Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1706
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

Krysver kirjutas:Arbeti kesine algus on seotud tõenäoliselt vigastusest välja tulemisega. Nagu ka Kanguril ja Venel. Ei maksa nüüd neid kohe sellepärast Eestisse tagasi oodata.
Üldse on kõik eestlastest paremad mängijad praegu siitsealt vigased kui nimekirja jätkata Taltsi ja Veidemaniga.
Seda küll ,kuid vaevalt Kreeka klubi Arbeti vigastus eriti morjendab ,tema on sinna klubisse toodud ju kui välismängija kellest oodatakse rohkem kui kohalikest ,nagu meie siin oma välismängijatest ootame ja kui midagi kohe ei tule siis hakkame kiruma ,et näe milliseid võõrjõude on meile toodud ja milleks neid üldse vaja on.Loomulikult esimese mängu järel ei saa veel teha järeldusi ,aga kui sama seis näiteks jätkuks veel siis võib juba küll spekuleerida selle teema ümber ,sest minuteada vahetavad Kreeka klubid omi mängijaid ikka väga tihkelt võta kas või see Kavala klubi eelmisel hooajal ,kus Arbet mängis.
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Krysver »

http://www.epl.ee/news/sport/kalevcramo ... d=66907422" onclick="window.open(this.href);return false;
Mitu huvitavat lõiku:
„Kaks esimest VTB liiga mängu ei õnnestunud meil kaitse vaatevinklist kõige paremini, Gregor Arbeti puudumine andis tunda,” lausus Kalev/Cramo peatreener. „Ta on pikk tagamängija (196), teised tagamehed, välja arvatud Indrek Kajupank, on lühemad. Kindlasti oli paha, et ta läks Kreekasse.”

Varraku sõnul on nad uurinud paari väliskorvpalluri tausta, kuid pole kedagi välja valinud. „Pole mõtet tuua pikka tugevat mängujuhti, kes ei ületa Soku, Šķēle ja Abbotti taset. Need, kes suudaks selgelt kasulikud olla, käivad meie rahakotile üle jõu,” tõdes ta.

„Saan aru, miks Gert suvel nii otsustas, meie praeguses olukorras saaks ta aga palju mängida,” lausus Varrak.
Mida kostaks Rock, kui Kalev/Cramo tahaks Dorbeki tagasikutsumiseks tartlastega läbirääkimisi pidada? „Ma ei kosta midagi, ma ei tohi sellele isegi mõelda,” lausus Rocki peatreener Gert Kullamäe.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Selle välismaalase võiks siis tuua juba suhteliselt kiiresti, sest mina ei näe sellel täiendusel mõtet sellisel juhul kui ta saabuks VTB sarja mingiks kuuendaks mänguks ja Eurocupi 4 mänguvooruks.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Ma ei arva, et Dorbek oleks lahendus nr3 peal. On küll tugev, aga jääb liiga lühikeseks. Aga on ebareaalne isegi mõelda, et mingit varjanti oleks et Rock tema minema laseks, ja et ta üldse tahaks tagasi tulla.
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Krysver »

No kui Varrak räägib võimalikust pikast, tugevast mängujuhist, kes peaks Sokust, Škelest ja Abbotist parem olema, siis võiks jälle spekuleerima hakata Gibsoni asendamisega. Aga võiks jah nüüd kiiresti liigutada, sest kuidagi lootusetuks on meeskonna seis jälle ootamatult kukkunud.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Minu arust G Dorbeku ainuke pluss on tema kaitsemäng pikemate mängijate vastu(jalad nagu tammepakud :D )ta suudab isegi 206 cm pikka mängijat vabalt ohjeldada.Vaadake Kalevi-Donetski viimast mängu,ehtne õppematerjal kuidas saab ainult jalgade tööga mehe rivist välja lüüa.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Krysver kirjutas:No kui Varrak räägib võimalikust pikast, tugevast mängujuhist, kes peaks Sokust, Škelest ja Abbotist parem olema, siis võiks jälle spekuleerima hakata Gibsoni asendamisega. Aga võiks jah nüüd kiiresti liigutada, sest kuidagi lootusetuks on meeskonna seis jälle ootamatult kukkunud.
Päris nii nüüd ka ei ole, esimesed mängud alles ja tegelikult ei olnud see mängupilt Nymburkiga nii hull. Pigem oli ootused laes, kuna tšehhidel oli ikka kolm põhimeest puudu ja mäng oli kodus. Küll aga Varrakuga nõus, et just ses mängus andis jubedalt kaitses tunda, et ei ole kedagi vastase pikki tagamehi kaitsma panna- tšehhid kasutasid mängujuhina isegi Welchi ja teised noored tšehhid olid ka suht kahemeetrised seal taga.
Gibsonit asendada ei ole küll kohe kindlasti vaja imho, pigem ikkagi üks mees juurde tuua...
“I know it when I see it” - Potter Stewart
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

Rix kirjutas:
Krysver kirjutas:No kui Varrak räägib võimalikust pikast, tugevast mängujuhist, kes peaks Sokust, Škelest ja Abbotist parem olema, siis võiks jälle spekuleerima hakata Gibsoni asendamisega. Aga võiks jah nüüd kiiresti liigutada, sest kuidagi lootusetuks on meeskonna seis jälle ootamatult kukkunud.
Päris nii nüüd ka ei ole, esimesed mängud alles ja tegelikult ei olnud see mängupilt Nymburkiga nii hull. Pigem oli ootused laes, kuna tšehhidel oli ikka kolm põhimeest puudu ja mäng oli kodus. Küll aga Varrakuga nõus, et just ses mängus andis jubedalt kaitses tunda, et ei ole kedagi vastase pikki tagamehi kaitsma panna- tšehhid kasutasid mängujuhina isegi Welchi ja teised noored tšehhid olid ka suht kahemeetrised seal taga.
Gibsonit asendada ei ole küll kohe kindlasti vaja imho, pigem ikkagi üks mees juurde tuua...
Varrak ju ütlebki, et "järjekordsel gibsonil" pole mõtet - nõus, samas paremate meeste jaoks rahaline piir ees.... ja Gibson on odavalt saadud ( Valdmaa) See seletaks, miks "ei osteta", siin vahepeal ju foorumis ei saadud aru - vajadus on ilmselge, mida vahivad, lollid või? Lollid ei ole, raha ei ole.... Foorumis võib ju rääkida "no kas kuskil ei ole siis odavat head ameeriklast" - ilmselt päris elu on vähe komplitseeritum....(selliseid otsivad paljud...)
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas NoName »

No see Varraku väljaütlemine on kahtlemata vastuoluline ja jätab interpreteerimisruumi. Miks on tal üldse põhjust pikast mängujuhist rääkida? Lisaks, kui mängija oleks olemasoleva materjaliga samal tasemel, kuid pisut teise ampluaaga, siis milles probleem. Ei olegi ju vaja "staari" otsida. Üldiselt aga ei ole tõesti veel muretsemiseks põhjust, kuid ei taha ka näha olukorda, kus esmalt läheb eurosarjades rong eest ja siis reageeritakse.
Kasutaja avatar
pebeetu
Kasutaja
Postitusi: 379
Liitunud: 10 Jaan 2008, 20:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas pebeetu »

Hr Salumetsa mõtteid tänavuse koosseisu kohta.

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=66913570" onclick="window.open(this.href);return false;

Kusjuures olen vanameistriga täitsa ühel meelel :)
Oskar8
Kasutaja
Postitusi: 2935
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:20

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Oskar8 »

No minu meelest on praegu jäänud vaid üks võimalus ja tuleks teha selline vangerdus, et: Gibson koju, Martin Dorbek tagasi ja Raplale Raadik saata ja väljast leida korralik nr 3. Seejuures peaks Gibsoni+Arbeti palgast suutma värvata teoreetiliselt üsna korraliku tasemega meest.
Jah, Gibson on tegelt tubli olnud, aga 6 välismehe poliitika seab piirid ( olen ilmselt üks vähestest siin foorumis, kes selle poliitika poolt), hetkel meil selgelt algkooseisu SF-i rohkem vaja kui back-up PG-d. Raplale peaks see diil ka täiesti sobima, korvialla oleks neil Raadikut hädasti vaja ja tagaliinis on neil tublisi poisse küll ja veel.
Mina isiklikult ei näe ühtegi põhjust miks Skele ei võiks mängida väga edukalt Back-up PG minuteid. Mängis ta kohati mängujuhi kohal isegi EM'il ja edukalt. Kui tõesti õnnestuks leida korralik nr 3 siis oleks sellel rosteril juba väga jumet.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Gibsonit saab ainult siis ära saata kui tal oleks ikka katseaeg,minu arust lõppes see tal septembris?
Kasutaja avatar
Invisibl3
Kasutaja
Postitusi: 547
Liitunud: 07 Mär 2010, 14:29

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Invisibl3 »

Rio kirjutas:Gibsonit saab ainult siis ära saata kui tal oleks ikka katseaeg,minu arust lõppes see tal septembris?
Gibsoniga võiks olla pikem leping, ja selleks aastaks ta kuskile rendile anda vms.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Oskar8 kirjutas:No minu meelest on praegu jäänud vaid üks võimalus ja tuleks teha selline vangerdus, et: Gibson koju, Martin Dorbek tagasi ja Raplale Raadik saata ja väljast leida korralik nr 3. Seejuures peaks Gibsoni+Arbeti palgast suutma värvata teoreetiliselt üsna korraliku tasemega meest.
Jah, Gibson on tegelt tubli olnud, aga 6 välismehe poliitika seab piirid ( olen ilmselt üks vähestest siin foorumis, kes selle poliitika poolt), hetkel meil selgelt algkooseisu SF-i rohkem vaja kui back-up PG-d. Raplale peaks see diil ka täiesti sobima, korvialla oleks neil Raadikut hädasti vaja ja tagaliinis on neil tublisi poisse küll ja veel.
Mina isiklikult ei näe ühtegi põhjust miks Skele ei võiks mängida väga edukalt Back-up PG minuteid. Mängis ta kohati mängujuhi kohal isegi EM'il ja edukalt. Kui tõesti õnnestuks leida korralik nr 3 siis oleks sellel rosteril juba väga jumet.
Škele võib küll mängida PG-d, aga siis kaob ära tema trump- terav mäng. Seda oli Läti koondises ülihästi näha. Lätlastel polnudki väga lugu, sest neil oli veel strelnieks ja Bertans, kes on teravuse loojad, aga võta Škelelt tema trump ja suru ta mängujuhiks, siis Veideman seda teravuse looja koormat üksi kindlasti kanda ei suuda, saati veel siis, kui ta vigastustega kimpus. Cramol niigi sellega probleeme ja lõigata sellstki veel viil maha- ei kujuta ette, mis saaks. Nii et ei ole usku mul sellesse, et Skele mängujuhiks ja Gibson mujale. Teiseks, mängujuht on liiga tähtis lüli, et siin veel järjekordselt hakata vangerdusi tegema, minu meelest tähtsam kui 3. Vangerdused on paberil alati kergelt tehtavad, aga reaalsuses löööks see sellegi sassi, mis hetkel hästi.
martin Dorbek PGna neis liigades, mis mis korda lähevad, oleks suurem miinus kui Kajupank asendus 3-na.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Arvan ka mina et Gibsoni kojusaatmine (kui see üldse võimalik peaks olema) oleks viga, sest mängud on näidanud et alternatiivid hulga kehvemad. Õhtulehes Varrak kiitis Gibsoni aktiivsuse ja teravuse eest, loodetavasti jätkub ka järgnevates mängudes.

Ma veel nr3 kohapeal suurt katastroofi ei tee, vaatab järgnevad mängud ära, ja loodetavasti pühapäeval Veideman ka rivis. Loodaks ainult et Varrakul ja Sibulal juba mingid mõtted on, ja varjante otsitud, et vajadusel tegutseda. Pühapäeval Nizhny Novgorod ja kolmapäeval VEF, mõlemad kodused, ja mõlemad vastased kellega peaksime suutma mängida. Kui nendes mängudes asi hull, siis aeg tegutseda.
Vasta