Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 357
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Raja »

Drogba kirjutas:Nonii esiliiga final four osalejad selged. Pikema õlekõrra tõmbas seekord suhtkoht võrdsete satside heitlusest Viimsi, kes läheb finalfouri mängima. Reedel see Final4 pihta hakkab Paides, mänge näeb sport.televisioon.ee vahendusel. Kahju, lootsin iseenesest, et tuleb ikka delfisse koos kommentaatoridega, aga tõesti ehk sellel ei ole sellist mõtet ja see on ikkagi aint kossufanattidele, laiemale massidele see paraku korda ei lähe.

https://www.youtube.com/watch?v=mUSVKROvkZU" onclick="window.open(this.href);return false;

Ka eilsest Betsafe korvpalli podcastis oli esiliigast mõni minut juttu, mis kujunes muidugi veidi humoorikaks. Nagu ma siis ka sealt aru sain siis reaalsetest PAF liiga koha taotlejatest on juttu olnud korvpalliliidu inimestel, vaid Viimsiga. Kadrinaga seis jäi mulle selgusetuks, Sõber nagu midagi kindlat ei öelnud. Eks siis ootame tulemused ära saab näha, kes selle koha tulemuse näol lunastab.

Euroliiga F4 hakkab reedel.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Drogba »

Homses finaalis vastakuti siis Viimsi ja Kadrina Karud. Üllatav minu jaoks, et Estiko laualõvi Artur Liiv kaasa ei löönud. Lisaks sai vigastada Eichfuss Estiko poolel mängus Viimsiga. Tundub, et Viimsi oli värskem.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas marxx762 »

Nonii, Viimsi võtja - mille üle on mul igati hea meel. Lihtsalt põhimõtte tõttu olin Viimsi poolt.

F4'st ainult finaali näinuna ütleks ma, et kui sealt sooviks keegi üles tõusta, siis on ikka väga ja väga palju juurde panna. Viimsil vist on märksa enam omi poisse kasutada ja ka endiseid meistriliiga mehi on vähem, aga üldiselt jäi silma mõlema võistkonna üsnagi nõrk füüsis, mis tingis omakorda olukorra kus viimasel veerandil nägime ridamisi ülimalt totakaid lahendusi. Lisaks näitab (minujaoks) füüsise puudulikust asjaolu, et kolmeseid laotakse meeletult peale. Lihtsam on panna 8-9 meetri pealt tellis peale, kui teha teravust või minna läbi..

Võib-olla teen mõlemale liiga, aga vähemalt Viimsil polnud küll mingil hetkel enam kuhugi kiiret, aga vaatamata sellele toimus ikka suhteliselt silmad kinni jooksmine ja peale loopimine.

Igatahes, kui üks neist peaks soovima üles tõusta, siis selle üheks suurimaks eelduseks on see, et klubide arv meistriliigas ei muutu. (TLÜ kadumisel, saaks sealt ehk mõne mehe juurde). Vastasel juhul ma tõesti ei näe, kus kohast võiks tulla kodumaiste pallurite näol inimjõudu juurde... Kolmest, neljast välismaalasest ei pääseks kumbki.

Tegelt mõni välismaal olevate eestlastega enam kursis olev kaasfoorumlane võiks väikse listi siia panna, kes võiksid nt kodumaale tulla. Al'a Erkmaa, Raadik, Järvelainen....
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4646
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Uhhuu »

Ühest küljest oleks väga tore, kui Viimsi otsustaks kõrgemale pürgida – meistriliiga saaks üle pika aja ühe uue näo lisaks. Samas eeldaks meistriliigasse tõus suurema osa meeskonna välja vahetamist. Viimsi tuumikusse kuulub praegu vaid üks nooremapoolne mängija, oma kasvandik Jörgen Rikberg. Ülejäänud noormängijatest meistriliiga potentsiaali väga ei õhku. Meeskonna põhitegijate seas annavad aga tooni kunagi ammuses minevikus paar-kolm hooaega meistriliigas pisirolli täitnud mängijad. Isegi siis, kui sellisele koosseisule mõned välismängijad ja paar meistriliiga tasemel eestlast juurde lisada, poleks KML-is/ühisliigas kindlast viimasest kohast ilmselt pääsu. Ja nagu eelnevas postituses mainitud, siis omaette küsimus on, et kust üldse leida meistriliiga kõlbulikke eestlasi. Mõned vanemad mängijad lõpetavad tänavuse hooaja järel ilmselt karjääri. Audentesest pole erilist abi loota. Mulle turgatab pähe ainult üksteist nime, kes võiksid järgmiseks hooajaks kodumaale naasta – Raieste, Laane, Paasoja, Puidet, Järveläinen, vennad Kitsingud ja Jurkatammed, Kirill Koršunov ja Rain Raadik – ning neistki on paljud sellise kaliibriga mängijad, kes on pisiklubide jaoks liiga suured suutäied.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas marxx762 »

Tänud minu mõtete täiendamise eest, olen täiesti päri.

Uhhuu poolt välja toodud nimistust võib osad nimed kohe välistada, st. et nad ei liituks nendega.
Minujaoks ongi suurim probleem või siis küsimus, et täna on nendes esiliiga satsides üksjagu palju endisi meistriliigas pallinud mehi. Miks nad meistriliigast loobusid ja mängivad täna nö madalamal tasemel? Pakun et põhjusi on mitmeid, aga küllap peamised põhjused peituvad palgas ning tahtmises. Just viimane on minuarust ka suurimaks faktoriks, kui mõni alumine sats peaks meistriliigasse tõusma... siis mis peaks olema al'a Peili, Tribuntsofi vms mehe soov taas seal möllata - nad alles astusid antud rongilt maha?! Ning pikas jooksus pole need ka mehed kelle peale loota..

Kaldume juba teemast kõrvale, aga kui Saks ja Lindmets peaks Rakveres lõpetama, siis see oleks päris halb, aga see juhtub varsti ning kellega neid mehi sealmail asendada - ei kujuta ette.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Drogba »

Nonii viskan mina ka siia teemasse oma paar senti.
Kõigepealt mängust. Kui Evert sai vigastada oli mul küll selline tunne, et Kadrinal on kõik võimalused, et mäng enda kätte võtta, kuid valed otsused rünnakul seda kahjuks teha ei lubanud. Viimsi sai suhtleliselt hästi ka Wrighteniga hakkama ning ei lasknud tal hoogu minna. Pink oli Viimsil pikem ja sellepealt nad ka mängu võitsid. Minu arust oleks igati äge kui ikkagi mindakse ka PAF liigat mängima. Nii peakski toimima üks korvpalli liiga, et võiskond, kes võidab astub ka loogiliselt järgmise sammu.
Mängu kommenteerinud Saage rääkis huvitavat kõlakad mängu ajal, et kui Kadrina oleks liiga võitnud, siis oleksid läinud PAF liigasse ja kodumänge hakanud pidama 70 km eemal Paides. See pole ka minu arust päris see, aga no kui oma saal ei vasta nõuetele, siis mis sa teed. Muidugi ehk neil mingi variant ikkagi veel on kui Viimsi kohta vastu ei võta. Igatahes oli vägev korvpalli hooaeg. Puhkame veidi ja sügisel uuesti mida jälgida ning millele kaasa elada! :koss:
East
Kasutaja
Postitusi: 964
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas East »

https://sport.ohtuleht.ee/1035492/kas-e ... ubi-juurde" onclick="window.open(this.href);return false;

Õhtulehes hea artikkel Esiliiga parimate seisu kohta. Nagu varemgi öelnud, siis Viimsi tulek oleks tervitatav ning loodetavasti võetakse eesmärgiks komplekteerida konkurentsivõimeline meeskond. Viimsi vallas ju rahalist ressurssi peaks jaguma.

Tribuntsovi jutuga olen selles osas nõus, et liikumine esiliiga ja kõrgliiga vahel peaks sagedasem olema.

Aga tema muu jutt Kadrina kohta paneb küll kulmu kergitama. Ma ei saa ausalt aru, mis on see suurem idee seal taga. Mujalgi mainiti, et tõenäoliselt hakkaks Kadrina mänge pidama kas Paides või kusagil mujal (Tapa või Rakvere). Kadrina tänavuse hooaja eelarve pidi olema 35 tuhat eurot ning meistriliiga jaoks hindas Tribuntsov, et selle summa peaks vähemalt viiega korrutama. Samas tõdeb ta, et tal pole aimugi, kust Kadrina võiks sellise summa kokku saada ning enamus juttu tundub selline, et "no äkki keegi paneb õla alla".

Mina ootaks kõrgliigasse ikkagi klubisid, kes on organisatsiooni poole pealt küpsemad ning kindla plaaniga. Kadrinal pole hetkel meistriliiga jaoks ei raha (ega vist plaanigi, kuidas see raha kokku saada), ei kohalikku spordisaali, ei piisaval tasemel mängijaid ega ka tõenäoliselt ka peatreenerit. Millest me räägime?
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 643
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas toivo »

Hea kuulda, et Kadrinal oleks Meistriliiga sats koos põhimõtteliselt.
„Aga kui võimalus tekib, siis meil on kindel jah-sõna,“ kinnitas Tribuntsov, kelle meelest ei tohi ülehinnata Kardina väiksust. „Kui toon paar musta sisse, lisaks oleks kuus kohalikku mängijat ja neli Kadrina-Haljala noort, siis nendega meistriliiga panemises poleks midagi halba.
:D :D :D
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas vaim564 »

Põhimõtteliselt oleks ju loogiline, et esiliiga võitja tõuseb meistriliigasse. Viimsil ei tule teha muud, kui raha hankida ja meeskond suures osas välja vahetada, sest praeguse koosseisuga tõesti kaugele ei sõua. Ma ei näeks midagi halba ka selles, kui Kadrina liitub, juhul kui nad tõepoolest mänguvõimelise meeskonna kokku ajavad ja mingi toimiva süsteemi üles ehitavad, et tähelend ei jääks sama üürikeseks nagu Valgal.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1637
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas RK »

Mind pani ka kulme kergitama see tsitaat
Aga kui võimalus tekib, siis meil on kindel jah-sõna,“ kinnitas Tribuntsov, kelle meelest ei tohi ülehinnata Kardina väiksust. „Kui toon paar musta sisse, lisaks oleks kuus kohalikku mängijat ja neli Kadrina-Haljala noort, siis nendega meistriliiga panemises poleks midagi halba. See on hea vastus ka eelmisele korvpalliliidu juhile, kes ütles, et Lääne-Virumaal ei tehta tööd. Meil on praegu Eesti vabariigi kümne tugevama seas kaks siinset klubi, kus on omad noored

Tarvast ma ei räägi kuid Kadrina oma noored said siis väljakule kui vahe oli 30 punkti või suurem ja mängida oli 1-2 minutit, 10 hulka tuldi leegionäride toel ja neid käis sealt hulgim läbi, vist 6 tk, lisaks Ehte, Peil ja Mets kes on küll selle regiooni inimesed aga minu arust nad ei ole Kadrina kasvandikud, ei oleks nad ka meistriliigas mingid tegijad, Dalke ka oli vajalik mängija see hooaeg, tema Tartu poiss kes oli koos Kaldrega kunagi noorte andekate nimekirjas aga suur vigastus Valga eest mängides rikkus tema karjääri korvpallurina, peatreener Sõbra karisma najal see meeskond säras, kui Sõber liitub Tallinna Kaleviga läheb raskeks neil sellist tähelepanu püüda, leegionäride toel võivad nad midagi saavutada esiliigas aga olen väga skeptiline nende meistriliiga küpsuse suhtes. Noortest ma väga ei räägikski , nendega ei tee ka esiliigas midagi ära.
East
Kasutaja
Postitusi: 964
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas East »

Ma võin katkist plaati meenutada, aga mida Kadrina tulek kõrgliigale juurde annaks?

1. Mänge hakataks pidama mujal = kohalik kogukond jääb meistriliiga melust suuresti ilma.
2. Meeskond oleks suure tõenäosusega liiga üks nõrgimaid = tugevamad meistriliiga meeskonnad kaotavad trennipäevi ning peavad tegema tüütuid sõite; mängud võidetakse ilmselt suurelt.
3. Meistriliiga tase on tugevam kui esiliigas = noored, kes juba esiliigas vähe mänguminuteid said, hakkavad edaspidi ilmselt veelgi vähem mängima.
4. Lääne-Virumaale tekiks teine tiim Tarvase kõrvale = konkurents niigi vähestele sponsoritele/kohalikele mängijatele suureneks ning selle asemel, et Lääne-Virumaale tekiks üks tugevam meeskond, saame hoopis kaks poolkõva meeskonda.

Tore, et mängulises plaanis suudeti esiliigas tugevad olla, kuid see ei tähenda, et sellised meeskonnad peaks kohe suure hurraaga meistriliigasse suunduma. Meeskonnad, kes suunduvad meistriliigasse, peaksid olema ka organisatoorse poole pealt selleks küpsed.
East
Kasutaja
Postitusi: 964
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas East »

Delfis on huvitav artikkel peatreenerite virr-varrist (https://sport.delfi.ee/artikkel/9363837 ... ust-hobune" onclick="window.open(this.href);return false;), soovitan natuke rahakotti kergendada ning lugeda. Üldiselt on seis äärmiselt põnev:

TLÜ/Kalev noolib jätkuvalt Andres Sõpra.
TalTechil on mitu kandidaati, sh leedulane Tomas Keršis ning Alar Varrak.
Tarva puhul on läbi käinud Priit Vene, Howard Frieri ja Aivar Kuusmaa nimed.
Rapla pole Annukiga veel rääkinud.
Kalev on Štelmahersi jätkamise osas lootusrikas.

Kõige positiivsem on minu jaoks Tarvaga seostatud kolmik. Kõik tunduvad sellised treenereid, kes nõuavad pigem professionaalset suhtumist ning võiks sundida klubi sammu edasi tegema (just organisatoorse poole pealt) ning Tarvale natuke elu sisse puhuda. Vene tegi ju kunagi Pärnuga sarnastes tingimustes head tööd. Frier oleks mõneti riskantne valik, aga tundub vähemalt paberil huvitav. Kuusmaa tekitaks kõige vähem elevust, aga nagu aru saan, siis on tema kandidatuur ka kõige ebatõenäolisem.

TalTechi puhul loodaks, et liisk langeb pigem leedulasele. Esiteks tundub TalTech selline klubi, kus kuluks hädasti verevahetus ära, st treeneripingil võiks olla keegi, kes ei ole nö “oma poiss ja semu“. Teiseks oleks tore, kui Varrak saaks Nordi ikkagi korralikult tööle lükata ning sellest kasvaks tore asi välja. Leeduka puhul on selge, et kuna tal meestekorvpallis korralik kogemus puudub, siis on ta kindlasti hit or miss valik, aga ega varasemate aastatega võrreldes enam hullemaks minna ei saa.

Huvitav muidugi ka näha, et mis Rapla teeb - ühegi nimega veel spekuleeritud ei ole. Annukiga mittejätkamine oleks minu jaoks üllatav.. aga kui see siiski juhtub, siis võiks minu meelest sinna olla päris huvitav variant Priit Vene.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1637
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas RK »

East kirjutas:Delfis on huvitav artikkel peatreenerite virr-varrist (https://sport.delfi.ee/artikkel/9363837 ... ust-hobune" onclick="window.open(this.href);return false;), soovitan natuke rahakotti kergendada ning lugeda. Üldiselt on seis äärmiselt põnev:

TLÜ/Kalev noolib jätkuvalt Andres Sõpra.
TalTechil on mitu kandidaati, sh leedulane Tomas Keršis ning Alar Varrak.
Tarva puhul on läbi käinud Priit Vene, Howard Frieri ja Aivar Kuusmaa nimed.
Rapla pole Annukiga veel rääkinud.
Kalev on Štelmahersi jätkamise osas lootusrikas.

Kõige positiivsem on minu jaoks Tarvaga seostatud kolmik. Kõik tunduvad sellised treenereid, kes nõuavad pigem professionaalset suhtumist ning võiks sundida klubi sammu edasi tegema (just organisatoorse poole pealt) ning Tarvale natuke elu sisse puhuda. Vene tegi ju kunagi Pärnuga sarnastes tingimustes head tööd. Frier oleks mõneti riskantne valik, aga tundub vähemalt paberil huvitav. Kuusmaa tekitaks kõige vähem elevust, aga nagu aru saan, siis on tema kandidatuur ka kõige ebatõenäolisem.

TalTechi puhul loodaks, et liisk langeb pigem leedulasele. Esiteks tundub TalTech selline klubi, kus kuluks hädasti verevahetus ära, st treeneripingil võiks olla keegi, kes ei ole nö “oma poiss ja semu“. Teiseks oleks tore, kui Varrak saaks Nordi ikkagi korralikult tööle lükata ning sellest kasvaks tore asi välja. Leeduka puhul on selge, et kuna tal meestekorvpallis korralik kogemus puudub, siis on ta kindlasti hit or miss valik, aga ega varasemate aastatega võrreldes enam hullemaks minna ei saa.

Huvitav muidugi ka näha, et mis Rapla teeb - ühegi nimega veel spekuleeritud ei ole. Annukiga mittejätkamine oleks minu jaoks üllatav.. aga kui see siiski juhtub, siis võiks minu meelest sinna olla päris huvitav variant Priit Vene.
Võrreldes eelmise hooajaga tundub et suvi saab olema põnevam, lisaks oli seal artiklis et mängijateturul on Haller ja Niits kuumad :D Loodan et treenerid saavad juuli alguseks paika. Kuuldavasti päris palju toimub praegu mängijateturul sebimist ja klubivahetamise pakkumisi, Eesti mängijad on see hooaeg veel rohkem hinnas sest üks klubi tõenäoliselt tuleb juurde meistriliigasse, lepingute sõlmimisi enne augustit väga ei usu sest siis hakkavad juba klubides trennid seni on suulised kokkulepped :D Arvan et Tallinna Kalevis Sõber mõned üllatusmehed ikka meeskonda sebib :D arvan et ka on sealt lahkujaid. Annuk usun et ikka jätkab Raplas, Tarva treenerivalikust sõltub palju, seega ka see on põnev, kes sinna välja valitakse. Keršis oli enne Tartusse tulekut Zalgirise duubli peatreener, mis on väga preztiine ametikoht ja eriti seetõttu et Keršis on Vilniuse taustaga :D , seal tekkisid lahkarvamused Jasikeviciusega (ei tahtnud kasutada samu mängujooniseid kui põhimeeskond kasutas, väga proffessionaalne treener, ludrisid ei salli :D )
East
Kasutaja
Postitusi: 964
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas East »

Hakkasin mõtlema, et huvitav kes võiks olla kõige tõenäolisemad "välismaalased", keda annaks järgmiseks hooajaks tagasi Eesti meistriliigasse meelitada ning selle arvelt kohalike mängijate nö "pooli" veidi kasvatada?

Kitsingu puhul on Euroopa mõistes tegemist rollimängijaga ning võib-olla õnnestuks tal välismaalt mõni leping (hea klubiga) teenida, aga tunduks üsna tõenäoline, et pärast kehva hooajalõppu Leedus naaseb ta algaval hooajal siiski Eestisse. Kuid kui ta Eestisse naaseb, siis ilmselt vaid Kalevisse.

Ülejäänud mängijatest pakuks ise Rait-Riivo Laanet, Rain Veidemani, Jaan Puidetit, Martin Paasoja ja Joonas Järveläinenit. Põhimõtteliselt ka noored NCAA kutid (Carlos Jürgens ja Taavi Jurkatamm), kui nad ei suuda endale kuskilt Euroopast profilepingut hankida. Äkki ka mõni Itaalia noor (Kaspar Kitsing, Mikk Jurkatamm), kui ei suuda seal normaalset lepingut teenida?
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas marxx762 »

East kirjutas:Hakkasin mõtlema, et huvitav kes võiks olla kõige tõenäolisemad "välismaalased", keda annaks järgmiseks hooajaks tagasi Eesti meistriliigasse meelitada ning selle arvelt kohalike mängijate nö "pooli" veidi kasvatada?

Kitsingu puhul on Euroopa mõistes tegemist rollimängijaga ning võib-olla õnnestuks tal välismaalt mõni leping (hea klubiga) teenida, aga tunduks üsna tõenäoline, et pärast kehva hooajalõppu Leedus naaseb ta algaval hooajal siiski Eestisse. Kuid kui ta Eestisse naaseb, siis ilmselt vaid Kalevisse.

Ülejäänud mängijatest pakuks ise Rait-Riivo Laanet, Rain Veidemani, Jaan Puidetit, Martin Paasoja ja Joonas Järveläinenit. Põhimõtteliselt ka noored NCAA kutid (Carlos Jürgens ja Taavi Jurkatamm), kui nad ei suuda endale kuskilt Euroopast profilepingut hankida. Äkki ka mõni Itaalia noor (Kaspar Kitsing, Mikk Jurkatamm), kui ei suuda seal normaalset lepingut teenida?
Veidekal peaks olema leping tulevaks hooajaks olemas. St. jätkab samas klubis.
Ise pakuks juurde siia veel Rain Raadik - teagi mis asju ta ajab? peaks vist kusagil välismaal olema?
Mis seis Erkmaaga on? Ta on ja jääb saapamaale?
Vasta