Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
NoName
Kasutaja
Postitusi: 726
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

vaim564 kirjutas: 12 Apr 2024, 21:27 Millalgi pidi see ära tulema ja parem, kui tuli nüüd ja praegu. Teisipäeval saab Ventspilsil ikkagi raske olema, isegi kui Francis on mängukõlbulik, kahte head mängu järjest lühikese rotatsiooniga mängida. Kui just Kalevil täiesti mast maha ei läinud ning nad neile ise mängu pakkuma ei lähe ...
Siin ongi lihtsalt see koht, et kas Ventspils üldse mängis hästi või ise vajuti läbi. Mulle tundub, et pigem see teine pool. Eks see on ka tõsi, mida East ütles, et ühe mängu pealt ei saa hinnanguid anda, aga kuna tegemist on play-offiga, siis kahe mängu pealt juba saab. Loodetavasti suudetakse ennast kokku võtta, sest et head hooaga on väga lihtne rikkuda. Eriti kurb kui see tuleb enda "pehmuse" pealt.
East
Kasutaja
Postitusi: 966
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

marxx762 kirjutas: 12 Apr 2024, 21:29 Ma eelnevale lahmimisele ei viitsi vastata, aga niivõrd passiivselt ja ilma igasuguse energiata mängides ongi äärmiselt keeruline. Problemaatiliseks muudab asjaolu see, et kui eesliinis kolmest mängijast kaks ebaõnnestub (tänases hetkes Suarez ja Böckler) misjärel tuleb hakata enam mängitama Shepardit ja Nurgerit, siis on olukord ülimalt hapu. Esimene neist ei adu tänaseni mida ta väljakul tegema peab ning teine on ikka totaalne mannapudru. Lisaks kõigele ebaõnnestus täna ka Böckler, mis ei andnud Rannulale täna Böcklerit nelja peal kasutada. Loodan et uueks nädalaks võetakse end kokku.

Lõpetuseks, Jurkatamm - kui üks viskaja on sedavõrd ebastabiilne ja kaob väljakule täiesti ära, siis on ikka väga halvasti. Ma järgmises kohtumises eelistaks Kitsingut enne teda.
Kusjuures nii kehvasti kui Böckler täna ka ei mänginud, siis tema +/- näitaja oli vaid -1, mis oli meeskonna paremuselt teine tulemus.

Jurkatamme osas nõus. Viimane kord, kui Kalev võõrsil Ventspilsiga mängis, siis oli ta üks meeskonna parimatest. Täna oli ta rünnakul null kasuteguriga, aga mis veelgi hullem - ka kaitses astus 33-aastane Ausejs temast lihtsalt mööda. Ka +/- näitaja oli meeskonna kõige kehvem (-15).

Üldiselt ma ütlekski, et Kalevil on suur šanss oma esitust kodumängus paremaks muuta, Ventspilsi osas nii kindel poleks. Ka täna - olgugi et Kalev tegi kohutava mängu - oli ju neljanda veerandaja alguses reaalne võimalus mäng siiski ära võtta. Teatud murdehetked jäid kahjuks Kalevi kahjuks - näiteks Nurgeri kaks mööda visatud vabaviset ja Mezulise kolmene.

Meeskond on sel hooajal näidanud niivõrd stabiilset mängu, et mina annaks neile küll natuke usalduskrediiti selle osas, et kahte nii kehva mängu ei tehta. Liiatigi peab nüüd Ventspils vahetult enne mängu selle õudse bussireisi ette võtma.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 627
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vanafänn »

Ma reedest mängu ei näinud õnneks aga kui esimene veerand oli selle koopia siis thank god. Enda kapsaaeda kivi visates hoidsin kahe käega peast kinni, et mille kuradima pärast on vaja Nurx algviisikus sisse panna aga 15 ja 7 on piisav põhjus.

Esimesel veerandil, kui Mikk kaotas El-Amini kiirrünnakus ära ja jäi kuskile keskpositsioonile seisma siis ma mõtlesin küll vana Dorbeku öeldut Saagele: "Näe võta haamer ja löö need nahkpüksid pingilõpu kinni endal".

Teise veerandi Kaukiaineni kolmene ja vaheltlõige otsa tekitas juba nagu lootust ja isegi kui sealt suudeti taas -10 saada, siis edaspidi oli meestes justkui enesekindlus tagasi. Rannulal ja Reinbokil tuleb küll leida mingid viisid, kuidas meeskond alustaks tuhhiga, sest kui Prometeyl lastakse minema minna alguses siis sellest naljalt välja ei tule.

Võib olla, et kõige tähtsam- paneme selle saali täis raisk!
East
Kasutaja
Postitusi: 966
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

Tundus, et meestel oli mingi mentaalne blokk ees esimesel poolajal - miski ei kukkunud ja kuidagi õudne punnitamine käis. Teine poolaeg polnud perfektne, aga vähemalt hakkasid visked natukenegi kukkuma ja tundus, et tekkis mõningane vabanemine.

Prometey vastu saab minna vaatamata põhiturniiri võidule siiski autsaiderina ning mängida üsna pingevabalt. Kalevi trumpäss peab olema kodupublik ning ühe mängu puhul võib ükskõik mida juhtuda.

Loodetavasti näitab publik, et eestlane on korvpallirahvas ja saal pakitakse korralikult täis. Hooaja viimane rahvusvaheline mäng ning ühtlasi finaal - peaks olema täielik maiuspala.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vaim564 »

Jah, esimene poolaeg läks kuidagi mentaalselt, võib-olla el-Amini kolm kolmest lõid rivist välja, kuid nagu mingi müür tekkis ette, kohutav ebakindlus just rünnakul. Lõpuks Shungu hoidis vähemalt niikaua mängus, kuni kogu meeskond sai jalad alla. Suarez, kelle enesekindlust ma kiitsin, oli algul eriti ebakindel. Teisel poolajal oli tore, kui oli kolmese taga vaba ja näha oli, et tahtis pallist lahti saada, aga lõpuks sai aru, et kusagile polnud panna, viskas korvi. Prometey vastu oleme õnneks samas olukorras nagu Ventspils meie vastu, pingeid peal ei tohiks olla. Kolmandale kohale ma ütleksin küll, et VEFil läheb Ventspilsi vastu raskeks.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 627
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vanafänn »

https://sport.delfi.ee/artikkel/1202865 ... ooliblikas

Reinar räägib kõrgliigaga liitumisest, plaan on sama nagu Viimsil a'la mängida oma noortega ja panna kogenumad sinna vahele ära. Mu küsimus on, et kas on üldse kõrgliigas ruumi kahe sellise noore meeskonna jaoks? Kui eeldame, et Tallinna Kalev ka jätkab, siis ei tea kas neid kvaliteetseid noori jagub üldse meil kolme tiimi jagu, et ühest peksukott ei saa.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vaim564 »

Küll nad hakkama saavad, ma selles väga ei kahtlegi. Pigem võiks K-Kalev kaaluda esiliigasse taandumist.
East
Kasutaja
Postitusi: 966
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

RHKK eelis on see, et neil tundub tõepoolest olevat toimiv noortesüsteem, kust võiks lähituleviku mõttes noormehi peale tulla - U18 koondises oli 3 RHKK poissi, aste madalamal veel Avdejev.  Selge, et nad on veel toored ning võivad füüsiliselt KML jaoks natuke lahjaks jääda, et põhirolle mängida, aga ma arvan, et kahe-kolme aasta perspektiivis hiljemalt oleks neile sellist väljundit hädasti vaja.

Asi algab loomulikult rahast, aga kui RHKK suudab endale sellise 300k eelarve välja võluda, siis ma ei näe, miks nad ei võiks Eesti-Läti ühisliigas viisakalt esineda. Enda paremad noored + praegustest vanematest olijatest näiteks Peemot ja Shymanskii + mõni kogenum eestlane mujalt + mõni välismaalane ning ongi tegelikult ju meeskond koos.

Keda eestlastest võtta? Kui Saaremäel ja Aniste omavad endiselt näiteks Eesti-Läti ühisliiga ambitsiooni, siis oleks RHKK neile suurepärane koht, kust uuesti ronima hakata. Võibolla oleks ka Veidemanil huvi taas sünnipiirkonna klubi esindama hakata, kui adekvaatne pakkumine tuleks? Tal on küll Tartuga lepingut veel järgi, aga vaadates tema kahvatut hooaega, siis ei imestaks kuigivõrd, kui poolte kokkuleppel soovivad mõlemad osapooled asja ümber mängida. Post on nüüd küll Pärnu särgis edukalt esinenud ning kuigi võiks eeldada, et tal ei teki uueks hooajaks kosilastest puudust (Pärnu, Tartu jne), siis ma ei välistaks üldsegi varianti, et kui RHKK suudab endale kõrgliiga koha välja rääkida ning piisava eelarve kokku ajada, siis võib Posti hoopis sinnapoole tõmmata. Tassa on ju vist ka Ida-Virumaa juurtega? Jällegi, kui ta nüüd Vene käe all ka rohkem mänguaega ei hakka teenima või rohkem usaldust ei tunneta, siis jällegi ei välistaks, et ta tahaks turul ringi vaadata ning leida endale meeskonna, kus korralik läbimurre teha - kodulähedane RHKK võiks ju selleks väga hästi passida. 

Lisaks on meil ju tegelikult kaks meeskonda, keda ähvardab reaalne kohvrite kokkupakkimine Rapla ja TLÜ/Kalevi näol. Kui üks nendest, või lausa mõlemad, tegevuse Eesti-Läti ühisliiga tasandil lõpetavad, siis jääks ka sealt huvitavaid eestlastest mängumehi üle (Laane, Ruubel, Niits,  Paasoja, Jaakson, võibolla ka mõni vanem TLÜ/Kalevi raudvara), kes ilmselt tuleks ülejäänud Eesti meeskondade vahel ära jaotada, sest ma ei näe, et keegi neist välismaale võiks siirduda.

Selles suhtes ma üldse ei alahindaks Halliku läbirääkimisoskust ja suhete pagasit Eesti korvpallimaastikul. Sealt võib huvitavaid lükkeid tulla, eeldusel, et piisav finants kokku saadakse. 

Ja selge on see, et ideaalis tuleks vähemalt kaks välismaalast leida, kes korvialust tugevdaks.

Minu jaoks on pigem küsimus veidi meeskonna identiteedis. Vinni-Pajustis nad mängima ei saa hakata ning Vinni-Pajusti oleks ka esindusmeeskonna arengu mõttes liiga väike koht. Kui esindusmeeskond hakkab Rakveres mängima, siis oleks loogiline, et ka nimi muutuks vastavalt. Et kas ja kuidas see olemasoleva korvpallikooli olukorda mõjutaks? Või jätkataks nii, et esindusmeeskond võtab Rakvere nime, aga korvpallikool jätkab Vinni-Pajusti nime all? 
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 627
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vanafänn »

BC Rakvere Reinar
RK
Kasutaja
Postitusi: 1637
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas RK »

East kirjutas: 19 Apr 2024, 08:53 RHKK eelis on see, et neil tundub tõepoolest olevat toimiv noortesüsteem, kust võiks lähituleviku mõttes noormehi peale tulla - U18 koondises oli 3 RHKK poissi, aste madalamal veel Avdejev.  Selge, et nad on veel toored ning võivad füüsiliselt KML jaoks natuke lahjaks jääda, et põhirolle mängida, aga ma arvan, et kahe-kolme aasta perspektiivis hiljemalt oleks neile sellist väljundit hädasti vaja.

Asi algab loomulikult rahast, aga kui RHKK suudab endale sellise 300k eelarve välja võluda, siis ma ei näe, miks nad ei võiks Eesti-Läti ühisliigas viisakalt esineda. Enda paremad noored + praegustest vanematest olijatest näiteks Peemot ja Shymanskii + mõni kogenum eestlane mujalt + mõni välismaalane ning ongi tegelikult ju meeskond koos.

Keda eestlastest võtta? Kui Saaremäel ja Aniste omavad endiselt näiteks Eesti-Läti ühisliiga ambitsiooni, siis oleks RHKK neile suurepärane koht, kust uuesti ronima hakata. Võibolla oleks ka Veidemanil huvi taas sünnipiirkonna klubi esindama hakata, kui adekvaatne pakkumine tuleks? Tal on küll Tartuga lepingut veel järgi, aga vaadates tema kahvatut hooaega, siis ei imestaks kuigivõrd, kui poolte kokkuleppel soovivad mõlemad osapooled asja ümber mängida. Post on nüüd küll Pärnu särgis edukalt esinenud ning kuigi võiks eeldada, et tal ei teki uueks hooajaks kosilastest puudust (Pärnu, Tartu jne), siis ma ei välistaks üldsegi varianti, et kui RHKK suudab endale kõrgliiga koha välja rääkida ning piisava eelarve kokku ajada, siis võib Posti hoopis sinnapoole tõmmata. Tassa on ju vist ka Ida-Virumaa juurtega? Jällegi, kui ta nüüd Vene käe all ka rohkem mänguaega ei hakka teenima või rohkem usaldust ei tunneta, siis jällegi ei välistaks, et ta tahaks turul ringi vaadata ning leida endale meeskonna, kus korralik läbimurre teha - kodulähedane RHKK võiks ju selleks väga hästi passida. 

Lisaks on meil ju tegelikult kaks meeskonda, keda ähvardab reaalne kohvrite kokkupakkimine Rapla ja TLÜ/Kalevi näol. Kui üks nendest, või lausa mõlemad, tegevuse Eesti-Läti ühisliiga tasandil lõpetavad, siis jääks ka sealt huvitavaid eestlastest mängumehi üle (Laane, Ruubel, Niits,  Paasoja, Jaakson, võibolla ka mõni vanem TLÜ/Kalevi raudvara), kes ilmselt tuleks ülejäänud Eesti meeskondade vahel ära jaotada, sest ma ei näe, et keegi neist välismaale võiks siirduda.

Selles suhtes ma üldse ei alahindaks Halliku läbirääkimisoskust ja suhete pagasit Eesti korvpallimaastikul. Sealt võib huvitavaid lükkeid tulla, eeldusel, et piisav finants kokku saadakse. 

Ja selge on see, et ideaalis tuleks vähemalt kaks välismaalast leida, kes korvialust tugevdaks.

Minu jaoks on pigem küsimus veidi meeskonna identiteedis. Vinni-Pajustis nad mängima ei saa hakata ning Vinni-Pajusti oleks ka esindusmeeskonna arengu mõttes liiga väike koht. Kui esindusmeeskond hakkab Rakveres mängima, siis oleks loogiline, et ka nimi muutuks vastavalt. Et kas ja kuidas see olemasoleva korvpallikooli olukorda mõjutaks? Või jätkataks nii, et esindusmeeskond võtab Rakvere nime, aga korvpallikool jätkab Vinni-Pajusti nime all? 
Meistriliigasse saamiseks peavad nad täna võitma Tartu meeskonna duublit, mis ei ole üldse lihtne ülesaanne, Tartu duubli keskmine vanus 18,5 eluaastat, RHKK ,keskmine 19,5 eluaastat, Mis puudutab identiteeti, Vinni-Pajusti spordihoone ja Kastan Arena vahemaa on 8,3 km, Vinni näol on tegemist sisuliselt Rakvere eeslinnaga, see ,et mängitakse Rakveres on ok.
Mängijate leidmine ei ole raske, mujalt Eestist paar mängijat on võimalik küll juurde leida ja Viimsi tasemel või parema võistkonna saavad nad kindlasti kokku. (sõltub leegionäride tasemest) Kuuldavasti on Postiga kokku lepitud järgmiseks hooajaks, juhul kui nad ikka saavad meistriliigasse, siis jätta meeskonda praegused mängijad, Peemot, Kaldmäe, Shymanski, Lippasaar ja omad noored( Kivimäe, Pärnapuu, Annus,Edovald ja Avdejev kul too jääb Eestisse), nad saavad aasta vanemaks ja kindlasti on järgmine aasta paremad kui see aasta olid. Juurde on vaja leida 1-2 korraliku leegionäri ja 1-2 meest juurde nendest 3 st (Aniste ja Heinakroon, Jaakson) ja Tartust vbl tõesti Tassa aga tema juured ikka Tartus, kus on ta sündinud ja seal ka tal vanavanemate kodu, tema enda vanemad kolisid mingi aeg Kohtla-Järve linna elama, aga see on hoopis teine maakond, ca 60 km Rakverest.,seal ta elas 7 aastat, 15 aastaselt kolis ta Tartusse tagasi.
Saaremäel usun et ei oma enam meistriliiga ambitsiooni, Kadrinas on ta staar, esiliiga staar, 2-3 korda nädalas tehakse trenni, Kadrinas saab ta raha rohkem kui meistriliigas Keila pakkus, saab mängimise kõrval ka tööd teha, usun ,et Kadrinast ei lähe ta kuhugi.
Mis puudutab RHHK oma noortesüsteemi siis EMV on ainult 1 meeskond RHHK -l ja see on U19 vanuseklassis, millegipärast nooremaid võistkondi ei ole see aasta EMV neil ja vbl ei tulegi, sest paistab et noortevõistkondele RHHK -s väga rõhku ei pandagi, korjatakse mujalt noored talendid kokku ja kõva trenni ja targa mänguajaga tehakse neist mängijad, praegusest U19 sastist on neil oma poisse 5 tk aga 3 neist on ka esiliiga rotatsioonis, 2 suisa põhimehed.
East
Kasutaja
Postitusi: 966
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

RK kirjutas: 19 Apr 2024, 11:21
East kirjutas: 19 Apr 2024, 08:53 RHKK eelis on see, et neil tundub tõepoolest olevat toimiv noortesüsteem, kust võiks lähituleviku mõttes noormehi peale tulla - U18 koondises oli 3 RHKK poissi, aste madalamal veel Avdejev.  Selge, et nad on veel toored ning võivad füüsiliselt KML jaoks natuke lahjaks jääda, et põhirolle mängida, aga ma arvan, et kahe-kolme aasta perspektiivis hiljemalt oleks neile sellist väljundit hädasti vaja.

Asi algab loomulikult rahast, aga kui RHKK suudab endale sellise 300k eelarve välja võluda, siis ma ei näe, miks nad ei võiks Eesti-Läti ühisliigas viisakalt esineda. Enda paremad noored + praegustest vanematest olijatest näiteks Peemot ja Shymanskii + mõni kogenum eestlane mujalt + mõni välismaalane ning ongi tegelikult ju meeskond koos.

Keda eestlastest võtta? Kui Saaremäel ja Aniste omavad endiselt näiteks Eesti-Läti ühisliiga ambitsiooni, siis oleks RHKK neile suurepärane koht, kust uuesti ronima hakata. Võibolla oleks ka Veidemanil huvi taas sünnipiirkonna klubi esindama hakata, kui adekvaatne pakkumine tuleks? Tal on küll Tartuga lepingut veel järgi, aga vaadates tema kahvatut hooaega, siis ei imestaks kuigivõrd, kui poolte kokkuleppel soovivad mõlemad osapooled asja ümber mängida. Post on nüüd küll Pärnu särgis edukalt esinenud ning kuigi võiks eeldada, et tal ei teki uueks hooajaks kosilastest puudust (Pärnu, Tartu jne), siis ma ei välistaks üldsegi varianti, et kui RHKK suudab endale kõrgliiga koha välja rääkida ning piisava eelarve kokku ajada, siis võib Posti hoopis sinnapoole tõmmata. Tassa on ju vist ka Ida-Virumaa juurtega? Jällegi, kui ta nüüd Vene käe all ka rohkem mänguaega ei hakka teenima või rohkem usaldust ei tunneta, siis jällegi ei välistaks, et ta tahaks turul ringi vaadata ning leida endale meeskonna, kus korralik läbimurre teha - kodulähedane RHKK võiks ju selleks väga hästi passida. 

Lisaks on meil ju tegelikult kaks meeskonda, keda ähvardab reaalne kohvrite kokkupakkimine Rapla ja TLÜ/Kalevi näol. Kui üks nendest, või lausa mõlemad, tegevuse Eesti-Läti ühisliiga tasandil lõpetavad, siis jääks ka sealt huvitavaid eestlastest mängumehi üle (Laane, Ruubel, Niits,  Paasoja, Jaakson, võibolla ka mõni vanem TLÜ/Kalevi raudvara), kes ilmselt tuleks ülejäänud Eesti meeskondade vahel ära jaotada, sest ma ei näe, et keegi neist välismaale võiks siirduda.

Selles suhtes ma üldse ei alahindaks Halliku läbirääkimisoskust ja suhete pagasit Eesti korvpallimaastikul. Sealt võib huvitavaid lükkeid tulla, eeldusel, et piisav finants kokku saadakse. 

Ja selge on see, et ideaalis tuleks vähemalt kaks välismaalast leida, kes korvialust tugevdaks.

Minu jaoks on pigem küsimus veidi meeskonna identiteedis. Vinni-Pajustis nad mängima ei saa hakata ning Vinni-Pajusti oleks ka esindusmeeskonna arengu mõttes liiga väike koht. Kui esindusmeeskond hakkab Rakveres mängima, siis oleks loogiline, et ka nimi muutuks vastavalt. Et kas ja kuidas see olemasoleva korvpallikooli olukorda mõjutaks? Või jätkataks nii, et esindusmeeskond võtab Rakvere nime, aga korvpallikool jätkab Vinni-Pajusti nime all? 
Meistriliigasse saamiseks peavad nad täna võitma Tartu meeskonna duublit, mis ei ole üldse lihtne ülesaanne, Tartu duubli keskmine vanus 18,5 eluaastat, RHKK ,keskmine 19,5 eluaastat, Mis puudutab identiteeti, Vinni-Pajusti spordihoone ja Kastan Arena vahemaa on 8,3 km, Vinni näol on tegemist sisuliselt Rakvere eeslinnaga, see ,et mängitakse Rakveres on ok.
Mängijate leidmine ei ole raske, mujalt Eestist paar mängijat on võimalik küll juurde leida ja Viimsi tasemel või parema võistkonna saavad nad kindlasti kokku. (sõltub leegionäride tasemest) Kuuldavasti on Postiga kokku lepitud järgmiseks hooajaks, juhul kui nad ikka saavad meistriliigasse, siis jätta meeskonda praegused mängijad, Peemot, Kaldmäe, Shymanski, Lippasaar ja omad noored( Kivimäe, Pärnapuu, Annus,Edovald ja Avdejev kul too jääb Eestisse), nad saavad aasta vanemaks ja kindlasti on järgmine aasta paremad kui see aasta olid. Juurde on vaja leida 1-2 korraliku leegionäri ja 1-2 meest juurde nendest 3 st (Aniste ja Heinakroon, Jaakson) ja Tartust vbl tõesti Tassa aga tema juured ikka Tartus, kus on ta sündinud ja seal ka tal vanavanemate kodu, tema enda vanemad kolisid mingi aeg Kohtla-Järve linna elama, aga see on hoopis teine maakond, ca 60 km Rakverest.,seal ta elas 7 aastat, 15 aastaselt kolis ta Tartusse tagasi.
Saaremäel usun et ei oma enam meistriliiga ambitsiooni, Kadrinas on ta staar, esiliiga staar, 2-3 korda nädalas tehakse trenni, Kadrinas saab ta raha rohkem kui meistriliigas Keila pakkus, saab mängimise kõrval ka tööd teha, usun ,et Kadrinast ei lähe ta kuhugi.
Mis puudutab RHHK oma noortesüsteemi siis EMV on ainult 1 meeskond RHHK -l ja see on U19 vanuseklassis, millegipärast nooremaid võistkondi ei ole see aasta EMV neil ja vbl ei tulegi, sest paistab et noortevõistkondele RHHK -s väga rõhku ei pandagi, korjatakse mujalt noored talendid kokku ja kõva trenni ja targa mänguajaga tehakse neist mängijad, praegusest U19 sastist on neil oma poisse 5 tk aga 3 neist on ka esiliiga rotatsioonis, 2 suisa põhimehed.
Ma nii palju Eesti geograafiat tunnen jah, et Pajusti on kohe Rakvere külje all. Ma pigem mõtlesin, et seal on kaks nö identiteedi teemat: esiteks omavalitsus vs omavalitsus ja teiseks publik.

Kui KMLi minnakse, siis peaks olema selleks Rakvere omavalitsuse tugi. Hetkel toetab korvpallikooli ju Vinni vald. Kas Rakvere omavalitsus tahaks toetada meeskonda, mille nimes on Vinni-Pajusti, mitte Rakvere, isegi kui meeskond mängiks Rakveres? Kahtlane. Kui korvpallikooliga tahetakse Pajustis jätkata, siis peab ka Vinni vallaga ilmselt koostöö jätkuma. Ehk siis ongi see teema, et mis millega siduda? Kas osapooled on kõik nõus, et esindusmeeskkond kannab Rakvere nime ja kool (st duubelmeeskond) Pajusti nime? Lääne-Virumaa puhul tundub varasemate näidete põhjal, et seal on koostöö tegemine ühise asja nimel kohe eriti keeruline.

Teiseks, publik. Vaevalt Rakvere saalis Pajusti või Vinni nime skandeerima hakatakse. Seega on kasvõi sellest vaatenurgast oluline, et esindusmeeskond oleks Rakvere nimega, et kohaliku publikuga side tekiks.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1637
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas RK »

East kirjutas: 19 Apr 2024, 11:45
Ma nii palju Eesti geograafiat tunnen jah, et Pajusti on kohe Rakvere külje all. Ma pigem mõtlesin, et seal on kaks nö identiteedi teemat: esiteks omavalitsus vs omavalitsus ja teiseks publik.

Kui KMLi minnakse, siis peaks olema selleks Rakvere omavalitsuse tugi. Hetkel toetab korvpallikooli ju Vinni vald. Kas Rakvere omavalitsus tahaks toetada meeskonda, mille nimes on Vinni-Pajusti, mitte Rakvere, isegi kui meeskond mängiks Rakveres? Kahtlane. Kui korvpallikooliga tahetakse Pajustis jätkata, siis peab ka Vinni vallaga ilmselt koostöö jätkuma. Ehk siis ongi see teema, et mis millega siduda? Kas osapooled on kõik nõus, et esindusmeeskkond kannab Rakvere nime ja kool Pajusti nime? Lääne-Virumaa puhul tundub varasemate näidete põhjal, et seal on koostöö tegemine ühise asja nimel kohe eriti keeruline.

Teiseks, publik. Vaevalt Rakvere saalis Pajusti või Vinni nime skandeerima hakatakse. Seega on kasvõi sellest vaatenurgast oluline, et esindusmeeskond oleks Rakvere nimega, et kohaliku publikuga side tekiks.
Hea point sul jah, õiged mõtted, aga nii vbl loogiline teha ja ka toetajaid leida , meistriliiga sats Rakvere nimega, duubel Vinni Pajusti nimega ja üldse , ma annaks Reinarile mesitriliiga võimaluse isegi siis kui kaotavad täna Tartule, sinna piirkonda on vaja meistriliiga meeskonda, kuna tõesti pole kindel kas ja kuidas jätkab Klandorfi Kalev siis iga meistriliiga ambitsiooniga süsteem peaks saama oma võimaluse korvpalli meistriliigas. Rapla usun et jätkab aga vbl seal ka tulevad mingid muutused a'la Viimsi.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 726
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

Esindusmeeskonnaks võib luua kasvõi eraldi juriidilise keha ja kompromissina võib alati kasutada ka nt Viru vms nime. Nagu NBA-s, kus on Utah, Indiana jne.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas marxx762 »

Mängijate leidmisega vast tõesti probleeme ei teki, aga mis vast kõige olulisem, siis et oleks rahaline garantii toetajatelt, mitte et ma annan esialgu ainult käesolevaks hooajaks. Korra 300k kokku saada on veel tehtav, aga et seda taset hoida või isegi mõnevõrra kasvatada, et jätkusuutlikult toimetada ja mõnevõrra areneda - see on oluline.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3604
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Rix »

Ohjah, üks vile ja kaks viset... täpselt nii palju jäi puudu.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Vasta