Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
surm
Kasutaja
Postitusi: 140
Liitunud: 18 Juun 2013, 14:03

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas surm »

rumeenlane ei oska palli põrgatada ju. koguaeg puterdab ära.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Basket TV saatest võib välja lugeda ka sellise variandi, et Gibson saadetakse üldse minema. Seega poleks üldse paha - Gibson minema, Dorbek Raplast tagasi ja Arbeti palga + Gibsoni Dorbeku palgavahe eest korralik asendus Arbetile. Mängujuhti saab siis asendada Veideman, Dorbek, Skele.
surm
Kasutaja
Postitusi: 140
Liitunud: 18 Juun 2013, 14:03

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas surm »

Ma loodan, et Gibsonit minema ei saadeta, sest ta on meeskonna mängija ja tahab mängida jne.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Kalevpoiss kirjutas:Basket TV saatest võib välja lugeda ka sellise variandi, et Gibson saadetakse üldse minema. Seega poleks üldse paha - Gibson minema, Dorbek Raplast tagasi ja Arbeti palga + Gibsoni Dorbeku palgavahe eest korralik asendus Arbetile. Mängujuhti saab siis asendada Veideman, Dorbek, Skele.
Heh... sellise variandi käisin ma siin foorumis umbes nädal tagasi välja, ning siis ta igatahes publikule eriti peale ei läinud. Eks ta risky business muidugi oleks, aga kui maksimumi peale minna, siis minu meelest õige otsus. Tänases mängus oli ka kohati näha, et kolme lühikesega võivad kaitses väga lihtsalt ebavõrdsed olukorrad tekkida.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Zog kirjutas:
Kalevpoiss kirjutas:Basket TV saatest võib välja lugeda ka sellise variandi, et Gibson saadetakse üldse minema. Seega poleks üldse paha - Gibson minema, Dorbek Raplast tagasi ja Arbeti palga + Gibsoni Dorbeku palgavahe eest korralik asendus Arbetile. Mängujuhti saab siis asendada Veideman, Dorbek, Skele.
Heh... sellise variandi käisin ma siin foorumis umbes nädal tagasi välja, ning siis ta igatahes publikule eriti peale ei läinud. Eks ta risky business muidugi oleks, aga kui maksimumi peale minna, siis minu meelest õige otsus. Tänases mängus oli ka kohati näha, et kolme lühikesega võivad kaitses väga lihtsalt ebavõrdsed olukorrad tekkida.
Selle jutu peale Tiit Soku inteka pealkiri, millega jääb üle vaid nõustuda.
http://www.epl.ee/news/sport/tiit-sokk- ... d=66848189" onclick="window.open(this.href);return false;
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Unustasin lisamata, et Gibsoni minema saatmine võiks kõne alla tulla siiski ainult siis kui mees tõesti kõvemates mängudes hakkama ei saa. Niisama lambist ei ole mõtet. Täna nagu sai hakkama.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

See Gibsoni "mittehakkamasaamine" on lihtsalt üks järjekordne kampaania korras arendatav müüt. Loomulikult on mängujuhi positsioon palju olulisem kui SF, mida annab teistega paremini katta. Ideaalis võiksid mõlemad positsioonid kaetud olla, aga meil loodeti ehk liigselt Arbeti jätkamise peale.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalevpoiss »

vaim564 kirjutas:See Gibsoni "mittehakkamasaamine" on lihtsalt üks järjekordne kampaania korras arendatav müüt. Loomulikult on mängujuhi positsioon palju olulisem kui SF, mida annab teistega paremini katta. Ideaalis võiksid mõlemad positsioonid kaetud olla, aga meil loodeti ehk liigselt Arbeti jätkamise peale.
Et siis Varrak arendab kampaania korras Gibsoni "mittehakkamasaamise" müüti???
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

no vaadates või tänast mängu, siis igal juhul saadakse paremini hakkama ilma selle puuduva ääremängijata, kui Sokk-M.Dorbek mängujuhtide paariga. Gibsoni sugune mees on praegu meeskonnale hädavajalik. Hea oleks muidugi, kui leitaks veel ääremängija juurde, aga kui klubi juhtkonna poliitika on a la "üle kolme kaljukitse meeskonnas ei tohi mängida", siis las ta olla. Pinki peaks muidugi pikendama mõne mängijaga aga see pakutud vangerdus, et Gibson minema ja ääremängija asemele - no see ei toimi kohe kuidagi. Sokk (vigastustealtis, keskpärane füüsiliselt ja kaitsemängus, omade selgete tugevustega) + M.Dorbek (kogenematu, ebakindel kuid hea kaitsemängija) ei ole kohe üldse see tase, millega saaks VTB ja Eurocupi mängida. Mängujuht on ikka nii oluline positsioon, et....
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalevpoiss »

nojah kirjutas:no vaadates või tänast mängu, siis igal juhul saadakse paremini hakkama ilma selle puuduva ääremängijata, kui Sokk-M.Dorbek mängujuhtide paariga. Gibsoni sugune mees on praegu meeskonnale hädavajalik. Hea oleks muidugi, kui leitaks veel ääremängija juurde, aga kui klubi juhtkonna poliitika on a la "üle kolme kaljukitse meeskonnas ei tohi mängida", siis las ta olla. Pinki peaks muidugi pikendama mõne mängijaga aga see pakutud vangerdus, et Gibson minema ja ääremängija asemele - no see ei toimi kohe kuidagi. Sokk (vigastustealtis, keskpärane füüsiliselt ja kaitsemängus, omade selgete tugevustega) + M.Dorbek (kogenematu, ebakindel kuid hea kaitsemängija) ei ole kohe üldse see tase, millega saaks VTB ja Eurocupi mängida. Mängujuht on ikka nii oluline positsioon, et....
Kui Gibson sellisel tasemel hakkama saab nagu täna, siis 100% nõus. Millegipärast oli aga Varrakul hirm, et äkki ei saa. Kui ei saaks siis uue mängujuhi asemel tooksin tagasi Dorbeku ja otsiksin Arbetile korraliku asenduse.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Mina igatahes ei saa aru, kus kohast see Gibsoni "mittehakkamasaamise" jutt pärit on. OK pole teda väga palju näinud aga senises kahes mängus ta nüüd Sokust küll kehvema tasemega ei ole, M.Dorbekust rääkimata. Mis VTB-sse ja EC puutub, siis minu seisukoht on selge - ilma korraliku nr 3 positsioonita on seal väga raske mängida, ilma korraliku komplekteerituseta PG positsioonita pole suuremat mõtet üldse välja minna. Ja praeguse seisuga ma küll suurt probleemi sealt ei näe.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Jätame M.Dorbeku siin üldse välja, selge see, et ta ei kanna välja ja Raplaski pole ta eriti mängujuht, mis siis veel Kalevist rääkida. Varrak arendas pigem sellist varianti, et mängiks üldse ühe mängujuhiga ja Sokule annaks puhkust Škele või Veideman. Täna seda katsetati, kuid Gibsoniga jooksis mäng paremini. Ma isegi pole kindel, kui peab ühest mängujuhist loobuma, kas ära tuleks saata Gibson või Sokk :wink:
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Mulle tundub, et meeskond jääb jänni pigem Veideman-Skele nr 1 peal mängides, kui Abbott-Veideman nr 3 peal mängides. Ega jah ilma korraliku nr 3-ta suuri tegusid Euroopas ei tee (ega Arbet on ka selline 2,5 või 2,75), kuid ilma teise korraliku PG-ta Soku kõrval (kes kindlasti jälle vigastustest ei pääse ja mida rohkem ta peab väljakul olema keskmiselt, seda kumuleeruvam on see risk) pole siin tõesti midagi teha. Selles mõttes oli Gibsoni toomine ainuõige otsus. Ja mõnes mõttes on isegi hea, et Gibson pole liiga kõva mees, sest siis ta sööks ära Soku mänguminutid. Minus ärkab see patrioot ainult siis, kui mõni välismängija meie oma mehe (koondise tasemel mehe siis) pingile jätab, mitte siis, kui loobutakse puuduvale positsioonile mängija toomisest lihtsalt jonni pärast, et mingi suvaline, mitte midagi tähendav number ei saaks ületatud.
Viimati muutis nojah, 05 Okt 2013, 16:23, muudetud 1 kord kokku.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalevpoiss »

nojah kirjutas:Mina igatahes ei saa aru, kus kohast see Gibsoni "mittehakkamasaamise" jutt pärit on. OK pole teda väga palju näinud aga senises kahes mängus ta nüüd Sokust küll kehvema tasemega ei ole, M.Dorbekust rääkimata. Mis VTB-sse ja EC puutub, siis minu seisukoht on selge - ilma korraliku nr 3 positsioonita on seal väga raske mängida, ilma korraliku komplekteerituseta PG positsioonita pole suuremat mõtet üldse välja minna. Ja praeguse seisuga ma küll suurt probleemi sealt ei näe.
Vaata tänast Basket TV saadet, siis saad aru.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Loodetavasti saame me number kolme peale siiski mõne mängija kedagi ära saatmata. Kui Gibsonist loobutakse selle nimel, et tuua väike äär, siis mingit edasiminekut küll ei ole. Hetkeseisu järgi on Gibson päris kindel edasiminek võrreldes McLeodiga. Kui me lähme hooajale vastu ainult Sokuga, siis oleks jälle terve hunnik viskavaid tagamängijaid, kes olude sunnil peaksid PG mängima... suvi läbi sai sellest räägitud. Mida see Martin Dorbek meile annaks? Gibsonist ta vaevalt kaitses parem on ning see on ka kõik mis tal on.
Vasta