Tartu Rock

Üleüldine korvpallijutt
RK
Kasutaja
Postitusi: 1685
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas RK »

Tartu postimees ja Jaan Olmaru tegid päris terava intervjuu Gert Kullamäega. http://pluss.postimees.ee/4105709/gert- ... -vastutama" onclick="window.open(this.href);return false;
Eks mingitele küsimustele saab vastuse, mingitele küsimustele lubatakse vastused peale hooaja lõppu, kuuldavasti olevat ka meeskonna juhid väga pettunud Tartu poolfinaali üle, eriti ollakse pettunud mängupildi pärast. :D
tekst ka
Tartu Ülikooli peatreener Gert Kullamäe on kindel, et Tartu noored viivad Emajõelinna korvpalli lähiaastatel taas tõusule. Tartu korvpalli esindusmeeskond Tartu Ülikool jäi 14-aastase vahe järel Eesti meistrivõistluste finaalist välja ning peab igipõlise Tallinna-Tartu vastasseisu asemel leppima Pärnu meeskonnaga peetavate pronksimängudega.
Pettumus on suur?
Muidugi. Oleks tahtnud ju finaali saada. Meil pole kunagi olnud eesmärk pronksi peale mängida. Kõik need aastad on olnud eesmärk olla finaalis.
Enne kolmandat poolfinaali kirjutas Postimees, et Tartu korvpall seisab kuristiku äärel. Nüüd võib vist öelda, et olemegi langenud sügavasse auku. Kas see on õiglane hinnang?
Ma ei ole sellega absoluutselt nõus. Minu meelest on see isegi natukene pahatahtlik. Me ei saa vaadata ainult ühe seeria pealt, et me teeme oma asja jube halvasti ... Tuleb vaadata laiemat pilti. Tuleb vaadata professionaalset meeskonda ja Tartu üldist korvpalli. Mina näen neid asju väga positiivselt.
Kui vaadata tulevikku, siis just nüüd hakkab kätte jõudma see aeg, kus meie oma korvpallikooli poisid võiksid tulla esindusmeeskonda ja hakata seal mängima. Kui veel mitte järgmine, siis ülejärgmine hooaeg. Kui nad muidugi seovad oma elu Tartuga.
Mina saan hinnangu anda ainult sellele, et me tegime väga kehva hooajalõpu, aga tervikpildis ei ole mingist kuristikust Tartu korvpallis juttugi. Pigem lähevad asjad paremaks. Ma tean, et paljud inimesed loodavad, et kunagi tekiks Tartus jälle see aeg, kus on meeskonnas enda mängijad. Ma arvan, et see aeg on täitsa tulemas. U16 just võitis meistritiitli, U14 on tublid ....
Ei saa lahmides hinnata ühe profimeeskonna ebaedu ... Jah, ma tunnistan, see on pettumus ja olen valmis selle eest vastutama, aga rääkida kuristikust ja et Tartu korvpall on halvas seisus ... Kindlasti see nii ei ole. Inimesed pingutavad Tartus iga päev selle nimel, et korvpall kuhugi ei kaoks ja et meil tuleks veel rohkem mängijaid oma korvpallikoolist.
Kui me räägime esindusmeeskonnast, siis peaks Tartule olema Eesti meistrivõistlustel finaali jõudmine auasi ja mingis mõttes elementaarne?
Auasi kindlasti, aga kas ka elementaarne ... Kui me vaatame komplekteeritust, siis meil on iga aastaga läinud büdžett väiksemaks. Me ei ole sellise hinnaklassiga välismaalasi mitte kunagi vaadanudki. Ei siis, kui ma olin mängija, ega ka siis, kui olin abitreener või nüüd peatreener.
Teised klubid on ju ilmselgelt tugevamaks läinud. Oleme ka ise andnud ära mõned mängijad, näiteks Saimon Sutt läks ära Pärnusse. Just selles lootuses, et ta saaks seal rohkem mängida. Võrreldes eelmise aastaga on ka Rapla tugevamaks läinud. Nad on võtnud omale rohkem leegionäre. Ka Valga on võtnud rohkem lätlasi. Välismaalasi on liigasse juurde tulnud ja see on teinud liiga ühtlasemaks.
Üks meie edu võti on olnud see, et oleme suutnud omale välismaalasi vaadata suurema valiku hulgast. Sel aastal on need valikud olnud just sellised. Ent ma ei taha kindlasti meie välismaalasi süüdistada. Minu asi on nad vormida meeskonnaks ja ma arvan, et mingi hetkeni ma saingi väga hästi hakkama. Aga poolfinaalis ei vastanud mängupilt kindlasti sellele, mida ma lootsin ja tahtsin. See ei olnud ju unistuste komplekteeritus ka treenerite poolt. Ma tuletan meelde, et mul on ju ainult kümme meest roster’is (nimekirjas – toim). Max Konategi saime klubisse ainult tänu asjade kokkulangemisele. Kui teda poleks, siis oleks meid üldse üheksa olnud. Eks meil ole selliseid halbu asju ka juhtunud.
Ivo Van Tamm sai hooaja keskel vigastada, Janar Soo samuti. Ja need tublid koolipoisid, kes meil on ... Nad käivad ju hommikul koolis ja neil on oma noortemängud.
Eks see komplekteeritus oligi selle aasta väga raske moment. Me teadsime, millised on meie võimalused, ja tegime sellised valikud. Kas need on õiged või valed? Me pole kunagi võtnud sihiks, et kui mängijad tulevad, siis me saadame nad kohe jälle ära ja võtame uued. See kõik nõuab finantse. Pigem oleme alati püüdnud nad meeskonnaks vormida, mitte hakata tõmblema.
Mina saan hinnangu anda ainult sellele, et me tegime väga kehva hooajalõpu, aga tervikpildis ei ole mingist kuristikust Tartu korvpallis juttugi.
Ometi on ju Rapla eelarve Tartu omast poole väiksem?
Ju nende valikud on õnnestunud. Aga ma ei tahaks tegelikult hooaja analüüsiga praegu tegeleda. Meie hooaeg ei ole läbi. Mul on vaja valmistuda meeskonnaga pronksimänguks. Hooaeg tuleb ikkagi korralikult lõpetada. Ma olen nõus nendele küsimustele vastama hooaja lõpus.
Meeskonna jaoks pole hooaeg läbi, aga Tartu korvpallisõprade ja toetajate jaoks sisuliselt küll.
Jah, aga mina pean keskenduma oma asjadele. Mul on vaja meeskond häälestada neljapäeval algavaks seeriaks. Iga asi omal ajal.
Tavaliselt elate tähtsates mängudes väga emotsionaalselt väljaku ääres kaasa. Seekord istusite pigem mõtlikult pingil. Vähemalt kahes esimeses poolfinaalmängus. Miks nii?
No ei tea midagi. Ma olin ikka päris häälekas ja emotsionaalne, aga kui sul ikka asjad väljakul üldse ei suju ja kõik läheb vastupidi, siis kaua sa ikka kütad. Eks edulainel on alati parem ... See on juba minu loomuses, aga kui asjad ikka tõesti ei suju, siis lõputult ei jõua.
Kas see polnud märk sellest, et ei olnud enam energiat ega jõudu?
Ei usu. Selle taha nüüd küll midagi ei jäänud. Pigem olin ise veerandfinaalide ajal või poolfinaali alguses midagi valesti teinud, aga kindlasti ei jäänud midagi selle taha, et keegi ei tahtnud. Võin vanduda, et kõik läksid võitma.
Olete Tartus olnud nüüdseks 11 aastat. Kas te pole tundnud, et tahaks midagi uut proovida?
Ma saan selle küsimuse mõttest aru küll ja mõistan, kuhu te rihite, aga ma ütlen veel kord, et ma räägiksin nendel teemadel pärast hooaja lõppu.
Kas Tartu finaalist välja jäämises võiks olla ka midagi positiivset?
Kindlasti. Mina ei näe neid asju nii negatiivselt. Ikka juhtub. Mis siis teha? Ei pea ju hakkama üksteist maha laskma.
Meil on inimesed, kes korvpalli eest hoolt kannavad. Tartu korvpall ei kao kuhugi. Pigem ma usun ja loodan, et Tartu noortetreenerid on teinud head tööd ja kindlasti mingil hetkel hakkab Tartu oma poisse meeskonda tulema. Ma olen selles täiesti veendunud. See on ainult aja küsimus.
Sel neljapäeval on esimene pronksimäng. Kui raske on ennast ja mehi motiveerida?
Saab näha. Eks see ole uus olukord kõigile. Nii treeneritele kui mängijatele. Pole sellises olukorras varem olnud, aga need mängud tuleb ära mängida.
Ma loodan, et meid motiveerib seegi, et ka Pärnu on väga motiveeritud kolmanda koha suhtes. Nad pole seda kunagi saanud.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas nojah »

Viskan Tartu kohta õhku ühe küsimärgi. Ehk keegi oskab kommenteerida.
Kas võib olla õige väide, et Rapla leegionärid ja Tartu leegionärid said suurusjärkudes umbes sarnast palka aga Tartu eestlased (näiteks Sokk, Dorbek, Talts) teenisid ca 2x rohkem, kui Paasoja, Kaldre, Kajupank näiteks? Ehk siin tekib küsimus, et kas ehk olid hoopis Tartu eestlased valesti hinnastatud? Ja sellest vaatest saaks eelarvet efektiivsemalt kasutada.

Emotsioonikommentaar ka - see intervjuu on just see, miks mina Kullamäed väga kõrgelt ei hinda. Ükskõik kui s-tas olukorras tahab alati positiivset näha ja õigustada kehva tulemust. Noh see ei ole ainult tema teema. Mulle endale sümpatiseerivad palju rohkem sellised karmimad ja nõudlikumad/kriitilisemad treenerid. Kullamäel on ju nendega kogemust küll, peaks teadma. Ma ei kujuta ette, et Baumann näiteks pärast mõnda põrumist oleks sellist ümmargust (tegelikult on ju kõik hästi, tegime päris hea hooaja kokkuvõttes) jama ajanud. Või üldse mis mõttes hea hooaeg, kus need head mängud jäid siis? Eurosarjas põruti kolinal, KML ei jõutud finaaligi. Jah ok BBLis saadi pronks (kaotati poolfinaalis Leedu keskmikule aga võideti siis juhuuu Cramot). Aga BBLis nad ju ka hooaega ei mänginud, ainult paar võitu play-offis. Enamus hooaega taoti kohalikku mudaliigat -see on siis see hea hooaeg või?

Aga ok lõpuks vahet pole, tartlaste oma asi sotid selgeks teha. Siiralt hea meel Rapla üle.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rio »

nojah kirjutas:Viskan Tartu kohta õhku ühe küsimärgi. Ehk keegi oskab kommenteerida.
Kas võib olla õige väide, et Rapla leegionärid ja Tartu leegionärid said suurusjärkudes umbes sarnast palka aga Tartu eestlased (näiteks Sokk, Dorbek, Talts) teenisid ca 2x rohkem, kui Paasoja, Kaldre, Kajupank näiteks? Ehk siin tekib küsimus, et kas ehk olid hoopis Tartu eestlased valesti hinnastatud? Ja sellest vaatest saaks eelarvet efektiivsemalt kasutada.

Emotsioonikommentaar ka - see intervjuu on just see, miks mina Kullamäed väga kõrgelt ei hinda. Ükskõik kui s-tas olukorras tahab alati positiivset näha ja õigustada kehva tulemust. Noh see ei ole ainult tema teema. Mulle endale sümpatiseerivad palju rohkem sellised karmimad ja nõudlikumad/kriitilisemad treenerid. Kullamäel on ju nendega kogemust küll, peaks teadma. Ma ei kujuta ette, et Baumann näiteks pärast mõnda põrumist oleks sellist ümmargust (tegelikult on ju kõik hästi, tegime päris hea hooaja kokkuvõttes) jama ajanud. Või üldse mis mõttes hea hooaeg, kus need head mängud jäid siis? Eurosarjas põruti kolinal, KML ei jõutud finaaligi. Jah ok BBLis saadi pronks (kaotati poolfinaalis Leedu keskmikule aga võideti siis juhuuu Cramot). Aga BBLis nad ju ka hooaega ei mänginud, ainult paar võitu play-offis. Enamus hooaega taoti kohalikku mudaliigat -see on siis see hea hooaeg või?

Aga ok lõpuks vahet pole, tartlaste oma asi sotid selgeks teha. Siiralt hea meel Rapla üle.
Kirjutan 100% alla! Ei saa pidada heaks tulemuseks seda, et võitsid põhihooajal kõiki meeskondi peale Cramo.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas nojah »

Bauermann mitte Baumann ikka selle treeneri nimi. Parandan.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1685
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas RK »

nojah kirjutas:Viskan Tartu kohta õhku ühe küsimärgi. Ehk keegi oskab kommenteerida.
Kas võib olla õige väide, et Rapla leegionärid ja Tartu leegionärid said suurusjärkudes umbes sarnast palka aga Tartu eestlased (näiteks Sokk, Dorbek, Talts) teenisid ca 2x rohkem, kui Paasoja, Kaldre, Kajupank näiteks?.
Ma viskaksin ühe teise väite õhku :D Pakun ,et Rapla Mars saab rohkem palka ehk siis raha kätte kui Tartu Milka :D Ma arvan et peale hooaja lõppu uurin täpselt välja asjaosalistel ja annan teada. Joisi ja Thomase töötasud on kindlasti väiksed, kuuldavasti vähem kui eestlasest mängumees kätte saab. Pastaku sõnadega kommiraha. Ühe fakti viskan ka õhku, Tartu väga tahtis see hooaeg endale Kajupanka, ei saanud , väidetavalt väga suur osa sellest oli töötasus. Kuid mõttekäik on sul loogiline, Rapla kasutab raha efektiivsemalt, palju asju aetakse seal patriotismist, kindlasti Rapla taustajõudude peale kulub vähem raha, nende sissetulek jaguneb rohkem korvpallikooliga kui Tartul. Ka piletimüügi asi näiteks , piletimüügiga tegeleb seal klubi , turvameeste arv mängul olematu (1-2) , Tartul tegeleb piletimüügiga Piletilevi, kes võtab protsendi endale, lisaks turvameeste arv mängul ca 5-6 tk
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas toivo »

Ma seda eelmise nädala kohtuvõidu artiklit pole lugenud, aga kas pole nii, et Rapla maksab stippe ja Tartu (nagu kõik ülejäänud klubid) palka? See annaks Rapla meestele päris olulise võidu ju netopalgas.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

Tavaliselt elate tähtsates mängudes väga emotsionaalselt väljaku ääres kaasa. Seekord istusite pigem mõtlikult pingil. Vähemalt kahes esimeses poolfinaalmängus. Miks nii?

No ei tea midagi. Ma olin ikka päris häälekas ja emotsionaalne, aga kui sul ikka asjad väljakul üldse ei suju ja kõik läheb vastupidi, siis kaua sa ikka kütad. Eks edulainel on alati parem ... See on juba minu loomuses, aga kui asjad ikka tõesti ei suju, siis lõputult ei jõua.

See ajakirjaniku küsimus käis juba esimeses poolfinaalis ka endal peast läbi. Kullamäe oli nii time-outide kui mängujärgse intervjuu ajal hoopis teistsugune kui tavaliselt - kuidagi flegmaatiline, rusutud, tujutu. Ma isegi mõtlesin, et äkki on midagi tervisega lahti või mõne lähedasega juhtus midagi. Raske öelda, kas ta tunnetas juba siis, et sel korral midagi ei tule või oli asi milleski muus.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

Kas võib olla õige väide, et Rapla leegionärid ja Tartu leegionärid said suurusjärkudes umbes sarnast palka aga Tartu eestlased (näiteks Sokk, Dorbek, Talts) teenisid ca 2x rohkem, kui Paasoja, Kaldre, Kajupank näiteks? Ehk siin tekib küsimus, et kas ehk olid hoopis Tartu eestlased valesti hinnastatud? Ja sellest vaatest saaks eelarvet efektiivsemalt kasutada.
See võis nii olla ja küll ja päris kindel on see, et Tartu eestlased teenisid rohkem kui Rapla omad. Oleks ikka väga imelik kui see vähemalt 2016 suve seisuga teisiti olnuks.
Emotsioonikommentaar ka - see intervjuu on just see, miks mina Kullamäed väga kõrgelt ei hinda. Ükskõik kui s-tas olukorras tahab alati positiivset näha ja õigustada kehva tulemust
No antud inteka põhjal seda küll ei ütleks. Mida ta niiväga õigustas? Või mida ta ütlema peaks?
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas JukuNoorem »

Postimehe intervjuu Kullamäega minu jaoks nagu väga terav ei olegi! :D Pigem on ajakirjaniku küsimused stiilis a la "Tartu korvpall oli kuristiku äärel; nüüd olemegi langenud kuristiku" tõepoolest ülepingutatud. Kullamäel on minu arvates õigus, kui ta väidab,et esindusmeeskonna kehv esinemine ja finaalist väljajäämine ei tähenda seda, et midagi tõsist on lahti Tartu korvpalliga üldisemalt (just nii võib ajakirjaniku väitest aru saada). Vähemalt avalikult teadaoleva info ja noorte meeskondade seniste saavutuste põhjal võib öelda, et korvpalli püramiid kui selline toimib ja täidab oma eesmärki.

Kullamäed ei saa süüdistada klubi eelarve vähenemises, küll aga ilmselt komplekteerimist puudutavates otsustes, eeldusel, et tal on selles valdkonnas sõnaõigus! Otsus jätkata hooajalõpuni sama seltskonnaga, kui mängijate turg oli veel avatud, on tagantjärele mõnevõrra küsitav (Rapla värbas Jito Koki, Kalev näiteks Mirkovici), nagu ka Konate kui veel ühe number nelja palkamine lisaks. Miks ei püütud värvata üht tsentri mõõtudes mängijat vähemalt või täiendada tagaliini PG-ga?

Veel käib Kullamäe kapsaaeda naeruväärne kaitsemäng Rapla vastu, väljaarvatud 3. mäng ja 4. mängu II poolaeg. Rapla leegionäridel lasti lustida + Kajupanga ja Paasoja efektiivne tegutsemine väljakul. Ja kuhu kadusid ära Janari Jõesaar ja Milka + Talts?
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas marxx762 »

Poolfinaalseeriast tartu ja rapla vahel rääkides siis ma tahaks uskuda et enamus pani seda tähele, et rapla vahetas kõik on ball screen'id. Mis omakorda tähendas seda et pidevalt tekkis väljakul ebavõrdsed vahetused ning eelkõige just korviall. Kuna aga tartu korvialused mehed polnud just suurimad virtuoosid selg ees mängimises, jäid ka need olukorrad realiseerimata. Lisaks ei aidanud ka ebavõrdseid olukordi ära lahendada tartu mängijate arutus. Rapla armastas väga palju korvi alla kokku tõmmata, see omakorda tähendaks seda, et suur äär või kolm peaks oma mehe kindlalt alt välja tooma, et tekiks alla ruumi sinna söötmiseks. Kui sööduliinid pannaksegi kinni siis oleks need vähe arukamalt pidama lahendama high-low-d mängides.

Selles suhtes saab olema huvitav jälgida kuidas Kalevi vastu mängitakse. Kui jätkatakse sama mustriga siis saab äärmiselt oluline olema Simmonsi tegutsemine. Simmons suudab selg ees edukalt mängida ning kui täitsa korvialla palli saab, siis lõhub need pealt. Teine ja mitte vähem eelis simmonsi mängus on see, et pika mehe kohta näeb ta ümbritsevat väga hästi ning suudab ka alt kenasti välja sööta, mis omakorda võimaldab kalevile vabu viskekohti, kui visked kotti pannakse siis rapla enam niipalju kokku ei saa tõmmata.

Üks mis silma veel poolfinaalseeriast silma jäi, oli asjaolu, et tartu ei teinud ära vigu. Lasta (praktiliselt)ükskõik mis võistkonnal mängu alustada 4-5 järjestikuse korviga tegemata ühtegi viga on ikka lauslollus.

Kokkuvõttes, kui kalevi pikad saavad all omade asjadega hakkama, siis ei tohiks väga suuri probleeme tekkida.
Teine mis mõttelt ma end tabanud olen seoses ST Sokuga, on asjaolu, et viimased kaks mängu on mehe TO-de arv vähenenud ning viskekindlus koos mõningase läbiminekutegagi suurenenud, et ta lihtsalt ei kesta tervet hooaega ning tema puhul on äärmiselt vajalik, et tal oleks füüsis korras(jalad tugevalt all) Pisut sarnane teema Tanel Sokuga...
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1706
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas spartaklane »

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=78160622" onclick="window.open(this.href);return false; Siin ka üks artikkel Tartu kohta saaks keegi selle täispikkuses siia üles panna
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas marxx762 »

Poleks üllatav, kui sügisel istuks Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna peatreeneri toolil uus mees. Aga kes?

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna peatreener Gert Kullamäe on kinnitanud, et võtab ebaõnnestunud hooaja eest vastutuse. Kuigi tema leping kehtib veel kaks järgmist hooaega, poleks üllatav, kui sügisel istuks peatreeneri toolil uus mees. Võimalike eestlastest asendajate nimekiri pole pikk, kuid sellised inimesed on olemas.

Näiteks aastaid Kaunase Žalgirise süsteemis töötanud Priit Vene, kes kodumaale naastes ei suutnud siinses korvpallis õiget kohta leida. Praegu teenib ta leiba muu tööga ja peab esmajärjekorras otsustama, kas ta üldse näeb ennast põhikohaga treenerina. Arvestades tema kogemusi – ka Euroliiga tasemel –, peaks Tartu meeskonna juhtimine talle jõukohane olema. Venel on klubi juhtkonnaga isiklikul tasandil head suhted, seega on tema võimaliku palkamise tõenäosus suur. Ühtlasi saaks seni koduse korvpalli kohta üsna kriitilisi avaldusi teinud Vene võimaluse näidata, kuidas asjad tegelikult käima peaksid.


Seni koduse korvpalli kohta kriitilisi avaldusi teinud Priit Vene saaks võimaluse näidata, kuidas asjad tegelikult käima peaksid.
Indrek Ruut otsib samuti tööd. Viimastel aastatel täiskasvanute korvpalli üle palju teoretiseerinud Ruut on ilmutanud soovi n-ö päris mängu naasta. Teda saadab aga konfliktse inimese maine ja see võib Eestis töö leidmist raskendada. Samal ajal ei vaja Tartu klubi parimat sõpra, vaid meeskonda värskeid ideid toovat treenerit.

Mõistagi võivad tartlased kombata ka nende „kukutajat” Aivar Kuusmaad. Tema Tartusse minek on aga küsitavam – eriti juhul, kui meeskonna eelarve jääb tänavusega sarnasele kasinale tasemele. Pigem kiikab Kuusmaa suuremate väljakutsete poole. Raplas tehtud töö annab selleks ka alust.

Unustada ei maksa ka praegust abitreenerit Toomas Kandimaad, kuid ülikoolis õppejõuna töötava Kandimaa töökoormus on selleks liiga suur. Loomulikult ei saa välistada ka Kullamäe enda jätkamist.


Tartu klubi ei vaja parimat sõpra, vaid meeskonda värskeid ideid toovat treenerit.
Vähetõenäoline on see, et uus treener tuuakse välismaalt. Kogu Tartu korvpalli muutva tipptreeneri toomiseks napib raha, suvalise odava noore serblase palkamisel pole aga erilist mõtet. Sellise treeneriga lepingu sõlmimine on samasugune loterii nagu odavatest palluritest küllastunud mängijate turult hea leegionäri leidmine.

Kehva töö kibedad viljad
Meeskonna uuendamine on aga veelgi keerulisem ülesanne. Lihtne on öelda, et Janar Talts, Tanel Sokk ja Gert Dorbek on Tartus mandunud ning nad tuleks välja vahetada. Kindlasti mõjuks see värskendavalt, kuid kelle vastu nad vahetada? Eesti korvpallis on käes aeg, kus vähegi rahvusvahelist konkurentsi välja kandnud põlvkond on karjääri loojangul, uute mängijate pealetulek aga võtab aega. Seniks tuleb maitsta 2000. aastate kehva töö kibedaid vilju.


Järgmise hooaja suurim küsimus ongi see, kes Tartu meeskonnas mängivad ja mis on selle meeskonna eesmärk.
Järgmise hooaja suurim küsimus ongi see, kes Tartu meeskonnas mängivad ja mis on selle meeskonna eesmärk. Tänavune leegionäride nelik on lahja ja nende jätkamine ebatõenäoline. Koduliiga põhiturniiril silmapaistvalt tegutsenud Janari Jõesaare järele limpsab keelt Kalev/Cramo. Kui Jõesaar tahab sportlikult areneda, tuleb tal teha samm pealinna poole. Saates minema ka „vanameeste” kolmiku, jäävadki alles ainult Kristen Meister, Kent-Kaarel Vene ja oma klubi noored.

Oletame, et suudetakse palgata kaks-kolm välismaalast, kuid vaja on ka eestlasi. Kas Rapla ühel liidril Martin Paasojal on koju jäädes mõtet vaadata Tartu või Tallinna poole? Või Indrek Kajupangal? Tallinn ja Kalev/Cramo oleksid neilegi loomulikum valik. Tarvast võiks kutsuda Siim-Markus Posti, kuid kas ta tiivad seal kannavad, pole selge. Audentese lõpetajad lähevad parimad juhul USA-sse ja kuigi head materjali üle ei jää.


Eesti korvpallis on käes aeg, kus vähegi rahvusvahelist konkurentsi välja kandnud põlvkond on karjääri loojangul.
Kui tartlased jätkavad eurosarjas, oleks see argument kutsuda Pärnust tagasi oma kasvandik Saimon Sutt ja pakkuda võimalust Mihkel Kirvesele. Kuid suures pildis nendega revolutsiooni ei tee. TTÜ üliõpilaste Tartusse liikumine on samuti vähetõenäoline.

Selleks et üldse mingil tasemel meeskonda koostada, tuleb ilmselt vähemalt üks vanem mängija alles jätta. Ideaalis muidugi ainult juhul, kui too ilmutab ise selget motivatsiooni. Niisama tiksumisel poleks ju mõtet. Kuid mängijate nappus võib sundida selleski küsimuses latti madalamale laskma.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

Pahvi artikkel oleks nagu kokkuvõte netikommentaaridest aga vähemalt üks huvitav fakt seal on - et Cramo on Jõesaarest kangesti huvitatud.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas JukuNoorem »

marxx762 kirjutas:Poolfinaalseeriast tartu ja rapla vahel rääkides siis ma tahaks uskuda et enamus pani seda tähele, et rapla vahetas kõik on ball screen'id. Mis omakorda tähendas seda et pidevalt tekkis väljakul ebavõrdsed vahetused ning eelkõige just korviall. Kuna aga tartu korvialused mehed polnud just suurimad virtuoosid selg ees mängimises, jäid ka need olukorrad realiseerimata. Lisaks ei aidanud ka ebavõrdseid olukordi ära lahendada tartu mängijate arutus. Rapla armastas väga palju korvi alla kokku tõmmata, see omakorda tähendaks seda, et suur äär või kolm peaks oma mehe kindlalt alt välja tooma, et tekiks alla ruumi sinna söötmiseks. Kui sööduliinid pannaksegi kinni siis oleks need vähe arukamalt pidama lahendama high-low-d mängides.

Selles suhtes saab olema huvitav jälgida kuidas Kalevi vastu mängitakse. Kui jätkatakse sama mustriga siis saab äärmiselt oluline olema Simmonsi tegutsemine. Simmons suudab selg ees edukalt mängida ning kui täitsa korvialla palli saab, siis lõhub need pealt. Teine ja mitte vähem eelis simmonsi mängus on see, et pika mehe kohta näeb ta ümbritsevat väga hästi ning suudab ka alt kenasti välja sööta, mis omakorda võimaldab kalevile vabu viskekohti, kui visked kotti pannakse siis rapla enam niipalju kokku ei saa tõmmata.

Üks mis silma veel poolfinaalseeriast silma jäi, oli asjaolu, et tartu ei teinud ära vigu. Lasta (praktiliselt)ükskõik mis võistkonnal mängu alustada 4-5 järjestikuse korviga tegemata ühtegi viga on ikka lauslollus.

Kokkuvõttes, kui kalevi pikad saavad all omade asjadega hakkama, siis ei tohiks väga suuri probleeme tekkida.
Teine mis mõttelt ma end tabanud olen seoses ST Sokuga, on asjaolu, et viimased kaks mängu on mehe TO-de arv vähenenud ning viskekindlus koos mõningase läbiminekutegagi suurenenud, et ta lihtsalt ei kesta tervet hooaega ning tema puhul on äärmiselt vajalik, et tal oleks füüsis korras(jalad tugevalt all) Pisut sarnane teema Tanel Sokuga...
Tänud pikema oma vaate ja arusaama pikema selgituse postituse eest! Peale googeldamist ja järelvaatamist olen enamikust sinu väljatoodud punktidest aru saanud (ma arvan! :D )
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas JukuNoorem »

KalevRuus kirjutas:Pahvi artikkel oleks nagu kokkuvõte netikommentaaridest aga vähemalt üks huvitav fakt seal on - et Cramo on Jõesaarest kangesti huvitatud.
Juhul, kui see tõele vastab, siis - probleemid põlvedega väljaarvata (kui ma õigesti mäletan!)- on tegu ühega nendest eestlastest, kes võiksid VTB-s ennast proovile panna küll!
Vasta