Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 357
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Raja »

theundertaker kirjutas:Kui Prometey läheb euroliigasse, siis võibolla nad ei osale siin liigas.
Ma arvan, et ukrainlasi ei oodata seal. - et kas neid lastakse isegi kui neil õigus saada ?
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

No nii playoffsid on käes!! Sai eile saalis käidud, pold varem Viimsi sattund. Melu oli küll kõva, nüüd vaatan protokollist 516 inimest, aga ju see siis nii väike saal, et selle 500ga tekibki kohe täissaali efekt ja hull mürgel. Iseenesest mängu veidi oli. TalTech ikka paratamatult autsaider seal paaris. Kui 3ne neil ei jookse , siis läheb ikka raskeks TPI-l. Mingi hetk nagu mõtlesin, et pikk mängupaus polegi väga mõjutand, kuid viskas ikka korralikke ämbreid ka sisse. Eriti valusalt meeles Ilvese ja Hymoni eksimused. Eks korviall Viimsi ikka domineerib. Lips, Zakis, Toppin - sellise klassiga mehi TTÜ-l vastu panna pole. Lips oli alguses eriti hea, teine poolaeg võttis rahulikumalt, alguses arvasin juba, et siit tuleb 30+ p mäng. Metsalu - Lips tundus mingi hetk täitsa äge duell. Mõlemad tahtsid teha ja tõestada. Kui karta on vähemalt ekspertide ennuste põhjal, et seeriad liiga huvitavaks ei lähe, siis loodetavasti ikka nii öelda nõrgemad asetused saavad ikka mõne võidu kätte. Eilne pigem süstis küll positiivsust, et TalTech heal päeval ikka on võimeline võitma.
maq
Kasutaja
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Dets 2008, 18:03

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas maq »

Täiesti jube ikka mida Rapla praegu korraldab. Seda mängu vaadates küll aeu ei saa missmoodi nad VEF-ile vastu said. Laane väristab nii, et paha on vaadata.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

Täitsa soliidne esitus Pärnult kuigi jäi võidust veidi puudu. Usutavasti seeria 0-ga ikka ei lõppe , Pärnu saab võidu vähemalt ikka kätte. Huvitav, et see Mabor ei saandki platsile. Kugi ei tea kas teda üldse siin seerias kasutada kannataks. Eks tänu sellele lähevad Kirves ja McCarthy minutid päris päris suureks.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

Kukepoks Tartus lõppes kohalike võiduga. Korralik maadlemine ja mänguilu suurt ei olnud. Loodetavasti, siis Radunic ikka saab end teisipäevaks väljakule. Kuigi uskumatu oli juba see, et ilma temata suudeti ka enam vähem mängus püsida. Saaks Vitolsi punktid ka veel kuidagi satsile juurde. Huvitav, et vahet pole kas Radunic on või ei ole, Pavelkat ei kannata ikka kauem platsil hoida kui 10 + minti.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

Lätis poolfinalistid selged. LU kaotas Liepajale seeria 3:1 ja Ogre pani Valmierale kuivalt 3:0. Seega liiga põnevaks seal ei läind. Arvatavasti Vef võidab Liepajalt kindlalt, kuid Ogrel võiks küll finaali asja olla. Eeldan, et nende seeria võib päris tasavägiseks kujuneda.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas marxx762 »

Üllatavalt vähe on juttu olnud play-offidest.

Keila - Tartu vaheline esimene kohtumine jättis just viimase osas õhku päris palju küsimus, aga eilse mängu järel võib vist öelda, et kui Keila peaks suutma seeria korra veel kodulinna tagasi tuua, siis oleks see nende jaoks juba kordaminek. Füüsilisest jõust jääb lihtsalt puudu, lisaks on Tartu keskmine kvaliteet mõnevõrra kõrgem ning selles seerias selleks ka piisab.

Viimsi - Taltech seeria on liikunud üsna loogiliselt, vähemalt minu jaoks. Taltech võib küll üritada, aga nende mängus puuduvad Viimsi suguse satsi alistamiseks vajaminevad lülid. Viimsi oma komplekteerituse pealt on võimeline mängima märksa mitmekesisemat korvpalli ning see kajastub tulemuses. Taltechil pole pikkade sektoris midagi vastu panna ning tagaliin on puhtalt viskele orienteeritud.

Rapla - Pärnu. Minu jaoks väga üllatav, et Rapla on niivõrd kehv olnud. Või siis tuleks hoopis Pärnut kiita, et nad on oma tahtmise edukalt peale surunud ja sundinud Rapla omasid tegema asju, mis pole päris see mille pealt nad hooaja sees oma korve said. Ma isegi ütleks, et seeria seis peaks olema 0-2 pärnakatele. See et Raplas mängiti suur edu maha ja lõpuks lisaajal kaotati, siis sellist asja poleks tohtinud juhtuda. Saame näha kuidas seeria edasi kulgeb, Pärnu meeste minutid on küll iga mäng väga suured ning mida seeria edasi seda raskemaks neil tõenäoliselt läheb.

Cramo - TLÜ. Esimene mäng oli ikka väga väga õudne. Tänane mäng on ses osas huvitav, et kui TLÜ-l jäävad endiselt Kangur ja Simpson eemale, siis saab jälle 40 minutit maa-ala näha. Kas Cramo on maa-ala vastu rohkem valmis ning suudab seda edukamalt murda, mitte pelgalt kolmeseid peale laadida. TLÜ puhul muidugi huvitav tähelepanek, et kui avapoolajal saadi vist 18vabakat, siis teisel poolajal vaid 4tk. Füüsiliselt läheb neil siiski raskeks. Väga palju pole kuulda olnud, miks Gilbert pühapäeval kaasa ei teinud (vaid üks väike infokild pajatati), aga kui ta tänagi eemale jääb, siis on asi juba veidi kahtlane.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

Viimsi poolfinaalis. Väga põnevaks seal seeria ei läindki kuigi mängud olid enam vähem ikkagi mingis osas tasavägisid, lihtsalt jõuga võeti ära! Ei tea , millal see TalTech otsustab ka korraliku pika võtta. Miks seda ei tehta? Pole raha, ei taheta mänguplaani muuta või midagi kolmandat? Keegi korvpalli jagavam härra võiks Halleri sooritusi ka kommenteerida? Miks aint 14 minti ? Cramo aasta nagu ei mõjunud hästi ta mängule, enne seda oli ikka rohkem pildis ja lammutas. Ka Cramos pani mingi hetk hullu kui ala Tartule 8 kolmekat koputas. Hetkel mäng nagu ei jookse, aga no mis teha aastad pole vennad.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4646
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Uhhuu »

https://sportacentrs.com/basketbols/lbl ... _tiesnesie" onclick="window.open(this.href);return false;

Intervjuust Läti korvpalliliigade juhi Kristaps Janicenoksiga ilmneb, et Eesti ja Läti korvpalliliidud jõudsid kokkuleppele, et kui Prometey soovib järgmiseks hooajaks värvata ühe lätlasest ja/või eestlasest mängija, siis ta/nemad ei lähe arvesse leegionärina. Prometey olevat tänavu näidanud üles huvi Kristers Zoriksi vastu. Oleks äge, kui neile osutuks huvipakkuvaks ka mõni eestlasest mängija.

Läti meistriliigasse ja seega Eesti-Läti ühisliigasse võib lisanduda kaks uut klubi, Riia „Zelli“ ja Kandava/Turiba. Ühisliiga meeskondade arv kasvaks seeläbi 18 meeskonna peale ja kuuluks osalevate klubide arvu poolest Euroopas esirinda (sama palju klubisid on ka Hispaania, Prantsusmaa ja Saksamaa kõrgliigades).
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

No nii Cramo 3:0 edasi nagu arvata oli. Kas see oli tõesti Kristjan Kanguri viimane mäng profina? Vend oli terve hooaja vältel ikka suht heas vormis. Äkki ikka teeb aastakase veel, sellise mänguga õnnetu lõpetada! :D Pärnu paneb vägevalt ja juhib sisuliselt kõigile üllatuslikult 2:1 ehk lähevadki edasi. Palju eksperdid igal pool panid ju 3:0 Raplale põhihooaja põhjal. Kuld palju kriitikat ka saanud oma hooaja siseste mitte mänguga seotud välisreiside tõttu jne. Päris magus oleks kui poolfinaali jõutaks. Paus tuli seal vist kasuks , Sutt sai ka jalad alla ja veel üks mängumees juures.
East
Kasutaja
Postitusi: 964
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

Huvitav, mis Kalev/Audentes järgmisest hooajast mõtleb. Mängumeeste saates vihjati, et osad nooremapoolsed mängumehed võivad tahta profikarjääri asemel haridusele keskenduda + ilmselt lõpetavad Kangur ja Kajupank. Kui mõned tänavuse hooaja kirkamad noored (Andre, Malm, Jurtšenko) siiski seal korvpalliga jätkata tahavad ning alt noortesüsteemist on jälle mõni andekam kutt peale tulemas, siis võiks neil ju klubina mingi mõte Eesti korvpalli maastikul olla. 

Aga samas tundub kogu see nende projekt niivõrd habras ja ebastabiilne, et vahepeal tekib tunne, et nende puhul võiks kehtida see vana ütles, et parem kiire surm kui pikk piinlemine. Selge on see, et kui nad järgmine hooaeg noortega jätkata soovivad, siis on neil taas vaja leida nende kõrvale mõned kogenumad eestlased. Ma ausalt öeldes väga ei näe, kust väike Kalev sellisele profiilile vastavaid eestlasi leida võiks, sest ma julgen arvata, et konkurents Eesti passiga mängijatele kasvab veelgi.

Keila tegi tubli debüüthooaja ning sai ilmselt kohalike mängijate seas mainepunkte juurde. Rakvere tahab ilmselt tulla mõnevõrra suuremate ambitsioonidega kui eelmistel hooaegadel. Teised Eesti klubid (Rapla, Viimsi, Pärnu, Tartu, TalTech) tahavad kindlasti oma Eesti mängijate tuumikuid suuremas osas säilitada ning võrreldes väikese Kaleviga näivad neil ka natuke stabiilsemad ja sisukamad projektid olema + TalTech ja Tartu pakuvad võimalust mängimise kõrvalt haridust omandada, mis võib mõnele mehele oluline motivaator olla.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4646
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Uhhuu »

Väikese Kalevi eelarve oli tänavu suurem kui mõnelgi teisel Eesti meistriliiga klubil, lätlastest rääkimata. Ega nad ju muidu poleks suutnud värvata näiteks Veidemani, Kangurit ja Sokku. Kui nad suudavad ka järgmisel hooajal pakkuda suuremat palka mitme teise kohaliku klubiga võrreldes, siis neil ei tohiks olla raskusi eestlastest mängijate värbamisega.

Väga positiivne on see, et mitu meistriliiga perspektiiviga noormängijat said tänu väikesele Kalevile oma esimesel meistriliiga hooajal väga korralikult mänguaega. Väikese Kalevi/Audentese tänavustest noortest moodustasid suurema osa aga siiski mängijad, kes ei kuulu noortekoondiste ringi või on üksnes kandidaadi staatuses. Neil pole perspektiivi saada meistriliigas isegi keskmisel tasemel mängijateks. Nende keskendumine hariduse omandamisele/tööle on seega igati mõistetav.

Minu jaoks oli väikese Kalevi tänavune mudel iseenesest sümpaatne ja kui nad suudavad mõnest eksimusest õppida (näiteks ei viivita mõne välismängija palkamisega), siis ma näen neid hea meelega järgmisel hooajal meistriliiga tasemel jätkamas.
East
Kasutaja
Postitusi: 964
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

Minu jaoks ongi Kalev/Audentese puhul suur küsimus selles, et mis nende pikem plaan on? Ma olen igati nõus, et tänavuse hooaja kontekstis täitsid nad seda kiiduväärt väljundit, et pakkusid Audentese noormängijatele KML väljundit. Aga sealt edasi?

Eks meil Eestis on ressursside nappuse tõttu enamus meeskondi mõneti projektipõhised meeskonnad, kuid Kalev/Audentese puhul torkab see nende papist konstruktsioon minu jaoks kuidagi eriliselt silma. Jah, nad küll mängivad igal aastal hooaja kenasti lõpuni ära, kuid minu jaoks on nad see meeskond, kellest peale hooaja lõppu ei ole kippu ega kõppu kuulda ning siis sügise hakul enne uue hooaja algust tuleb järsku kuskilt mingi teade, et me teeme ühe hooaja ikka veel. Minu meelest näitas nende professionaalsuse taseme väga hästi ära see, et nad mängisid suure osa hooaja algusest vaid ühe mänguvormiga. 

Ma tahaks näha, et nad ei oleks pelgalt meeskond, kes koos treenib ning mängudel käib, vaid et nad üritaks endale mingisugust identiteeti kujundada. Seniks kuni nad seda luua ei suuda või ei taha, ei muutu nad minu jaoks ka üleliia sümpaatseks organisatsiooniks. Rääkimata siis nende rahastamise telgitagustest, mida meedias korduvalt lahatud on.

Kui neil see praegune Audentesega koostöö peaks ka nässu minema, siis ma julgen täitsa välja öelda, et mina loodan küll, et nad panevad lõplikult oma uksed kinni. See aitaks natuke kohalikku korvpallielu korrastada ning positiivsete kõrvalmõjudena näeks ma, et: 

- asjalikumad ja andekamad mängijad korjataks teiste KML klubide poolt üles ning üldiselt õhukeselt mehitatud koosseisud saaksid natukenegi leevendust. Kui kasvõi 4-5 mängijat KML kogemusega mängijat ülejäänud Eesti klubide peale ära jagada, siis oleks see päris märkimisväärne abi.
- linnapoolne raha ja tugi jõuaks äkki suuremal määral Tallinna tegeliku esindusklubini.
- geograafilises mõttes oleks kolme Tallinna klubi asemel kaks Tallinna klubi, mis on minu meelest igati mõistlik arv, arvestades, et Tallinna lähipiirkondadena on KMLis esindatud veel ka Keila ja Viimsi. 

Aga nagu öeldud - eelnev oleks eeldusel, et nad ei suuda oma Audentese noortega alustatud projekti normaalsel kujul jätkata ning ei soovi sammu professionaalsuses edasi teha. Praegusel kujul vegeteerimine ei kõneta rahvast ning seda on ka publikunumbritest näha. Klikkisin huvi pärast suvalisi PAF liiga kodumänge lahti ning ei ole üldse ilusad numbrid: 85, 75, 101, 65, 105 (ning nende kolmekohaliste arvude puhul on suur osa ilmselt külalisfännid).
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas theundertaker »

Cramoga mängus oli küll vastase fänne päris palju, aga eks need on enamus noorte fännid ja pereliikmed. On ka neid kes vihkavad cramot! Bussis rääkisid, et kui cramo saab finaali, siis nad toetavad igal juhul vastast! See leedukas sobis neile ja sai hakkama, aga simpsoni asemel peaks tooma parema mehe. Kajupank läheb välismaale praktikale. Need kes töö kõrvalt mängivad nagu smaltz ja co saavad hakkama küll. Kui mõni noor suvel trenni teeb, siis ta astub sammu edasi.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

Pärnu üllatuslikult finaalis. Poleks oodanud seda ausalt öeldes nende põhiturniiri põhjal. Paus tuli ikka kasuks, said mingid asjad paremini jooksma. Raplal see välistreeneri värk ei ole ikka toimind. 2 aastat jutti veerandfinaali pidama jääda, oleks oodanud neilt kõvemat lendu. Palju räägitakse ka seda, et välismaalased ei väärtusta tiitlit ja kibelevad kevadel koju, neil see, vaid üks hooaeg cv-s, aga kohalikele rohkem auasi nagu Laanele ja Kaldrele. Tomicil flippis ka korralikult ära, kui seal kohtunike rõvedatesse kohtadesse saatma hakkas ja eemaldati. Kossus ikka playoff tore asi, paljud mehed hakkavad end palju rohkem liigutama kui muidu. Nüüd vaatad, et McCarthy ka ilgelt hea mängumees. Eks arusaadav, järgmiseks hooajaks ka töökohta vaja ja nüüd viimane aeg midagi näitama hakata! :D Eks nali naljaks , vb segasid teda hooaja jooksul erinevad hädad, vigastused või midagi muud kammitses, igatahes hetkel tuleb kenasti välja. Loodaks, et suudavad Tartule ka korraliku lahingu anda ja ehk isegi võita. Oleks tore üllatus!
Vasta