Eesti korvpalli tulevik/lootused

Kõik Eesti koondisega seonduv
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

U18 kõige nõrgem lüli võib olla treener Pehka, ma ei tea miks aga kõik Pehka juhendatavad eesti koondised on alati põrunud, ometi treenerina tundub Pehka hea olevat, võibolla ta ei sobi peatreeneriks, ei oska poistest maksimumsooritust välja pigistada.
Ma mõtlesin täpselt sama. Ehk mäletan halvasti, sest kes neid kõiki aastate jooksul saadud saunu erinevates vanuseklassides jõuab meeles pidada aga meelde on jäänud neil kordadel just Pehka treenerina.
Teda kui treenerit ei oska hinnata aga mulle on ta alati jätnud pisut liiga flegmaatilise mulje selle ameti jaoks.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 654
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas toivo »

Meenub, et selles Sõbrast tehtud dokfilmis ("Töö käib" vms) oli vist ka sees peakangelase poolt pillatud lause stiilis et "kaua see Pehka käib seal välismaal pakke saamas".
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Uhhuu kirjutas:
marxx762 kirjutas:Oot oot... nurgeri koduklubi mis on Wichita State's mängib seitse kaheksa, elegari freimanise klassiga meest... selles ma nüüd julgeks küll pisut kahelda. äkki on kuskil netiavarustes olemas video kasvõi ühest veerandist. Selles väites julgen ma ikka sügavalt kahelda. Milleks siis türklased jms ostavad kalli hinnaga lätlase euroameeriklase kui ookeani taga on noored ja vihased kutid kes eelduste kohaselt peaks olema soodsamad ja vähemalt sama hea klassiga
Eelmisel aastal Wichita ülikooli lõpetanud kahe mängija rookie-hooaja statistika:

http://www.eurocupbasketball.com/eurocu ... code=u2015" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.esake.gr/el/action/Esakeplay ... EC8&mode=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Selle aasta lõpetajatest on Ron Baker muuhulgas Itaalia ühe tippklubi Trento huviorbiidis (eelmise aasta EuroCupi, s.t tugevuselt teise eurosarja poolfinalist). Sama tasemega klubis maandub tõenäoliselt ka Fred Van Vleet. Kui Kalevil õnnestuks värvata emb-kumb neist mängijatest, mida muidugi ei juhtu, meenutaksime neid tulevikus sama hea sõnaga kui Elegari, Freimanist või Machadot.
Seda uudist lugedes meenus too ülalpool viidatud arutelu:

http://www.sportando.com/en/usa/nba/206 ... vleet.html" onclick="window.open(this.href);return false;

No ei ole ju paha seltskond, kellega Nurger koos mängib.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Eesti U20 vs Poola U20:

https://www.youtube.com/watch?v=uZR7hweU2xY" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Täiesti lootusetu. Selle koondise kollektiivne viskekäsi ja mängutarkus on alla igasugust arvestust. Visnapuu taktika mängitada kõiki kahtteist mängijat on ka küsitava väärtusega, kui meeskonnas on paar mängijat, kes ei mängi vastavat taset välja (Parrol ja Lips) või lihtsalt ei sobitu võistkonda (Tamm). Esimese veerandaja lõpus saadi initsiatiiv juba enda kätte, siis tulid aga väljakule Tamm ja Parrol ning edasine on ajalugu: järgneva 13 minutiga visati täpselt kolm punkti. EM ei peaks olema see koht, kus "kogemusi hankida" - selle jaoks on kontrollmängud -, vaid seal tuleks ikkagi tulemuse peale mängida ehk kasutada mängijaid, kes vastava taseme ka välja kannatavad.

EDIT: Visnapuu ja kuttide kiituseks tuleb öelda, et kaitse oli teisel poolajal kivikõva. Poola viskas kolmandal veerandajal viis punkti ja teise poolaja esimese kolmeteistkümne minuti jooksul vaid seitse punkti. Olid kõik võimalused, et mängu tagasi tulla, aga ainuüksi kolmandal veerandajal eksiti neljal täiesti vabalt visatud lay-up`il, neljandal veerandajal suutis aga näiteks Karl-Robin Jürjens ihuüksi korvi all olles palli meetrijagu üle rõnga visata. Sinna otsa veel täiesti jaburad pallikaotused ning eksitud vabavisked. Tundub justkui uskumatu, et meeskond, mis koosneb mängijatest, kellest kõigil peale ühe, on kahe aasta jagu meistriliiga kogemust ning kahel mängijal ka Balti Liiga karastus, on suuri raskusi isegi viiekümne punkti täis saamisega (Venemaa vastu 49 punkti), ent ometi ...
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas vaim564 »

Populaarne skoor on üks veerandaeg kaotada 2:20, minu mälu järgi juba kolmas selline tulemus :D
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas RK »

Täna õhtul siis U20 viimane alagrupiturniiri mäng Valgevenega, loodame esimest ja ainukest võitu sealt, muidugi kui jälle "võidukartus " peale ei tule, praeguseks võib järeldada et meie alagrupp oli üks tugevamaid ja 2 aastane audentese meeskonna mängitamine meistriliigas ja esiliigas ilma väljakukkumise ohuta pole andnud soovitud efekti, kuna poisid on harjunud kaotama, nad ei oskagi võita :D
tsitaat kah artiklist : Hermet jätkas: „ Me oleme siin teatud mõttes kolm mängu maha mänginud. Venemaaga olime neljanda veerandini peal, Islandiga mängisime oma edu maha, tulime tagasi ja jäime uuesti alla ning Poolaga pakuti meile ka seda mängu... Eks need asjad on suuresti peas kinni paljudel mängijatel. Kui nii võtta, siis ega Audentes ei võitnud ka KMLis mängugi, võibolla see võidukogemuse puudus kammitses ka siin.“
artikkel ise siin http://www.basket.ee/et/uudised?news_id=2393" onclick="window.open(this.href);return false;
üks asi veel visketabavus kehv, eriti häirib vabavisketabavus eile 18 st 11, kui oled ca 2 minutit enne lõppu 4 taga ja siis visata nii vabaviskeid ,ma eile läksin tõsiselt endast välja kui vaatasin seda eilset mängu, sellised lohakused , möödavisked , masendav
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas JukuNoorem »

Ma võibolla eksin, aga kui viimased veerandid kaotatakse paarikümne punktise vahega, siis pole midagi peas kinni. Eelnevalt kaitses rassimisega end ära väsitatud, mille tulemusena niigi nõrk tehnika koos laguneb ja sellega ka mängupilt.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

U20, Eesti vs Valgevene:

https://www.youtube.com/watch?v=WSiIAb8o9To" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.fiba.com/ls/#12474&12475-B-10" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Mulle ei meenu varasemast ühtegi koondist, kes oleks visanud nii palju „ässasid“, kui tänavune U20 selle turniiri jooksul ja kontrollkohtumistes.

On õnneks üks asi, mida see koondis teeb väga hästi – ülevälja pressing. Huvitav oleks teada, milline on turniiri lõikes kiirünnakutest ja positsioonirünnakutest saadud korvide suhe. Silma järgi pakuksin, et 60-40. Esimese poolaja 34-st punktist 15 on tulnud kiirrünnakutest ja sellele võib juurde lisada ka suure osa Norman Käbini kümnest punktist, mis tulid individuaalse teravuse pealt.

Vastaste parim mängija Maxim Salash (Hispaania esiliiga) on Karl-Robin Jürjensi meeskonnakaaslane noorte Euroliiga päevilt.

Island võitis ka Poolat (62:60). Ründelaud seejuures 21-12 islandlaste kasuks.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas theundertaker »

said ka selle mängu lutti lõpuga!
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas RK »

LUUSERS ! Nii võib vist meie U20 kutsuda, täna jälle ilus kaotus 70-72, kõik alagrupi mängud saadi siis pähe, oma osa tänasest kaotusest võib ka peatreeneri kapsaaeda panna, vahetused ma mõtlen aga jah masendav
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Hispaania esiliiga mees otsustas mängu. Salashilt lõpuks 24p+8lp+3rs. Meie endiselt noorte Euroliiga mehelt aga vähem kui kaheksa minutiga visked 0/3, efektiivsustegur -6 ja +/- näitaja -12.

Ma olen Visnapuusse alati lugupidamisega suhtunud, aga praegu tekib paratamatult küsimus, et kas ta on õige mees Audentese peatreenerina jätkama. Selle koondise kaheteistkümnest mängijast üheksa on mänginud tema käe all, sealjuures kaheksa neist eelmisel hooajal. Lisaks tulemustele on olnud katastroofiline ka selle koondise mängupilt, taktika, mängijate tehnika ja nende poolt vastuvõetud otsuste kvaliteet. Üldine visketabavus senises neljas mängus on olnud 34%, kahesed 41%, kolmesed 22%, vabavisked 54%, punkte on visatud 59.8, pallikaotusi on tehtud keskmiselt 23. Ja tegemist on B-divisjoniga! Jääb vaid üle küsida, et millega seal Audenteses tegeletakse?!

Soovitan pöörata tähelepanu tabelile "comparative standings":

http://www.fiba.com/europe/u20b/2016/groups#tab=round_1" onclick="window.open(this.href);return false;

Nii rünnaku kui kaitse poolest oleme B-divisjoni 14. meeskond.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas RK »

Uhhuu kirjutas:
Ma olen Visnapuusse alati lugupidamisega suhtunud, aga praegu tekib paratamatult küsimus, et kas ta on õige mees Audentese peatreenerina jätkama. Selle koondise kaheteistkümnest mängijast üheksa on mänginud tema käe all, sealjuures kaheksa neist eelmisel hooajal. Lisaks tulemustele on olnud katastroofiline ka selle koondise mängupilt, taktika, mängijate tehnika ja nende poolt vastuvõetud otsuste kvaliteet. Üldine visketabavus senises neljas mängus on olnud 34%, kahesed 41%, kolmesed 22%, vabavisked 54%, punkte on visatud 59.8, pallikaotusi on tehtud keskmiselt 23. Ja tegemist on B-divisjoniga! Jääb vaid üle küsida, et millega seal Audenteses tegeletakse?!
Kirjutan igale sõnale selles lõigus alla, midagi on tõesti audenteses valesti tehtud .
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Eesti U20 vs Armeenia U20. Mäng kohtadele 17-21.

https://www.youtube.com/watch?v=WSiIAb8o9To" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.fiba.com/ls/#12474&12501-48-A" onclick="window.open(this.href);return false;

Armeenlaste ridades teeb kaasa Connecticuti ülikoolist värvatud ameeriklasest keskmängija Steven Enoch.
Vasta