BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas marxx762 »

Pole seda vist kunagi teinud, aga panin teleka kinni...

Nagu nii mõnigi siin eelnevalt on maininud, siis see võistkond on augus - nii füüsiliselt kui vaimselt. Pigem isegi ehk rohkem viimase mõju on suurem. Kes vähekenegi korvpalli jagab siis saab aru millise graafikuga ja reisimistega silmitsi seistakse. Ja see sööb - selles ma usun et ei kahtle keegi võib-olla et K.Kruus ei saa sellest aru.

Väga kahetised tunded on ikka. Ühest küljest on tore, et mängitakse selliseid sarju ja üritatakse sammu kõrgemale teha, aga mis hinnaga see tuleb? Või tegelikult ma ütleks et üritatakse utoopia valdkonnas toimetada.

Põhihooaeg (ilma est-lat + karikata + BCL eelringideta) 54 mängu ja siia juurde võib arvestada muud kohtumised veel juurde siis me räägime minimaalselt 75-80 kohtumist. Üritada seda läbi käia 13 mehega? Utoopia. Ma ütleks et heade mõtete ja soovide taustal on üritatud rängalt üle oma varju hüpata. Selles satsis peaks olema 15 mängumeest+Kask. Vastasel juhul see ei ole reaalne. Haller - Kurbas - Dorbek - Kask istuvad või siis saavad Est-Lat liigas olematuid minuteid, samal ajal põhimehed peavad üle päeva või kahe mängima väga suuri minuteid - hetkel nähtav olukord ja jama on juba eos sisse kodeeritud. Ma olen arvamusel, et sellise koormuse ja reisimiste juures peaks olema tänase satsi kõrval vähemalt 3 meest juures pg-sg peal üks; samamoodi sf-pf ja pf-C.

Kogu see ettevõtmine näeb viimasel ajal välja justkui selline, et saan 1000 euri palka, aga maksudeks läheb iga kuu ca 900€. Loogiline et kokku kukkumine tuleb.

Füüsise ja vaimse poole pealset auku kajastab ka see, et lihtsam on eemalt peale panna. Kuigi kes on need mehed kes täna oleksid üldse võimelised läbi minema ja sellega kaaslastele ruumi tekitama? Berry; Melson; Lewis - keegi neist ei lähe läbi. Kõik eelistavad eemalt peale panna ja seetõttu muutub kogu mäng ümmarguseks.

Pikemalt jauramata tahaks natuke Kruusile ka kehvasti öelda, selle mehe hõlmad on ka pisut liialt laiali läinud viimasel ajal. Nii lolli ja jaburat juttu poleks osanduki oodata. Oostende sats pole halb ja nad pole seal liigas niisama. Nad võitsid võõrsil Kalevit ja eks nad ole veelgi mõne võidu saanud. Neil on korralik eelarve jne. Öelda et seda satsi peaks igatepidi võitma näitab võhiklikust, aga küllap see on vabandatav sellega, et üle nädala saab lihapiruka mehega ja ühe teise targaga üsna heal ja põhjalikult argumenteeritul tasemel analüüsi teha.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas vaim564 »

Kas see sõit Minskist Oostendesse kurnas meeskonna ära, aga kuidagi jääb mulje, et jõud on meestest ära kadunud, ei jaksata mängida.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas marxx762 »

Lisan siis siia juurde veel ühe väikse fakti.
Viimase 62 päevaga on mängitud 22 mängu.
See tähendab et iga 2,8 päeva tagant on mäng.
Vahepeal on vaja pisut ka reisida, treenida ja puhata võiks ka.
Overkill.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas Egert »

Oostende nullis Cramo pikkade osakonna täielikult ära ja tulemus ongi ümmargune solgutamine kolmese taga. Kruus võib ju nende Kitsingule kolmese taga tehtud vigade üle hõisata, aga kui temalt kolmene ära võtta, siis on täielik 0 mõlemal pool väljakut. Isegi üllatav, et sellise eesliiniga seni mõnes mängus vastu on peetud kuidagi. Mõlemas välisliigas sisuliselt sama seis. Võit CSKA ja Tofase vastu ei tähenda mitte midagi, kui kõikide põhikonkurentide vastu ennast täis teed. Oleks eriti nutune kui Oostende ainsad võidud saavad olema Cramo vastu ja Cramo ainus võit saab olema grupi liidri vastu. VTB-s ka saavad kõik tagumised oma esimesed võidud just Cramo vastu...
East kirjutas:Jah, on meie masti tiimid, aga me räägime kahest kaotatud mängust. Rahu, ainult rahu.
Eurosarjas on ainult 2 mängu jäänud ja tänasega suure tõenäosusega kadus ka edasipääsulootus.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 726
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas NoName »

Nojah, eks teatud küsimärgid tekivad ikkagi. Cramo ei mängi aastast aastasse justkui tulemuse peale. Saadakse pähe ja siis tagasiside on, et pigem tublid poisid, et hüppasid üle enda varju, sest et raha pole. Noh, vähemalt saavad kohalikud võimaluse.... Ainult, et sel aastal oli ka häid kohalikke raske kokku saada.

Eks järgmine hooaeg mõneti annab minu jaoks aru. Kui meie noored suvatsevad Cramosse tulla, et uus hingamine leida, siis on asjal mingigi mõte. Kui aga järgmine aasta on jälle raske kohalikke kokku saada ja raha ka pole ja tulemust teha ka pole võimalik, siis küsiksin, et mis selle mõte siis üldse on.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3604
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas Rix »

vaim564 kirjutas:Kas see sõit Minskist Oostendesse kurnas meeskonna ära, aga kuidagi jääb mulje, et jõud on meestest ära kadunud, ei jaksata mängida.
Tsmokiga mängiti ju lisaaega. Valgevene sats sai ka saksa keskmikult kodus kahekümnega, cramo veel reisis ka. jah, vahe läks ülisuureks lubamatult, aga graafikut jne arvestades üsna ettearvatav kaotus. Vabalt jääb tunne, et siit edasipääs jäi oostendega kodumängu, siis vast piisanuks kodus türklaste või juustumeistrite alistamisest.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
elchukakabra
Kasutaja
Postitusi: 305
Liitunud: 29 Dets 2010, 20:56

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas elchukakabra »

Kruusi pädevuses pole varem kahelnud, kuid kui ta hakkas Lewisest rääkima kui Euroliiga tasemel mängujuhist oma podcastis, siis hakkasin küll selles kahtlema
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas vaim564 »

Rix kirjutas:
vaim564 kirjutas:Kas see sõit Minskist Oostendesse kurnas meeskonna ära, aga kuidagi jääb mulje, et jõud on meestest ära kadunud, ei jaksata mängida.
Tsmokiga mängiti ju lisaaega. Valgevene sats sai ka saksa keskmikult kodus kahekümnega, cramo veel reisis ka. jah, vahe läks ülisuureks lubamatult, aga graafikut jne arvestades üsna ettearvatav kaotus. Vabalt jääb tunne, et siit edasipääs jäi oostendega kodumängu, siis vast piisanuks kodus türklaste või juustumeistrite alistamisest.
No ma mõtlen, et Minski ja Vilniuse vahet reisiti bussiga (muuseas tuli ületada Leedu-Valgevene piir). Praegu jäi silma, et tihtipeale vabalt võetud visked ei ulatu isegi korvini ja üsna mitmeid sarnaseid olukordi, vabavisete tabavus, rääkimata et kaitset ei jaksata mängida ja Oostende saab vabalt visata, sellest ka nende hea protsent.
Ja nüüd tuleb jõuda veel Hiiumaale.
Viimati muutis vaim564, 10 Nov 2021, 22:52, muudetud 1 kord kokku.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4646
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas Uhhuu »

Miljonilise eelarvega pole vist ikka mõtet korraga kolme sarja mängida. Pooleteise kuuga on mängijatel võhm otsas ja kõigil tuju paha.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3604
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas Rix »

Uhhuu kirjutas:Miljonilise eelarvega pole vist ikka mõtet korraga kolme sarja mängida. Pooleteise kuuga on mängijatel võhm otsas ja kõigil tuju paha.
No vähemalt prooviti/proovitakse. Nüüd muidugi see paus on hingeõnnistus, võib juhtuda, et CLis äkki isegi on, mille peale mängida. Kogu ettevõtmine oleks minu jaoks kahe võiduga alagrupiturnal minu jaoks pluss.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
East
Kasutaja
Postitusi: 966
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas East »

NoName kirjutas:Nojah, eks teatud küsimärgid tekivad ikkagi. Cramo ei mängi aastast aastasse justkui tulemuse peale. Saadakse pähe ja siis tagasiside on, et pigem tublid poisid, et hüppasid üle enda varju, sest et raha pole. Noh, vähemalt saavad kohalikud võimaluse.... Ainult, et sel aastal oli ka häid kohalikke raske kokku saada.

Eks järgmine hooaeg mõneti annab minu jaoks aru. Kui meie noored suvatsevad Cramosse tulla, et uus hingamine leida, siis on asjal mingigi mõte. Kui aga järgmine aasta on jälle raske kohalikke kokku saada ja raha ka pole ja tulemust teha ka pole võimalik, siis küsiksin, et mis selle mõte siis üldse on.
Noh, see ongi korvpalli võlu ja valu. Kui Kalev oli ära mänginud Strasbourgi ja Tofase vastu, siis olid loosungid üleval, et eurosari on kõva võrk ning suurepärane otsus.

Nüüd tuli eurosarjas kaks järjestikust kaotust (sh üks neist oli väga napp lisaajakaotus) ning kõigil on järsku katastroof. Minu meelest ei ole selle pinnalt aus hakata küsima, et "mis selle mõte üldse on". Asja mõte on selles, et Kalev on ainuke kodumaine klubi, kes pakub mängijatele ja publikule heatasemelisi sarju. Poleks Kalevit, poleks võibolla Jõesaar praegu Bundesligas. Poleks Kalevit, poleks Kitsing võibolla Rytasesse saanud. Poleks Kalevit, oleks Nurger võibolla endiselt Hispaania esiliigas.

Oleksid-poleksid, jah, aga ma pakun veel olekseid-polekseid: Kalevil võiks täiesti realistlikult olla praegu tabelis 3 võitu ja 1 kaotus. Sport on paraku selline, et ka napp kaotus on kaotus, aga see ei tähenda, et me peaks räigelt emotsema ning viskama loosungeid, et kas seda kõike on vaja. Jah, on vaja.

Nagu siin öeldi, siis Kalevi eelarve on miljon ja natuke peale. Ma usun, et kasvõi sel samal Oostendel on see 3-4 korda kõrgem. Sorri, kuid miljoni euro eest saadki sa ebastabiilse meeskonna, kes saab viiest tasavägisest mängulõpust kolm kotti. Kui meeskonnal puudub normaalsel tasemel varumängujuht ning on üks terve keskmängija, siis täpselt sellised asjad võivadki juhtuda.

Ma ei ütle, et peale sellist koledat kaotust tuleb pai teha või et tulemust ei pea nõudma, aga reaalsustaju peab kõige selle juures säilima.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4646
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas Uhhuu »

Rix kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Miljonilise eelarvega pole vist ikka mõtet korraga kolme sarja mängida. Pooleteise kuuga on mängijatel võhm otsas ja kõigil tuju paha.
No vähemalt prooviti/proovitakse. Nüüd muidugi see paus on hingeõnnistus, võib juhtuda, et CLis äkki isegi on, mille peale mängida. Kogu ettevõtmine oleks minu jaoks kahe võiduga alagrupiturnal minu jaoks pluss.
Proovimist ei saa kindlasti ette heita ja eurosarja kvalifikatsiooniturniiri võitmine pakkus suurt rõõmu. Praegune asjade korraldus pole siiski jätkusuutlik. Selleks, et jätkata paralleelselt VTB-s ja eurosarjas mängimist, peaks märkimisväärselt kasvama klubi eelarve, et oleks võimalik muretseda laiapõhjalisem koosseis. Või siis tuleks loobuda Eesti-Läti ühisliigas mängimisest. Kumbki variant ei näi tõenäoline. Eelarve osas näib lagi olevat juba ammu vastu tulnud ja kohaliku liiga põhiturniiril mitteosalemisele või vähendatud mahus osalemisele on vastu teised klubid.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 627
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas vanafänn »

NoName kirjutas:Nojah, eks teatud küsimärgid tekivad ikkagi. Cramo ei mängi aastast aastasse justkui tulemuse peale. Saadakse pähe ja siis tagasiside on, et pigem tublid poisid, et hüppasid üle enda varju, sest et raha pole. Noh, vähemalt saavad kohalikud võimaluse.... Ainult, et sel aastal oli ka häid kohalikke raske kokku saada.

Eks järgmine hooaeg mõneti annab minu jaoks aru. Kui meie noored suvatsevad Cramosse tulla, et uus hingamine leida, siis on asjal mingigi mõte. Kui aga järgmine aasta on jälle raske kohalikke kokku saada ja raha ka pole ja tulemust teha ka pole võimalik, siis küsiksin, et mis selle mõte siis üldse on.
Ma arvan, et klubi naljalt ära ei kao ja pole pointi ka. Läbi aastate on siiski tekitatud tugev nimi, ning mis kõige parem- mängijatel ongi siia huvi tulla hooajaks või kaheks, et siit edasi lennata. Lihtsalt selle hooaja algus on suht pekki läinud, ja kõige rohkem ajab vihale see, et käriseb kõige tähtsamal ajal.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas vaim564 »

Mina arvan siiamaani, et Cramo poolt oli igati õige otsus sarja mängima minna. Poola saab endale lubada, et Zielona Gora mängib VTBd, kuna ka teiste sarjade jaoks jätkub korralikke meeskondi, aga nemadki on pakkunud ainult ühe kordaläinud hooaja, tänavune meeskond on nõrgem. Paraku Eestil teist sarnase tasemega klubi pole ja ei saa isegi väita, et tulemust poleks toodetud. Kvalifikatsiooniturniirilt edasipääsemine oli juba omaette saavutus, põhiturniiril saadakse aktivasse vähemalt üks võit ja teinegi oli enam kui käeulatuses. Isegi kui rohkem võite ei tule, võiks kokkuvõttes hinnata ikkagi positiivselt.
Mänge tuleks kokku tõmmata vast siiski esmajoones Eesti/Läti liiga ja karika poole pealt, sest tasemevahe klubide vahel on praegu selline, et paljus mängud lihtsalt ei anna meeskonnale suurt midagi juurde, kasvõi see karikamäng, mis võideti 70 punktiga või tunda rõõmu, et sai Tartut 50ga loputada. Või siis tuleb tõepoolest orienteeruda suurema meeskonna peale, aga stabiilne tulemus eeldab ikkagi eelarve olulist kasvatamist vähemalt 2,5-3 miljoni peale. Miljoni eest tuleb rahul olla sellegagi, mis on.
Viimati muutis vaim564, 10 Nov 2021, 23:18, muudetud 1 kord kokku.
East
Kasutaja
Postitusi: 966
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Postitus Postitas East »

Jätan selle ka lihtsalt siia, et eestlaste lemmikklubi Zalgiris on Euroliigas hetkel 0-8 seisu peal. Mõni aeg tagasi saadi 34-punktiline pakk. Küsime ka, et mis Zalgirise mõte on või et kas Zalgiris ikka peaks Euroliigat mängima?
Vasta