.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4654
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Uhhuu »

Tondu kirjutas: 30 Mai 2024, 13:39 Cramo ja Vefi mingi mängu ajal ülekandes vist räägiti, et Gailitise koha võtab pärast hooaega üle Gulbis.
Igatahes oli juttu, et Gailitis lahkumas ja Gulbis treeneripingil, kuid ei mäleta, kas öeldi peatreener või lihtsalt treener.
Gulbis küll, aga mitte Maris:

https://sportacentrs.com/basketbols/lbl ... _trenera_a
RK
Kasutaja
Postitusi: 1645
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas RK »

Vahepeal 2 olulist intervjuud on ilmunud:
Delfis Janar Taltsiga, tsitaat:
Kuidas edasi? Emotsioon on kehv, aga proovite Kalev/Cramole uuesti lähemale saada ja meistritiitli aastase hilinemisega Tartusse tuua?

Eesti meistriks tuleku ütlesime kolm-neli aastat tagasi välja. Selle võtsime eesmärgiks ja see ka jääb eesmärgiks. Panime teise finaalmängu korraldusele kõvasti vunki alla ja saal oligi rahvast täis. Kõige rohkem oligi kahju pealtvaatajatest, kes kohale tulid. Aga tänan, et tulid. Inimesi huvitab, millega me tegeleme ja seega ei hakka me latti alla laskma. Teeme kõik, mis võimalik, et eelarve paika saada ning võimalikult head mängijad ja treenerid tuua. Et meie korvpall oleks hooaja lõpuni võitluslik. Arvan, et kellelegi poleks meelepärane, kui laseksime lati madalamaks ja ütleksime, et hakkame noortega tegema. Siis peaksid teised inimesed etteotsa tulema.

Kas Priit Vene jätate alles?
See selgub lähinädalatel. Räägime läbi ja meiepoolne huvi on, aga see ei käi nii lihtsalt, et jätame või ei jäta. Tal on ka oma asjad ja vaatame, kas nägemused kattuvad.

Kas peale Veidemani, kellega tegite eelmisel suvel kahe-aastase lepingu, on veel kellegagi kokkulepe jätkumas?
Põhimeeskonnast ei ole kellelgi praegu jätku. Tundub, et läheb nullist üles ehitamiseks.

Märt Rosenthal läheb laia maailma?
Usun küll. Nii palju kui olen tema agendiga rääkinud, siis lendab edasi. Mis on ka väga okei, sest tal ongi paras aeg kuhugi minna. Mingil hetkel tuleb see samm teha.

Seega tundub, et sügisel näeme üsna teistsugust Tartu tiimi.
Vaatame jah. Samas mängijaid, keda valida, ju megapalju pole. Kõigepealt tahame peatreeneri paika saada ja tema käekirjale vastava võistkonna kokku panna.

Mis teie plaan euromängudega on?
Ilmselt jätkame Põhja-Euroopa liigas. Sinna tuuakse eeldatavasti mõlemasse alagruppi üks võistkond juurde ning juba on osalemist kinnitanud Bakken Bears (Taani), Voluntari (Rumeenia) ja Groningen (Holland). Meie jaoks on see praegu eelarveliselt ja mängude arvu vaadates parem valik. Kui asi tundub kindlam, siis kunagi tahaks FIBA sarju ka proovida.

https://sport.delfi.ee/artikkel/1202969 ... jalg-sirgu

Ja Postimehes Rannulaga
Tsitaat
Tema lepingut Kaleviga on järel veel aasta, kuid mõlemad pooled võivad selle järgmise kuu jooksul soovi korral katkestada. «Tänan Kalevis kõiki, mind on siin nii omaks võetud. Tunnen, et olen jõudnud kohta, kus on õige aeg edasi liikuda. Klubi inimesed teavad, et mu eesmärk on minna ja panna end proovile mõnes tugevamas liigas. Töö selle nimel käib. Olen väljakutseks valmis. Mul on nägemus, kus pigem näen ennast treenerina. Samas on vabu treenereid Euroopas väga palju.

Aga ma pole meeleheitel ära minema. Kui tuleb hea pakkumine, on mul võimalus seda teha, ent kui ma ei leia piisavalt motiveerivat ja sobivat kohta, ei pea vägisi minema

https://sport.postimees.ee/8031383/heik ... ahe-vagisi
Kasutaja avatar
AdornoBrothers
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 02 Sept 2021, 18:13

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas AdornoBrothers »

See Rannula intervijuu Postimehes on väga tore - eriti mängijate kirjeldused artikli lõpus.

See et Rannula (tõenäoliselt) ära läheb on kohutav uudis - minu meelest Varraku, Kayirise ja Stelmahersi perioodil Kalev veidike mandus (vb see ainult minu väga subjektiivne perspektiiv!) ning Rannulaga tuli tagasi selline ühtne ja kohati ka underdog mentaalsus. Hetkel ei tundu küll kedagi kes teda asendada saaks, sarnaselt Saagele (nagu ta viimast mängu kommenteerides ütles ja kogemata Jukkat solvas) olen ka mina ekstreemselt skeptiline välistreenerite osas. Jukka olekski vast ainuke võimalus, aga kas see üldse töötaks et ta samal ajal koondises ja Kalevis?

Ajalooliselt on (minu arvates) ainuke sümpaatne väistreener Kalevis olnud Vucinic, aga isegi sellel ühel ilusal hooajal olid eestlased (v.a. Kangur) pigem pildist väljas - domineerisid Fox, Linehan et al.
The recent past always presents itself as if destroyed by catastrophes.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 686
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Maxi »

Kairyse ajal oli meil see üks päris vinge hooaeg kus oli abitreeneriks Bergmann ja õnnestus endised NBA mehed siia tuua.
Vasta