Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Akira
Kasutaja
Postitusi: 100
Liitunud: 21 Sept 2007, 13:23

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Akira »

japs kirjutas:Välismängija toomine on väga halb variant. Sellisel juhul võiksime end päris tihti leida olukorrast, kus väljakul pole ühtegi eestlast, ajakirjandus seda juba tähelepanuta ei jätaks ja negatiivset kuvandit tuleks kõvasti. Ja sorry, aga siis oleks meeskond ikkagi väga sarnane keskeuroopa kokkuostetud mustade puntidele. Ultrafänne selline olukord muidugi ei segaks, aga paljudele kossusõpradele oleks olukord ikka liiast.

Ja kui aus olla siis mingit katastroofi pole ka ilma täiendust toomata. Kui aga ikka tuua, siis Eestist oleks reaalseteks ja korralikeks täiendusteks Keedus või Kaldre.
Mina unustaks välismängijate arvu ja ajakirjanduse ära. See on pelgalt lihtsalt fakt norimiseks, sest seesama ajakirjandus hakkab nii või naa hooaja keskel selle kallal ilkuma, vahet ei ole millise valiku teeme - kui hakkame kaotama ja hooaeg läheb nässu siis ilgub ajakirjandus selle kallal, et Kalev tegi jälle suuri eesmärke aga ei suutnud vajalikku meeskonda kokku seada, kui võidame siis jällegi, et oh jummel, et vaadake kellega te mängisite ja kus on eestlased. Nii et vahet pole - ajakirjanduses saame sõimata igal juhul. Ma pigem loen ajakirjandust vähem ja naudin meeskonna mänge ning loodan, et eestlastes tekib kunagi tahe oma konkurendid meeskonnas üle mängida.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

Rix kirjutas:
japs kirjutas:Välismängija toomine on väga halb variant. Sellisel juhul võiksime end päris tihti leida olukorrast, kus väljakul pole ühtegi eestlast, ajakirjandus seda juba tähelepanuta ei jätaks ja negatiivset kuvandit tuleks kõvasti. Ja sorry, aga siis oleks meeskond ikkagi väga sarnased keskeuroopa kokkuostetud mustade puntidele. Ultrafänne selline olukord muidugi ei segaks, aga paljudele kossusõpradele oleks olukord ikka liiast.

Ja kui aus olla siis mingit katastroofi pole ka ilma täiendust toomata. Kui aga ikka tuua, siis Eestist oleks reaalseteks ja korralikeks täiendusteks Keedus või Kaldre.
Keedus ja kaldre? VTB ja Eurocupiks? Lihtsalt pole seda taset ja veelkord- just nendeks sarjadeks on see meeskond komplekteeritud.
Rahvuslik argument on tindisolkijate enda mure, ja siin on pehmendav asjaolu- oli eestlane, kes läks välismaale, seega...
Palju Vefis välismaalasi on?
Rahvuslikkust siin süüdistada pole mõtet: kui välismaalasi aetakse kokku selleks, et VTBs viimaseks jääda - mis mõte sellel on, sama hästi võiks siis juba... - avalikkuse silmis....

Lühidalt - kui võidud hakkavad tulema, siis oleks ka avalikkuse silmis "välismaalaste punt" õigustatud.
Viimati muutis sequa, 27 Sept 2013, 13:50, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

toivo kirjutas:
Rix kirjutas: Palju Vefis välismaalasi on?
http://www.vefriga.com/en/team" onclick="window.open(this.href);return false;

Loen kokku 4. Robinson, Lawal, Brown, Delininkaitis
Tuleb vist juurde, poolik on see koosseis neil nendeks sarjadeks. Bertans ka lahkunud.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

japs kirjutas: Kui nii edasi võtta, siis ei kõlba varsti ükski eestlane VTBks ja Eurocupiks.
On mõned mehed, aga need on ju lepingutega juba mõnes teises meeskonnas, daa...
Aga tõsiselt, keedus ja Kaldre VTB-sse ja Eurocupi? Tahaks olla optimist, aga c'mon, see ei ole tõsine jutt, eks.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Rix kirjutas:
japs kirjutas: Kui nii edasi võtta, siis ei kõlba varsti ükski eestlane VTBks ja Eurocupiks.
On mõned mehed, aga need on ju lepingutega juba mõnes teises meeskonnas, daa...
Aga tõsiselt, keedus ja Kaldre VTB-sse ja Eurocupi? Tahaks olla optimist, aga c'mon, see ei ole tõsine jutt, eks.
Ma ei mõelnudki, et nende peal elada saaks, aga kuni 10min võiksid nad mängida küll (OK Kaldre osas olen pigem optimist, kui kindla veendumusega, samas võiks tema ka rohkem üllatada).

Küsimus ikkagi rahvuslikus identiteedis, mis krdi pärast peaks eesti kossusõber enda samastama Eesti võsitkonnaga kus eestlasi ei mängi? Ok tegelikul on Kalevil siin Veidemani näol kõva trump (kossu tuelvikulootus ja üdini positiivne tegelane), seni kuni tema lööb läbi andestatakse palju.
ibase
Kasutaja
Postitusi: 83
Liitunud: 08 Nov 2010, 18:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas ibase »

Martin dorbek -> Kalev
Gibson -> koju
uus nr3 -> kalev

Kui väljast keegi tuua peab kellegi koju saatma. 50% peab olema ikka Eestist.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

ibase kirjutas:Martin dorbek -> Kalev
Gibson -> koju
uus nr3 -> kalev

Kui väljast keegi tuua peab kellegi koju saatma. 50% peab olema ikka Eestist.
No see tundub praegu mulle ka k6ige m6istlikum variant. M. Dorbek minu meelest juba eelmisel hooajal n2itas, et mingiks lyhikeseks perioodiks v6ib tema vabalt ka VTB's m2ngu panna, ning midagi katastroofilist sellest ei juhtu, ja nr. 3 positsiooni t2itmine on siiski olulisem.
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas And »

Mina usun, et pigem tuuakse Raadik tagasi, aga tegelikult pole otseselt kedagi vaja, sest igale positsioonile on mehed olemas.

5 peal saavad mängida: Bamba ja Elegar
4: Moldoveanu ja Kitsing
3: Abbott ja Kajupank (Mangelsoo)
2: Škele ja Veideman
1: Sokk ja Gibson
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

ibase kirjutas:Martin dorbek -> Kalev
Gibson -> koju
uus nr3 -> kalev

Kui väljast keegi tuua peab kellegi koju saatma. 50% peab olema ikka Eestist.
Lihtsalt sellepärast, et rahvuslik kvoot täis tuleks saadame mehe koju.
Vabandust, ma ei saa sellest loogikast aru. ma ikka arvan, et sel meeskonnal on sel aastal mingid reaalsed edeul põhinevad eesmärgid, mitte eestluse mulgikuueprojekt.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Rahaline aspekt tuleb ka m2ngu... ma millegip2rast arvan, et Gibsoni sissetulek oleks ikkagi oluliselt suurem, kui Dorbeku oma, ning alles j22vat raha oleks v6imalik investeerida uude m2ngijasse.

Ning ma ei usu et tagaliin Sokk, Veideman, Skele, Abbot ja M. Dorbek n6rgaks j22ks. Sisuliselt oleks see sama, mis eelmisel aastal, aga Veideman McLeod'i asemel, mis minu meelest on pigem ikkagi edasiminek.
Indrek
Kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 02 Jaan 2009, 17:08

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Indrek »

Rix räägib õiget juttu.

Juba mõniaeg olen tema sõnavõttudel silma peal hoidnud ja raske on neile midagi juurde lisada. Mees teab, mida kirjutab ning sagedasti tundub, et formuleerib minu mõtteid postitusteks. :offtopic:
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

japs kirjutas:Välismängija toomine on väga halb variant. Sellisel juhul võiksime end päris tihti leida olukorrast, kus väljakul pole ühtegi eestlast, ajakirjandus seda juba tähelepanuta ei jätaks ja negatiivset kuvandit tuleks kõvasti. Ja sorry, aga siis oleks meeskond ikkagi väga sarnane keskeuroopa kokkuostetud mustade puntidele. Ultrafänne selline olukord muidugi ei segaks, aga paljudele kossusõpradele oleks olukord ikka liiast.

Ja kui aus olla siis mingit katastroofi pole ka ilma täiendust toomata. Kui aga ikka tuua, siis Eestist oleks reaalseteks ja korralikeks täiendusteks Keedus või Kaldre.
Kas meeskonna eesmärk on luua kuvandit või saada võite, olla konkurentsivõimeline mängitavates liigades ja üritada ületada enda seotud latti (valides just need liigad).
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Zog kirjutas:Rahaline aspekt tuleb ka m2ngu... ma millegip2rast arvan, et Gibsoni sissetulek oleks ikkagi oluliselt suurem, kui Dorbeku oma, ning alles j22vat raha oleks v6imalik investeerida uude m2ngijasse.

Ning ma ei usu et tagaliin Sokk, Veideman, Skele, Abbot ja M. Dorbek n6rgaks j22ks. Sisuliselt oleks see sama, mis eelmisel aastal, aga Veideman McLeod'i asemel, mis minu meelest on pigem ikkagi edasiminek.
Rahaline aspekt on selline, et Arbeti palga eest saaks täiesti mõistliku ameeriklase/leeduka vms. Ja ehk saadi tema eest veel mingit kompensatsiooni ka? Kuigi võis ka teistsugune lepingu olla temaga, muidugi.
ibase
Kasutaja
Postitusi: 83
Liitunud: 08 Nov 2010, 18:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas ibase »

Rix kirjutas: Lihtsalt sellepärast, et rahvuslik kvoot täis tuleks saadame mehe koju.
Vabandust, ma ei saa sellest loogikast aru. ma ikka arvan, et sel meeskonnal on sel aastal mingid reaalsed edeul põhinevad eesmärgid, mitte eestluse mulgikuueprojekt.
Minu arust võiks olla kasvõi 10 välismaalast, lihtsalt juhtkond ei lase üle 6.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

ibase kirjutas:
Rix kirjutas: Lihtsalt sellepärast, et rahvuslik kvoot täis tuleks saadame mehe koju.
Vabandust, ma ei saa sellest loogikast aru. ma ikka arvan, et sel meeskonnal on sel aastal mingid reaalsed edeul põhinevad eesmärgid, mitte eestluse mulgikuueprojekt.
Minu arust võiks olla kasvõi 10 välismaalast, lihtsalt juhtkond ei lase üle 6.
Ei ole jäänud väga muljet, et see on selline punane joon. Sõnum on selline olnud, et ei tahaks, et oleks üle 6 leegionäri. Hetkel on asjaolud lihtsalt üsna kiirelt muutunud: oleks nt Arbet saanud pakkumise kuid varem, siis olen üsna kindel, et Gert Dorbek oleks jätkanud ikkagi Cramos (Arbeti arvelt papp ja mänguaeg). Ja see oleks ka paljudele sobinud igas mõttes. Tuleb lihtsalt tunnistada, et kui tahame, et eesti (koondise) mehed väljas mängiks, siis meil kodumaistele klubidele ei jätku eestimaiseid, kes vähegi tahaks/suudaks/oskaks kõrgemat mängu mängida kui BBL ja EMV. Väike riik, järelkasvu probleem (hea näide see u-20) jne jne. Minu meelest on sel aastal üsna selline unikaalne võimalus mingi üle aastate suurem märk maha jätta ja ma oleks pettunud, kui see jääks rahvusliku argumendi taha. Kui muidugi jääb- sest äkki ikka saab nendega ka tehtud midagi head, kes hetkel Cramol on.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Vasta