Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Akira
Kasutaja
Postitusi: 100
Liitunud: 21 Sept 2007, 13:23

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Akira »

Number 3 positsioon ON tugevate sarjade mõistes, meil siiski praeguse seisuga tühi. Meistrikaid saame mängida ja Rocki/Tarvaga pusitud .. sellesse ma veel usun aga teistes sarjades olen reaalselt pessimist ja väidan, et õigel "positsioonil mängivate" väikeste äärtega me sellise rosteriga hakkama ei saa. Rünnakul on veel võimalus üle mängida aga kaitses mitte.

Kes võiks seda kohta täita?
(1) Toome kedagi eestlastest Kalevisse juurde.
Erik Keedus - pigem siiski number 2 kui 3 mees ja ei saaks kokkuvõttes hakkama, minu arvates ka kehvem kui Kajupank
Kaido Saks - sarnane Mangelsooga, kes kolmese tagant võib heal päeval rünnakul valusalt peale panna aga muus osas jääb aeglaseks, nõrgaks ning kaitses joostakse lihtsalt mööda; suhtumise ja psühholoogiline valmisoleke pool on samuti küsimärk
Renato Lindmets - huvitav variant, kes võiks palju pahandust teha, kuid suures mängus on tema oskused proovimata ning ta on vist pigem number 4 kui 3 aga siiski võitleja
Janar Soo - jääks küll alguses nõrgaks, kuid temas oleks ainest oma võitluslikkuse ja tahtmisega saada korralikuks väikseks ääreks, kui ta ei oleks mängust väljas
Rait Keerles - oma mängustiililt peaks ta minu meelest juba aastaid tagasi 3 peale mängima kui ta oleks tehnilisem ja kiirem ning teda ei oleks pikkade mängijate põua tõttu korvi alla kogu aeg lükatud; samas nüüd on juba ülikeeruline harjumusi ja tegutsemist ümber õppida
Gert Dorbek - number 2, kes oma mängult sobib ka peaaegu ideaalselt number 3 mängima ja saab ka sellega normaalselt hakkama
Timo Eichfuss - mees, kes suures mängus on testimata, kuid kes minu hinnangul oleks võimeline saamaks heaks väikeseks ääreks, kuid kardan, et jääks umbes samale tasemele nagu ka Kajupank ehk siis ei oleks siiski mitte meeskonna põhiline number 3 vaid asendaja nagu ka Kajupank

Ja kõigil neil meestel on ka kehtiv leping ning neist kedagi meeskonda saada tähendaks teiste meeskondadega leppele saamist ja ka tõenäoliselt kopsakat väljaostu summat + mängija soovi Kalevisse liikuda.

(2) Toome kedagi välismaalt juurde
Praegusel hetkel tundub see kõige parema variandina, sest hinnad peaksid nüüd olema juba madalamad ja teiste võimalike eesti variantide kõrval, suudaksime leida kedagi, kes oleks vähemalt Arbetiga samal tasemel või ehk paremgi. Samas esimesed sõnavõtud Kalevi poolt näitavad, et pigem seda teed ei minda.

(3) Kasutame kedagi praegustest meestest
Veideman - kindel number 2 kes võib ka mängida mängujuhi positsioonil, kuid number kolmel ei suudaks mõju avaldada
Skele - rünnakul suudaks küll tõenäoliselt mängija sõlme keerata, kuid kaitses kardan, et isegi Kajupank mängib paremini
Abbott - kiirust ja tehnilisust on, kuid pikkust vähe (kuigi hüppevõime kompenseeriks seda veidi) ja ta ei ole ikkagi puhas number 3 ja pikemas perspektiivis hammustavad vastased selle läbi ja hakkavad jõulisemaid ja pikemaid ääri kasutama
Kajupank - jah, tugev töötaja kaitses ning mees keda ma ka puhkuse andmise eesmärgil usaldaksin iga kell platsile aga põhilise number 3-na ei suudaks ta hakkama saada; rünnakul jääks nulli peale
Mangelsoo - Saksa tüüpi mängija; ei suudaks mängus arvestatavat taset pakkuda
T Raadik - pikkuselt küll väikse äärele sobiv mängija kuid mängijatüübilt siiski nr 4; aeglane ja tehnikast jääb puudu, kardan, et suures mängus ka enesekindlusest aga seda ehk suudaks ajaga juurde saada
Kitsing - sama jutt, mis Raadiku puhul
Vlad - kindel nr 4, väikse ääre positsioonil ei saaks hakkama
Mängime 3 tillukesega ja kahe suurega all - nagu keegi on juba maininud siis niimoodi võime me mängida eestikatel, minevik on näidanud, et ka Balti liigas ei suutnud me 3 väiksega taga konkurentsis olla, niisiis ei saa me seda juttu EuroCupi ja VTB puhul üldsegi mainida, sest seal jääksime siis nii jõu kui ka lauavõitluse poole pealt selgelt alla

Kokkuvõtvalt selle variandi kohta: meil ei ole meeskonnas kedagi, kes väikese ääre positsiooni välja mängiks põhilise number kolmena. Kajupank (ja vb Abbott) on ainult väga hea vahetusmängija kuid sellest panusest jääks väheseks, et sel aastal paremat tulemust saavutada, isegi Rocki vastu võib kehvade asjaolude kokkusattumisel pusimiseks minna, sest pärast Arbeti lahkumist väidan, et võrreldes eelmise aastaga on Tartu meeskond võrreldes eelmise aastaga komplekteerituselt ja üldise taseme poolest paremaks läinud. Allingu ja Neljubovi asemel - Talts ja Lukovic; Dimsa asemel Dorbek; Saage, Leppiku, Ingrami ja Veidemani asemel - Simpson ning Peciukevicius. Ja kuigi Veideman oli neile väga oluline siis praegune meeste jagunemine on positsiooniliselt ühtlasem. Kalev on aga praegusel hetkel siis pigem nõrgem või meeskondliku kokkumängu arvelt sutsu parem aga võistkonna rosteri poolest siiski nõrgem, sest Wilkinsoni asemel saime umbes samal tasemel Vladi (vahetusse läksid lihtsalt oskused, sest kui Wilks oli hea rünnakul siis Vlad pigem kaitses), Keerlese asemel edutasime pingijärjekorras Kitsingut ja Raadikut, Dorbeku asemele ei võtnud kedagi, McLeodi asemel võtsime Gibsoni (tema taseme kohta suures mängus ei oska me veel midagi öelda) ning väike Dorbek on endiselt rendil. Niisiis, kas me oleme ikka veel positiivselt ootusärevad täna algava hooaja eel?
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Kaks märkust eelmisele väga heale analüüsile:

1) kui tõid siin välja kõik võimalikud Eestis mängivad eestlased (sh need, kelle värbamine on väga vähetõenäoline), siis võiks kirjas olla ka Kurbas. Aga sellest nimekirjast jah - Keerles on ikka nr 4 ja Soo vigastused jätavad ta praegu kindlalt kõrvale. Ainult Tartu lubatud G.Dorbek oleks sobiv aga ta ei tule kindlasti.
2) Kalevil siiski Dorbeku asemel võttis Veidemani.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas toivo »

Akira kirjutas:Kalev on aga praegusel hetkel siis pigem nõrgem või meeskondliku kokkumängu arvelt sutsu parem aga võistkonna rosteri poolest siiski nõrgem, sest Wilkinsoni asemel saime umbes samal tasemel Vladi (vahetusse läksid lihtsalt oskused, sest kui Wilks oli hea rünnakul siis Vlad pigem kaitses), Keerlese asemel edutasime pingijärjekorras Kitsingut ja Raadikut, Dorbeku asemele ei võtnud kedagi, McLeodi asemel võtsime Gibsoni (tema taseme kohta suures mängus ei oska me veel midagi öelda) ning väike Dorbek on endiselt rendil. Niisiis, kas me oleme ikka veel positiivselt ootusärevad täna algava hooaja eel?
Pole Vladi mängimas näinud, aga intervjuudes on ta rõhutanud oma skoorimisoskust ning kaitsemängu pole eriti kommenteerinud.

Usun, et soovi korral on võimalik teiste Eesti klubidega ülemineku suhtes kaubale saada (v.a. ehk Rock; samas Sõber ei pidanud üldse kirjalikke lepinguid tegema?). Kui Dorbek kui ebareaalne variant välja jätta, siis antud nimekiri eriti kikki ei aja.
Eks see on olnud selline olude sunnil komplekteerimine, et on kuhjatud nr 2 mehi, aga täismõõdulise nr 3 lootused jäid lahkumisklausliga Arbeti peale (vbla temagi pole päris puhas 3, aga oleks VTB ja Eurocup tasemel hakkama saanud). Veideman oli saadaval - no kuidas ei võta koondise põhimeest ja suurepärase arengupotensiaaliga mängijat, eestlane ka veel. Abbott - tegi hea hooaja, tahtis jääda, hind polnud üle mõistuse. Skele - omad diilid. Ei heida midagi Cramole ette, olude sunnil head valikud, aga kui oleks hakatud nullist meeskonna rosterit paika panema, siis vbla poleks kolme sellist meest võetud.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Akiraga ei nõustu võrdluses Rockiga, seda just loogilisuse seisukohalt: kui Cramo puhul ütelda mitme mehe kohta, et ega täpselt tea, kas Vlad saab kaitses vms hakkama, siis sama kehtib nt Simpsoni, serbia pika (tema kohta eriti) mängu kohta.

Iga olulisem mängija lahkumine nõrgendab muidugi võistkonda, selge see, aga hetkel ma küll ei pea Rocki komplekteeritust Cramost paremaks, isegi väga võrdseks mitte.

Arbeti koha pealt on valikuvõimalusi sisuliselt vaid kaks:
1. Kajupank ja Abbott klativad kahe peale selle ära, üks selgelt kaitseorientatsiooniga (keha), teine viskajana ja läbiminejana (mis polnud tegelikult nagunii Arbeti tugevaim külg).
2. Võetakse ikkagi keegi välismaalt juurde, 3 koha peale ei tohiks nii raske meest leida kui näiteks tsentrisse või (sobiva) PG kohale, järelturult saaks ka kindlasti sama palgaga, mis Arbetist üle jääb.

Ühtegi eestlast (va Vene :D ) küll võtta ei ole, ainuke asi, et tuua laenult mees tagasi (T Raadik alla, M.Dorbek taha), aga ka need oleks sisuliselt ikkagi rosteri täiendamised, mitte vajaliku augu toppimine.
Ise eelistaks ikkagi esimest varianti, Kajule võiks ju anda tegelt võimaluse, mees pole enam 18. aastane ja võib vabalt kasvada uueks G.Dorbekuks, kes avanes ka pigem hiljem, kui varem. Kui aga ei saada hakkama, siis ma vaataks Leedu poole seal on tegelt päris häid kolmesid võtta ning tundub ka, kui juba Tarvas suudab VTB või Leedu koondislasi sealt võistkondadest ära tõmmata, siis Cramol oleks päris head šansud kedagi päris kobedat meelitada. Leeduka pluss oleks just tuttav kossukoultuur ja lihtsam mängujoonisesse sulatamine, pole vaja skoorijat vaid tugevat töömeest, kes mängu hästi loeks.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Karl
Kasutaja
Postitusi: 2374
Liitunud: 06 Jaan 2008, 01:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Karl »

ei võeta enam välismaalt kedagi juurde, olge normaalsed
Akira
Kasutaja
Postitusi: 100
Liitunud: 21 Sept 2007, 13:23

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Akira »

Rix kirjutas:Akiraga ei nõustu võrdluses Rockiga, seda just loogilisuse seisukohalt: kui Cramo puhul ütelda mitme mehe kohta, et ega täpselt tea, kas Vlad saab kaitses vms hakkama, siis sama kehtib nt Simpsoni, serbia pika (tema kohta eriti) mängu kohta.

Iga olulisem mängija lahkumine nõrgendab muidugi võistkonda, selge see, aga hetkel ma küll ei pea Rocki komplekteeritust Cramost paremaks, isegi väga võrdseks mitte.

Arbeti koha pealt on valikuvõimalusi sisuliselt vaid kaks:
1. Kajupank ja Abbott klativad kahe peale selle ära, üks selgelt kaitseorientatsiooniga (keha), teine viskajana ja läbiminejana (mis polnud tegelikult nagunii Arbeti tugevaim külg).
2. Võetakse ikkagi keegi välismaalt juurde, 3 koha peale ei tohiks nii raske meest leida kui näiteks tsentrisse või (sobiva) PG kohale, järelturult saaks ka kindlasti sama palgaga, mis Arbetist üle jääb.

Ühtegi eestlast (va Vene :D ) küll võtta ei ole, ainuke asi, et tuua laenult mees tagasi (T Raadik alla, M.Dorbek taha), aga ka need oleks sisuliselt ikkagi rosteri täiendamised, mitte vajaliku augu toppimine.
Ise eelistaks ikkagi esimest varianti, Kajule võiks ju anda tegelt võimaluse, mees pole enam 18. aastane ja võib vabalt kasvada uueks G.Dorbekuks, kes avanes ka pigem hiljem, kui varem. Kui aga ei saada hakkama, siis ma vaataks Leedu poole seal on tegelt päris häid kolmesid võtta ning tundub ka, kui juba Tarvas suudab VTB või Leedu koondislasi sealt võistkondadest ära tõmmata, siis Cramol oleks päris head šansud kedagi päris kobedat meelitada. Leeduka pluss oleks just tuttav kossukoultuur ja lihtsam mängujoonisesse sulatamine, pole vaja skoorijat vaid tugevat töömeest, kes mängu hästi loeks.
Ma ei võrrelnud neid kahte meeskonda omavahel (ehk siis ma ei väitnud, et Kalevi komplekteeritus oli Rockist kehvem vaid seda, et võrreldes eelmise hooajaga ei toimunud komplekteerituse paremuses edasiminekut, vastupidiselt Rockile) vaid meeskonda võrdluses iseendaga eelmise hooaja põhjal. Selle põhjal ON Rocki üldine mängijatase suurenenud ning sellega koos ka konkurentsivõime (võiksin sellel teemal tuua välja pika analüüsi ja mängijate võrdluse kuid see läheks sügavalt off-topicusse) ehk siis võrreldes eelmise hooaja Rockiga on ta paremaks läinud. Jah, Veideman läks ära, Lukovic pole ametlikus mängus veel oma taset näidanud ning sama kehtib ka Simpsoni kohta, kuid olen kontrollmängude põhjal kindel, et need kaks uut täiendust oskavad mängida.
Mis puudutab minu arvamust, et Kalev on jäänud samale tasemele või veidi kehvemaks siis väitsin seda, et Wilks asendati Vladiga (ehk +/- jäi samaks eelmise hooajaga, lihtsalt Vlad on veidi teiste oskustega aga ma ei näe, et ta oleks kokkuvõttes oma oskustelt Wilksist parem; puhtalt minu arvamus, mis ei pruugi teiste arvamusega ühtida), Keerles tegelikkuses ei asendatud kellegiga lihtsalt teised pingipoisid saavaad oma võimaluse (+/- jäi üldjoontes samaks, kuigi kogemuste poole langusega võiks ka miinuse anda), McLeod asendati Gibsoniga (+/- jäi samaks, sest isegi kui Gibson ei suuda olla parem, siis seniste mängude põhjal vähemalt kaitses suudab ja mis peamine viitsib toimetada), G Dorbek ja Arbeti positsioon jäeti aga samaväärsete mängijatega täitmata (lihtsalt Mangelsoo nihutati 12 valitud mängija sekka), sest kuigi jah Veideman toodi juurde siis tema toodi siiski number 2 positsiooni tugevdama ja ka veidi Soku tööd aitama või vajadusel asendama, kuid nende kahe mängija lahkumist siiski ei asenda (selge miinus siinkohal). Kokkuvõtvalt võibki öelda, et komplekteerituselt meeskond tugevamaks ei muutunud ja pigem nõrgenes kui ei oleks ühte fakti - nimelt kuna tuumik üldjoontes suudeti säilitada siis see veidi pehmendab tekkinud miinust, kuid siiski ei paranda meie olukorda.

Niisiis, kui võtame arvesse, et ainukesed reaalselt sellel positsioonil hakkama saavad mängijad eestis on Rockis (sealt neid kätte saada on ajalugu vaadates raske kui mitte võimatu) ning välismaal olevatest eestlastest ainus variant oleks Vene (kes aga teadupärast on alati pigem vältinud eestisse tagasi tulemist) siis ma ei näe muud valikut Kalevil kui tuua välismaalt. Paljud küll kohe hakkavad juba selle mõtte tekkimisel lärmama, kuid olgem ausad - meil lihtsalt ei ole muud võimalust, sest me ei ole klubi, kelle eesmärk on lihtsalt lasta noortel suurte mängude maitset proovida (see tähendaks varsti seda, et me ei saaks varsti enam võimalust lihtsalt neis sarjades osaleda ning siis need samad lärmajad karjuvad, et miks me sitad oleme ja suuri kaotusi saame). Kardan aga seda, et hakatakse jälle ootama ja vaatama, et kuidas meil niisama välja tuleb (nagu tavaliselt) ning alles pärast seda kui on mõned mängud tappa saadud hooaja alguses (nagu tavaliselt) siis üritatakse hooaja teises pooles, midagi päästma hakata, kuid siis on tavaliselt juba mõned olulised võidetavad mängud kaotatud (nagu tavaliselt).

Ja veel kord kordan. Ma ei ürita siin pessimismi välja elada - olen lihtsalt olukorda reaalselt kalkuleeriv. Meeldiv on muidugi see kui ma eksin oma väidetes.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Kalev/cramo hetkeseisu roster:

C:Bamba,Elegar
Pf:Elegar,Vlad,Kitsing
Sf:Kaju,Abbot,Skele,Mangelsoo
Sg:Veideman,Skele,Abbot,(Sokk)
Pg:Sokk,Gibson,(Veideman)
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Aga kui fännid nüüd kollektiivselt avaldaksid meeskonnale toetust, et meil pole midagi selle vastu, kui olude sunnil 7. võõrmängija sisse toodakse? Ehk siis klubi juhtkond seab oma mõtted ümber. Fännide pärast ju suuresti mängitakse ka.....
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Akira kirjutas: Ma ei võrrelnud neid kahte meeskonda omavahel (ehk siis ma ei väitnud, et Kalevi komplekteeritus oli Rockist kehvem vaid seda, et võrreldes eelmise hooajaga ei toimunud komplekteerituse paremuses edasiminekut, vastupidiselt Rockile) vaid meeskonda võrdluses iseendaga eelmise hooaja põhjal. Selle põhjal ON Rocki üldine mängijatase suurenenud ning sellega koos ka konkurentsivõime (võiksin sellel teemal tuua välja pika analüüsi ja mängijate võrdluse kuid see läheks sügavalt off-topicusse) ehk siis võrreldes eelmise hooaja Rockiga on ta paremaks läinud. Jah, Veideman läks ära, Lukovic pole ametlikus mängus veel oma taset näidanud ning sama kehtib ka Simpsoni kohta, kuid olen kontrollmängude põhjal kindel, et need kaks uut täiendust oskavad mängida.
Mis puudutab minu arvamust, et Kalev on jäänud samale tasemele või veidi kehvemaks siis väitsin seda, et Wilks asendati Vladiga (ehk +/- jäi samaks eelmise hooajaga, lihtsalt Vlad on veidi teiste oskustega aga ma ei näe, et ta oleks kokkuvõttes oma oskustelt Wilksist parem; puhtalt minu arvamus, mis ei pruugi teiste arvamusega ühtida), Keerles tegelikkuses ei asendatud kellegiga lihtsalt teised pingipoisid saavaad oma võimaluse (+/- jäi üldjoontes samaks, kuigi kogemuste poole langusega võiks ka miinuse anda), McLeod asendati Gibsoniga (+/- jäi samaks, sest isegi kui Gibson ei suuda olla parem, siis seniste mängude põhjal vähemalt kaitses suudab ja mis peamine viitsib toimetada), G Dorbek ja Arbeti positsioon jäeti aga samaväärsete mängijatega täitmata (lihtsalt Mangelsoo nihutati 12 valitud mängija sekka), sest kuigi jah Veideman toodi juurde siis tema toodi siiski number 2 positsiooni tugevdama ja ka veidi Soku tööd aitama või vajadusel asendama, kuid nende kahe mängija lahkumist siiski ei asenda (selge miinus siinkohal). Kokkuvõtvalt võibki öelda, et komplekteerituselt meeskond tugevamaks ei muutunud ja pigem nõrgenes kui ei oleks ühte fakti - nimelt kuna tuumik üldjoontes suudeti säilitada siis see veidi pehmendab tekkinud miinust, kuid siiski ei paranda meie olukorda.

Niisiis, kui võtame arvesse, et ainukesed reaalselt sellel positsioonil hakkama saavad mängijad eestis on Rockis (sealt neid kätte saada on ajalugu vaadates raske kui mitte võimatu) ning välismaal olevatest eestlastest ainus variant oleks Vene (kes aga teadupärast on alati pigem vältinud eestisse tagasi tulemist) siis ma ei näe muud valikut Kalevil kui tuua välismaalt. Paljud küll kohe hakkavad juba selle mõtte tekkimisel lärmama, kuid olgem ausad - meil lihtsalt ei ole muud võimalust, sest me ei ole klubi, kelle eesmärk on lihtsalt lasta noortel suurte mängude maitset proovida (see tähendaks varsti seda, et me ei saaks varsti enam võimalust lihtsalt neis sarjades osaleda ning siis need samad lärmajad karjuvad, et miks me sitad oleme ja suuri kaotusi saame). Kardan aga seda, et hakatakse jälle ootama ja vaatama, et kuidas meil niisama välja tuleb (nagu tavaliselt) ning alles pärast seda kui on mõned mängud tappa saadud hooaja alguses (nagu tavaliselt) siis üritatakse hooaja teises pooles, midagi päästma hakata, kuid siis on tavaliselt juba mõned olulised võidetavad mängud kaotatud (nagu tavaliselt).

Ja veel kord kordan. Ma ei ürita siin pessimismi välja elada - olen lihtsalt olukorda reaalselt kalkuleeriv. Meeldiv on muidugi see kui ma eksin oma väidetes.
Tunnistan, et lugesin veits valesti. Sellega on juba lihtsam nõustuda, et Rock on Cramoga võrreldes rohkem juurde pannud, kuid ka siin võib vaielda just selles osas, et Simpson ja leedukas = Ingram ja Serbia pikk> = Neljubov toetub liiga palju usule, mitte niivõrd oma silmale. Aga Taltsi juurde toomine juba üksi on väga kõva täiendus, eriti just kaitses, kus minu meelest Rockil eelmine aasta ikka kõvasti kärises olulistes mängudes.
Nüüd teema juurde tagasi tulles, siis see aasta on selgelt orienteeritud meeskond mingile märgi maha jätmisele, milleks meistritiitel enam ei ole, seega ei oleks välismaalase juurde toomine enam mingi kriitilise piiri ületamine. Nõustun Nojahiga, et sel aastal on palju mune korvis selleks, et hakata rahvuslikkuse argumendiga neid asfaltile pillama.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Akira
Kasutaja
Postitusi: 100
Liitunud: 21 Sept 2007, 13:23

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Akira »

Rio kirjutas:Kalev/cramo hetkeseisu roster:

C:Bamba,Elegar
Pf:Elegar,Vlad,Kitsing
Sf:Kaju,Abbot,Skele,Mangelsoo
Sg:Veideman,Skele,Abbot,(Sokk)
Pg:Sokk,Gibson,(Veideman)
C:Bamba,Elegar - korrektne
Pf:Elegar,Vlad,Kitsing - korrektne arvestades seda, et Bamba ja Frank hakkavad pidevalt koos platsil olema
Sf:Kaju,Abbot,Skele,Mangelsoo - ei lähe kohe mitte .. Skele võib kohe välja võtta, Mangelsoo samuti (v.a eestikatel ja ka siis enamus meist karjuvad, kui mäng käest hakkab minema, et miks me teda platsil hoiame) ning Abbott pigem erandkorras
Sg:Veideman,Skele,Abbot,(Sokk) - korrektne arvestades seda, et korraga võivad platsil olla nii Sokk kui ka Gibson ja/või Veideman/Skele
Pg:Sokk,Gibson,(Veideman) - korrektne arvestades seda, et Varrak soovib katsetada Veidemani mängujuhi kohal
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Välismängija toomine on väga halb variant. Sellisel juhul võiksime end päris tihti leida olukorrast, kus väljakul pole ühtegi eestlast, ajakirjandus seda juba tähelepanuta ei jätaks ja negatiivset kuvandit tuleks kõvasti. Ja sorry, aga siis oleks meeskond ikkagi väga sarnane keskeuroopa kokkuostetud mustade puntidele. Ultrafänne selline olukord muidugi ei segaks, aga paljudele kossusõpradele oleks olukord ikka liiast.

Ja kui aus olla siis mingit katastroofi pole ka ilma täiendust toomata. Kui aga ikka tuua, siis Eestist oleks reaalseteks ja korralikeks täiendusteks Keedus või Kaldre.
Viimati muutis japs, 27 Sept 2013, 13:29, muudetud 1 kord kokku.
Indrek
Kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 02 Jaan 2009, 17:08

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Indrek »

Arvan samuti, et ilma välismaalase palkamiseta, läheb ülimalt keeruliseks näidata kvaliteedi tõusu võrreldes eelmise hooajaga.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

japs kirjutas:Välismängija toomine on väga halb variant. Sellisel juhul võiksime end päris tihti leida olukorrast, kus väljakul pole ühtegi eestlast, ajakirjandus seda juba tähelepanuta ei jätaks ja negatiivset kuvandit tuleks kõvasti. Ja sorry, aga siis oleks meeskond ikkagi väga sarnased keskeuroopa kokkuostetud mustade puntidele. Ultrafänne selline olukord muidugi ei segaks, aga paljudele kossusõpradele oleks olukord ikka liiast.

Ja kui aus olla siis mingit katastroofi pole ka ilma täiendust toomata. Kui aga ikka tuua, siis Eestist oleks reaalseteks ja korralikeks täiendusteks Keedus või Kaldre.
Keedus ja kaldre? VTB ja Eurocupiks? Lihtsalt pole seda taset ja veelkord- just nendeks sarjadeks on see meeskond komplekteeritud.
Rahvuslik argument on tindisolkijate enda mure, ja siin on pehmendav asjaolu- oli eestlane, kes läks välismaale, seega...
Palju Vefis välismaalasi on?
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas toivo »

Rix kirjutas: Palju Vefis välismaalasi on?
http://www.vefriga.com/en/team" onclick="window.open(this.href);return false;

Loen kokku 4. Robinson, Lawal, Brown, Delininkaitis
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Rix kirjutas:
japs kirjutas:Välismängija toomine on väga halb variant. Sellisel juhul võiksime end päris tihti leida olukorrast, kus väljakul pole ühtegi eestlast, ajakirjandus seda juba tähelepanuta ei jätaks ja negatiivset kuvandit tuleks kõvasti. Ja sorry, aga siis oleks meeskond ikkagi väga sarnased keskeuroopa kokkuostetud mustade puntidele. Ultrafänne selline olukord muidugi ei segaks, aga paljudele kossusõpradele oleks olukord ikka liiast.

Ja kui aus olla siis mingit katastroofi pole ka ilma täiendust toomata. Kui aga ikka tuua, siis Eestist oleks reaalseteks ja korralikeks täiendusteks Keedus või Kaldre.
Keedus ja kaldre? VTB ja Eurocupiks? Lihtsalt pole seda taset ja veelkord- just nendeks sarjadeks on see meeskond komplekteeritud.
Rahvuslik argument on tindisolkijate enda mure, ja siin on pehmendav asjaolu- oli eestlane, kes läks välismaale, seega...
Palju Vefis välismaalasi on?
Kui nii edasi võtta, siis ei kõlba varsti ükski eestlane VTBks ja Eurocupiks.
Vasta