Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
elchukakabra
Kasutaja
Postitusi: 305
Liitunud: 29 Dets 2010, 20:56

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas elchukakabra »

Keele jutt

http://sport.err.ee/vorkpall/7de692fa-b ... 7da5c61ef7" onclick="window.open(this.href);return false;
Indrek
Kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 02 Jaan 2009, 17:08

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Indrek »

maq kirjutas:Rix lõpeta lahmimine!
Maq, kogu lugupidamisega, siis ainuke lahmija oled Sina. Haarad õhust väiteid, mis osutuvad täiesti valeks ja siis üritad oma juttu edasi nämmutada. Soovitan sul Rixi jutt uuesti 1x või veel parem 2x läbi lugeda ehk jõuab kohale. Lõppude lõpuks on Cramo ikkagi eraklubi, mis pakub korvpalluritele kõrgeimat väljundit Eestis. Teine küsimus on see, kui palju eesti korvpallureid seda taset kannatavad. Alati jäävad teised eesti klubid, kus end pildile mängida ja sealt edasi suurde korvpalli suunduda.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Rix kirjutas:
maq kirjutas:Küsimus on, et KUI kaua nad seda veel teevad. Meie ei tea võibolla järgmine aasta nad enam ei tee seda sest saab kõrini sellest kaotuste hunnikust. Lihtsalt spekulatsiooniks, et kui Kalev oleks näiteks Eurochallenges teinud arvestatava tulemuse siis võibolla oleks meil rohkem ja kõvemaid sponsoreid, kui praegu. öelda, et oleme jõudnud Eurochallenge Final Fouri on ju hulga uhkem, kui et saime VTB-s 2 võitu ja posu üliilusaid kaotuseid. Kas on ikka mõtet neis kõrgetes sarjades mängida kui tase kuidagi välja ei vea. Ärge mind nüüd maha lööge, aga palju on neid eesti mängijaid kes on selle 4 aastaga VTB-s kõvasti arenenud. Sokk, Arbet ja rohkem pole kedagi. Ja mis kasu on sellest laiemalt meie korvpallile?
Ma olen siin vist erinevates postitutes sadu kordi neid argumente ükshaaval ritta ladunud ja ma ei hakka sed uuesti tegema. Väga lühidalt jaotaks ma need kuude punkti (jah, veelkord!):
1. Ükskõik, kui kõrgel tasemel Eesti treeneritega rääkida, kuni legendideni välja, kõik rõhutavad, et see on äärmiselt tähtis ja kasulik. Ma pakun, et nad teavad midagi eesti kossust, aga siin foorumlased on muidugi targemad nagu ikka
2. Kõik teised sportmängude treenerid kadestavad, et kossus selline võimalus on
3. Raha
4. Tugevamad leegionärid, mis tõstavad ka üldist kossu taset eestis. Muidugi, alati on võimalik palga karjääri lõpetavaid leedukaid
5. Seal saavad oma triibulisi hetkel ka eesti kohtunikud, treenerid, muud asjamehed, ka nende kontakt tippudega säilib ja sealt edasi arenevad suhted jne
6. Publikul on (vaatamata ilusatele kaotustele) võimalus jälgida tippkossu. Ventspils, all due respect, seda siiski pole, pole ka hollandlaste esiklubi.
Nüüd ootaks punkt punktilt kriitikat, mitte üldist lahmimist, et saame vaid ilusaid kaotusi ja tegu on imperealistliku Venemaa katsega Eesti alla neelata.
Siinkohal pean natukese oma seisukohti tagasi võtma ja Rixiga mõnes punktis nõustuma. Keegi vist ei kahtle, et VTB liigas osalemine on kasulik. Sellega nõustuvad kõik Pahvid, Arikesed, Endenis ja Salumetsad. Eriti on tore, kui liigas osalemise eest ka makstakse (vähemalt seni, VTB-s tõmmatakse kuuldavasti aga kõvasti spordile antavaid rahasid koomale). Küsimus on selles, et minujaoks pole Kalevil ikkagi nägemust, mis saab 2-3 aasta pärast. Miks lihtsalt loodetakse, et küll need Jõesaared ja muud andekamad mehed ikka meile tulevad. Miks ei võiks kõik vähegi lootusandvamad mehed klubiga siduda, ja seejärel nad siis kas USA-sse või Raplasse laiali saata. Iga suvi korjaks mehed kokku, vaataks, äkki kellegi tase juba kannatab VTB-d. Praegusel juhul on "noormängijates" seotud Klaeviga ainult Martin Dorbek. Ülejäänud põhineb lootusel, et küll ikka keegi meile tuleb. Ja kui ei tule, olemegi hetkes, kus vaja palgata 10 leegionäri.

Tõesti on tore, et tippkoss koju kätte tuleb. Paraku kogunevad suurimad publikunumbrid ikkagi KML finaalid Rockiga

Millega ma päris ei nõustu, on see, et leegionärid tõstavad kohalikku taset. Tõesti, LIIGA tase tõuseb, aga koondise tase võib sellest kannatada. Ilma põhjalikumalt seletamata, toon näiteks ainult EPL-i ja Inglismaa koondise...
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Inglise jalkakoondise näide on küll suht meelevaldne, ei suutnud nad saavutada midagi ka enne seda, kui Bosmani juhtum Euroopa profisporti muutis. Samamoodi ei saavutatud midagi ka 70nendatel, 80nendatel , kui tänased mängijad veel sündinud polnudki.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Leegionärid iga hinna eest ei tõsta taset. Me oleme näinud, mis juhtub, kui kohalikele hakatakse palka (üle)maksma selle eest, et nad on kohalikud. Paade ja Viiask on vist parimad näited. Seda Veskit kantakse ka seetõttu pilpa peal, kuigi nüüdseks peaks selge olema (pärast parima muruniiduki parandaja juures käimist), et asi polnud selles, et ta Cramos vms pinki nühkis.
Kangur miskipärast mängis end pildile ja välismaale paljukirutud serblasest käe all, kes siin ju ka eesti mängijaid pingil suretas ja muudkui pelkiceid eksportis. Selle koha pealt tasuks kuulata nt Kuusmaa üht intekat, kus ta rääkis Kangurist ja Serbia treenerist.
Inglise jalkakoondise näite kõrval ma võtaks palju ekstreemsema näite- Soome. Teatavasti raporteeriti veel kolm-neli aastat tagasi meie ajakirjanduses võidukalt (ma ise olen sellise mälumänguküsimuse koostanud), et parim soomlane oli Korsiliiga punktitoojate edetabelis u 20-30 vahel ja nüüd? Need Bisonsid ja Katajad on meile eeskujuks igas mõttes, koondis mängib EMil 16 seas kaks tsüklit järjest ja jne. Ja see on, nagu ma ütlesin, ekstreemne näide leegionäride sissetoomisest. Ma ei ütle, et selles peitus põhjuslikkuse seos või mitte, nagu ikka on paljudel asjadel palju aspekte ja nüansse, aga taguda nagu rauda, et (mite sinu sõnu valesti tsiteerida, kasutan otsetsitaati)
"Millega ma päris ei nõustu, on see, et leegionärid tõstavad kohalikku taset. Tõesti, LIIGA tase tõuseb, aga koondise tase võib sellest kannatada"
.

Et mitte jälle saagi liiga käima tõmmata rõhutan veelkord, et arutu leegionäride sissetoomine, nagu iga ekstreemsus, ei saagi olla kasulik ja kasulik ei ole ka vastupidine, kus allakäigus (kusjuures see on ka liialdus, et tulevik on tume mis tume)süüdistatakse leegionäride rohkust "meie" tippklubis, olukorras, kus eesti mängijaid on piisavalt väljas ja ülejäänudki jagunevad mitme klubi vahel (erinevatel põhjustel).
“I know it when I see it” - Potter Stewart
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Tundmata Soome korvpalli nüannsse tooksin lisaks leegionäride panusele Soome kossu arengus välja ka Henrik Dettmanni isiklikud teened. Juhus või ei, Soome koss hakkas tõusma kusagil 2004-2005, ehk kui Dettmann tagasi toodi (ja mitte ainult nationalmannschafti peatreeneriks vaid kogu korvpalli arendajaks).
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Leegionärid iga hinna eest ei tõsta taset. Me oleme näinud, mis juhtub, kui kohalikele hakatakse palka (üle)maksma selle eest, et nad on kohalikud. Paade ja Viiask on vist parimad näited. Seda Veskit kantakse ka seetõttu pilpa peal, kuigi nüüdseks peaks selge olema (pärast parima muruniiduki parandaja juures käimist), et asi polnud selles, et ta Cramos vms pinki nühkis.
Läheb ehk siin ses teemas liiga spetsiifilseks aga kas saab öelda, et nimetet kolmikut on pilpa peal hoitud või üle makstud rohkem kui omal ajal Kangurit, Taltsi, vendasid Sokkusid või kossumehe mõistes "keskealisena" avanenud Hallikut või Tamme? Pole kindel. Pigem on see üsna etteennustamatu, kellest tuleb ja kellest ei tule mängumees. Kõigist talentidest ei tulegi. Isegi NBA-st teame näiteid kuidas drafti avavalikutest pole tulnud midagi aga ülikooliajal keskpärasteks loetud vendadest küll.
Eesti kossu juurde tagasi tulles tulebki lähtuda sellest, et asjad peavad olema balansis, välismaalasi olema kindlasti peab aga niipalju kui vajalik ja niivähe kui võimalik, kui kalambuuritseda. Praegu on seis kahjuks selline, et aasta-aastalt peab välismaalasi rohkem võtma lihtsalt aukude lappimiseks sest kodunt pole kedagi võtta. Parim näide on ehk Valga.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Tänases päevalehes siis Jurtsenkolt päris hea lugu. Ma ei tea, kas olen midagi kahe silma vahele jätnud, aga minu jaoks oli väheke uudiseks lõik:

"Miks Raadik Pärnust Kalev/Cramosse üldse tagasi toodi? Vastus on proosalisem, kui paljud arvata oskavad: Cramol oli VTB Ühisliigas vaja täita nõue, et ülesandmislehel peavad vähemalt kuus mängijat olema eestlased. Kas selle nõude täitmiseks on mõttekas Eesti koondise kandidaatide ringi kuuluv Raadik pingile potsatada? Jah, ta saab meisterklubis kvaliteetset treeningut, aga..."

Ning mõtlemapanev on ka siin foorumis palju kõlanud mõte:

"Ligemale aasta ja 25 mängu kestnud BC Kalev/Cramo koduste meistrivõistluste võiduseeria teeb heas mõttes kadedaks, aga mitu korda vingem peatreener oleks Alar Varrak minu silmis sel juhul, kui ta oleks suutnud võiduseerias mängumeeste sekka lülitada ka Toomas Raadiku ja Kristo Mangelsoo. See, kui nad Eesti meistrivõistlustel HITO vastu mängivad, ei vääri märkimist.
Ka pärast laupäevast Tartu mängu kurtis Varrak reisiväsimust ja tihedat graafikut, aga tegudes käitus sõnadele risti vastupidi. Mis oleks juhtunud, kui Makedoonias eurosarjamängul mitte käinud Raadik või Mangelsoo kohtumist suisa alustanuks? Nagu Kristen Meister vastasmeeskonnas. Kas Cramo oleks kaotanud poolaja suurema vahega kui 13 punkti? Julgen väita, et mitte "
Kasutaja avatar
pebeetu
Kasutaja
Postitusi: 379
Liitunud: 10 Jaan 2008, 20:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas pebeetu »

Raadiku suhtes olen nõus,et poiss oleks võinud nati väljakul mütata küll.Mis aga puutub Mangelsoosse,siis arvestades selle mehe pehmet mängu ja olematut kaitset ei julgeks ma teda küll sellises mängus platsile panna.Enne peab mees ikka trennis treenerile tõestama,et suudab mängida.Lihtsalt selle pärast,et mõni ajakirjanik seda arvab et ole küll paslik mehi mängitada.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

"Miks Raadik Pärnust Kalev/Cramosse üldse tagasi toodi? Vastus on proosalisem, kui paljud arvata oskavad: Cramol oli VTB Ühisliigas vaja täita nõue, et ülesandmislehel peavad vähemalt kuus mängijat olema eestlased. Kas selle nõude täitmiseks on mõttekas Eesti koondise kandidaatide ringi kuuluv Raadik pingile potsatada? Jah, ta saab meisterklubis kvaliteetset treeningut, aga..."
Loogiline on, et analoogne nõue käib ka vene klubide kohta...Ei, mitte seda et vene klubis peab olema vähemalt kuus eestlast :lol:, vene passiga tegelast ikke... Peaks VTB lehelt neid rostereid selle mõttega vaatama... hmmm...see nõue võib isegi olla, sest vene rikkurklubi rosterite lõpus on mingid "naljamehed" - raha taha neil klubidel midagi ei jää, st kui võimalus, siis oleks ostetud mingid kõvemad vennad ka pingi lõppu...mänge palju, hooajad pikad, vigastused...teadagi....
Viimati muutis sequa, 11 Nov 2013, 13:24, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
randomjoe
Kasutaja
Postitusi: 208
Liitunud: 05 Aug 2010, 11:07

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas randomjoe »

pebeetu kirjutas:Raadiku suhtes olen nõus,et poiss oleks võinud nati väljakul mütata küll.Mis aga puutub Mangelsoosse,siis arvestades selle mehe pehmet mängu ja olematut kaitset ei julgeks ma teda küll sellises mängus platsile panna.Enne peab mees ikka trennis treenerile tõestama,et suudab mängida.Lihtsalt selle pärast,et mõni ajakirjanik seda arvab et ole küll paslik mehi mängitada.
+1 Mis Mangelsood puudutab aga Raadiku pingile istutamine on küll....ma ei tea. Universiaadimängud on juba kõigil unustatud? Ja kuidas Kitsing regulaarselt minuteid teenib aga Raadik mitte? Viimastes mängudes pole isegi Kaljupanka platsile lastud kuigi mees pidi ju "arenema iga sekundiga"...? Kui nüüd hooaja lõpus Varrak jälle kaamerate ees Raadikut kiitma hakkab ning 0-minutite ees vabandab siis see tekitab juba viha...
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Raadik peaks praegu saama mänguaega, siis võib-olla saab temast kunagi ka asja. Universiaadi mängude põhjal veel eriti kummalimne arusaamine. Kui see kuue eestlase nõue on, siis võib ju vabalt Kalevi duublist kellegi moe pärast pingile istuma võtta, mitte raiskama selle peale arenemisvõimelist mängijat.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

vaim564 kirjutas:Raadik peaks praegu saama mänguaega, siis võib-olla saab temast kunagi ka asja. Universiaadi mängude põhjal veel eriti kummalimne arusaamine. Kui see kuue eestlase nõue on, siis võib ju vabalt Kalevi duublist kellegi moe pärast pingile istuma võtta, mitte raiskama selle peale arenemisvõimelist mängijat.
vb sellepärast see Makke jutt käiski
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Krysver »

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=67092394" onclick="window.open(this.href);return false;

Noortesüsteemi spordimeisterlikkuse tabelis Audentesest, Sokust, Raplast ja Pärnust küll taga, aga siis tuleb huvitav koht: 5. Rafter 6. Rock... :shock:

Ehk siis vähemalt hetkeseisuga on see Rocki püramiidi tugevuse jutt mull.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

No tõele au andes töötab ju Rocki süsteem esimest-teist aastat ja täiel tuuridel läheb käiku 2015 kui Tartu koolides avatakse korvpalliklassid (esimene tglt vist juba see aasta)
Vasta