VTB Ühisliiga 2021/2022

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
Roy
Kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 06 Okt 2021, 13:02

Re: VTB Ühisliiga 2021/2022

Postitus Postitas Roy »

Emotsioon jälle nullis poistel? Pole mitte mingit võitlust näha platsil. Tuim põrgatamine sama stsenaariumi järgi mida me sel hooajal juba nii mitu korda näinud.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: VTB Ühisliiga 2021/2022

Postitus Postitas marxx762 »

Üllatav et tänase mängu järel pole siin mingitki arutelu.
Tõsi, ega suurt rääkida polegi, CSKA võttis kindlalt oma ja ega seetõttu mängust ülearu palju rääkida pole.

Minult aga mõned tähelepanekud siiski.
Olen juba BCL kvalifikatsiooni turniirist alates arvamusel, et Melson ei oska üldse sööta või siis tal on üldse keelatud sööta. See on ikka täiesti uskumatu kuivõrd palju ta jätab vabale kaaslasele söötmata. Täna jäi nii mõnelgi poolkiirel jälle sööt andmata ja laseb omale vea ära teha.

Jackson - ilmselgelt pole tal jalgu all ning pikk mängupaus annab kõvasti tunda. Mingeid ilminguid siiski kasulikusest võib näha.
Suudab anda korralike teravaid ja tugevaid sööte. Lisaks annab aimu puudulikust füüsisest lihtsamat teed minekut rünnakul - parem võtan põrgatuselt kolmese kui hakkan läbi minema. Loodetavasti see paraneb nädala paari jooksul.
Mis veel, selleks et antud väites veenduda tuleks kogu mäng uuesti üle vaadata, aga ma ütleks, et teisel poolajal suunas CSKA teda puhtalt paremale ja see oli see, mida ma tema värbamise hetkel juba ära märkisin, et see on asi millega võidakse ta korralikult mängust ära lõigata, sest minu hinnangul on ta extremely left handed.

Šilinsit tahaks ka esimest korda laita. Täna ta oleks nagu jäänud igas mõttes Narva piiripunkti... Teda polnud näha mitte kusagil.
East
Kasutaja
Postitusi: 965
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: VTB Ühisliiga 2021/2022

Postitus Postitas East »

Ma arvan, et eilne mäng oli lihtsalt selline, mis suurt osa publikust väga ei tõmmanud. Minu ainus põhjus oli vaadata eile Jacksoni tegutsemist, aga nagu sa välja tõid, siis tema puhul on hetkel "aga" füüsilises vormis ja suuri järeldusi ei saanud teha.

Aga kui aus olla, siis ega rohkem põhjuseid küll ei leidnud, et miks eilset mängu pidanuks vaatama. Tulemust võiski sellist oodata, sest ühest küljest ei saanud CSKA endale järjekordset kaotust lubada ning teisest küljest on Kalevi rosteri seis hetkel selline, et sellise koosseisuga oleks olnud äärmiselt naiivne midagi enamat loota. Korvpallis on kõige tähtsamad mängujuht ja keskmängija. Esimest me alles otsime ning teine (Nurger) oli parajasti koroonaga eemal. 

Mida ülejäänud meeskonna puhul vaadata on? Melson ei suuda endiselt palli jagada. Silins on enamus mängudes sama hall kui sügisene Eesti ilm ja olemuselt puhas rollimängija. Kitsingu/Hermeti puhul tead, mida oodata, kuid nad on sellist tüüpi mängijad, et ei suuda ise meeskonda sellisel tasemel tassida. 

On ka Murphy, kes paberite järgi toodi põhitsentriks, aga probleem on selles, et seda põhitsentrit ei paista kuskilt välja. Mängus jääb ta liiga pasiivseks ning peale pealtpanekute ei oska ma ta mängus ühtegi tugevat külge leida. Samamoodi nagu Silins - kõrgemal tasemel sobib ta oma olemuselt ainult rollimängijaks. Kalevil oleks vaja kedagi domineerivamat, olgu see siis kaitses või rünnakul. 

Ülejäänud eilne seltskond - Dorbek, Kurbas, Vitols, Kangur. Nende puhul võid aimata, mida saad. Kaitses mängivad keskendunult ja teevad tööd tublisti, rünnakul saavad mõned korrad palli puutuda ja korvi poole väga ei vaata (Vitols natsa rohkem). 

Resümee on see, et miks peaks keegi mängu vaatama, kui meeskond ise võitu ei usu? Melsonil ja Murphyl on tulemustest näiliselt ükskõik. Lätlastel võib tahet olla, aga oskuste poolelt tuleb lihtsalt lagi ette. Eestlaste puhul võib juba enne mängu ette ennustada, et kes kuidas mängib ja millised read statistikasse kirja saab. See on minu meelest ka üks põhjus, miks Kalev peaks lisaks kogenud eestlastele (a la Dorbek, Kangur, Kurbas, Kitsing) vaatama ka nooremaid eestlasi meeskonda, sest nende puhul saab vähemalt arengut jälgida. Miks on olnud Nurgerit sel hooajal fun jälgida? Sest ta arenes. Miks on olnud Halleri platsile saamist huvitav jälgida? Sest jällegi saab vaadata, kuidas ta uue tasemega mäng mängult kohaneb. 

Ma loodan väga, et tänavuse hooaja komplekteerimisest tehakse järgmiseks hooajaks omad järeldused ning mitte ainult välismaalaste osas, vaid üritatakse ka mõni asjalikum nooremapoolne eestlane tiimi saada. Kui välismaal pallivaid eestlasi ei õnnestu koju meelitada, siis kasvõi Eelmäe või Rosenthal võiks järgmiseks hooajaks sihikul olla.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: VTB Ühisliiga 2021/2022

Postitus Postitas theundertaker »

Vahetada välja vanad ja teha vahe aasta ja tuua nooremaid, kes pead sirutaks. Tass tuua tagasi, tal viimane aasta ja veel noori. Ja paar kallimat välismaalast.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB Ühisliiga 2021/2022

Postitus Postitas vaim564 »

Ma saan täiesti aru, et seda on paljudel raske tunnistada, aga BCL oli liiga, mis leegionäre kõnetas ja nendes mängudes, kui see õnnetu Oostende sõit välja arvata, aga seal tekkis juba ülekoormuse efekt, nad pingutasid maksimaalselt. Kui see võimalus ära kadus, siis oli Berry loomulikult valmis Bahreini ilmselt parema palga peale kolima ja Lewis lepingut lõpetama. Eesti meistritiitel neile paratamatult läheb vähem korda, see on nagu lohutusauhind ja nagu karikamängud näitasid, ei ole sealgi midagi kivisse raiutud. VTB, kui tabeliseis oleks hea nagu Saraatovil või Zielona Goral möödunud hooajal, ilmselt mingil määral motiveeriks, aga kuna seal on praeguseks saadaval ehk põhiturniiri 8. koht ja sedagi parimal juhul, siis see palju lisamotivatsiooni ei tekita. ESTLAT liigas mängudeks VEFiga, kes mängis samuti BCLs, on motivatsioon loomulikult teine, kui seda on Rakvere või K-Kalevi vastu minnes ja keskmikele nagu Rapla, Pärnu jms võidakse üksikutes mängudes isegi komistada, kui neil juhtub õnnestuma. Kuid Kalevi komplekteeritus on hoopis teisel tasemel ja siin peaks leidma võimaluse selliste kohustuslike mängude arvu vähendamiseks, sest nad ikkagi kulutavad aega ja energiat. VTBs on CSKA, Unics, Zeniit alistatavad umbes samadel tingimustel ja arvata oli, et CSKA on nüüd hoopis teistpidi motiveeritud ning nad ei lase endale teist kaotust tabelisse kirjutada. Playoffis nende alistamine on aga väga keeruline ja seega piirdub playoff igal juhul ühe ringiga. BCLs aga oli potentsiaali teha paremat tulemust, ka selle koosseisuga. Selle ühe mängu puhul on raske oodata, et Jackson lisaks meeskonnale oluliselt kvaliteeti, kuid lünga ta täidab ära. Samas ma ei ole kindel, et ta mängujuhina küündiks isegi Lewise tasemele. Silinš hoolimata viisakast karjäärist on alati rollimängija olnud. Võib-olla sellise liidrirolli täitva mängija puudumine ongi sellele koosseisule iseloomulik. Melson on mängija, kes on võimeline mängu võtma enda peale, ilma temata oleks mitmed võidud ära jäänud ja ma ei ütleks, et ta sööta ei oska, ta on siin mõnes mängus saanud kirja ka 9 RS, kuid ta vist ei suuda erinevaid rolle väga hästi ühitada, kas ta siis teeb ise või jääb üldse tagaplaanile. Aga see hooaeg on juba läinud tahtsime parimat läks nagu alati stiilis. Kui midagi oodata, siis mõningaid häid võite VTBs ja ESTLAT tiitlit võiks muidugi kaitsta ning järgmiseks hooajaks juba paremini valmis olla.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3604
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga 2021/2022

Postitus Postitas Rix »

Kahju, et see krdi koroona enne mängu sisse lõi, sest Loko oli täiesti võidetav täna, kui oleks vähegi pingil tagamängijaid olnud. Jackson pumpas ennast neljandaks veerandiks tühjaks, aga peale tema polnud võimeline teravust looma, Isaac on selleks veel vormist väljas, et mängu palju mõjutada, eriti oli seda näha kaitses. Loko noored venelased hoidsid mängu tasakaalus ja neljandal tuli neli ameeriklast ja tegid suht kustunud kalevlastele kiiresti 15 null.
Jacksonist on mängumeest küll, aga mitte 35 minutit palliga tegutsejat, siis ei kipu enam keskpositsioon minema ja kaitses ei ole ta ka kõige osavam. Selle koosseisu ures ei tulnud korvi alt ühtegi punkti, va üks Murphy dunk. sealt see asi algas ja lõppes, kalevi punktid tulid kõik palju raskemalt. ründelaudu ei suudetud ka ära kasutada.
Cousinsist vist on mängumeest küll, aga kas ka mängujuhina, vot seda küll ei oska arvata. Kuju ja oskused on olemas.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
villu123
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 05 Mai 2007, 00:29
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: VTB Ühisliiga 2021/2022

Postitus Postitas villu123 »

4 veerandi viimased viis minutit tegi Kitsing ainult joone jooksu, mustad mehed söötsid ainult omavahel, isegi kui Kitsing vaba oli siis pall sinna ei liikunud kordagi. Halb oli vaadata seda. Seda näitab ka meeskonna 13 rs.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: VTB Ühisliiga 2021/2022

Postitus Postitas marxx762 »

Tõusud ja mõõnad, nagu see hooaeg on olnud. Täna jällegist positiivset ilmingut.
Kahju, et ära ei suudetud võtta.
Cousins tegutses episoodiliselt täitsa kenasti.
Kiidan ka Melsonit, ei kangutanud, võttis täitsa okeid visked, võimalusel läks läbi ja oli täitsa mees omal kohal.
Kui nüüd suudetaks vältida vigastusi ja muid jamasid, siis võiks ehk tõesti loota et nool liigub üles poole.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4646
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: VTB Ühisliiga 2021/2022

Postitus Postitas Uhhuu »

Tundub, et tänavune on nappide kaotuste hooaeg. Tänane liigitub väga ilusa kaotuse alla. Sellest on tükk aega möödas, kui meeskond nii hästi mängis. Ja atmosfäär oli äge. Üle pika aja oli suure mängu tunne. Kui millegi kallal iriseda, siis vahetusmängijate ründepanusest jäi taaskord vajaka. Kangurilt ei ootagi punkte (ta tegi oma lühikese vahetuse väga hästi ära), aga Nurger ja Hermet võiksid siiski mõned palli korvi saada. Cousinsi puhul läheb vist napikaks, et kas ta suudab enne katseaja lõppu vormi saada või mitte. Midagi temas justkui on, aga hetkel jääb Jacksoni ja Melsoniga võrreldes pisut lahjaks.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: VTB Ühisliiga 2021/2022

Postitus Postitas Drogba »

Hea töö Allan ja Cramo turundustiim, rahvast oli saalis väga kenasti ja atmosfäär oli tõesti vinge! Renx tõmbas ka rahvast kenasti käima, väga äge fiiling! Kahju, et võitu ei tulnud, täna täitsa väärinuks seda! Korvi all ikka Poythress võimutses, tema vastu pold rohtu, Mickey-ga sai enam vähem hakkama. Meeldis Jacksoni mäng väga, korralikult võttis enda peale ja pani ära. Viimane rünnaku lahendus aint vähe sitasti. Ega seal nurgas Zeniidi suurte vastu raske midagi korda saata, eks oleks pidand juba eelmisel rünnakul ära otsustama kui pall auti läks, aga no oleks poleks. Loodetavasti sai meeskond mingi enesekindluse ja toimetame siit nüüd mõnusasti edasi! Parma võiks nüüd jõukohane vastane küll võõrsil olla!
East
Kasutaja
Postitusi: 965
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: VTB Ühisliiga 2021/2022

Postitus Postitas East »

Hea, pingeline mäng.

Jackson oli täna hea, aga mul on tema osas endiselt selline 50-50 tunne. Sarnaselt Melsonile võib ta soolovisetega mänge ära tuua, aga sama palju või rohkemgi võib ta neid lõppkokkuvõttes meeskonnale ära kaotada. Kui ta kontrolli all hoitakse, super. Kui ta võtab järgmine mäng taas 20+ viset mängust, katastroof.

Cousins on seni tagasihoidlikum olnud, aga tüpaaži poolest näib huvitava kujuna ning seni pole ta ka pallikallistamisega üleliia negatiivselt silma jäänud. Selge see, et ta on praegu veel vormist väljas, kuid kui ta optimaalsesse vormi jõuab ja liikumised selgeks saab, siis mulle tunduks ta vast kõige huvitavama mängijana triost Cousins, Melson ja Jackson.

Millest ma aga endiselt üle ei saa - Murphy ja keskmängija positsioon. Murphyl puudub low-post mäng, puudub osavus rünnakul mängijaid ette võtta, eriline kaitse- ega laualõvi ta ka pole. Parameetritelt alamõõdus ning teda trügitakse ikka natuke liiga palju positsioonist välja. Vahel suudab korvi kohale sööte realiseerida, aga suuresti thats it.

Meie niiöelda põhikeskmängija keskmine punktisaak VTB liigas on viletsad 6 punkti mängu kohta. See tähendab seda, et korvialuses mängus puudub vastaste jaoks igasugune oht. Ma ei ütle, et Nurger mingi imemees on, eriti hetkel mitte, aga kui vahepeal suutis Nurger põhikeskmängija ülesannetes päris viisakaid esitusi teha, siis nüüd Murphy naasmisega on tema roll ja panus kolinal kukkunud. Eriti ilmekalt väljendub see Nurgeri keskmises punktisaagis:

Nurgeri keskmine punktisaak VTB mängudes, kus Murphyt polnud = ca 13.2 punkti ( 27.9 minutit mänguaega)
Nurgeri keskmine punktisaak VTB mängudes, kus Murphy oli = ca 3.3 punkti (ca 15.2 minutit mänguaega)

Mis anomaalia seal taga iganes on, aga Murphy naasmine ei ole minu meelest meeskonda paremaks teinud. Kui midagi, siis pigem nõrgestanud, sest Nurgeri tiivad on temaga mingil põhjusel tugevalt kärbitud ning see toob tulemuseks selle, et meil polegi hetkel ühtegi tasemel keskmängijat. Eesti-Läti ühisliigas võib niimoodi veel võita, aga VTB liigas on küll seis üsna nutune. Igatsen väga aega, kui Thomas ja Kemp korvi all möllasid.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 685
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: VTB Ühisliiga 2021/2022

Postitus Postitas Maxi »

Ei tea kuidas meeskonnas need sisemised jutud on, aga ühe keskmängijaga terve hooaja mängimine polegi reaalne ja kui seal on Nurgeril mingi mentaalne blokk mis tekib, kasvõi kartus eksida, et saadetakse pingile ära, siis tuleks tegeleda sellega.

Mis mänguaega puutub, siis eile said mõlemad mehed sisuliselt sama palju mängida. Minule visuaalselt tundub ka, et Nurger on tegelikult parem mees kui Murphy, vähemalt lauas, aga samas ma nagu ei kujuta ette seda olukorda ka, et Nurger mängiks siin 30 mintsa mängus ja sellise palgalipikuga mees nagu Murphy jagab pingil rätikuid.

Cousinsi puhul ma olen tähele pannud, et ta jätab mitmest vabast olukorrast kolmese viskamata ja pigem proovib kuhugi suruma hakata, et kas mees ise tunneb et pole veel viskevormi või mis värk on, ülikoolis oli päris hea viskekäega mees.
East
Kasutaja
Postitusi: 965
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: VTB Ühisliiga 2021/2022

Postitus Postitas East »

Maxi kirjutas:Ei tea kuidas meeskonnas need sisemised jutud on, aga ühe keskmängijaga terve hooaja mängimine polegi reaalne ja kui seal on Nurgeril mingi mentaalne blokk mis tekib, kasvõi kartus eksida, et saadetakse pingile ära, siis tuleks tegeleda sellega.

Mis mänguaega puutub, siis eile said mõlemad mehed sisuliselt sama palju mängida. Minule visuaalselt tundub ka, et Nurger on tegelikult parem mees kui Murphy, vähemalt lauas, aga samas ma nagu ei kujuta ette seda olukorda ka, et Nurger mängiks siin 30 mintsa mängus ja sellise palgalipikuga mees nagu Murphy jagab pingil rätikuid.

Cousinsi puhul ma olen tähele pannud, et ta jätab mitmest vabast olukorrast kolmese viskamata ja pigem proovib kuhugi suruma hakata, et kas mees ise tunneb et pole veel viskevormi või mis värk on, ülikoolis oli päris hea viskekäega mees.
Absoluutselt nõus, et selliste asjade jaoks kuluks spordipsühholoogi abi ära ning samamoodi olen nõus sellega, et ühe keskmängijaga kaua ja kaugele ei sõua. 

Minu point oli tegelikult see, et seni kuni meie korvialune on selline nagu ta on, jääbki meie mängustiil väga ümaraks ja tagamängijatele tuginevaks. Mis variandid siis olukorra parandamiseks on? 

Üks variant on Murphy välja vahetada, aga see eeldaks mõlemapoolset kokkulepet ning vaevalt, et see praeguses hooaja faasis reaalne on. Ilmselt pole Murphyl ka väga palju rahakaid kosilasi ukse taga, et tal endal tekiks motivatsioon kuhugi mujale liikuda. Oleks muidugi minu teha, võtaks kasvõi Rapla Wigginsi Murphy asemele.

Seega tuleb lahendust paraku otsida nende nuppudega, mis hetkel olemas on. Minu jaoks on siiski imelik näha, et mingil põhjusel alustab Murphy järjepidevalt algviisikus ning on olulistel momentidel sees, kui tegelikult on hooaja vältel näidanud Nurger paremat mängu. Ma ei tea mis põhjusel Štelmahers niimoodi otsustanud on, aga ma tahaks hirmsasti näha, et rollid keerataks ümber ning Nurger lülitataks algviisikusse. Kasvõi selleks, et näha, kas see väike enesekindluse boost aitaks Nurgeril taas paremaid esitusi teha. 
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 671
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: VTB Ühisliiga 2021/2022

Postitus Postitas HypeBeast »

Mille poolest siis see Rapla Wiggins parem oleks kui Murphy?
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 708
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: VTB Ühisliiga 2021/2022

Postitus Postitas BCKLV »

Murphy võiks lükata nelja peale, kus ta enamus karjäärist mänginud on, siis saaks Nurger tsentris vastutust kanda ja kinduse tagasi.
Suletud