BC Kalev/Cramo - TÜ/Rock [1.aprill] (3. play-off mäng)

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1706
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Postitus Postitas spartaklane »

ogalik112 kirjutas:loodan et enamvähem jääb kalevile sama koosseis-eriti loodan et N.Fox ära ei lähe! Kurb oli kaotust näha!
Tahaks väga loota ,et jääb sama koosseiS, kuid ma ei usu ,kardan ,et kui hooaeg lõpeb ja me mudaliigat ei võida ,mis arvestades praeguseid mänge on ka suht reaalne siis,tuleb klubis kindlasti suuri muutusi .
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas marxx762 »

Mängult tagasi.
Ei taha eriti mängust rääkida, aga mõned asjad, linehan hakkas liigapalju üritama, oleks pidanud ta korra pingile võtma. Ja kasutama kas Tanelit või Valmot mängujuhi kohal. Jubepalju jäi viskamata, saime ründelauda kiirrünnakuid, mille lahendused aga jätsid kõvasti soovida, Arbeti puu käsi ajab ka marru, mees saab vabalt visata ja no **** ei saa sisse, midagi ei ole teha. (Sorry Grex). mängu aeg hakkasin mõtlema et see eristabki euroopas olevaid NIMESID, meie ja teiste riigi palluritest, kui on open look siis ei saa eksida, aga meie omad eksivad(mitte ainult kalevi omad aga ka teiste klubide omad) samas kui need NIMED panevad need kohad ära. Lisaaeg oli juba omaette teema, rünnakut polnud ollagi, ikka väga ümmarguseks muutus rünnak lisaajal ja pigem surus rock meid ära lisaajal kui meie neid kaitses, Ja kui ikka korvialt sisse ei saa siis pole midagi teha.

Kokkuvõtteks, viha rocki vastu kasvas kordades.
Hetkel ei oskagi nagu kellegi/millegi ´peale pahane olla sest see vise mis tabas oli nii nagu ta oli, see ei old mänguline.
Tühjus&Kurbus on need sõnad millega hetke emotsiooni iseloomustada.
Kasutaja avatar
Alan
Kasutaja
Postitusi: 608
Liitunud: 13 Nov 2007, 23:09

Postitus Postitas Alan »

Georgi Sanikidze sai lõpupoole 2 viga kirja. Päris huvitav.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas marxx762 »

Olin peale mängu nii pettunud ja mõttesse vajunud et oleks Ussisool pauku pannud autoga, mingid idikad olid just seal kuhugi piirdesse sisse tõmmanud ja ma oleks tagant rekkale sisse sõitnud, õnneks läks kõik normaalselt.
Okei mode tegi ka off-topicut. Ärge pahandage
Mr. Aff
Kasutaja
Postitusi: 935
Liitunud: 27 Okt 2008, 19:15

Postitus Postitas Mr. Aff »

Vaatasin statti, silma hakkasid
a) Kalev 9 söötu vs Rock 17
b) Rocki 41 kolmest :rolleyes: vs 32 kahest.
c) Kalevi 22 ründelauda vs Rocki 16

Sellest joonistub üpris hästi välja tänane mäng, Kalevi meeletu individuaalne punnitus, üleolek lauas ja korvi all ning absoluutselt hullumeelne vabadelt positsioonidelt mööda uhamine.
Minu meelest oli see mäng mõlemapoolselt kõige madalam neist kolmest. Esimeses näitas Rock visadust ja Sanikidze murdis lõpus individuaalselt, teises purustas Kalev raudbetoonkaitsega aga see kolmas mäng - õudus kuubis nii ühelt kui teiselt poolt.
Mängu kaotusmomentideks olid 2 palli ärakinkimist Tsinnile IV veerandi alguses. Täiesti pohhuistlik lohakus Pace ja Keerlese poolt 2 korda järjest.
ning Foxi möödapandud layup korvi alt kiirrünnakust 5 punktises eduseisus 5 minti enne lõppu - ma pole Foxi näinud niukest lollust tegemas mitte üheski teises mängus. Ja muidugi Linehani MOST STUPID FOUL ever Kullamäe vastu 9 sekki enne lõppu pärast pallikaotust.
Viimati muutis Mr. Aff, 02 Apr 2009, 01:19, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas marxx762 »

Mr. Aff kirjutas:Ja muidugi Linehani MOST STUPID FOUL ever Kullamäe vastu 9 sekki enne lõppu pärast pallikaotust.
Ja kui oleks siis ära pandud oleksid paljud kritiseerinud eks miks ta viga ei teinud ?
Mr. Aff
Kasutaja
Postitusi: 935
Liitunud: 27 Okt 2008, 19:15

Postitus Postitas Mr. Aff »

Ei tea, mina ei oleks, loomulikult tagantjärgi on hea kritiseerida, mängus sõltub kõik sekundi murdosast, aga Linehan ei olnud täna tema ise kahjuks. Need IV veerandaja viimased rünnakud olid katastroof, rünnakumäng seisis nagu Eesti koondise halvimatel päevadel
ah vahet pole. tahaks et Vucinic tuleks mõnda saatesse nagu see TV4 tegi teisipäeva õhtul Salumetsa, Kuusmaa ja Liivakuga ning räägiks lahti oma selle hooaja otsused, mängijate head ja halvad küljed. mida ta on suutnud muuta paremaks ning mida ei ole, mis on lahti Arbetiga ja mis siis tema hinnangul ikkagi põhjustas selle ühe ülekaaluka võidu ning kaks nappi kaotust.
marxx762 kirjutas:
Mr. Aff kirjutas:Ja muidugi Linehani MOST STUPID FOUL ever Kullamäe vastu 9 sekki enne lõppu pärast pallikaotust.
Ja kui oleks siis ära pandud oleksid paljud kritiseerinud eks miks ta viga ei teinud ?
Viimati muutis Mr. Aff, 02 Apr 2009, 02:07, muudetud 1 kord kokku.
vabakutseline
Kasutaja
Postitusi: 1025
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:27

Postitus Postitas vabakutseline »

EI hakanud siis eile emotsiooni pealt kitjutama ja seepärast teen seda täna. Rock mängis enamvähem oma parima mängu sellel hooajal, kalev seevastu jäi oma mängust väga kaugele. Kalev oleks võinud mängu saatuse otsustada juba 4. veerandaja keskel, aga seda ei suudetud. N.Foxi ja k.Lyde korvi alt möödavisatud pallid on ikka nende meeste kohta lubamatud. Üleüldse ei saa ma aru, mis sai kalevi meeskondlikust mängust, mida laupäeval näidati. Enamus aega olid kõik üksiküritajad. 3.veerandaja algul hakkas kalevi meeskondlik mäng tulema, aga siis hakati 4. veerandaja algul jälle üksi punnitama. Kõige enam jäin ma rahule J.Pace panusega, kes samuti nagu teised üritas üksi, aga temas oli näha sellist võitluslikust ja oli näha, et tema tahab seda mängu võita. Lõpetuseks selgus see, et kedagi ei tohi lõpus vabaks jätta, isegi mitte centreid, oli näha et keskenduti kõikide pealevõtmisele, peale T.Beardi ja ta tabaski kolmese. Ma loodan, et kalev sai nüüd valusa õppetunni ja enam sellist viga ei korrata. Üldkokkuvõttes sai edasi parim meeskond, aga ma väga kahtles et poolvinaalist Rock edasi ei saa. Pelgalt just mängupildi osas jäädakse Rytasele ja Zalgirisele alla.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3604
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Postitus Postitas Rix »

Ausalt öeldes ei näe ma ka vajadust teema järele "mitme silmaga Rockile kott pähe tõmmatakse". Samasugust juttu räägiti ju kolmanda mängu eelgi. Tuleb üks mäng, näis. Võib-olla pole siinkohal õigust sõna võtta, ei pea ennast Kalevi hardcore fänniks, vaid pigem poolehoidjaks, (ja (Eesti) korvpalli fänniks ), kuid fännikultuuri juurde peaks kuuluma meeskonna toetamine selliste valusate momentide järel. Kuid vaadates ka siia foorumisse, ei ole meil tegu tihtipeale mitte Kalevi meeskonna fännidega, vaid mingit jaburat linnalahingut pidavate vihast pimestunud ususõduritega , kelle jaoks korvpall on vaid ettekääne tõestamaks, et ühed on "maakad", "rockipeded" jne. Fänni ei defineeri "teatud" võistkonna vihkamine, ning seeläbi selle suurima rivaali toetamine, vaid ikka vastupidi. Siin foorumis kargab aga üsna eredalt silma just vastupidine. Jah, eks ma natuke üldistan. Mingit jalgpallist pärit näiteid palun siin tooma mitte hakata, ei kannata need ei mastaape ega ajalugu välja. Siiski, minu vana vaidluskaaslase mr Affi emotsioone ma natuke mõistan, mänguanalüüsis panin ta minu arvates vägagi täppi, ja arvan ka ise, et Kalevile "sobib" Zalgiris rohkem, kuid selline teema, et "küll tartlaseid nüüd alandatakse" on liiga emotsioonidest kantud.

Tegu on Cramo foorumiga, seega oleks pigem mõtet teha teema "Quo vadis?". Võiks hakata natuke arutama, mis ootab ees sel hooajal ning mis saab järgmisest. Seda siis ühes teemas, ühes kohas, kust ei tohiks puududa ka senise kogu hooaja analüüs (jah, see pole veel läbi, aga siiski).

Ei tahaks ka halada, kuid kui võtta kogu senine hooaeg kokku, on järeldus, et nagu mängus, ka hooajal loevad ikkagi lõpuks mõned otsustavad momendid. Põhihoojaga keriti ootusi, millele järgnes kõva kainestav hoop vastu hambaid vanalt "vihavaenlaselt". Tartu ja Cramo vastasseisu selles seerias iseloomustabki minu meelest veidi poksifilmidest pärit kujund: vana, näguripäevi näinud, kuid kogemustega tiitlikaitsja, kelle karjäär läks ühtlaselt allamäge, võttis end otsustavaks matšiks kokku ja virutas viimases raundis sellise ootamatu paremsirge, et noor, andekas ja enesekindel tiitlipretendent lendas põrandale. Lõpptulemusena ei lugenud enne saavutatud mõned hiilgavad võidud midagi. Nüüd on kaks võimalust: üks, visata rätik ringi, või kaks, tõusta, tõmmata sõõm nuuskpiiritust, treenida, muuta taktikat, päästa väärikus. Sellega tehtaks ka hooaja üldmulje veidi paremaks.

Fännidele ja siinsetele foorumlastele veel: kui hakata kultiveerima mõtet, et hooaeg on juba läbi, mudaliiga ei loe midagi jne, siis ei ole tegu õigete fännidega, vaid ühepäevaliblikatega. Loodetavalt on tegu vaid esimeste emotsioonidega. Vaadates, mis maailmas ja Eestis toimub, viib rätiku ringi viskamine "fännide" poolt suure sammu lähemale sellele, et võistkond hääbub selle hooajaga. Nüüd on just see moment, kus tuleb seista seljad vastamisi ja hoida ühte, nagu Rummo luuletuses kunagi.
Viimati muutis Rix, 02 Apr 2009, 11:16, muudetud 1 kord kokku.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Mario
Kasutaja
Postitusi: 307
Liitunud: 13 Jaan 2009, 23:30

Postitus Postitas Mario »

Jagan su mõtteid, Rix! ;-)
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Postitus Postitas Demarr »

Tõesti oli Rix'ilt hea postitus.
Vaadates tagasi Balti liiga hooajale, siis tegelikult midagi väga koledat ju polnud. Põhihooaja suutsime lõpetada 3. kohal (otsepääs Final Fouri oli tegelikult ju oi kui lähedal) ning kuigi play-off'is jäi kirss tordi peale panemata Final Fouri saamise näol, olen vähemalt mina ikkagi Kalevi esitustega BBL'is rahul. Sel hooajal tekkis meil selline asi nagu stabiilsus - sõna mida Matici valitsemisajal just eriti kasutada ei saanud. Balti liigas oli meie ainus suur lagunemine võõrsil Baronsi vastu.
Play-off'is loevad mänguoskuste kõrval ka muud tegurid, näiteks närvid ning need meile lõppude-lõpuks saatuslikuks saidki. Järgmine hooaeg teeme loodetavasti vigade paranduse, kuigi juba käivad jutud järjekordsest Balti liiga formaadi muutmisest.

Nüüd tuleb nii mängijatel kui ka fännidel end rehabiliteerida ning järgmises mängus ühtsust näidata ja võidelda.
Eesti meistritiitli peame ära tooma.

PS!
Kui kasutaja ''zero0'' mainis, et Kalev peaks uue saali muretsema, siis tuli mul meelde, et kunagi (paar-kolm aastat tagasi) ju isegi oli plaan enda hall ehitada. Praeguse majandussurutise juures on see muidugi küll pigem ulme-valdkonda kuuluv.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Postitus Postitas nojah »

Ega pole muud öelda, kui, et kahju, et see korvpallihooaeg minu jaoks juba 1. aprillil otsa sai. Ega nüüd pole muud, kui sügist oodata, et kas koondis suudab mudaliigasse kukkumist vältida ja kuidas Kalev suudab järgmisel hooajal jätkata, palju raha on, keda suudetakse meeskonda osta jne. Rocki madistamised final 4 (oleks siis neil mingit reaalset shanssigi seal, aga nii Zalgiris kui Siauliai on neile teada ebamugavad vastased) ja kohaliku mudaliiga finaalid jätavad suures osas mind küll kahjuks külmaks.
Kasutaja avatar
martin
Kasutaja
Postitusi: 262
Liitunud: 22 Nov 2007, 09:39
Asukoht: Keila

Postitus Postitas martin »

aga väga ebareaalne on mõelda ikka, et kahe lisaajaga mängul visati kahe meeskonna peale 139 punkti... see ei ole ju normaalne korvpall.
Hendrik.
Kasutaja
Postitusi: 380
Liitunud: 05 Juun 2008, 23:37
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Hendrik. »

martin kirjutas:aga väga ebareaalne on mõelda ikka, et kahe lisaajaga mängul visati kahe meeskonna peale 139 punkti... see ei ole ju normaalne korvpall.
1 lisaaeg oli ju , :D
Tartu Rock!
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas marxx762 »

Lisaksin veel eelnevatele kommentaaridele seda et, kindlasi on kõigi pettumus väga suur, ka minu. Aga sellist hooaega polegi meil varem olnud kus võistkond näitab sellist tugevust ja stabiilsust ning just sellest tingituna olid lootused niivõrd kõrgele keritud. Oleks me nt. kuuendana play-offi pääsenud ja siis kaotanud oleks jutt hetkel natuke teine. Pean silmas seda, et nii natukene jäi puudu otse Final4 pääsemisest ja kõik pidasid Kalevit favoriidiks, kuid tuli kaotus Rocki vastu, kes üle kivide ja kändude suutis ennast murda kuue tugevama hulka, keegi ei taha leppida teadmisega, et terve hooaja hästi esinenud Kalev(kes oli ka rockiga kohtumise eel suurem favoriit) kaotas selle lahingu just sellise ime viske tagajärjel.
Suletud