Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Vlad Moldoveanu ‏@VladMoldoveanu9 11h
First practice tomorrow morning... Abt time!
Ehk siis täna hommikul. Loodetavasti ka teised võõrmängijad (muidugi va. Skele) + need eestlased kes koondises pole on kohal (Raadik, Kajupank jne).
Siimu
Kasutaja
Postitusi: 430
Liitunud: 16 Mär 2009, 11:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Siimu »

Kris kirjutas:
Vlad Moldoveanu ‏@VladMoldoveanu9 11h
First practice tomorrow morning... Abt time!
Ehk siis täna hommikul. Loodetavasti ka teised võõrmängijad (muidugi va. Skele) + need eestlased kes koondises pole on kohal (Raadik, Kajupank jne).
Abbot jõudis ka samal päeval, mil Vlad.
BC KALEV/CRAMO
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4488
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Marcus kirjutas:
Nüüd pöidlad pihku, et Arbet meeskonda jääks (kui tema asemel uut meest ei plaanita tuua, jäi vähe kaheti mõistetavaks see).
See on siiski positsioon, mis otseselt ei põle. Meil on kolm korralikku SG (Škele, Veideman, Abbott), kes kõik tahavad mänguaega saada ning saavad ka SF positsioonil hakkama. Peale selle veel Kajupank. Kui Arbet liitub, on see meeskonnale muidugi hea. Kui ta läheb välismaale, siis ei ole positsiooni täitmisega väga kiire. Ma arvan, et see sobib nii Arbetile, kes saab lisaaega välisklubi leidmiseks ja ei pea lepinguga kiirustama kui ka klubile, sest Eestis on Arbeti valik ilmselt Cramo.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

vaim564 kirjutas:See on siiski positsioon, mis otseselt ei põle. Meil on kolm korralikku SG (Škele, Veideman, Abbott), kes kõik tahavad mänguaega saada ning saavad ka SF positsioonil hakkama. Peale selle veel Kajupank. Kui Arbet liitub, on see meeskonnale muidugi hea. Kui ta läheb välismaale, siis ei ole positsiooni täitmisega väga kiire. Ma arvan, et see sobib nii Arbetile, kes saab lisaaega välisklubi leidmiseks ja ei pea lepinguga kiirustama kui ka klubile, sest Eestis on Arbeti valik ilmselt Cramo.
Olen täiesti nõus. Oleks väga hea kui Arbet meil jätkaks, aga vähemalt esialgu pole ka hullu kiiret asemiku leidmisega.

Kuna Arbet sai paar kuud tagasi isaks, siis arvan isegi tõenäoline et ta jätkab meil. Ma pole üldse kindel tema äraminemises. Vaatab mis uudiseid järgmine nädal toob.
Kasutaja avatar
Marcus
Kasutaja
Postitusi: 841
Liitunud: 01 Mär 2012, 16:41
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Marcus »

Olgem ausad, Kajupanga ja Mangelsooga ei saa küll kõrgemal tasemel kui KML arvestada. Kolm mängijat kahe positsiooni peale on ikka jube vähe, arvestades fakti, et täiskoormusel SF ei ole neist mitte ükski. Iseasi on, et milline see Vlad täpsemalt on - kui suudab SF kohta ka katta, siis pole tõesti kõige hullem seis.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Delfis artikkel ja pildid tänahommikusest Kalevi treeningust Audentese jooksuringil (välismängijatest nii Abbott, Elegar, Bamba kui Vlad kohal)

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=66600743" onclick="window.open(this.href);return false;
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4488
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Nagu kevadised mängud näitasid, siis vähemalt kaitses saab Kajupanka u 10 min edukalt kasutada. Pmst peaks ka T.Raadik suutma positsiooni täita, kui teda just välja ei laenata. Ma seda Arbeti isaduse asja üle ei tähtsustaks, sest ka Kanguril oli enam-vähem sama seis. Sõltub pakkumisest. Rumeenia liigasse ta ilmselt ei lähe, aga kui tuleb mõni kobedam pakkumine, siis on tal raske ära öelda, sest vanus hakkab sinnamaale jõudma, kus neid pakkumisi enam nii väga ei pruugi tulla.
PG positsioonil oli seis kriitilisem ja seda kohta on palju raskem "ära täita" kui SF.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4282
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Hakkasin mõtlema sponsorluse peale. Et kuidas see võiks siin meil eestis välja näha. Kas väga suur osa sõltub tutvustest või käiakse lihtsalt müts peos erinevate uste taga kobistamas? Eks see vastus vist peaks jääma suuresti sinna ühe ja teise vahepeale. Arvestades seda et Valdmaa=Cramo ehitusseadmed, siis sellest tulenevalt figureerib ka toetajate hulgas üsna palju ehitusega suuremal või vähemal määral seotud ettevõtteid.

Ma võin hetkel eksida, aga minu mälu järgi käisid aastaid tagasi kas Cramo enda kodukalt numbrid läbi et kui palju maksab "Peasponsor", Särgireklaam jne jne. Peasponsori hind oli minu mälu järgi äkki 2,5M EEK e. 150K € või sutsu rohkem.

Miks ma üldse sellest kirjutan, mõtlesin lihtsalt suurtele ettevõtetele mis eestis tegutsevad ja kas neid ei anna kuidagi endale sappa haakida? Esmalt toidupoed: Rimi; Selver; Prisma. Okei nendest esimene mainib kodulehel kohe ära et nad ei toeta tippsporti(väga kummaline avaldus,[Küllap rimi kuulub siis mingisele 200 kilosele ambaalile] Selver toetab võrku, samas on see kett pannud õla alla ka palju väiksematele sportlastele/klubidele. Prisma- reklaamivad ennast kui kõige kiiremini arenev toidukett eestis, no julgen hetkel kahelda aga see pole ka primaarne. Lisaks võib Prisma ja Sokos Hotelli keti vahele panna võrdusmärgi kuna mõlemal tundub olevad üsna identne juhtkond. Siia juurde võib lisada veel nt ka Maxima- nõmme kaljut toetav leedukate toidupood?

Siis on veel nt kasutamata Elisa; EMT; Tele2. Nende kohta ei oskagi midagi täpsemalt kirjutada, Elisa on põtrade ettevõte vana radiolina vms? EMT reklaamib end kui väljaspoole eestit keskenduv ettevõte. Tele2 oli tennise kuldsponsor aastal 2011, kuid üldiselt suunduvad nende rahad eelkõige kultuuri, kuigi ka sport on osake kultuurist siis tele2 toetab nt Rahvusooperit jms jutte.

Ehitusettevõtteid on meil riigis navaalom, okei suuri firmasid on vähem aga siiski, neid leidub piisavalt. Merko- toetab aktiivselt ja iga aastaselt sporti. Nordecon- jällegi suur firma, kes toetab sporti. Ei viitsi tervet googlit läbi kammida, aga see turg on eestis ikka üüratu. Lisaks siia juurde veel Ehituspoed. Teede ehitus jne jne.

Samas see kõik taandub mõnes mõttes küsimusele väljund. Kui üks või teine ettevõte anna plekki, siis tahab ta selle eest ka võimalikult palju reklaami saada. Kui nüüd vaadata selle aastast võistkonda siis ongi kas jällegi Ida või seni teadmata piirkonnaga euroopa. Teisalt müüa ennast natuke odavalt ja saada endale sponsoreid juurde, ei tee Kalev/Cramole küll mitte mingist otsast kahju.

Mul tekkis seda kõike kirjutades siia juurde veel küsimus, et kas selle kõigega peab tegelema klubis Sibul, Kostla, Linamäe? Vahel mulle tundub, et see nn. lavatagune seltskond on liialt väike, et eesti mõistes sellist suurt asja väikse rahaga võimalikult kõrgel tasemel edendada.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

Lühidalt see eelpool olev jutt kokku võtta - kõik need asjad on Eestis juba ära tehtud. Täpselt on teada, kust midagi ei saa. Ammu juba.
Kasutaja avatar
Invisibl3
Kasutaja
Postitusi: 547
Liitunud: 07 Mär 2010, 14:29

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Invisibl3 »

Maxima vist toetab jalgpalli, Nõmme Kalju seljapeal on Maxima.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4282
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

sequa kirjutas:Lühidalt see eelpool olev jutt kokku võtta - kõik need asjad on Eestis juba ära tehtud. Täpselt on teada, kust midagi ei saa. Ammu juba.
ehk sa tahad väita et kõik praegused turud olevad võimalused on 90-100% ära kasutatud ja ainus võimalus on see kui Cramo annab ise raha juurde ning Jazz pesula hakka peale autopesu ka rulli juurde andma?
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Lihtsalt Eesti suurettevõtted ei kuulu enam eesti kapitalile, mis tähendab ka, et suuremad sponsorlusotsused tehakse Eestist väljaspool ja eks ole ka raske Skandinaavia vms suurkorporatsioonidel näha otsest kasu sellest, et Eestis mingit klubikorvpalli vms edendada. Selver (on vist üks väheseid eestimaiseid kapitale) toetab võrkpalli nt. EMT panustas omal ajal kõvasti korvpalli, läbi liidu, aga eks juhid ja ajad ole ka seal muutunud.

Seetõttu väärib Valdmaa ja co seda enam imetlust (sequa, ära sa loe), kuidas nad on suutnud Cramo kontserni veenda sellesse meeskonda ikka suuri summasid panustama, sest nad on hetkel ju pelgalt töövõtjad firmas. Ka on Tartu suutnud Sakust kinni hoida, küll mitte endises mahus, aga selle augu täitab TÜ ja linn.

Vaadates, mis mujal toimub, on pigem küsimus, kuidas vähegi saaks omavalitsuselt toetust, sest suurtel riigifirmadelt (EE, Tallinna Sadam) Eestis seda loota ei saa (kas see on õige või vale poliitika, pole selle arutelu koht), erinevalt nt Venemaast. KOVi kohta võib väita, et eks rahvas otsustab, oma sedelitega.

Kindlasti annab step by step ja väikeste summade edasi liikuda, mõistagi oleks suur samm kui suudetaks miski uus tuumiksposnor juurde tuua, aga ma eestis väga seda kapitali ei näe. Lootused võiks olla Tallinnal, aga Cramol vist ei ole sealt väga palju loota.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

Rix, kas Cramo ajab kossumeeskonda raha ka mujalt filiaalidest või aind selle pealt, mis eestis teenib?

ahjaa, veel üks asi rix : ma olen siin paar korda öelnud, et selle eelarvega on valdmaa saanud tunduvalt rohkem kui "arvata võiks" - aga selle peale on old vastuseks "vaikiv ving" - fännid ihkaks ikke kõvemaid mehi ja asju, andmata endale aru, et....
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Rix kirjutas:Lihtsalt Eesti suurettevõtted ei kuulu enam eesti kapitalile, mis tähendab ka, et suuremad sponsorlusotsused tehakse Eestist väljaspool ja eks ole ka raske Skandinaavia vms suurkorporatsioonidel näha otsest kasu sellest, et Eestis mingit klubikorvpalli vms edendada. Selver (on vist üks väheseid eestimaiseid kapitale) toetab võrkpalli nt. EMT panustas omal ajal kõvasti korvpalli, läbi liidu, aga eks juhid ja ajad ole ka seal muutunud.

Seetõttu väärib Valdmaa ja co seda enam imetlust (sequa, ära sa loe), kuidas nad on suutnud Cramo kontserni veenda sellesse meeskonda ikka suuri summasid panustama, sest nad on hetkel ju pelgalt töövõtjad firmas. Ka on Tartu suutnud Sakust kinni hoida, küll mitte endises mahus, aga selle augu täitab TÜ ja linn.

Vaadates, mis mujal toimub, on pigem küsimus, kuidas vähegi saaks omavalitsuselt toetust, sest suurtel riigifirmadelt (EE, Tallinna Sadam) Eestis seda loota ei saa (kas see on õige või vale poliitika, pole selle arutelu koht), erinevalt nt Venemaast. KOVi kohta võib väita, et eks rahvas otsustab, oma sedelitega.

Kindlasti annab step by step ja väikeste summade edasi liikuda, mõistagi oleks suur samm kui suudetaks miski uus tuumiksposnor juurde tuua, aga ma eestis väga seda kapitali ei näe. Lootused võiks olla Tallinnal, aga Cramol vist ei ole sealt väga palju loota.
Paljuski minu mõtted, suurfirmad lihtsalt ei kuulu eestlastele ja kaugete omanike huvi toetada kohalikku sporti on nullilähedane. Aga eks oleneb ka firma tegevusalast, laiale massile orienteeritud ettevõttel on spordi/kossu toetamine majanduslikult selgelt mõtekam.
Mida annab mingile suurele teeehitusettevõttele tagasi see, kui ta mingit kossuklubi toetab? Toetus tuleb arvesse ainult siis kui juhtkonnas mõni kindla klubiga seotud kossufänn on.

Väikefirmade ja väiksemate summade ning väikeklubidega on isegi lihtsam. Väikefirma annab 5-10 000 euri saab väheke reklaami ja suhteline kasu tunduvalt suurem kui suurfirmal.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

Eesti meedia ostetakse eesti kapitalile - hetkel protsessid käivad - sealt võib küll küsimas tulevikus käia - aga küsijaid saab olema oi kui palju ja eks see saabki olema Postimehe, jms lehtede eestastest uute omanike isikliku eelistuse küsimus...
Vasta