Mängud Rakvere Tarvaga

Eesti meistriliigast ja karikavõistlustest
Mario
Kasutaja
Postitusi: 307
Liitunud: 13 Jaan 2009, 23:30

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas Mario »

KalevRuus kirjutas:Artikkel oli üsna vaoshoitud ja liialdusi ei näinud kuskilt. Samuti polnud mingist noorte "iseseisvusest" juttu. Ja kordan,et konkreestest Sõbra, Ruudu, Rapla poiste teemast ta kirjutas vaid mõne sõnaga. Enam-vähem niipakju, et põhjendada, miks ta loo üldse kirjutas.
Kuna ise kirjutad ,et oled noorem mees, siis teadmiseks, et Lipsu jutt vanadest aegadest ja toimunud muudatustest ongi sulatõsi. Ja see ei käi mitte verbaalsete väljendite vaid ka puhtalt trennitegemise kohta. Üks treener ütles mulle, et kui ta paneks peale kehva mängu poisid samamoodi füüsilist tegema nagu teda omal ajal, annaksid lapsevanemad ta halvemal juhul kohtusse, paremal juhul võtaksid oma võsukesed trennist ära. See on muidugi laiem teema ja üks Eesti korvpalli või spordi hädadest laiemalt.
Me loeks nagu erinevat artiklit. :) Nt seesama "individualismi ülistamine" on ju liialdatud väljend. Individualismi aktsepteerimine või heakskiit suure osa ühiskonna poolt oleks õige öelda, ülistamine tähendaks ekstreemset vaimustumist sellest a la heliloojad kirjutaksid hümne individualismile. Üldse on see sõna tüüpiline retoorikavõte millegi/kellegi mahategemiseks, analoogselt võiksin ma öelda, et Lips ülistab mängijate kallal vaimse ja füüsilise vägivalla tarvitamist - tegelikult ta aga lihtsalt aktsepteerib seda teatud juhtudel. Autorile selgelt ei meeldi tänapäevane suhtumine, ok, aga selliste liialduste teksti sisse pikkimine, et oma suhtumist õigustada, on labasevõitu.
Noorte iseseisvumine oli minu kokkuvõttev termin Lipsu kirjeldatud noorte suhtumise muutusele, kus treenereid ei aktsepteerita ja järgita enam puhtalt nende tiitli, vaid tegude ja sõnade järgi ja vajadusel julgetakse välja öelda oma arvamus.
Raplakaid mainis ta tõesti vaid korraks, aga selle paari reaga suutis ta neile omistada midagi, mida nad polnud teinud ega öelnud.

Niipalju tekstianalüüsist. Vana ja uue aja vastandumise koha pealt pakuks ma välja, et vanasti käidi vb trennis rohkem kohusetunde või saavutusvajaduse pärast, aga nüüd pigem, et mõnusalt sportides aega veeta (noorteklassidest muidugi jutt). Esimese variandiga ehk sobibivadki diktaatorlikud vahendid, aga teisega mitte kuidagi. Sõjaväekorra taandumine võib olla probleem tippsportlaste kasvatamise koha pealt, aga üldisele noorte spordiga tegelemisele aitab see ainult kaasa.
Täiskasvanute profitiimi koha pealt, no olgu, las treener teeb, mis tahab - mängija saab leevenduseks palka küsidaa või võib alati endale sobivama juhendamismetoodikaga meeskonna valida. Aga koondist ei saa mängija oma parema äranägemise järgi valida. Mehed tulevad kokku, et sisuliselt heategevuse korras ja vahel isegi oma karjääri ohustades oma maad esindada ja tänutäheks pannakse nad alluma mõnele inimesele, kelle arvates on mängijate igapäevane mõnitamine ja **** sõimamine üks vahva viis nende mängutaset tõsta. Siiski kannatatakse koondisetsükkel ilusti ära, mängitakse nii, kuidas suudetakse ja pärast antakse viisakalt riigi kossujuhtidele treeneri mittemotiveerivatest meetoditest teada, et need saaksid taolisi võimalikke probleeme tuleviku koondiste koostamisel arvesse võtta. Ja siis, selle asemel, et mängijatele kõige eest suur aitäh öelda ja kui kritiseerida, siis ainult oma taseme mitte välja mängimise eest, hüppavad paljud inimesed neile hoopis turja - kuidas nad küll julgesid Korvpalliliidule toimunust tagasidet anda ja oma tundeid ja arvamust avaldada, kuidas on võimalik, et neile ei meeldi enda mõnitamine? See on toimunud skandaali sürr pool minu jaoks.
Jah, olen kursis, et konkreetse Rapla poiste kirja taga olid nad ilmselt vaid osaliselt jne, aga ma avaldan praegu imestust selliste seisukohtade üle (nagu nt Lips), kus just seda peetakse taunimisväärseks, et mängijad üldse oma seisukohti välja ütlevad, Kossuliidule oma ekstreeneri vigadest teada annavad ja enda alandamist normaalsuseks ei pea.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas sequa »

Mario, jäta keerutamine, rapla PDde kirjas oli kõik kokku käkitud, mis üles leida andis - küll ei juhendavat, küll ei rääkivat minutilise ajal midagi. Nüüdseks on dokumentaalselt tõestatud, et Sõber nii juhendas kui andis minutilistel info edasi. Seega tegelesid Rapla PDd lihtsalt räige valetamisega. Sõimu alla saab panna ükskõik mida ja skautimine - no kuidas skaudid vastaseid, kes tulevad kokku max 2 kuud enne mänge ja kelle mängudest mingeid videosid pole võtta.

Oled ilmselt noorem generatsioon, ja viskud automaatselt "arvamusvabaduse" kaitsele, aga valetamisel ja tagasisidel on vahe. Ja praeguseks on selge, et Rapla PDd on mitmes asjas lihtsalt valetanud nagu eelpool juba mainitud. Seega võta seda arvesse nö kontekstina.

Ja antud tasemel pole tegemist "huviringiga" - koondis on selgelt tulemusele orienteeritud, seega "vahended ei valita", kui tulemust vaja. Ja see, et mehed "ei saa koondist valida" - on samuti demagoogia - keegi ei sunni koondise tegevusest osa võtma.

Ja ära tule mulle seletama, et Rapla PD-d kirjutasid peale pikki hingepiinasid kirjakese - Alvar Tiisler seletas säutsudes enam-vähem ära, seda võib uskuda, kuna Ruut on ka tegelikult seda kirjeldanud, natuke ähmasemalt, aga siiski. Pealegi selle "tagasiside" organiseeris Rapla juhtkond, mitte poisid ise (Ruudu enda sõnad)- kuhu ja mis eesmärgil, ei tea. Tundub, et poistele ei öeldudki, mis edasi juhtuma nende ankeetidega hakkab.

Ja veel üks asi: Sõbra pani pukki kossuliit, seega selle pärast peaks viha kandma kossuliidu peale, aga süüdistatakse asjas Sõpra. Taaskord idiootsus.

Miks ma nii tuliselt reageerin - lollusi ma ei kannata.
Viimati muutis sequa, 02 Nov 2013, 16:08, muudetud 2 korda kokku.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas vaim564 »

Enden on KL juhatuse liige, seetõttu peaks KL kuidagi nüüd asjasse sekkuma.
Ühelt poolt on otsus tehtud, karistus määratud ja case closed, aga teiselt poolt jätkub sõda vahendeid valimata ning avalikkust mobiliseerides, see ei ole normaalne.
Kogu juhtumi U-20 puudutava osa tagamaad on väga segased, k.a. kuivõrd Rapla p...d on üldse asjaga seotud ja mis seal lõpuks ikkagi toimus, k.a. see telesaate osa. Kui uskuda kirja, siis ei pea sina mitte telesaates valetama, s.t. valetanud on nad kas ühel kui teisel juhul ikkagi. Veidi hoiatav on see, et selline topeltmoraal tundub olevat vähemalt nooremale põlvkonnale täiesti aktsepteeritav.
Mario
Kasutaja
Postitusi: 307
Liitunud: 13 Jaan 2009, 23:30

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas Mario »

sequa kirjutas:Mario, jäta keerutamine, rapla PDde kirjas oli kõik kokku käkitud, mis üles leida andis - küll ei juhendavat, küll ei rääkivat minutilise ajal midagi. Nüüdseks on dokumentaalselt tõestatud, et Sõber nii juhendas kui andis minutilistel info edasi. Seega tegelesid Rapla PDd lihtsalt räige valetamisega. Sõimu alla saab panna ükskõik mida ja skautimine - no kuidas skaudid vastaseid, kes tulevad kokku max 2 kuud enne mänge ja kelle mängudest mingeid videosid pole võtta.

Oled ilmselt noorem generatsioon, ja viskud automaatselt "arvamusvabaduse" kaitsele, aga valetamisel ja tagasisidel on vahe. Ja praeguseks on selge, et Rapla PDd on mitmes asjas lihtsalt valetanud nagu eelpool juba mainitud. Seega võta seda arvesse nö kontekstina.

Ja antud tasemel pole tegemist "huviringiga" - koondis on selgelt tulemusele orienteeritud, seega "vahended ei valita", kui tulemust vaja. Ja see, et mehed "ei saa koondist valida" - on samuti demagoogia - keegi ei sunni koondise tegevusest osa võtma.

Ja ära tule mulle seletama, et Rapla PD-d kirjutasid peale pikki hingepiinasid kirjakese - Alvar Tiisler seletas säutsudes enam-vähem ära, seda võib uskuda, kuna Ruut on ka tegelikult seda kirjeldanud, natuke ähmasemalt, aga siiski.

Ja veel üks asi: Sõbra pani pukki kossuliit, seega selle pärast peaks viha kandma kossuliidu peale, aga süüdistatakse asjas Sõpra. Taaskord idiootsus.

Miks ma nii tuliselt reageerin - lollusi ma ei kannata.
Nagu ma oma eelmise posti viimase lausega ütlesin, siis siis polnud mu jutt arutelu teemal, kas raplakad valetasid või mis taustamotiivid neil võisid olla (sellest olen ma juba enne siin foorumis kribanud ja arvamust avaldanud, et nad ei ajanud seda asja ausalt, mitte nõustudes küll sinu seisukohaga, et poisid kõiges valetasid ja Sõber kõik õigesti tegi, eriti mänguks valmistumise ja taktikate osas). See on üks toimunud skandaali osa. Teine osa on see, et paljud inimesed, sh ajakirjanikud nägid probleemi juba puhtalt kirjas ja selle sisus endas, eeldades, et see oli siiras, ja seda seisukohta ma oma postituses kritiseerisingi.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas KalevRuus »

Pole sequale palju juurde lisada, nii on.
Ehk vaid niipalju, et see semiootiline juuksekarva lõhkiajamine sõna "ülistamine" ümber tundub natuke koomiline, nagu ka armsalt naivistlik lähenemine noortekoondise ja tolle kirja asjus. Meenub miskipärast ajakiri Vahitorn.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas KalevRuus »

Teine osa on see, et paljud inimesed, sh ajakirjanikud nägid probleemi juba puhtalt kirjas ja selle sisus endas, eeldades, et see oli siiras, ja seda seisukohta ma oma postituses kritiseerisingi.
See ongi probleem. Spordimehed panevad asjad platsil paika, mitte ei nuta kirjade vahendusel, kuidas keegi neile pahasti ütles.
Mario
Kasutaja
Postitusi: 307
Liitunud: 13 Jaan 2009, 23:30

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas Mario »

vaim564 kirjutas:Veidi hoiatav on see, et selline topeltmoraal tundub olevat vähemalt nooremale põlvkonnale täiesti aktsepteeritav.
No põlvkondi pole vähemalt selle koha pealt küll alust vastandada. Valetamist ja silmakirjalikkust leidub igal pool, Andres Sõber ise on esimene tõend sellele. Ja kui su arvamus topeltmoraali aktsepteeritavusest nooremas generatsioonis viitas ka minu kirja pandule, siis igaks juhuks ütlen veel - kõik rapla poiste ebaausad motiivid mõistan ma üheselt hukka.
Mario
Kasutaja
Postitusi: 307
Liitunud: 13 Jaan 2009, 23:30

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas Mario »

Uhh, ma pean ennast kordama hakkama. :) Ütlen jälle igaks juhuks, ma ei kaitse konkreetseid raplakaid ja ega nende tegevuse mustemat poolt, vaid põhimõtet ja hüpoteetilist siirast kirja, mida mu üllatuseks samuti paljud on hukka mõistnud.
Diskursuseanalüüs sõna "ülistamine" nagu ka väljendite "nutavad kirjade vahendusel", "pahasti ütles", "Rapla PD" osas näitab, et autor tahab sõnade valikuga näidata kunstlikult kellegi probleeme ja tegevust tobedana ning oli vastuseks su väitele, et Lipsu artiklis puudusid liialdused. Võrdle nt lauseid "mängijad soovisid, et neid koheldaks elementaarse respektiga, ja andsid seetõttu Korvpalliliidule tagasisidet, kus juhiti tähelepanu treeneri poolt tulevale mõnitavale käitumisele ja selle mõjule mängijatele" vs "Rapla PD-d tahtsid koondise juhtimises kaasa lüüa ja nutavad nüüd kirjade vahendusel, kuidas Sõber neile pahasti ütles". Viimase lause iga osa on pahatahtlik mängijate mustamine: PDjutt, nad ei nõudnud demokraatiat, nad ei nutnud ja nende probleem polnud tavaline pahasti ütlemine. Ma võin Sõbra Topeltmoraal on ka see, kui kellegi teise topeltmoraal hukka mõista, aga enda oma mitte. ;)

Spordimehed panevad spordiasju paika platsil, platsiväliseid asju platsiväliselt. Iga koondise, (iga organisatsiooni tegelikult) huvides on, et osapooled, sh mängijad annavad otsustajatele teada oma kogemusest, eriti negatiivsetest, et saadud info abil vajadusel muudatusi sisse viia. Praeguse skandaali arengud võivad viia selleni, et edaspidi ei juleta enam koondises tekkinud probleemidest rääkida ja vindutakse edasi, sest karistuseks on oht leida end homsest ajalehest pehmoks tembeldatuna. Nagu koolilaps, kes narrimise hirmus ei taha rääkida, et ta ei saa ainest aru või et teda kiusatakse ja kannatab muudkui edasi. Ehk siis skandaali pehmo-teema pole mitte ainult faktiliselt vale ja moraalses mõttes ebaõiglane, vaid ka praktiliselt koondist kahjustav.
xrip55
Kasutaja
Postitusi: 1443
Liitunud: 04 Mär 2008, 11:49

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas xrip55 »

Putko võttis asja ilusti kokku. Nende jaoks on asi lõppenud ja üks avaliku elu tegelane võiks ka rohkem tegeleda pirukate ahju panemisega ja väljavõtmisega.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas KalevRuus »

Diskursuseanalüüs sõna "ülistamine" nagu ka väljendite "nutavad kirjade vahendusel", "pahasti ütles", "Rapla PD" osas näitab, et autor tahab sõnade valikuga näidata kunstlikult kellegi probleeme ja tegevust tobedana ning oli vastuseks su väitele, et Lipsu artiklis puudusid liialdused.
Analüüs võiks näidata ka seda, et need tsitaadid kuuluvad erinevatele isikutele.
Jutt, et "edaspidi ei juleta enam koondises tekkinud probleemidest rääkida ja vindutakse edasi" jne on muidugi taas nii eluvõõras ja tragikoomiline heietamine, et paneb pead vangutama aga OK, ega ei peagi kõiges sama meelt olema.
surm
Kasutaja
Postitusi: 140
Liitunud: 18 Juun 2013, 14:03

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas surm »

Raadik võiks minna tarvasse, sest seal vaid 1 pikk mees ju.
Kasutaja avatar
Alex
Kasutaja
Postitusi: 4611
Liitunud: 26 Nov 2007, 02:26
Asukoht: Mustamäe

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas Alex »

.. nagu intekast võis arusaada siis need 11 mängijat kes pingil olid lähevad ka Hollandisse. Tänase põhjal keeruline neile edu ennustada samas egas ma pole ka Den Bosch' tegemistega kursis kuna nad paar aastat eemal olnud euro sarjadest.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3604
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas Rix »

Alex kirjutas:.. nagu intekast võis arusaada siis need 11 mängijat kes pingil olid lähevad ka Hollandisse. Tänase põhjal keeruline neile edu ennustada samas egas ma pole ka Den Bosch' tegemistega kursis kuna nad paar aastat eemal olnud euro sarjadest.
Loodetavalt päris pirukatena ahju ei panda.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
KalevForever
Kasutaja
Postitusi: 1145
Liitunud: 19 Juul 2007, 12:57

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas KalevForever »

Rix kirjutas:
Alex kirjutas:.. nagu intekast võis arusaada siis need 11 mängijat kes pingil olid lähevad ka Hollandisse. Tänase põhjal keeruline neile edu ennustada samas egas ma pole ka Den Bosch' tegemistega kursis kuna nad paar aastat eemal olnud euro sarjadest.
Loodetavalt päris pirukatena ahju ei panda.
Olematu mänguplaaniga, täiesti puuduliku eesliiniga Tarvas, võõrsil, Euroopas. Kui sealt alla 30 punktise kaotusega tagasi tullakse võiks päris rahul olla ma usun.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas vaim564 »

Hollandlaste eesliin pole väga võimas, neil on üks 213 kohalik ja teised on Keerlese masti mehed, aga neil on head viskajad ja kui Tarvas mängib kaitses nagu tavaliselt, siis pole midagi head loota. Tarvasel on tasemel olnud seni üksnes Gustas, Jenkins täidab ka oma koha ära, aga üksi läheb tal raskeks. Keerlese ja Laksa panusest sõltub palju, kas neil on viskepäev. Probleemseks võib saada just tagaliin. Ühest leedulasest on vähe. Saage pole sellist kasutegurit nagu hõbedameeskonnas suutnud näidata.
Vasta