Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 627
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vanafänn »

ok kirjutas: 20 Veebr 2024, 16:37 Kirves jääb ka vigastusele viidates mängudest eemale. Nüüd on 13 mängijat jäänud, üks tuleb veel kummakski mänguks välja praakida
Hermet ja Rosenthal/Suurorg on need mängijad vast.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4646
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

vanafänn kirjutas: 20 Veebr 2024, 18:25
ok kirjutas: 20 Veebr 2024, 16:37 Kirves jääb ka vigastusele viidates mängudest eemale. Nüüd on 13 mängijat jäänud, üks tuleb veel kummakski mänguks välja praakida
Hermet ja Rosenthal/Suurorg on need mängijad vast.
Kaheteistkümne hulka ei pruugi mahtuda hoopis Joonas Riismaa. Kui Konontšuk on number kolme kohal, siis emb-kumb, kas Raieste või Jõesaar (pigem Raieste) nihkub number kahe peale. Ja kui Kullamäed plaanitakse ka osaliselt SG positsioonil mängitada, siis emb-kumb, kas Riismaa või Jurkatamm (vähese mängupraktika tõttu pigem Riismaa) võib osutuda üleliigseks. Ma kindluse mõttes kaasaksin lõppvalikusse nii Suuroru kui Rosenthali. Parem olgu Küllamäele lisaks meeskonnas pigem kaks kui üks pallikäsitsejat.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Võimalik, et mõlemal mängul jääb erinev mängija välja, kuid mänguaja järgi pakuksin samuti pigem Riismaa kui Rosenthal või Suurorg, kes on mõlemad teinud hea hooaja ja suured minutid.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 627
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vanafänn »

Reis algas juba viperdustega- streigi tõttu pidi koondis öö veetma hoopis Frankfurdis ja hommikune trenn jääb ära.

https://sport.delfi.ee/artikkel/1202722 ... saksamaale
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4646
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Sellise mänguga, mida esimesel poolajal on näidatud, võiks pigem C-divisjonis ehk väikeriikide meistrivõistlustel pusida. Kohutav pick`n`roll kaitse ja täiesti ideetu rünnak. Mida nimekamaks lähevad meie mängijate klubid, seda vaevalisemaks näib muutuvat koondise mäng. Ja Toijala kaebleb taaskord, et mängijad ei pea kokkulepetest kinni.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 671
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas HypeBeast »

Tunnen, kuidas iga päevaga muutun üha enam NoName-i suguseks.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 726
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas NoName »

Join the dark side. Ma olin ka kunagi positiivne kui poisid noored olid.
Kasutaja avatar
AdornoBrothers
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 02 Sept 2021, 18:13

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas AdornoBrothers »

Seda on nii valus vaadata. Ma ostsin mängu vaatamiseks kaks õlut, mõlemad juba otsas. Tahaks nagu kedagi süüdistada aga ma ei ole kindel keda.. Jukkat? Mängijaid? Võibolla oleks koondisel vaja spordipsühholoogi? Äkki homme loeme Delfist et tervet meeskonda tabas mingi viirushaigus?

Minu meelest võiks proovida Suurorgu mängu tuua, võibolla tal on seda nooruslikku devil-may-care lähenemist, mis vähemalt natuke annaks meeskonnale kollektiivset enesekindlust.
The recent past always presents itself as if destroyed by catastrophes.
SopsuSõge
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09 Jaan 2024, 10:31

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas SopsuSõge »

Vana mantra, mehed ei ole vaimselt ette valmistatud, mängujoonist pole (patsutatakse rünnakul minna ja siis vise...).

Lisaks heale peatreenerile - ei ole ka vihast liidrit nagu selleks on teistel satsidel. Makedoonial siis Dmitrjevic - kes tõmbab väga suure fookuse ära... Selles mõttes, kuluks väga Drell ära ning ei oleks paha ka Kriisa. Aga selle taha ei saa pugeda...

Loodame, et poolajal mehed digimuutuvad.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4646
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Ehmatus üle elatud ja kohustuslik võit käes. Võib EM-iks sättima hakata, ehkki sellise mänguga nagu täna näidati, poleks seal midagi peale hakata. Kaitse oli teisel poolajal isegi hea, aga õnnestunud rünnakust saab rääkida vaid ühe veerandaja (kolmanda) kontekstis. Ja seda kõike meeskonna vastu, mille ridadesse kuulub vaid kaks tippliigade mängijat.

Võib vist tõdeda, et otsus panna Raieste mängu alguses Dimitrijevici katma, ei osutunud õigeks. Vastased said tänu sellele lendstardi. Rosenthal ja Riismaa said seevastu suurepäraselt Dimitrijevici katmisega hakkama. Rosenthal on minu silmis ka tänase mängu kaas-MVP Kotsari kõrval. Ta aitas meid hoida esimesel poolajal mängus ja näitas läbi kogu kohtumise väga head kaitset. Tunnustus ka kapten Venele, kes tabas viskeid murdehetkedel, ja Kulllamäele, kes tegi teisel poolajal kardinaalse kvaliteeditõusu ja mängis liidrile vääriliselt.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 627
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vanafänn »

Mis sinna EM-iks ikka valmistuda kui Makedooniaga teine mäng veel ees on?

Kohutavamast kohutavam mäng, absoluutselt ideetu ja nii ümmargune mäng et isegi Tallinna Kalev teeks silmad ette.

Ma olen alati Jukka toetaja olnud aga täna näitas järjekordselt ära, kuidas tal on võimatu ise pumbata tiim tahet täis ja rohkem peab see tiimi seest tulema.

For that, I'm out Jukka!

E: Võit on võit ja nokkida ikka ei saa!
Viimati muutis vanafänn, 23 Veebr 2024, 22:29, muudetud 1 kord kokku.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 726
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas NoName »

Positiivsest poolest, siis Kullamäe võttis ennast kokku, Kotsar peale vabavisete oli tubli. Nagu ka Jõesaar. Vene näitas, et kuulub endiselt koondisesse. Rosenthalil on kõvasti sisu. Ta tegi asju nagu mängis head kaitset ja organiseeris mängu. Ei teadnudki, et taolised asjad on meie tagamängijatele lubatud. Tass on jälle rohkem liikuma saanud. Üldplaanis oli vile minu arvates pigem meie vastu, aga tulime toime ja võit.

Negatiivsest küljest kõik muu. Mõni tüüp on ikka totaalses vabalanguses. Riismaa stagneerub, Treieri läbimurre jäi nähtavasti käeprobleemi taha. Konontšuk on igas mängus nagu elevant jääl. Raieste näitas samuti seda, mida ta ka Baskonia eest näitab. Tublid plaksutused ja ilus naeratus.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

See mäng näitas suuresti ära, et asja tegid ära need, kes saavad ka oma liigades piisavalt mänguaega. Selles mõttes oleks Suurorgu võinud katsetada just Makedoonia vastu, sest ta on enesekindluse kätte saanud ja oleks ehk rohkem ette võtnud + tema vastu nad poleks ilmselt osanud valmistuda. Rosenthali pealt oli selgesti näha, et oli ainus, kes tegutses efektiivselt Dmitrijevici vastu, samas kui Riismaa ja Raieste olid ebakindlad. Ma arvan, et isegi Hermeti kasutamine Treieri asemel oleks selles mängus rohkem edu toonud, Treieril viskevormi praegu pole. Jukkal olid mingid vanad mälestused, kuidas mehed on kunagi mänginud ja ei julgenud riskida. Aga sa pead lähtuma hetkevormist. Noh lõpuks ikkagi tuli ära. Rosenthal ja Vene suuresti tassisid ära, Kotsar ka, kui vabavisked välja jätta.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 627
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vanafänn »

vaim564 kirjutas: 23 Veebr 2024, 22:28 See mäng näitas suuresti ära, et asja tegid ära need, kes saavad ka oma liigades piisavalt mänguaega. Selles mõttes oleks Suurorgu võinud katsetada just Makedoonia vastu, sest ta on enesekindluse kätte saanud ja oleks ehk rohkem ette võtnud + tema vastu nad poleks ilmselt osanud valmistuda. Rosenthali pealt oli selgesti näha, et oli ainus, kes tegutses efektiivselt Dmitrijevici vastu, samas kui Riismaa ja Raieste olid ebakindlad. Ma arvan, et isegi Hermeti kasutamine Treieri asemel oleks selles mängus rohkem edu toonud, Treieril viskevormi praegu pole. Jukkal olid mingid vanad mälestused, kuidas mehed on kunagi mänginud ja ei julgenud riskida. Aga sa pead lähtuma hetkevormist. Noh lõpuks ikkagi tuli ära. Rosenthal ja Vene suuresti tassisid ära, Kotsar ka, kui vabavisked välja jätta.
Riismaa Dmitrijevici vastu oli üks parimaid asju kogu mängu jooksul. Leiti lõpuks keegi, kes suutis teda kaitses ka kimbutada. Raieste pehmelt öeldes sitt mäng tekitas küll pettumust.

E: unustasin ennist mainida, et poleks osanud end näha samas paadis Jorriga, aga Posti sugusest tagamängijast on selgelt puudu (tänase mängu põhjal)
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas marxx762 »

Väga palju emotsioone tekitanud mäng. Oluline et võit kätte saadi. Pärast katastroofilist esimest poolaega, kus me ei saanud absoluutselt oma rünnakut püsti, siis kolmandal juba tundus et nüüd läheb kogu mäng meile sobivas suunas ja enam raskusi ei teki, aga ikka tekkis. Ma julgen öelda, et meil pole korralikku puhast PG-d kes suudaks seda asja lõpuni orkestreerida ja panna pallid kogu mängu vältel õigetel hetkedel õigesse kohta.

Meid päästis see, et teisel poolajal me hakkasime veidi enam rünnakul kannatama ja olime rohkem valmis selleks mis täna Makedoonia kaitses meie vastu proovis. Veidi paremini saime oma asjad liikuma ja see lõi kohe ka tablool välja. Aga siiski liiga palju lolle eksimusi kaitses, realiseerimata vabakaid jätsid võimaluse vastastele.

Jäin veel mõtlema, et meil on paberil väga tummine nimekiri (vähemalt meie ajaloo mõistes), aga kui Kotsar välja jätta, siis tänases koondises on rohkem eredaid tegijaid pole, ala sellist persooni nagu on seda sommide Markanen või tänane Dimitrjevic makedoonlastel. See tingibki halval päeval olukorra, kus me peame piltlikult öeldes ka 12. mehe väljakule tooma, et äkki tema täna õnnestub. Õnneks või kahjuks täna Suurorgu siiski vaja ei läinud (sest siis tähendanuks see tol hetkel veel suuremas mudas olekut, et peatreener otsinuks pingilt järgmist optionit). Jah, teisel poolajal ei tulnud enam Raieste väljakule ja kogu rotatsioon tõmmati ühe mehe võrra koomale, aga kuna "halli massi" on piisavalt ning eradaid tegijaid üsna vähe, siis sellised keerulised mängude algused nagu täna, kus me lükkame esimese 8 minutiga 11 meest platsilt läbi võivad kõvemate vastaste puhul juba tähendada seda, et tablool on -20 ja enam me sealt välja ei uju. Pika jutu kokkuvõte, et selliseid kohtumisi tuleks mängida 8-9 mehega.
Vasta