Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas vaim564 »

Ma olen nõus, et olukorras, kus kõik KML klubid osalevad ka ESTLAT sarjas, puudub sisuline vajadus kahe sarja dubleerimiseks. Või siis kui hirmsasti tahetakse korraldada lõpus mingi final fouri laadne turniir. Probleem Cramo jaoks saab loomulikult olema, et ka ESTLAT sarjas on iga kohalesõit teatud aeg millegi arvelt. Seepärast võiksid parematel klubidel mingid privileegid olla, kas alustatakse vahegrupist või (mis on loogilisem) isegi playoffist, eeldusel et mängitakse teisi sarju. Usun, et selline variant võiks sobida ka VEFile, kes võib VTBsse naasta. Ma isegi ei usu, et see nõrgematele klubidele kuidagi halvasti mõjuks, sest nendevaheline konkurents muutub tihedamaks, sest suuri klubisid saavad nad enamasti võita mingite väliste tegurite kaasabil (vigastused, alamotivatsioon jne).
Siis on veel karikavõistlused, milline süsteem vajaks samuti reformimist, mitte handicup süsteemi, vaid pigem ettekirjutust koosseisu kohta (nt ilma leegionärideta või on nende kasutamine piiratud).
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas marxx762 »

Huvitaval kombel pole eilsest Pärnu-Rapla mängust siit arutelu läbi käinud.
Mis mulle silma hakkas (pole varem säärase pilguga vaadanudki), et Rapla rünnak on üsna lihtne (seda mitte üldse halvas tähenduses). Ehk siis üks mees teeb teravust (enamasti Childress) ja lootus on, et vastaste kaitse lähim mees aitab, misjärel avanevad raplale viskekohad. Ülejäänud mehed piltlikult öeldes lihtsalt seisavad käed taskus.

Mis veel - pallita mängijad ei pane omavahel mitte ühtegi katet (va. otsa -ja küljeautide puhul). Minujaoks väga harjumatu vaatepilt.

Mängujärgselt kiideti Rosenthali ja tema kaitset, et võttis Childressi korralikult pihtide vahele... Esimese mängu põhjal ma päris selle väitega ei tahaks nõustuda. Ma ei ütle, et Märt oli kaitses halb vms. Aga, Rapla ei tee ise mitte midagi selleks, et pärast seda kui Childress on palli loovutanud, saaks ta selle tagasi. Nagu ma eelnevalt ütlesin, siis pallita mehele katteid ei panda ja sellest tulenevalt ongi päris utoopiline loota, et ta "küljes rippuva" Rosenthali maha suudaks raputada... Igatahes, saab huvitav olema jälgida, milline on olukord seeria teises kohtumises.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 671
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas HypeBeast »

Raske põhjapanevaid järeldusi teha, kui teist poolaega tänu Delfi järjekordsetele ülekande probleemidele teist poolaega ei näinud...
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 685
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Maxi »

marxx762 kirjutas:Huvitaval kombel pole eilsest Pärnu-Rapla mängust siit arutelu läbi käinud.
Mis mulle silma hakkas (pole varem säärase pilguga vaadanudki), et Rapla rünnak on üsna lihtne (seda mitte üldse halvas tähenduses). Ehk siis üks mees teeb teravust (enamasti Childress) ja lootus on, et vastaste kaitse lähim mees aitab, misjärel avanevad raplale viskekohad. Ülejäänud mehed piltlikult öeldes lihtsalt seisavad käed taskus.

Mis veel - pallita mängijad ei pane omavahel mitte ühtegi katet (va. otsa -ja küljeautide puhul). Minujaoks väga harjumatu vaatepilt.

Mängujärgselt kiideti Rosenthali ja tema kaitset, et võttis Childressi korralikult pihtide vahele... Esimese mängu põhjal ma päris selle väitega ei tahaks nõustuda. Ma ei ütle, et Märt oli kaitses halb vms. Aga, Rapla ei tee ise mitte midagi selleks, et pärast seda kui Childress on palli loovutanud, saaks ta selle tagasi. Nagu ma eelnevalt ütlesin, siis pallita mehele katteid ei panda ja sellest tulenevalt ongi päris utoopiline loota, et ta "küljes rippuva" Rosenthali maha suudaks raputada... Igatahes, saab huvitav olema jälgida, milline on olukord seeria teises kohtumises.
Täiesti nõus. Rapla jättis rünnakul väga ühehülbalise mulje
RK
Kasutaja
Postitusi: 1637
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas RK »

Drogba kirjutas:Kas keegi teadjam teab midagi, mis saab esiliiga hooajast? Jätkatakse või lõpetatakse hooaeg ära? Kadrina välismaalased veel siin või juba ära sõitnud?
Nüüd siis asi ametlik, vähemalt korvpalliliidu lehel playoffi tabel väljas ja 2 võiduni käib mäng
http://www.basket.ee/et/meeste-esilliga ... iiritabel/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Drogba »

RK kirjutas:
Drogba kirjutas:Kas keegi teadjam teab midagi, mis saab esiliiga hooajast? Jätkatakse või lõpetatakse hooaeg ära? Kadrina välismaalased veel siin või juba ära sõitnud?
Nüüd siis asi ametlik, vähemalt korvpalliliidu lehel playoffi tabel väljas ja 2 võiduni käib mäng
http://www.basket.ee/et/meeste-esilliga ... iiritabel/" onclick="window.open(this.href);return false;
Väga hea! Loodetavasti tulevad põnevad mängud! Ma vaatan final four planeeritud samale nädalavahetusele, mis euroliiga. Tõeline korvpallipidu sel nädalavahetusel! :D
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4646
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Uhhuu »

http://www.basket.ee/et/uudised?news_id=8155" onclick="window.open(this.href);return false;

TTÜ otsustas loobuda Kris Killingu teenetest. Selle sammu oleks võinud juba ammu astuda. Killing juhendas möödunud aastal ka U16 koondist (Veesaar, Kuusmaa & co). On mõeldamatu, et vastasmeeskonna mängija vigastamiskatse eest distsiplinaarkaristuse saanud treener võiks jätkata tööd noortekoondise eesotsas. Samas, kuna seda tegu peeti korvpalliliidu poolt vaid ühe mängu pikkuse juhendamiskeelu vääriliseks ja noortekoondiste peatreeneri kohale on sisuliselt olematu konkurents, siis väga ei üllatuks, kui kõik läheb ikkagi vana moodi edasi.

TTÜ-suguse meeskonna jaoks, kus poole koosseisust moodustavad noor(emapoolsed)mängijad, oleks parimaks valikuks peatreenerikohale vast Priit Vene, kes tegi Tartus sarnast tüüpi meeskonnaga head tööd.
Pärtel
Kasutaja
Postitusi: 82
Liitunud: 03 Apr 2021, 21:19

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Pärtel »

Uhhuu kirjutas:http://www.basket.ee/et/uudised?news_id=8155

TTÜ otsustas loobuda Kris Killingu teenetest. Selle sammu oleks võinud juba ammu astuda. Killing juhendas möödunud aastal ka U16 koondist (Veesaar, Kuusmaa & co). On mõeldamatu, et vastasmeeskonna mängija vigastamiskatse eest distsiplinaarkaristuse saanud treener võiks jätkata tööd noortekoondise eesotsas. Samas, kuna seda tegu peeti korvpalliliidu poolt vaid ühe mängu pikkuse juhendamiskeelu vääriliseks ja noortekoondiste peatreeneri kohale on sisuliselt olematu konkurents, siis väga ei üllatuks, kui kõik läheb ikkagi vana moodi edasi.

TTÜ-suguse meeskonna jaoks, kus poole koosseisust moodustavad noor(emapoolsed)mängijad, oleks parimaks valikuks peatreenerikohale vast Priit Vene, kes tegi Tartus sarnast tüüpi meeskonnaga head tööd.
TTÜ poolehoidjana on mul ka selle uudise pärast hea meel. Selle kohta, et meeskond oli tänavu päris hästi komplekteeritud, joosti hooaja kokkuvõttes tulemuse mõttes ikkagi tugevasti lati alt läbi (ok, koroona räsis ka tugevasti). "Mängumeeste" Youtube'i saade Taltechi meeskonna telgitagustest jättis kõrvaltvaatajana mulje, et Killing ikka lõugab ja möliseb ilmaasjata liiga palju (üleüldine foon oli selline; lisaks istun ma spordihoones ka tavaliselt varumeeste pingi taga) ning kui Kanguri väidetav tsitaat ("Millal me ükskord trenni tegema hakkame") on tõesti tõsi, siis igati õige otsus ta minema saata.

Priit Vene õnneks sai nüüd naiste 3x3 koondise treeneriks, senimaani oli mulle küll arusaamatu, kuidas keegi nii kogenud ja ennast ikkagi tõestanud treenerit ei taha. "Mängumeeste" podcast on minu arvamust temast ka vaid paremaks muutnud.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Drogba »

Loodetavasti Killing oma treeneri ametit ikka kuskil jätkab ega ta ei ole paha poiss. On teinud vigu, aga nooremehena treenerina on tal arenemis ja parandamisruumi küllaga. TalTech viskas mehe lihtsalt vette ega tal ju kõrgliiga kogemust treenerina varem ei olnud, nüüd ta selle veidi üle aastaga sai. Mingi hetk kui TalTechis olid veel Puidet ja Kangur siis ju näidati täiesti adekvaatset pilti väljakul. Lisaks said tema käe all nii mitmedki noored mehed karastust.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 643
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas toivo »

Drogba kirjutas:Loodetavasti Killing oma treeneri ametit ikka kuskil jätkab ega ta ei ole paha poiss. On teinud vigu, aga nooremehena treenerina on tal arenemis ja parandamisruumi küllaga. TalTech viskas mehe lihtsalt vette ega tal ju kõrgliiga kogemust treenerina varem ei olnud, nüüd ta selle veidi üle aastaga sai. Mingi hetk kui TalTechis olid veel Puidet ja Kangur siis ju näidati täiesti adekvaatset pilti väljakul. Lisaks said tema käe all nii mitmedki noored mehed karastust.
Puideti lahkumise hetkel (10. detsember) oli TalTechi saldo 4-8 ja keskmine punktisaak mängu kohta 66,5 punkti. :)
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Drogba »

toivo kirjutas:
Drogba kirjutas:Loodetavasti Killing oma treeneri ametit ikka kuskil jätkab ega ta ei ole paha poiss. On teinud vigu, aga nooremehena treenerina on tal arenemis ja parandamisruumi küllaga. TalTech viskas mehe lihtsalt vette ega tal ju kõrgliiga kogemust treenerina varem ei olnud, nüüd ta selle veidi üle aastaga sai. Mingi hetk kui TalTechis olid veel Puidet ja Kangur siis ju näidati täiesti adekvaatset pilti väljakul. Lisaks said tema käe all nii mitmedki noored mehed karastust.
Puideti lahkumise hetkel (10. detsember) oli TalTechi saldo 4-8 ja keskmine punktisaak mängu kohta 66,5 punkti. :)
No minu meelest see mängupilt hakkaski paranema vähetult enne kui ta lahkus, aga see selleks. :D

https://sport.delfi.ee/artikkel/9336101 ... eg-on-labi" onclick="window.open(this.href);return false;

Selline kehv uudis Rapla fännide jaoks vahetult enne mängu. Isegi kihlveokontorites on nüüd Tarvas kerge favoriit. Eks nüüd ole näha, kas mängumeeste säästuprogrammil Cramo vastu kasutamisest oli Tarval kasu või mitte.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Drogba »

Nonii. Pärnu haukas esimese mängu Cramo vastu ära, aga ei ühtki postitust siin foorumis! Kas tõesti läheb põnevaks? :D
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1706
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas spartaklane »

Drogba kirjutas:Nonii. Pärnu haukas esimese mängu Cramo vastu ära, aga ei ühtki postitust siin foorumis! Kas tõesti läheb põnevaks? :D
Mis siin ikka kommenteerida, Pärnu vääris oma võitu ja au neile selle võidu eest, kuid arvestagem ikkagi ,et Kalev/Cramol on ju ka pool meeskonnast vigastustega audis. Selle põhjal ei üllatuks ,kui Pärnu ka Eesti meistriks kroonitakse,kuid elame näeme ,mis saama hakkab.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3604
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Rix »

Pärnu oli tubli, aga rohkem võite nad ei saa. a ma olen keh ennustaja:)
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Drogba »

Ehk siin võib paralleele tuua 2015 aasta finaal seeriaga, kus ka VTB liigas tehti väga hea hooaeg, playoffsi küll ei saadud, aga tehti selle aja parim võitude tulemus. Sats oli hooaja lõpuks küllaltki lagunenud äraminekute ja vahetuste tõttu ning Tartu murdis 4:1 maha. Aga hetkel küll päris müstika kui 6 meest on finaalideks sisuliselt väljas. Muidu ei tohiks jah väga küsimust ju Eesti meistris olla.
Vasta