Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
RK
Kasutaja
Postitusi: 1637
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas RK »

East kirjutas:Igaks juhuks täpsustan, et ega mu kriitika ei olnudki suunatud otseselt Mazursi või tema nõudmiste vastu.

Pigem on minu jaoks valupunkt see, et ülikoolimeeskonnad seovad endaga ära liiga suure arvu noormängijaid, kellele kõigile head väljundit ei leita ning kelle arengut seeläbi (tahtmatult) pärsitakse. See pole isegi etteheide, vaid pigem fakti nentimine. Tartus on võibolla mängijatele personaalsem lähenemine, aga TalTechi puhul on mul küll mulje, et seal ei mõelda noormängijatele mingit pikka plaani ette, vaid kuhjatakse kõik saadaolevad vennad ülikooli kokku ning seejärel hakatakse siis vaatama, et kes kus mängib, mõtlemata sellele, mis on nende mängijate arengule kõige kasulikum.

Ja ma ei arvagi, et Tartus noormängijatega individuaalselt kehva treeni tehakse - pigem vastupidi. Pigem on ikkagi murekoht selles, kas keegi mõtleb piisavalt sellele, kuidas neid mängijaid annaks paremini KML tasandile integreerida. Et kui noormängija X on juba kaks-kolm aastat järjest küll head individuaalset trenni teinud, kuid KML tasemel väga nappe mänguminuteid teeninud, siis kas ei oleks mõtet üritada sellele noormängijale X leida mõni klubi, kellele ta kasvõi "laenule" anda? Muidu saab sellest 3 aastast ühel hetkel juba 5 aastat ning 5 aastast 7 aastat.
Eks see ole sellega seotud et mängijad tahavad ka tuleviku ära kindlustada,kui siin Eestis oled mängija saad 22-23 aastaselt suure vigastuse, mis sa siis teed? Eriti siis kui oles mõne keskmise eesti satsi keskmine mängija, paljud noored siin teevad hullu trenni aga saavad heal juhul 500 euri stippi ok paremad saavad üle 1200 nats , asjaliku haridusega saad töökohas noorena üle 2000 euri kätte , natsa elad sisse ja saad veel rohkem palka ja ei pea hullu trenni tegema on ka vabad päevad, puhkused jne. Tore on kui saad hobi ja töö ühendada aga reaalsuses kui sa pole tippmängija siis eesti keskmikes klubides sinilindu pole ka mõtet oodata :D
Müts maha et mõni siin käib suvel ameerikas raamatuid müümas ,et et talvel Pahvi saaks aidata aga pikemas perspektiivis see ei toimi, kutt peab aasta läbi 1000+ euri kätte saama et mingigi huvi oleks treenida ja mängida.
East
Kasutaja
Postitusi: 964
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

Nõus ning eks siinkohal ongi Eesti Korvpalliliidul palju mõtlemisainet, kuidas tagada see, et profikorvpall oleks noortele atraktiivne väljund ning tagaks inimväärse sissetuleku.

Muidu oleme varsti seal, kus meil on igal aastal mängijakarjääri lõpetavate mängijate arv suurem kui uute tulijate arv.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas marxx762 »

Selles osas on see noorte ülikooli mineku soov tõepoolest arusaadav, et kindlustada tulevikku. Samas olen eelkõnelejatega nõus, et on halb kui üleliia palju noori valib ühe klubi puhtalt seetõttu, et siis saab kooli ja hobi ühendada. Samas kui see noor võtabki korvpalli kui hobi, siis pole väga kindel kuivõrd temast üldse võib korvpallur kasvada. Teisalt kui sa pallimängu eest palka ei saa siis tinglikult võibki seda hobiks nimetada. See on üsna keeruline teema kus eeldaks et toimub mingi arutelu klubide ja EKL-i vahel - iseküsimus kas peale siinse seltskonna näeb veel keegi selle üldse probleemi.

Ma leian et see on probleem ja risk niigi väiksest mängijate valikust veelgi võimalike mängijad kaotada on päris suur. Mõistan et ei ole lihtne leida ei EKL-il ega klubidel raha, aga 1000€ neto palga puhul on klubi koormus koos maksudega 1600€, kui 8 mängijat saavad sellist palka on igakuine kulu ca 13k ning 8 kuulise hooaja puhul jämedalt 100K. Ei ole just ülearu suure summaga tegemist, aga kui alumised klubid opereerivad siin alla 300K eelarvetega... Teisalt pole see 1000€ kuus ka mingi raha ning kui just suvel raamatuid müüma ei lähe, siis oleks mingi lisa sissetulek ikkagist vajalik leida.
East
Kasutaja
Postitusi: 964
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

marxx762 kirjutas:Selles osas on see noorte ülikooli mineku soov tõepoolest arusaadav, et kindlustada tulevikku. Samas olen eelkõnelejatega nõus, et on halb kui üleliia palju noori valib ühe klubi puhtalt seetõttu, et siis saab kooli ja hobi ühendada. Samas kui see noor võtabki korvpalli kui hobi, siis pole väga kindel kuivõrd temast üldse võib korvpallur kasvada. Teisalt kui sa pallimängu eest palka ei saa siis tinglikult võibki seda hobiks nimetada. See on üsna keeruline teema kus eeldaks et toimub mingi arutelu klubide ja EKL-i vahel - iseküsimus kas peale siinse seltskonna näeb veel keegi selle üldse probleemi.

Ma leian et see on probleem ja risk niigi väiksest mängijate valikust veelgi võimalike mängijad kaotada on päris suur. Mõistan et ei ole lihtne leida ei EKL-il ega klubidel raha, aga 1000€ neto palga puhul on klubi koormus koos maksudega 1600€, kui 8 mängijat saavad sellist palka on igakuine kulu ca 13k ning 8 kuulise hooaja puhul jämedalt 100K. Ei ole just ülearu suure summaga tegemist, aga kui alumised klubid opereerivad siin alla 300K eelarvetega... Teisalt pole see 1000€ kuus ka mingi raha ning kui just suvel raamatuid müüma ei lähe, siis oleks mingi lisa sissetulek ikkagist vajalik leida.
Sellega on veel see nüanss, et ega noor mängija ei pruugigi veel oma karjääri alguses aru saada, kas temas on ainest elukutseliseks mängijaks või mitte. Tihti määravad ka karjääri esimesed aastad ära selle, kas sul tekib see võimalus läbilöök teha või mitte. Piltlikult öeldes - kui sa vanusevahemikus 18-21 istud kolm aastat kuskil individuaalset trenni tehes ning mängurõõmu tunnetad ainult kuskil õlleliigas, siis ega sul ei tekigi seda tunnet, et sinust võiks profikorvpallur saada. Kui sa aga muudad kursiss ning satud näiteks 20-aastaselt kuhugi Tarvasse või Keilasse ning kütad 15 või 20 punkti mängust, siis tekivad hoopis teistsugused väljavaated.

Ma toon ikka näiteks Karl-Johan Lipsu, kes pikalt Rapla pinki soojendas. Kui ta oleks sinna veel aastaks või kaheks jäänud, siis oleks ta ilmselt järjekordne Saku I Liiga materjal olnud. Läks aga Rakveresse ning sai lõpuks nii vägeva hoo sisse, et tiivad kandsid väikese vahepeatusega isegi välisklubisse. Lips ei pruugi olla mingisugune worldbeater, kuid kohaliku liiga kontekstis on selliste mängijate olemasolu hästi oluline. 
Vasta