Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas marxx762 »

Aeg kolida uude alateemasse.

Tänases Mängumeeste suvises episoodis oli pisut juttu ka erinevate üleminekute kohta.
Üldine foon on ikka see, et esimesed neli - viis satsi saavad veel kuidagi komplekteeritud, aga alumise otsa klubidel saab igatahes väga keeruline olema.
Keila tõenäoline lisandumine annab eestlasest korvpalluritele võimaluse hinda märgatavalt kergitada.
Kuna uuest hooajast Läti mängijad lähevad välismaalastena arvesse, siis usun, et saame näha päris paljudes klubides ukrainlasi.

Üldiselt on korvpallimaastik meil üsna vaikne olnud. Usutavasti hakkab nädala kahe jooksul möll pihta ning pilt hakkab selginema.

Prometey, kes osaleb ka EuroCup-il on asunud võistkonda komplekteerima.
Täna tuli uudis, et palgati Nigeeria koondisse kuuluv mängujuht Caleb Agada.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

https://sport.delfi.ee/artikkel/1200336 ... vabaagenti" onclick="window.open(this.href);return false;

Delfi tegi artikli selle kohta, kes on Eesti kohaliku liiga mängumeestest kõige kuumemad vabaagendid.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas marxx762 »

Drogba kirjutas:https://sport.delfi.ee/artikkel/1200336 ... vabaagenti

Delfi tegi artikli selle kohta, kes on Eesti kohaliku liiga mängumeestest kõige kuumemad vabaagendid.
Panen oma rea siia kõrvale, tervet nimistut ei viitsi panna.
1.Sokk
2.MD
3.Veidekas
4.Laane
5.Tamm
6.Haller
7.Lips
8.Paasoja
9.Keedus
10.Post
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

https://sport.delfi.ee/artikkel/1200340 ... eatreeneri" onclick="window.open(this.href);return false;

Taani koondise coach Raplasse ! Rapla on näidanud, et suudavad palgata korralikke välismaa treenereid ja isegi välismängijaid, aga minu arust on probleem, et viimasel ajal ei saada korralikke eestlaseid. Miskipärast kohalikud raplakad mängivad ka muudes klubides näiteks Ilves, Laane. Eks eelmine hooaeg oli palju muresi vigastustega ka raplas kui neil hooaja alguses pold satsi koos ja see saadi kokku alles mõni aeg pärast hooaja algust.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas theundertaker »

Sunelik on siis rapla mees!
East
Kasutaja
Postitusi: 964
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

Tartu pikendas lepinguid Patrik Saali, Oliver Suuroru ja Robin Kiviga. Varasemast lepingud Emmanuel Wembi ja Märt Rosenthaliga.

RK, mis keiss H. Eelmäega on? Kas Tartu ei soovi temaga jätkata või tahab Eelmäe ise keskkonna muutust?
RK
Kasutaja
Postitusi: 1637
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas RK »

East kirjutas:Tartu pikendas lepinguid Patrik Saali, Oliver Suuroru ja Robin Kiviga. Varasemast lepingud Emmanuel Wembi ja Märt Rosenthaliga.

RK, mis keiss H. Eelmäega on? Kas Tartu ei soovi temaga jätkata või tahab Eelmäe ise keskkonna muutust?
ma hetkel detailidesse ei lasku aga suht õigel teel oled , mõlemad variandid õiged :D
Mis omakorda ei tähenda et mingil hetkel , ntx kui Tartu ei saa Eestist soovitud täiendust meeskonda, et Eelmäe ei mängi Tartus uuel hooajal, ka eelmine aasta Eelmäe pikendas lepingut teistest hiljem ja 1 hooajaks, tema ja Kivi on hetkel Eesti 3x3 U23 koondise laagris.
Minu teada on pikad ka eesliini välismaalt leitud ja ka noori eestlasi nii oma süsteemist kui ka mujalt on tulemas satsi, mõnda kogenumat eestlast ka kaubeldakse meeskonda , kuidas nendega läheb see selgub arvatavasti alles sügiseks :D
Ja muidugi ma ei kujuta Mazursi meeskonda ette ilma ameeriklaseta tagaliinis, Huggins tahtvat Tartusse tagasi aga teda ei taheta :D
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas theundertaker »

Kui tartu ei taha teda, siis muud väiksemad klubid ikka tahaksid kui raha õige. Ootame kas keila tuleb või ei.
East
Kasutaja
Postitusi: 964
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

VEF-ist mõned uudised: Krister Zoriks suure tõenäosusega jätkab ja ülejäänud mängijatest on ka M.Gulbis, A.Ate, A.Miška, E.Kruminš ja R.Butirins hetkel lepingutega olemas. Juurde on seni hangitud Roberts Berzins ning läbirääkimised on praegu pooleli A.Zagarsi palkamiseks.

Ükski eelmise hooaja välismängijatest ei jätka ning tõenäoliselt võetakse 3-4 välismängijat, Gailitis on hetkel Summer League'i vaatamas ja mängijaid skautimas. Eelarve peaks jääma sarnaselt eelmisele hooajal 1,2 miljoni euro suurusjärku.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

Suvine üleminekuteturg, kes kuhu?

Rain Veideman, Pärnu või Viimsi?
Sten Sokk Tallinna Kalevisse?
Karl Johan Lips, Tartu, Viimsi või Rapla?
Siim-Markus Post, Viimsi või Pärnu?

Mängumeeste twitter. Kui Viimsi kõik selle kolmiku kaotaks läheks asi päris hapuks, samas kui kõik kolmiku mehed nende kasuks otsutaks oleks juba korralik põhi pundis, usun miskipärast, et Haller ka Viimsi. Ei tea kas Sokk julgeb TLÜ kasuks otsustada, venna matk seal väga pikaks ei kujunenud, samas inimesed on erinevad, mõnele sobib ehk TLÜ rohkem. Lipsul pika mehena pakkumisi kõige rohkem neist, seega pikad saavad vist oma palganumbriga Eestis kõige rohkem mängida.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

Mängumeeste twitter kuulutas Keila liigaga liitumise välja! Niiet Eestist peaks olema liigas 9 klubi. 1 veel ja üks EKL arengukava punktidest täiedetud!
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas marxx762 »

Drogba kirjutas:Mängumeeste twitter kuulutas Keila liigaga liitumise välja! Niiet Eestist peaks olema liigas 9 klubi. 1 veel ja üks EKL arengukava punktidest täiedetud!
Nagu keegi ühes teises teemas mainis, siis see eesmärk on praegusel kujul ikka väga küsitava väärtusega.
Alumiste otsa satsides saame näha ikka väga lahjat suppi. Võib vist üsna kindel olla, et päris paljud esiliiga pallurid saavad võimaluse KML tasemel mängida. Visoon kümnest satsist KML-is pole halb, aga sellise tulemuseni jõudmise üheks eelduseks on pidev ja süsteemne noortetöö olemasolu. Hetkel aga võib üsna kindlalt väita, et saame korralike kolakaid sel hooajal näha ning mina isiklikult sellisest kunstliku klubide arvu tõstmist ei poolda. Loodetavasti tabeli viimane kukub tuleval hooajal tagasi esiliigasse.
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas vlk »

Võimas! Saaks nüüd kuidagi Pärnu, Tartu ja Rakvere välja süüa, oleks Tallinna meistrivõistlused paigas. Kulud väheneksid, vahemaad väheneksid. Viime kord kuus ühe mängu ka mõnda teise maakonda ja regionaalne korvpall kasvab nii mis mühiseb. :roll:
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas marxx762 »

vlk kirjutas:Võimas! Saaks nüüd kuidagi Pärnu, Tartu ja Rakvere välja süüa, oleks Tallinna meistrivõistlused paigas. Kulud väheneksid, vahemaad väheneksid. Viime kord kuus ühe mängu ka mõnda teise maakonda ja regionaalne korvpall kasvab nii mis mühiseb. :roll:
Ma nüüd päris hästi ei mõista su öeldut. Ega harjumaal baseeruvad klubid pole süüdi selles, et neil liigub võimalike toetajaid enam kui näiteks mujal piirkondades.
Regionaalne printsiip ja kaetus on oluline, aga päris kunstlikult seda siiski teha ei saa, seda on ilmekalt meile varasemad aastad näidanud.

Tartu ja Pärnu on iseenesest kenasti kanda kinnitanud, eriti just viimane. Tõsi, selles arengus on andnud kõva tõuke see, et on tulnud tulemusi, mis omakorda on loonud eelduse selleks, et laiendada mõnevõrra toetajate ringi. Ka Tartu tundub veidi enam rahalist võimekust omavat, RK ehk võib mind parandada, aga just kontori poolelt on Tartu märgatavalt edasi arenenud.

Kui tahta mõnda teistsugust näidet tuua ja tulla näiteks Rakvere juurde, siis klubi kogu asjaajamine on olnud läbi aastate ikka väga lapsekingades. Tee mis tahad, aga ma olen arvamusel, et see paigalseis või isegi mõnetine taandareng ongi tänaseks toonud olukorra kus kaks kuud enne hooaja algust pole eelarve kaugeltki rahaga kaetud. Tahtmata kuidagi nüüd Rakvere näitesse kinni jääda, siis kogu meie klubikorvpall on kahjuks pikema visioonita ja sellest tulenevalt on kogu areng väga etteennustamatu.
Ma ei ütle, et ühe KML klubi majandamine ja elus hoidmine on lihtne - vastupidi, aga mitte miski ei tohiks takistada kasvõi 3 aasta visiooni kokku panemast. Ükski visioon paberil ei too küll edu, aga loob eelduse selleks, et kasvõi väikeste sammudega hakata millegi suurema suunas liikuma. Detaile mis arengut ja aastate lõikes võimaliku arengut ning edukust määrab on palju, aga ühe kahe inimesega "palgapäevast - palgapäevani" elamine ei saagi päädida millegi muu kui projektipõhise klubiga, mis täna on ja homme ei ole.

Meil räägitakse hästi palju sellest et KML satsidel peab olema oma järelkasv. See kõik on õige ja kindlasti väga vajalik. Minu jaoks on aga selle juures suurimaks murekohaks see, et mis tasemel ja millist kvaliteeti me toodame järelkasvus. Jalgpall on selles osas hea näide, kus kvantiteet ületab igasuguse kvaliteedi. Kvaliteedi tõstmine on jällegi seotud väga paljudest nüanssidest ja keegi peale klubide endite ei saa selle tegevuse edukust muuta või parandada. Klubide noortetöö tulemust võime näha aga päris eredalt just neil hetkedel kus meistriliiga tasemel korvpallurid on klubide vahel jagunenud ning sinna juurde on palgatud välismaalased ja ülejäänud kohad täidetakse omade kuttidega. Pole just harv juhus, kus klubid räägivad, et ei saa isegi 5-5 trenni teha. Tihtilugu tulevad probleemid ilmsiks just siis, kui mõned põhimehed on vigastatud ja teda asendav nooruk ei absoluutselt valmis selliseid kiirusi vastu võtma.

Pikk ja laiali valguv jutt ehk, aga süsteemne ja järjepidev töö koos pikema visiooniga on see, mis loob märksa pehmema ülemineku kõrgemale tasemele. Oleks Võrus / Valgas / Jõhvis / Paides või mõnes teises kohas klubid, kes omavad piisavalt laiapõhjalist vundamenti, siis ma ei näeks põhjust, miks sealt ei võiks klubisid meistriliigasse juurde tulla. Tõsi ka raha on oluline selle juures ning ilma selleta ei saa, aga kui sul pole tagataskus omi mehi võtta, siis 2-3-4 aastat võid sa paksu rahakoti pealt midagi teha, aga ühel päeval saab see matk kahjuks otsa - vähemalt mulle on säärane mulje viimase 15 aasta jooksul mil olen korvpalli jälgides jäänud.
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas vlk »

marxx762 kirjutas:
vlk kirjutas:Võimas! Saaks nüüd kuidagi Pärnu, Tartu ja Rakvere välja süüa, oleks Tallinna meistrivõistlused paigas. Kulud väheneksid, vahemaad väheneksid. Viime kord kuus ühe mängu ka mõnda teise maakonda ja regionaalne korvpall kasvab nii mis mühiseb. :roll:
Ma nüüd päris hästi ei mõista su öeldut. Ega harjumaal baseeruvad klubid pole süüdi selles, et neil liigub võimalike toetajaid enam kui näiteks mujal piirkondades.
Regionaalne printsiip ja kaetus on oluline, aga päris kunstlikult seda siiski teha ei saa, seda on ilmekalt meile varasemad aastad näidanud.

Tartu ja Pärnu on iseenesest kenasti kanda kinnitanud, eriti just viimane. Tõsi, selles arengus on andnud kõva tõuke see, et on tulnud tulemusi, mis omakorda on loonud eelduse selleks, et laiendada mõnevõrra toetajate ringi. Ka Tartu tundub veidi enam rahalist võimekust omavat, RK ehk võib mind parandada, aga just kontori poolelt on Tartu märgatavalt edasi arenenud.

Kui tahta mõnda teistsugust näidet tuua ja tulla näiteks Rakvere juurde, siis klubi kogu asjaajamine on olnud läbi aastate ikka väga lapsekingades. Tee mis tahad, aga ma olen arvamusel, et see paigalseis või isegi mõnetine taandareng ongi tänaseks toonud olukorra kus kaks kuud enne hooaja algust pole eelarve kaugeltki rahaga kaetud. Tahtmata kuidagi nüüd Rakvere näitesse kinni jääda, siis kogu meie klubikorvpall on kahjuks pikema visioonita ja sellest tulenevalt on kogu areng väga etteennustamatu.
Ma ei ütle, et ühe KML klubi majandamine ja elus hoidmine on lihtne - vastupidi, aga mitte miski ei tohiks takistada kasvõi 3 aasta visiooni kokku panemast. Ükski visioon paberil ei too küll edu, aga loob eelduse selleks, et kasvõi väikeste sammudega hakata millegi suurema suunas liikuma. Detaile mis arengut ja aastate lõikes võimaliku arengut ning edukust määrab on palju, aga ühe kahe inimesega "palgapäevast - palgapäevani" elamine ei saagi päädida millegi muu kui projektipõhise klubiga, mis täna on ja homme ei ole.

Meil räägitakse hästi palju sellest et KML satsidel peab olema oma järelkasv. See kõik on õige ja kindlasti väga vajalik. Minu jaoks on aga selle juures suurimaks murekohaks see, et mis tasemel ja millist kvaliteeti me toodame järelkasvus. Jalgpall on selles osas hea näide, kus kvantiteet ületab igasuguse kvaliteedi. Kvaliteedi tõstmine on jällegi seotud väga paljudest nüanssidest ja keegi peale klubide endite ei saa selle tegevuse edukust muuta või parandada. Klubide noortetöö tulemust võime näha aga päris eredalt just neil hetkedel kus meistriliiga tasemel korvpallurid on klubide vahel jagunenud ning sinna juurde on palgatud välismaalased ja ülejäänud kohad täidetakse omade kuttidega. Pole just harv juhus, kus klubid räägivad, et ei saa isegi 5-5 trenni teha. Tihtilugu tulevad probleemid ilmsiks just siis, kui mõned põhimehed on vigastatud ja teda asendav nooruk ei absoluutselt valmis selliseid kiirusi vastu võtma.

Pikk ja laiali valguv jutt ehk, aga süsteemne ja järjepidev töö koos pikema visiooniga on see, mis loob märksa pehmema ülemineku kõrgemale tasemele. Oleks Võrus / Valgas / Jõhvis / Paides või mõnes teises kohas klubid, kes omavad piisavalt laiapõhjalist vundamenti, siis ma ei näeks põhjust, miks sealt ei võiks klubisid meistriliigasse juurde tulla. Tõsi ka raha on oluline selle juures ning ilma selleta ei saa, aga kui sul pole tagataskus omi mehi võtta, siis 2-3-4 aastat võid sa paksu rahakoti pealt midagi teha, aga ühel päeval saab see matk kahjuks otsa - vähemalt mulle on säärane mulje viimase 15 aasta jooksul mil olen korvpalli jälgides jäänud.
Läbi irooniaga seda ma ütlesin. Ma ei näe, et korvpall igasse Eestimaa nurka jõuaks, kui üheksast klubist kuus (!) on ~50km raadiuses. Üks pool on siin see, mida sponsorid, kohalikud huvilised ja klubid tahavad, teine aga see, milliseks kujuneb tulevik ja seda mitte ainult korvpalli ning spordi vaatevinklist. Siin peakski mu arvates EKL sõna võtma ja selgitama neid asjaolusid.

Juba eelmise hooaja põhjal on selge, et nii Viimsil, Rakverel kui Tallinna Kalevil on raskusi üldse eestlasi saada meeskonda, kes kannataksid kohalikku liigataset välja. Rapla puhul mõned noored suutsid sähvatada, aga Suneliku toomine ja leping koguni kolmeks aastaks näitab mu meelest selgelt paanikat. Viimsi eestlaste tuumikust on juba üks mees ära läinud ja on kahtlane, et keegi eelmise hooaja vahetusmeestest tõuseb suvega põhimeheks. Kalev püüab siis hakata G4S Noorteliiga satsi esindama, aga vaja on ju kogenumaid kõrvale. Eks need Paiste, Järveläinen, Schmalz vast on, aga kas sellest piisab? Kindlasti mitte.

Mida Keila tegema hakkab meistriliigas? Mulle paistab, et uks meistriliigasse on hetkel väga pärani, samal ajal huvilis(t)el erilist visiooni pole, et seal kanda kinnitada. Stiil on selline, et lähme proovime ja kui hakkama ei saa (tõenäoliselt ei saa kah), siis vähemalt on kogemus all. Oleks Keila olnud esiliigas domineeriv meeskond ja nii lausa mitu hooaega, siis veel näeks mingit pointi asjal. Kokkuvõttes jäädi viimati kolmandaks ja saadi omajagu kaotusi põhiturniirilgi. Võib-olla on siiski iva selles, et Eesti-Läti liigas ei osaleta? Väga muidugi ei usu seda, aga vastasel juhul saab olema kohutav pakkiderohke hooaeg. Teades, kuidas Läti Ülikool suudab omadega mängida, siis Eestis sellist nähtust pole, mis omakorda paistab Keila jaoks faktina, et Läti klubidega mängudest saadakse heal juhul 1-2 võitu. Üleüldse, mida Keila liitumine annab ühisliigale juurde? Et VEF saaks 1000 km maha sõita ja 30-50 punktine võit võtta? Arvestada tuleb veel ka Ukraina klubisid, kelle koosseisud saavad ühe liiga parimad olema. Igatahes tundub väga veider, et nii suure eestlastest mängijate puudujäägi juures tuleb meistriliigasse veel üks klubi juurde.
Vasta