EuroCup

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: EuroCup

Postitus Postitas michaelEP »

Kolme võiduga võib üsna julgelt ka järgmisel aastal EuroCUpile kandideerida. Samas olen mina jätkuvalt arvamusel, kas me peame ikka koguaeg nö raskekaalus poksima, kui ise healjuhul keskkaallased oleme. Küsimus ju selles, et meie rahaliste ressursside juures ei ole vist reaalne loota, et lähema 10 aasta jooksul võiks alagrupist edasi pääseda. Seega miks mitte mängida ühe tugeva liiga (VTB) kõrval teist rahvusvahelsit sarja endale vähe jõukohasemate vastastega.

annan aga aru, et EuroCup on üks moment kuidas leegionäre tuua...
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: EuroCup

Postitus Postitas marxx762 »

Marcus kirjutas:Samas ei tasuks ka nüüd lolliks minna ja öelda, et kõik üllatusvõidud on mõttetud või mida iganes. Meie meeskonna reaalset seisu ja vahendeid arvestades tuleks iga võitu Eurocupil/VTBs hinnata, tähistada!
ei ma ei vaidlegi vastu. Tolle minu poolt välja öeldud lõigu autoriks peaks olema MichaelEP kui ma nüüd õigesti aru saan sellest mõttest siis... Mitte ei ole üllatusvõidud mõttetud vaid, et saaks öelda, et me oleme sammu edasi astunud(mida me oleme ka sel aastal muidugi teinud) peaksime suutma võita neid nn alumise otsa satse(meie lähimaid konkurente). St. et vähe kõrgemale sihtimiseks on meil see nn. "võidukohustus" teatud satside vastu mängides. Sest kui kõik 50-50 mängud sisse saad, siis oled vaatamata kahele-kolmele-neljale üllatusvõidule ikkagi tabeli viimasel real ja ongi kogu moos, lihtsalt nagu oli Kreisiraadios väljend:"Mälestus 90. aastatest on siiski ilus" aga sellega asi ainult piirdubki. Mõistad sa?

Aga ei mul on hea meel, et me ei käi väljas lihtsalt 40. minutit täis lükkamas ja mängime ka seal niihästi kui oskame.
Kuisjuures olin tänase mängu suhtes ikka enam kui kindel, et meie mehed tulevad küll jõulupakiga sealt tagasi, aga no näedsa:)
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: EuroCup

Postitus Postitas michaelEP »

marxx762 kirjutas:
Marcus kirjutas:Samas ei tasuks ka nüüd lolliks minna ja öelda, et kõik üllatusvõidud on mõttetud või mida iganes. Meie meeskonna reaalset seisu ja vahendeid arvestades tuleks iga võitu Eurocupil/VTBs hinnata, tähistada!
ei ma ei vaidlegi vastu. Tolle minu poolt välja öeldud lõigu autoriks peaks olema MichaelEP kui ma nüüd õigesti aru saan sellest mõttest siis... Mitte ei ole üllatusvõidud mõttetud vaid, et saaks öelda, et me oleme sammu edasi astunud(mida me oleme ka sel aastal muidugi teinud) peaksime suutma võita neid nn alumise otsa satse(meie lähimaid konkurente). St. et vähe kõrgemale sihtimiseks on meil see nn. "võidukohustus" teatud satside vastu mängides. Sest kui kõik 50-50 mängud sisse saad, siis oled vaatamata kahele-kolmele-neljale üllatusvõidule ikkagi tabeli viimasel real ja ongi kogu moos, lihtsalt nagu oli Kreisiraadios väljend:"Mälestus 90. aastatest on siiski ilus" aga sellega asi ainult piirdubki. Mõistad sa?

Aga ei mul on hea meel, et me ei käi väljas lihtsalt 40. minutit täis lükkamas ja mängime ka seal niihästi kui oskame.

Nii see mõte tõesti oli! Ja kahjuks tee või tina, aga turniiritabelit vaadates on olulisem võita Jenisseid ja Spartakeid, mitte Unicsit. Emotsionaalselt on kahtlemata ikka äge mõnele suurele ära panna!
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: EuroCup

Postitus Postitas marxx762 »

michaelEP kirjutas:
marxx762 kirjutas:
Marcus kirjutas:Samas ei tasuks ka nüüd lolliks minna ja öelda, et kõik üllatusvõidud on mõttetud või mida iganes. Meie meeskonna reaalset seisu ja vahendeid arvestades tuleks iga võitu Eurocupil/VTBs hinnata, tähistada!
ei ma ei vaidlegi vastu. Tolle minu poolt välja öeldud lõigu autoriks peaks olema MichaelEP kui ma nüüd õigesti aru saan sellest mõttest siis... Mitte ei ole üllatusvõidud mõttetud vaid, et saaks öelda, et me oleme sammu edasi astunud(mida me oleme ka sel aastal muidugi teinud) peaksime suutma võita neid nn alumise otsa satse(meie lähimaid konkurente). St. et vähe kõrgemale sihtimiseks on meil see nn. "võidukohustus" teatud satside vastu mängides. Sest kui kõik 50-50 mängud sisse saad, siis oled vaatamata kahele-kolmele-neljale üllatusvõidule ikkagi tabeli viimasel real ja ongi kogu moos, lihtsalt nagu oli Kreisiraadios väljend:"Mälestus 90. aastatest on siiski ilus" aga sellega asi ainult piirdubki. Mõistad sa?

Aga ei mul on hea meel, et me ei käi väljas lihtsalt 40. minutit täis lükkamas ja mängime ka seal niihästi kui oskame.

Nii see mõte tõesti oli! Ja kahjuks tee või tina, aga turniiritabelit vaadates on olulisem võita Jenisseid ja Spartakeid, mitte Unicsit. Emotsionaalselt on kahtlemata ikka äge mõnele suurele ära panna!
Seda unicsit võiks võtta kui boonust! aga loodame et ka need võidud tulevad. Igatahes, hetkel tundub, vähemalt praeguse hooaja valguses, et areng ja liikumine toimub selles suunas.
jyrgen
Kasutaja
Postitusi: 3686
Liitunud: 29 Mai 2007, 20:56
Asukoht: Anfield

Re: EuroCup

Postitus Postitas jyrgen »

Oleks 1-2 võitu rohkem saanud oleks isegi hinne 'hea' pannud eurocupile. Aga häbi ei pea tundma, 3 võitu pole üldse paha. Järgmine aasta uuesti loodetavasti.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: EuroCup

Postitus Postitas vaim564 »

Kui nüüd vaadata mäng mängu haaval, siis ei oleks edasipääs midagi väga ulmelist olnud - Haifa ja VEF kodus ning Skopje võõrsil ära võtta ideaalse õnnestumise korral. Kusjuures ma seda esitust üldse ei laida, aga arenguruumi oleks veelgi.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: EuroCup

Postitus Postitas michaelEP »

jyrgen kirjutas:Oleks 1-2 võitu rohkem saanud oleks isegi hinne 'hea' pannud eurocupile. Aga häbi ei pea tundma, 3 võitu pole üldse paha. Järgmine aasta uuesti loodetavasti.
Mina paneks juba praegu "hea". Reaalselt ju enen turniiri algust üle 2-3 võidu ei oodanudki. Oleks nüüd näiteks kodus Haifa ja võõrsil Skopje ära võetud, oleks hinne olnud "väga hea"
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: EuroCup

Postitus Postitas Kris »

http://www.ohtuleht.ee/557849/roomus-al ... htne-voita" onclick="window.open(this.href);return false;
Varrak Õhtulehes kirjutas:"Aga esinesime soliidselt ja jätsime märgi maha. Ei näe põhjust, miks meid peaks järgmisel aastal EuroCup'ilt kõrvale jäetama. Korraldus sujus, saal on meil hea, publikut jagus, kuigi võinuks olla veel rohkem. Kui Kalev/Cramo klubi majanduslikku rammu jagub, siis tahaks kindlasti uuesti EuroCup'il osaleda."
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: EuroCup

Postitus Postitas KalevRuus »

Häbisse kindlalt ei jäädud, kolm võitu on sellel tasemel tõesti mitte koolipoisi 3 vaid tubli 4 ehk "hea". Võimalik, et ideaalis võinuks pisut soodsama alagrupi korral ka edasi pääseda.
Samas on minu arust iva ka MichaelEP jutul, et kuna VTB on ülitugev sari niigi, võiks mõnes mõttes teine rahvusvaheline sari olla selline, kus oleks reaalsem variant ka näiteks nelja hulka jõuda. Ütleme, et kui Cramo oleks praegu Rocki asemel seisus kus vahegrupis ees ootamas Samaara, Gaz Metan ja Antwerpen, siis... ootaks ikka ilge huviga küll neid mänge. Võitude ja edasipääsu korral, mis oleks ju täiesti reaalne, tekkiks ehk ka midagi buumi taolist nagu aastaid tagasi, kui saku hall oli rahvast täis...
Aga arusaadav seegi, et vabatahtlikult nõrgemale astmele minekul oleks omad miinused ja mõelda tuleb suurelt.
Küllap on oluline seegi, et kossumeeskonna ülesehitamine pole päris nii nagu jõusaalis treenides lisad vaikselt raskusi juurde - eelmisel aastal tõstsid 100 kilo, tänavu 110, tulevasel aastal 120. Võib tulla valusaid tagasilööke. Praegu on enamus mehi teist aastat koos, kõik on Varraku sõnul töömehed ja meeskonnavaim on hea kuid see ei pruugi niimoodi jääda. Kui näiteks kolm-neli põhimeest peaksid lahkuma, oleks üsna loterii, kas ja kuidas uued mehed neid asendaksid. Eurocupis võiks tulemus olla ka 0:10.
Aga nagu öeldud, tubli saavutus kindlasti, et Eurocupil kolm võitu ära võeti.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: EuroCup

Postitus Postitas japs »

KalevRuus kirjutas:Häbisse kindlalt ei jäädud, kolm võitu on sellel tasemel tõesti mitte koolipoisi 3 vaid tubli 4 ehk "hea". Võimalik, et ideaalis võinuks pisut soodsama alagrupi korral ka edasi pääseda.
Samas on minu arust iva ka MichaelEP jutul, et kuna VTB on ülitugev sari niigi, võiks mõnes mõttes teine rahvusvaheline sari olla selline, kus oleks reaalsem variant ka näiteks nelja hulka jõuda. Ütleme, et kui Cramo oleks praegu Rocki asemel seisus kus vahegrupis ees ootamas Samaara, Gaz Metan ja Antwerpen, siis... ootaks ikka ilge huviga küll neid mänge. Võitude ja edasipääsu korral, mis oleks ju täiesti reaalne, tekkiks ehk ka midagi buumi taolist nagu aastaid tagasi, kui saku hall oli rahvast täis...
Aga arusaadav seegi, et vabatahtlikult nõrgemale astmele minekul oleks omad miinused ja mõelda tuleb suurelt.
Küllap on oluline seegi, et kossumeeskonna ülesehitamine pole päris nii nagu jõusaalis treenides lisad vaikselt raskusi juurde - eelmisel aastal tõstsid 100 kilo, tänavu 110, tulevasel aastal 120. Võib tulla valusaid tagasilööke. Praegu on enamus mehi teist aastat koos, kõik on Varraku sõnul töömehed ja meeskonnavaim on hea kuid see ei pruugi niimoodi jääda. Kui näiteks kolm-neli põhimeest peaksid lahkuma, oleks üsna loterii, kas ja kuidas uued mehed neid asendaksid. Eurocupis võiks tulemus olla ka 0:10.
Aga nagu öeldud, tubli saavutus kindlasti, et Eurocupil kolm võitu ära võeti.

3 võitu annab minujaoks tugeva 4 välja küll, 5 oleks saanud, kui kuskilt oleks 1 võit veel välja näpistatud. Edasipääsu oli ikka raske loota, selleks oleks pidanud kõik ideaalselt õnnestuma.
Ja postituse viimase osaga ka väga nõus. Järgmisel aasta kohta on palju küsimärke üleval ning suurimaks on minujaoks see, et eestlastest pealetulevaid uut taset pole eriti näha, sest oleme ausad Kalevi taseme tõus ei saa tulla mitte suuremast eelarvest vaid mängumeeste arengust. Lisaks veel seda, et kui algul arvasin, et järgmiseks aastal lahkuvad nii Elegar kui Bamba, siis selle aasta mängude juures pole Bamba lahkumine enam eriti kindel (st Kalev suudab talle täiesti konkurentsivõimelise pakkumise teha).
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: EuroCup

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Siin ongi see küsimus, et kui hooaja alguses oleks meile jäänud Arbet ja hiljem poleks lahkunud Skele ning alagrupp oleks olnud näiteks:
Besiktas Integral Forex Istanbul
Panionios Athens
Radnicki Kragujevac
Kalev/Cramo
Neptunas Klaipeda
Spartak Saint Petersburg
Kas sellisel juhul oleks mõistlik otsustada Eurochallenge kasuks? Pakun, et mitte. Sel hooajal oli lihtsalt omajagu ebaõnne nii loosimise, kui mängijate lahkumise näol.
Selles osas olen loomulikult nõus, et ilusad ja ajaloolised võidud hakkavad ära tüütama selles mõttes. et tahaks juba näha olulisi ja tähtsaid võite ehk siis selliseid, mis ka tabeliseisu kohalt midagi juurde annavad.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3604
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: EuroCup

Postitus Postitas Rix »

Paneks ka hea. Minu meelest on Haifa võit veel erilise tähtsusega, sest näidati iseloomu.
Kokkuvõttes edasipääs ikkagi ses alagrupis reaalne minu meelest ei olnud, kodus Vef ja Haifa mängudest üks oleks võinud ära tulla, sest juutide vastu ikkagi anti ise käest mitte vastane ei võtnud.

Eurocupi regioonideks tegemine muidugi muutis alagrupid suht ebavõrdseks nn lääne ja ida vahel, kahjuks sattus aga Cramole nn ida regioonis kõige raskem grupp ja seda suht konkurentsitult. Unics may go all the way, eks euroliigast pudenejad sega ka veel vett. Spartak, Vef ja Neptunas ei saanud veel VTB tiimidest edasi. Soomlased jäid ka välja, kuid said ühe võidu alagrupis rohkem kui Cramo (kergem grupp muidugi).
Elegar ja Vlad olid ikka selgelt neis mängudes pildil ja võivad päris korralikud lepingud selle põhjal saada.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: EuroCup

Postitus Postitas MEGA IRW »

3 võitu 10st, nagu 2007/08 Maticiga, ehk siis tolleaegse leveliga võrreldes nullis.

võrdluseks tollane roster: http://en.wikipedia.org/wiki/BC_Kalev/C ... #2007.2F08" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 708
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: EuroCup

Postitus Postitas BCKLV »

MEGA IRW kirjutas:3 võitu 10st, nagu 2007/08 Maticiga, ehk siis tolleaegse leveliga võrreldes nullis.

võrdluseks tollane roster: http://en.wikipedia.org/wiki/BC_Kalev/C ... #2007.2F08" onclick="window.open(this.href);return false;
Tollest nimekirjast on Frier ja Kedzo puudu, treeneripingilt tuli vast ka natuke rohkem know-howd.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: EuroCup

Postitus Postitas michaelEP »

MEGA IRW kirjutas:3 võitu 10st, nagu 2007/08 Maticiga, ehk siis tolleaegse leveliga võrreldes nullis.

võrdluseks tollane roster: http://en.wikipedia.org/wiki/BC_Kalev/C ... #2007.2F08" onclick="window.open(this.href);return false;
Aga roster oligi päris korralik ju! Kangur, Keerles, Arbet, Sokk, Kriisa (ikka paremate päevade Kriisa), Reed, Parmer, Kedzo, Jelic, Scott

Lisaks jäädi 2007-2008 aastal oma alagrupis viimaseks, seega päris nullis ikka ei ole
Vasta