Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Dorbek läks kalevist ära kuna ta tahtis keskkonna vahetust,tagasi kalevisse ta ei tule kindlasti tagasi
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Käisin ka üle saja aasta saalis, mõnu tunne oli enne mängu. Aga see selleks.
Nagu rix juba mainis siis elegar on võimas. Ta on suvel ikka kõvasti vaeva näinud, see kui kõrgele suudab ta hüpata lauda võttes on kohati ikka uskumatu.
Kiidan ka kajupanka, tore poiss ja väga hea käega, kui ta suudab selle hooaja korralikult ära mängida võib temast kasvada koondisele ja eesti korvpallile väga oluline mees.
Gibsonist rääkida, siis füüsiliselt tugev, väljakut näeb hästi ja hea sööduoskusega. Lisaks suudab kaitses päris agaralt töötada.
Vladi kohta võib tõesti öelda, et oli eile tiba roostes just viske poolest või õigemini rabe. Aga tarkust tal jagub, mees tunnetas päris kiirelt ära, et Laksa vastu selg ees teha pole mingi probleem ja oli neid veelgi keda ta ette võttis.

Nüüd aga see SF, Arbeti lahkumine jms teema. Lugesin kiirelt eelnevad leheküljed läbi ja vist suur enamus on seisukohal, et pääsu pole tuleb kedagi väljast tuua. Sest tõsi ta on, eestist pole eriti kedagi võtta ja kui olekski siis kahjuks ollakse lepinguga seotud. Ning üks oluline asi mida peaks teadvustama endale on see, et Kalev/Cramo ei pea otsima KML-i jaoks endale juurde ühtegi väikest äärt. Eestis suudekase hakkama saada ka praeguste meestega. Arbet oli oluline ning tema lahkumise järel on auk, mis vajab täitmist just eelkõige eurosarja ja VTB-d silmas pidades, ning ainus lahendus täita see tühimik on tuua väljast juurde keegi.

Sienas mängis eelmine aasta 9 välismaalast...Aga publikule läks see kõik korda vist.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Rio kirjutas:Dorbek läks kalevist ära kuna ta tahtis keskkonna vahetust,tagasi kalevisse ta ei tule kindlasti tagasi
R22gite te ikka samast Dorbekust?

Aga nr 3 positsioonist r22kides, siis eilses m2ngus see probleem t6esti veel v2lja ei tulnud, aga nagu siin ennegi mainitud, siis Tarvas (eriti praeguses vormis) ei ole ikka see p2ris 6ige lakmuspaber Kalevile. Kajupank oli kyll tubli, aga tal oli eile ka hea m2ngida, kui tagam2ngijad rynnaku ilusti k2ima veavad ja pikad korvi all domineerivad... VTB meeskondade vastu suudab ta t6en2oliselt natuke aega "hakkama saada" kyll, aga reaalselt oleks meile vaja meest, kes meeskonnale midagi juurde annaks, mitte pelgalt hakkama saaks.

Ma arvan et kysimus on eelk6ige rahas... kui meeskonna eelarve lubab lisaks praegustele meestele veel korraliku nr. 3 v2lismaalt juurde tuua, siis andku tuld. Aga ma olen j2tkuvalt seisukohal, et hetkel on meil nr 1-2 positsioonid tegelikult veidi ylerahvastatud, eriti kui tugev nr 3 juurde tuleks, ning minu meelest (olenevalt sellest millised lepingud meestega s6lmitud on) tasuks siiski kaaluda kas Gibsoni v6i Abboti endast 10cm pikema mehe vastu upgrade'mist.
Viimati muutis Zog, 28 Sept 2013, 14:36, muudetud 1 kord kokku.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Kajupank jättis Rakvere vastu päris hea mulje. Kui ta regulaarselt mänguaega saab, võib temast selle hooajaga mängumees kujuneda. Aga ikkagi jääb see positsioon kuidagi alamõõduliseks. Kolme väikesega võib muidugi mängida, aga kui näiteks keegi veel vigastada saab vms, siis hakkavad hädad pihta. Eestist polegi hetkel kedagi võtta, kes oleks lepingust vaba ja ka mänguaega välja teeniks.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

Krysver kirjutas:"Kalev/Cramo alustas selge võiduga, aga ega Arbeti minekuga eestlasi liiga väheks jäänud?"
http://www.ohtuleht.ee/547887

Hakkab vingumine peale. Õnneks vähemalt need, kellelt arvamust küsitud on, andsid selge vastuse, et klubikorvpall ei ole rahvuskoondis.
Eile oli muidugi hetk küll kui kahe meeskonna peale oli 2 eestlast väljakul. Ja oleks võinud tekkida ka olukord kui väljakul kõik välismaalased.
Huvitav, kas treenerid seda jälgisid ka, et ainult leegionärid platsile ei jää. Siis oleks raudselt ajakirjanikud selle eriti suurte pealkirjadega ära märkinud.
Eks sellest veidi kahju on, et pidevalt mingi poleemika sellest tekitada üritatakse.

Minu meelest on tähtis pakkuda võimalikult kõrget taset nii klubi poolehoidjatele kui ka neile eestlastest mängijatele, kes sellele tasemele vastavaid oskusi evivad või kel on selleks tulevikus potentsiaali. Kui hetke koosseisus on neid mängijaid vaid kaks (Sokk ja Veideman), mööndustega kolm (Kajupank), siis las olla nii. Tähtis on, et nad saavad mängida Euroopas vägagi arvestataval tasemel ning Eurocup ja VTB seda kahtlemata pakuvad. Samamoodi võiks näiteks tuua Siena ja Kanguri. Kangur oli seal ainus eestlane, kuid Siena sai tema sealsel perioodil paljudele eestlastele vägagi "omaks" - jälgiti pingsalt mänge, kommenteeriti jne. Kalev pakub samamoodi, tõsi küll aste madalam, mitmele eestlasele suurepärast väljundit silma paista ning mängutasemes areneda. Seda tuleks hinnata, mitte lugeda kas kaheteistkümne mehe seas on neli eestlast või seitse. Kui Veideman näiteks kuskil Bilbaos mängiks (jah, hetkel far-fetched), siis oleks enamus ajakirjanikke ilmselt õnnelikud, et eestlane saab heal tasemel pallida. Samamoodi võiks suhtuda ka praegusesse Kalevisse. Pealegi on Kalev praegusel kujul ilmselt ka hea motivaator noortele korvpalluritele - kui klubi suudab end EuroCupil ja VTB-s konkurentsis hoida (saavutada stabiilsus), siis on neil noortel kuhu tulevikus püüelda, et sealt (Kalevist) omakorda samm veelgi kõrgemale teha. Praegune Kalev on teoorias ideaalne vaheetapp neile eestlastest korvpalluritele, kes tahaks mõne tugeva liiga ukse lahti lüüa.
Zog kirjutas:Ma arvan et kysimus on eelk6ige rahas... kui meeskonna eelarve lubab lisaks praegustele meestele veel korraliku nr. 3 v2lismaalt juurde tuua, siis andku tuld. Aga ma olen j2tkuvalt seisukohal, et hetkel on meil nr 1-2 positsioonid tegelikult veidi ylerahvastatud, eriti kui tugev nr 3 juurde tuleks, ning minu meelest (olenevalt sellest millised lepingud meestega s6lmitud on) tasuks siiski kaaluda kas Gibsoni v6i Abboti endast 10cm pikema mehe vastu upgrade'mist.
Ma ei ole päris päri sellega, et nüüd tuleks hakata mingeid ümberkorraldusi meeskonnas tegema. Kokkumängu saavutamine on isegi raske protsess ning kui nüüd hakata Arbeti lahkumise tõttu veelgi mosaiigitükke lammutama, siis võib tulemus lõppkokkuvõttes märksa kehvemaks osutuda. Mängujuhi positsiooni ei puutuks ma hetkel mingi hinna eest - see koht on ju tegelt meeskonna edu üheks suureks aluseks. Kui väike äär on natuke nõrk, siis selle võib veel üle elada, aga kui mängujuhtimist nõrgestada, siis on juba palju suuremad probleemid silmapiiril. Gibson ei pruugi olla mingi imemees, aga oma raha eest on ta täiesti asjalik tüüp Sokuga konkureerimaks ning mina Martin Dorbeki tagasikutsumist tema asemele kindlasti hetkel ei pooldaks.

Üldiselt arvan ma, et ka praeguste jõudude annab hetkel asja lappida ning äkki Kajupank tõesti suudab nivoo võrra oma taset hooaja peale tõsta. Pealegi on see küll väga optimistlik ootus, aga ma ei imestaks, kui ka Arbet mingitel põhjustel Kreekast hooaja keskel minekut teeks ning Eestisse naasta sooviks. Samas eks Varrak teab ja näeb neid asju paremini, seega tuleb lihtsalt teda usaldada.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Krysver »

Spordiajakirjanike mõtlemises on jah raske muud näha kui skandaali ja klikijanu.
Võõrmängijate siin mängimine on paha, aga samas meie mängijate mujal mängimisest räägitakse üldjuhul positiivses võtmes (kui Pahvi jura paar aastat tagasi välja arvata, et tema tahab ikka parimate mängu näha ja tal pole sellest kasu, et keegi välismaal mängib).

Kajupanga osas peab ootama nüüd Varraku mõtteid. Kui ta arvab, et Kajupank suudab täita G.Dorbeki või Arbeti tasemel enamvähem selle koha ära, siis sellise stsenaariumi juures oleks üks korralik koondise kandidaat kohe ka Eestil juures. Aga eks seda teab Varrak, mis seis on.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Kiiremas korras tuleks Kitsingu ja Toomas Raadiku kohad ära vahetada. Kitsing ei hakka siin välisliigades mingit mänguaega saama ning Pärnu vastu oli püsti hädas. Raadikus potensiaali kindlasti rohkem ning ta ei põe ka eriti, kui mööda läheb.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Egert kirjutas:Kiiremas korras tuleks Kitsingu ja Toomas Raadiku kohad ära vahetada. Kitsing ei hakka siin välisliigades mingit mänguaega saama ning Pärnu vastu oli püsti hädas. Raadikus potensiaali kindlasti rohkem ning ta ei põe ka eriti, kui mööda läheb.
Täpselt muidugi ei tea, aga äkki oli see Tomi enda soov, et laenule (ja tagasi) Pärnusse minna. Peaks olema seal ju 30 minuti mees pluss Balti liiga. klubi siin vaevalt käsi väänata saab.
Muidu muidugi nõus.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Rix kirjutas:
Egert kirjutas:Kiiremas korras tuleks Kitsingu ja Toomas Raadiku kohad ära vahetada. Kitsing ei hakka siin välisliigades mingit mänguaega saama ning Pärnu vastu oli püsti hädas. Raadikus potensiaali kindlasti rohkem ning ta ei põe ka eriti, kui mööda läheb.
Täpselt muidugi ei tea, aga äkki oli see Tomi enda soov, et laenule (ja tagasi) Pärnusse minna. Peaks olema seal ju 30 minuti mees pluss Balti liiga. klubi siin vaevalt käsi väänata saab.
Muidu muidugi nõus.
Eriti teeb muret see positsioon praegu sellepärast, et Moldovaenu ei ole ka ennast eriti heast küljest näidanud, loodetavasti läheb paremaks. Täna käis mees silmaarstil, ehk paraneb see visketabavus :D
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Krysver »

No Moldoveanu kohta rääkis Müür ikka väga rahulolevalt viimase ülekande vahepeal, et see on kõva mängumees ja tal igasuguseid erinevaid trikke, kuidas pall korvi saada ja korvi all toimetada.
Kui see nüüd läbi huumoriprisma öeldud ei olnud, siis Müür peaks küll ära tabama, kes on mängumees, kes mitte.
Kitsingu ja Raadiku seisus tehti nagu eelmise hooaja suhtes ju vahetus. Mees, kes pingil istus, läks mänguaega saama ja vastupidi.
Kahju tõesti kui Kitsing suurepärase võimaluse ära raiskab.
Eriti kui kõrval peaks ju olema innustav Kajupank, kes on elav näide sellest, et esimese võimaluse lasi raisku -ei löönud Kalevis läbi ja siis peale Rapla aastaid on nüüd täiesti uue suhtumisega tagasi ja saab päris kenasti hakkama.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Kui nüüd Kitsingut ja Raadikut võrrelda siis esimest pean ma tehniliselt paremaks ning kiiremaks.Raadikul tundub olevat seal üleval pool rohkem korras ja ta vist veits ambitsioonikam ka.Puhas minu nägemus muidugi.
j2nesh
Kasutaja
Postitusi: 116
Liitunud: 08 Okt 2012, 20:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas j2nesh »

No sorry aga Pärnu mängus, kus Kitsing sai palju mänguaega polnud ei tehnikast ega kiirusest haisugi. Üsna õnnetu oli noorte pärnakate vastu ja kohati ikka üsna hädas. Ei midagi head. Raadik Pärnu pool oli märksa rohkem silmapaistev. Kajupangast ma ei räägigi. See mees on sel aastal raudselt väärt oma kohta Kalevis. Võimalik, et sõnun enne hooaja tõsiseid mänge ära, aga jättis hea mulje küll.
Mr. Aff
Kasutaja
Postitusi: 935
Liitunud: 27 Okt 2008, 19:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Mr. Aff »

Vaatasin Lokomotivi rosterit, päris kuri teine, Kalnietis oli üks EMi parimaid pealegi, võitu on jube raske loota.
http://www.vtb-league.com/en/team/lokom ... -200$t&0=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Marcus
Kasutaja
Postitusi: 841
Liitunud: 01 Mär 2012, 16:41
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Marcus »

Kas Abbott on laupäevaks korras?
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Ma loodan ka ,et Abbot korda saab kuna meil pole hetkel ühtegi tasemel viskajat meeskonnas,ok Kajupank on tõesti hästi pannud.
Vasta