BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas Egert »

vanafänn kirjutas:Stabiilsuse puudumine igasugusel tasemel on ikka päris karm, täpselt nagu ei saagi enam aru kus see Melson ja Lewis üles korjati? Kas Covidist sõltuvalt läks see hooaeg ameeriklaste värbamisega aia taha või kus see probleem peitub? Berry on muidugi ainus, kes on mulle tänavu väga hea mulje jätnud- mängib alati tiimile, kaitses rügab, platsil rassib igatpidi ringi ning ründel teeb tihtipeale ikka oma ära.
Kui Lewis ja Melson paneks stabiilselt 20 punkti mängus sellel tasemel, siis nad siin ei mängiks. Nii lihtne ongi.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 627
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas vanafänn »

Egert kirjutas:
vanafänn kirjutas:Stabiilsuse puudumine igasugusel tasemel on ikka päris karm, täpselt nagu ei saagi enam aru kus see Melson ja Lewis üles korjati? Kas Covidist sõltuvalt läks see hooaeg ameeriklaste värbamisega aia taha või kus see probleem peitub? Berry on muidugi ainus, kes on mulle tänavu väga hea mulje jätnud- mängib alati tiimile, kaitses rügab, platsil rassib igatpidi ringi ning ründel teeb tihtipeale ikka oma ära.
Kui Lewis ja Melson paneks stabiilselt 20 punkti mängus sellel tasemel, siis nad siin ei mängiks. Nii lihtne ongi.
Melson paneb kuskil mängus 20 punkti ka muidu v?
Zekken
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Okt 2021, 22:17

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas Zekken »

vanafänn kirjutas:
Egert kirjutas:
vanafänn kirjutas:Stabiilsuse puudumine igasugusel tasemel on ikka päris karm, täpselt nagu ei saagi enam aru kus see Melson ja Lewis üles korjati? Kas Covidist sõltuvalt läks see hooaeg ameeriklaste värbamisega aia taha või kus see probleem peitub? Berry on muidugi ainus, kes on mulle tänavu väga hea mulje jätnud- mängib alati tiimile, kaitses rügab, platsil rassib igatpidi ringi ning ründel teeb tihtipeale ikka oma ära.
Kui Lewis ja Melson paneks stabiilselt 20 punkti mängus sellel tasemel, siis nad siin ei mängiks. Nii lihtne ongi.
Melson paneb kuskil mängus 20 punkti ka muidu v?
https://www.championsleague.basketball/ ... las-Melson" onclick="window.open(this.href);return false; Mõned mängud meistrite liigas ju täitsa olnud. :)
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3604
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas Rix »

Üle tüki ajal sai võimaluse saali tulla. Rida olekseid. Oleks Melson esimesel poolajal mänginud. Oleks Robersonil vöhegi kehvem päev olnud, sest ta viskas ilma ulmeliselt ja päris keerulisi viskeid. Oleks Hermetist natukenegi asja viis punkti, kolm lauda vms. Oleks vile ka natukene ...Aga oleks oostendet võidetud kodus, oleks...Üldiselt aga ei kaeble, CL kogemus kindlasti plusspoolele, päris huvitav vahelduseks vaadata ja häbisse ei jäädud, va see üks õnnetu mäng. Strasbourg on Cramost koosseisult üle, pole küsimustki ja neil on ka nn superstaar. Ja ikkagi oli võimalus.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas vaim564 »

Melson säras esimeses mängus Strasbourgi vastu ja ka Tofase vastu, aga nad kõik on ebastabiilsed, ka Berryl on olnud mänge, kus ta on olnud täiesti nähtamatu. Esimest veerandit ei näinud, kuid ikkagi tundub, et pallikaotused ja kaitses jäid prantslased tihti vabaks, kust ei eksinud. Siis jäi silma mitu situatsiooni, kus oli võimalik pall võtta, kuid jäädi magama. Lõpus saadi mängu sisse, kolmanda ja neljanda veerandiga võiks muidu rahul olla, kuid Strasbourg seisis piisavalt hästi, Roberson tabas otsustaval hetkel +2 pealt kaks mitte väga kerget viset, sisuliselt oli mäng juba esimese poolajaga tehtud, väga raske oli järgi tulla.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas marxx762 »

Klass, kvaliteet ning tahtmine võitis täna. Au vastastele nad olid terve mängu täiega sees. Eurosarjas on edasipääsulootused nüüdseks läinud, kui saaks välja jätta selle ühe suure paki ning teadmata kuidas lõppeb mäng Tofase vastu, siis võiks hetkel öelda, et mingit suurt fopaad pole olnud. Mõningad pisidetailid mis tasavägistes mängudes maksavad sulle kätte ning kokkuvõttes oledki seal kus sa täna oled. Otseselt ei saagi kellegi suunas näpuga näidata, sest tee mis tahad, oskused mida sa saad väljakule panna on konkreetselt seotud sinu rahakotist, see aga ei tähenda, et väljakul võib tegeleda lollustega ning ei võiks võidelda.

Võtsin täna ja panin ekstra kirja tähelepanekud mängu vältel.

Esimesel veerandil kulus 7!!! minutit et teha võistkondlikult teine viga. Esimese vea tegi Lewis kusagil keset väljakut... selleks hetkeks olid vastased visanud juba 22 silma.
Surve palliga mängijale oli terve mängu vältelt olematu. Kõik vastaste mängijad said palli saades väga vabalt hakata edasi toimetama. Üks erandlik periood kõrvale jätta, siis kogu kohtumine oli kaitse väga kasin.
Lasta endale visata 93 silma ning ise seejuures tehes 22 viga.

Melson mängis esimesel poolajal 12 minutit. Tuli väljakule kui toimus esimene hokivahetus, mängida oli siis 3 minutit. Sai selle ajaga aerutada paremale ja vasakule ning toota hulgaliselt miinust. Ma saan aru et lihtsam on eemalt tellis peale panna, kui et hakata läbi minema, aga ma ütleks, et selliste lollakate visetega ta ise lõhub oma mängu. Ja no mis sööte ta üritab panna risti üle väljaku. Esimene poolaeg oli ikka täielik kaos. Teine poolaeg kui ta hakkas enam läbi minema, siis tuli pisut ka resultaati, aga üldiselt kui ta palli saab, siis aerutab rünnaku üksi lõpuni. Ja see tapab tohutult mängu.

Mis veel silma jäi oli täielik emotsioonitus. Okei, ühel hetkel tekkis emotsiooni satsis, see oli siis kui väljakul oli 4 eestlast ning Melson. Ülejäänd mäng oli null tahtmist ja sära silmis. Time outide ajal võistkonda vaadates oli enamus satsi sellise olekuga, et parema meelega viibiks kusagil mujal. Sh. ka treenerid.

Eelpool mainitud emotsiooni juurde tagasi tulles. Millest see tekkis? Võistkondlikust mängust. Pall liikus, anti kaaslastele mängiti nagu võistkond ja see sütitas kõiki. Kaitses pani MD korraliku survet mängujuhile ja see halvas kogu prantslaste mängu. Seda kõike kolmanda veerandi lõpuni, kus viimane rünnak jäi Kalevile. Väljakule toodi vist kõik ameeriklased ja eesti kutid maandusid pingil. Päris korraliku sõnumi jätab see eesti poistele, möllad kogu hingest sütitad kaaslasi ja siis - istuge, melson tuleb ja tahab 1-1 teha.

Üldiselt mulle jääb mulje, et kui algviisik kasvõi enamvähem õnnestub, siis Robi armastab selle najal ikka liialt pikalt sõita. See aga tekitab olukorra, kus on vaja hakata väga lühikese aja vältelt suures mahus vahetama, sest kõik mehed on end tühjaks mänginud. Ja nii juhtuski selline olukord kus Kitsing mängis nt 10min järjest ja siis istus oma 8 minutit. Ma tean et ma pole treener aga lihtsalt, mehi võiks hajutatumalt sisse tuua ning esimesel poolajal mängida laiema rotatsiooniga, siis ei tuleks ehk kolmanda veerandi lõpus üllatusena, et MD on võistkonnale üsna kasulik ning Lewis ei peagi 35 minutit väljakul tõmblema.

Siin keegi küsis eelnevalt mängijate kohta et kas covidist sõltuvalt läks asi aia taha või mis seis on - ma ise ütleks, et kuna üritati BCL turniirile peale saada, siis võeti mõnevõrra kindlamad mängijad ning maksti pisut enam neile. Ma pean selle all silmas seda, et ei hakatud lotot mängima, et ehk õnnestub ja kui ei, siis saadame minema. See aasta on esimene viimase viie aasta jooksul, kus jõuludeks pole veel kedagi minema saadetud. See on märgiline ning näitab selle hooaja komplekteerimisega seonduvaid otsuseid ja valikuid.

Selles liigas mängimine pole miskit ülejõu käivat, aga komplekteerimisega peab ikka väga täkkesse minema või siis peab raha rohkem olema - mis on kah utoopiline vist. Mina vähemalt olen viimased 15 aastat unistanud, et ühel päeval võiks eelarve olla 2milli...
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas vaim564 »

Praegu on ikkagi väga suure tõenäosusega nii, et kuna teise ringi ei pääsetud, siis tuleb ka järgmisel hooajal alustada kvalifikatsioonist ning see võib motivatsiooni järgmisel hooajal uuesti proovida maha võtta. Teisest küljest tundus mulle, et ega põhiturniirile pääsemist ise ka väga ei usutud ja sellepärast ei oldud selleks ka väga valmis. Elu näitas, et jah, läks tõesti nii nagu alati, aga puhtalt taseme poolest on see sari täiesti mängitav. Ei saa väita, et Strasbourg oleks olnud mäekõrguselt üle, kuigi neil oli hästi komplekteeritud võistkond. Parema õnne puhul, kui Melsoni lõpuvise Strasbourgis oleks mahtunud aega ja kodumäng Oostende vastu oleks ära võetud, siis oleks edasipääs olnud täiesti reaalne. Järgmisel aastal, isegi kui kvalifikatsioonist edasi ei pääseta, siis tasuks ikkagi proovida ka FIBA Europe Cupi, mille tase on ebaühtlasem, kuid kindlasti mitte nõrgem, seal mängivad mõned sellised klubid, kes võivad tulemust teha ka BCL-s. Juba sellepärast, et eurosari aegsasti kalendrisse planeerida. Jah, seal liiguvad väiksemad summad ja selle välja teenimiseks pead sa jõudma piisavalt kaugele, kuid karussellist maha jäädes on raskem hiljem uuesti jalga ukse vahele saada.
East
Kasutaja
Postitusi: 966
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas East »

Ma ütleks ka, et edasipääs jäi Strasbourgis toimunud mängu ja kodus ära antud Oostende mängu taha. Kahju.

Mis meeskonna üldseisu puudutab, siis sorri, aga Melson tapab mängu ning ei tundu kõige nutikam mängumees. Ühest küljest on ta oma oskustelt meeskonnas üks väheseid, kes võiks suuta edukalt teravust teha, aga kuivõrd tema mängija IQ näib üsna madal, siis on lõpptulemuseks hoopis ülejäänud tiimikaaslaste isoleerimine ning näotud üks-üks lahendused. Ma ei tea, kas need on Stelmahersi korraldused või mitte, aga kohe kui ta platsile tuli, jäi pall tema kätte seisma ning pea kõik rünnakud pidi läbi tema lõppema. Neljandal veerandajal õnnestus tal neid olukordi küll edukamalt lahendada, aga see, kuidas ta nende punktideni jõudis, oli ikkagi üsna soolo ning ei tuginenud loogilistel lahendustel.

Nüüd kui ainus sari, kus ta enam-vähem mängida mõistis, on kohe läbi, siis äkki tahaks ta agent talle mõne uue mängupaiga otsida?
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3604
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas Rix »

East kirjutas:Ma ütleks ka, et edasipääs jäi Strasbourgis toimunud mängu ja kodus ära antud Oostende mängu taha. Kahju.

Mis meeskonna üldseisu puudutab, siis sorri, aga Melson tapab mängu ning ei tundu kõige nutikam mängumees. Ühest küljest on ta oma oskustelt meeskonnas üks väheseid, kes võiks suuta edukalt teravust teha, aga kuivõrd tema mängija IQ näib üsna madal, siis on lõpptulemuseks hoopis ülejäänud tiimikaaslaste isoleerimine ning näotud üks-üks lahendused. Ma ei tea, kas need on Stelmahersi korraldused või mitte, aga kohe kui ta platsile tuli, jäi pall tema kätte seisma ning pea kõik rünnakud pidi läbi tema lõppema. Neljandal veerandajal õnnestus tal neid olukordi küll edukamalt lahendada, aga see, kuidas ta nende punktideni jõudis, oli ikkagi üsna soolo ning ei tuginenud loogilistel lahendustel.

Nüüd kui ainus sari, kus ta enam-vähem mängida mõistis, on kohe läbi, siis äkki tahaks ta agent talle mõne uue mängupaiga otsida?
Eks Melsonil muidugi omad hädad, aga peale tema ei suuda korralikult üks ühele keegi ette võtta, va Lewis, kes aga peab mängujuhtimisega ka tegelema. Võib muidugi minema saata ja hakata lotot mängima, aga kui ta oma august läbi tuleb, siis VTB jaoks on temast kindlasti mängumeest ja tundub, et sisekliima seisukohalt on ta ka ok. Kaitses on ta enam-vähem, aga muidugi mängujuht ta ei ole. Ta on selline rütmi mängija, kahjuks ainult, et rütmi saamiseks mängus nii palju aega läheb.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 685
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas Maxi »

Eile jäi silma üks huvitav hetk 3. veerandi lõpus. Nurger oli just toonud järjest 6 punkti äkki ja kaitses seisis ka hästi, vahe oli päris pisike juba. järgneval kahel rünnakul võttis Melson ise ette, surus kuhugi korvi alla kinni ennast ja ühel juhul tegi pallikaotuse ja teisel mingi lolli möödaviske. Peale seda võeti Nurger välja ja pandi Murphy tagasi.
Mis loogika on selles, et sul on mees kes on jube kuum just praegu, teinud väga häid otsuseid ja siis lülitad ta täiesti mängust välja. Ma saan aru et Nurger ei ole mingi Jokic seal korvi all, aga kurat, mängige korvi alt läbi, las ta hirmutab seal seal vastaste kaitset veidi ja sunnib neid kokku tõmbama, tekivad vabad viskekohad või võimalused lõigeteks. Täiesti arusaamatu miks ei tahetud just seda head hetke ära kasutada.
East
Kasutaja
Postitusi: 966
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas East »

Rix kirjutas: Eks Melsonil muidugi omad hädad, aga peale tema ei suuda korralikult üks ühele keegi ette võtta, va Lewis, kes aga peab mängujuhtimisega ka tegelema. Võib muidugi minema saata ja hakata lotot mängima, aga kui ta oma august läbi tuleb, siis VTB jaoks on temast kindlasti mängumeest ja tundub, et sisekliima seisukohalt on ta ka ok. Kaitses on ta enam-vähem, aga muidugi mängujuht ta ei ole. Ta on selline rütmi mängija, kahjuks ainult, et rütmi saamiseks mängus nii palju aega läheb.
Minu jaoks on teravuse tegemise üks eesmärkidest teistele rohkem ruumi ja viskekohti tekitada. Kui Melson 15-20 sekundit põrgatab ning end siis teravusega korvi alla raskele viskele surub - ma arvan, et sellisel kujul pole tema teravuse loomisest nii või naa tolku. Mis puudutab tema VTB-s hakkama saamist, siis minu meelest on tema statistilised näitajad üsna kõnekad - 7.9 punkti mängust, visketabavus 2p visetel 32% ning 3p visetel 20%. Ma ei tea millest see erinevus vs CL-iga tuleneb, aga see pole päris selline statistika, mida temalt ootaks. 
Maxi kirjutas:Eile jäi silma üks huvitav hetk 3. veerandi lõpus. Nurger oli just toonud järjest 6 punkti äkki ja kaitses seisis ka hästi, vahe oli päris pisike juba. järgneval kahel rünnakul võttis Melson ise ette, surus kuhugi korvi alla kinni ennast ja ühel juhul tegi pallikaotuse ja teisel mingi lolli möödaviske. Peale seda võeti Nurger välja ja pandi Murphy tagasi.
Mis loogika on selles, et sul on mees kes on jube kuum just praegu, teinud väga häid otsuseid ja siis lülitad ta täiesti mängust välja. Ma saan aru et Nurger ei ole mingi Jokic seal korvi all, aga kurat, mängige korvi alt läbi, las ta hirmutab seal seal vastaste kaitset veidi ja sunnib neid kokku tõmbama, tekivad vabad viskekohad või võimalused lõigeteks. Täiesti arusaamatu miks ei tahetud just seda head hetke ära kasutada.
Nõus. Ma olen Štelmahersi juhtimisega suuresti rahul, aga sellised nüansid tekitavad küll arusaamatust. Samuti on minu jaoks küsimus, et miks Murphy üldse Nurgeri asemel algviisikus alustas? Nurger väärib oma viimase paari kuu esituste põhjal algviisiku kohta rohkem ning ausalt öeldes peaks Murphy enamat näitama, et see tagasi võtta.

Siia lisaks ka Dorbeki vähese kasutamise - okei, ta pole rünnakul vastastele kuigivõrd ohtlik, aga ta mängib vähemalt meeskondlikult ning suutis Robersoniga eile kõige paremini hakkama saada. Kui sul on platsil viisik, mis toimib ja on suutnud vahe tagasi mängida, siis miks seda viisikut ilma suuremate põhjusteta lõhkuma hakata?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas vaim564 »

Murphy mängitamisest saan ma aru, klubil on vaja ta uuesti mängu tuua ning ta peab enesekindlust koguma. Eile nad tegelikult täiendasid Nurgeriga teineteist kenasti, tegutsesid tulemuslikumalt kui Morin-Udanoh tandem ja selle koha pealt väga ei kärisenud. Roberson ja Mitchell oleks tulnud kinni võtta, mulle tundus millegipärast, et Mitchell jäi liiga tihti vabadele positsioonidele, kuigi juba varasematest mängudest oleks pidanud teadma, et tema viskab ära. Dorbeki vähesest kasutamisest ma ei saa küll aru, sest minu meelest tegutseb Martin tulemuslikult, üks asi on kaitse, olekski võinud panna Robersoni hakkima, kuid ka rünnakul, näeb hästi platsi ja oskab sööta. Vabadelt kohtadelt viskab ka ära. Eelmisel hooajal usaldas Stelmahers teda kuidagi rohkem. Samuti tundus mulle, et mäng jäi seisma eriti siis, kui Melsonit kasutati mängujuhina. Vitols nüüd ka enam nii ei põru nagu esimestes mängudes, vähemalt tegeleb ta mängujuhtimisega, mingi 10 minutit oleks ikka välja vedanud.
Suusameister
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 17 Aug 2016, 18:28

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas Suusameister »

Dorbeku peal ei ole üldiselt metsikut kaitse survet ja ta tihtipeale on tegelikult vaba situatsioonides, kus võiks põrgatuse pealt stopi teha ja peale visata, stop'n shoot või kuidas seda nimetatakse.
Koondise mängudes ta natuke ründas rohkem korvi ja sai viskele küll. Lisa 5-8 punkti mängus tuua oleks tehtav.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas vaim564 »

Bursa Tofas võitis võõrsil Oostendet 83:78, kusjuures 14 sekki enne lõppu juhtis Tofas 79:76 ja Oostende rünnak. Loomulikult tegid türklased vea. Selle võiduga kindlustasid nad endale grupis esikoha, sest Strasbourgiga peaksid nad plussis olema.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas Drogba »

Ei osanud ise seda kuskilt leida, aga mis oli Cramo kodu mängu Strasbourgiga pealtvaatajate arv? Sai ka ise saalis käidud, väike melu nagu saalis oli, aga tippaegadeni on veel omajagu minna.
Vasta