Naiste koss

Kõik Eesti koondisega seonduv
Kasutaja avatar
Kalev4ever
Kasutaja
Postitusi: 2728
Liitunud: 28 Juun 2008, 19:03
Asukoht: Paide

Re: Naiste koss

Postitus Postitas Kalev4ever »

Paljud teist hetkel Läti naiskonna mänge VSB pealt vaatavad?
Minu meelest hästi sümpaatne sats neil. Täna just alistasid Rumeenia :)
Fear the prophet!
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Naiste koss

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Aga nagu ma aru sain ongi Rumeenia ainuke, kellest neil jõud üle käib.
Kasutaja avatar
Soho
Kasutaja
Postitusi: 2814
Liitunud: 11 Apr 2008, 20:55

Re: Naiste koss

Postitus Postitas Soho »

Praegu siis jälle EM käimas ja väga haaravas mängus , mis nägi küll kole välja , ag läks lisaajale :D alistas Läti valitseva Euroopa meistri Prantsusmaa :P
See Babkina ikka hull tibi :D 26 punni mingi 56-st või 57
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Naiste koss

Postitus Postitas Zog »

On siin kellelgi selle Levkoi ja Andersoni saaga kohta mingisugust infot või vähemasti mõtestatud seisukohta? Kogu see asi paistab veidi piinlik välja... Iseenesest on see mängija vastutus, et tal ei teki koonduse peatreeneriga konflikti, samas... kui nüüd lähtuda sellest, et Andersoni kriitika tõele vastab (nii, nagu ma sellest Basket TV ja mehhedeinuta vahendusel kuulnud olen, siis on küll pahasti. Tekib ka küsimus, et kas Eestis peale Levkoi teisi naiste treenereid ei olegi? Ma mäletan et juba siis kui ma pisike poisike olin oli nii, et iga kord kui ETV spordiuudiste saates räägitakse naiste kossust, jagab kommentaare treener Levkoi. Mulle jäi vahepeal silma, et Howard Frier on klubitreenerina päris hästi hakkama saanud... äkki tasuks tulevikus tema peale mõelda?
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Naiste koss

Postitus Postitas marxx762 »

Minul infot ei ole, küll on aga arvamus kogu senisest olukorrast.

Ütlen kohe alustuseks ära, et mina olen treeneri poolt. Kui koondise etteotsa on valitud treener kelle ülesandeks on kogu naiskonda juhendada niihästi kui ta oskab, siis on mängijate kohustuseks täita tema nõudmised/visiooni nii treeningul kui ka mängudes niihästi kui võimalik. Kuna koondise tase mängijates osas on üsnagi erinev, siis on just peatreeneril kohustus leida see kuldne kesktee moodustamaks antud materjalist võimalikult konkurentsivõimeline löögirusikas.

Toon näite, kui meestekoondis koosneks ainult KML mängijatest ning ainsaks välismängijaks oleks NBA-s palliv eestlane. Poleks ju mõeldav, et antud koondis hakkaks viljelema nba mängustiili, mis on ülimalt kiire ning füüsiline. See pole lihtsalt võimalik, kuna ülejäänud materjal jääb lihtsalt lahjaks. Sellisel juhul ongi treenerite ülesandeks panna antud seltskond mängima nii hästi kui võimalik, proovides sealjuures kätte saada ka nba mehe maksimaalne kasutegur.

Ei kujutaks ealeski ette koondise kõvemad mehed Kangur või Vene hakkaks avalikult sitta loopima, et Tiit on loll ja mängujoonis on kiviaegne ning lohisev. Sellist asja ei juhtuks vist kunagi, vähemalt mitte avalikuse ees. Kui mängija on jõudnud piisavalt kaugele oma klubikorvpalli tasemelt ning on meiemõttes "klassiga ning kogenud mängija," siis tahaks uskuda, et ta on igasmõttes profesionaal, seda nii suhtumiselt treeningutesse, treeneritesse, kaaslastesse ning käitub ka korrektselt meediaga. Avalikuse ees pesu pesemine ei tee kunagi asju paremaks. Ja kui eelpoolnimetatute asjade suhtes eksitakse, siis tähendab see minusilmis seda, et mängijal puudub austus kõigi teiste suhtes. Maakeeli öeldes- mats.

Eks igaüks oskab kogu eelneva jutu panna naistekoondise konteksti ning teha omad järeldused mõistmaks minu arvamust.
gasol2
Kasutaja
Postitusi: 1028
Liitunud: 06 Mai 2007, 11:12
Asukoht: Hiiumaa

Re: Naiste koss

Postitus Postitas gasol2 »

Ma olen suhteliselt kahepoole vahel oma arvamusega. Sellega olen ma nõus ,et mängujoonist tuleks muuta ja teha tänapäevasemaks. Naised saavad sellega hakkama küll ,sest Frieri all mängivad naised hoopis tänapäevasemat mängu ja seal ju ka Eesti koondislased. Minu silmis võikski Howard saada tulevikus naistekoondise treeneriks!
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Naiste koss

Postitus Postitas theundertaker »

Ma küsisin tema käest, et millal hakkad ja ta ütles, et veel ei ole õige aeg!
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Naiste koss

Postitus Postitas marxx762 »

Tänase päeva suurimat uudist polegi siin käsitletud, kõnekas, sest mingil määral näitab see kogu seda ettevõtmist ja üleüldist tähelepanu.
Nimelt siis andis Taltech teada, et nende naiskond paneb pillid kotti ja uuel hooajal enam ei jätkata. See jätab lageda taeva alla päris palju korvpallureid või oleks õigem öelda et need vähesedki kes meil mingitki taset omavad. Kuidas see mõjutab meie tulevikku ning rahvuskoondist - seda on keeruline hinnata. Üsna kindlalt võib väita et kasuks see kohe kindlasti ei tule.
Otseselt antud uudise raames kellelegi konkreetselt näpuga näidata ei ole ja iseküsimus on et kas sel ongi täna üldse mõtet kedagi otseselt süüdistada, sest olukorda see ei muuda. Küll aga sooviks ma "tervitada" kõiki asjapulkasid, kes on olnud EKL-is viimase kümnendi või veidi enama perioodi vältelt tööl. Aastate pikkune töö kannab edukalt vilja ning tänaseks on jõutud olukorda kus see vähenegi on suudetud piltlikult öeldes põhja ära lasta. Olgem ausad naiste korvpall pole olnud kunagi EKL-i prioriteet. Ma mõistan et EKL ei saa ise mängijaid toota, aga kui soovime olla tõsiselt võetav kossuriik siis peaks olema naiste korvpall sama oluline kui on seda meeste oma.

Kui jätta välja siin viimased 2-3 aastat mil naiste korvpalli arengu jms tegevuste eest vastutavaks isikuks kuulutati välja Kaarel Sibul, siis vähemalt mulle tundub, et on istutud käed taskus. Kogu prioriteet on läinud noormeestele ja meestele ning väga keerulist võrrandit (naiste korvpalli) pole viitsitud mingilgi kujul lahendada. Ma ei taha öelda, et EKL oleks pidanud kuidagi Taltechi võistkonda nui neljaks rahaliselt aitama, aga kui vaadata kasvõi sots meedias nimekamate korvpallurite postitusi, siis käib piltlikult öeldes ikka päris suur alaliidu kritiseerimine.

Oleks tehtud aastaid süsteemset tööd, et meil oleks ala kandepind laiem ning aastast aastasse tuleks peale kasvõi viisiku jagu mingitki taset omavaid korvpallureid - aga ei. Ma olen arvamusel, et raha pole hetkel primaarne ja peamine põhjus miks meil on ainult 1-2-3 klubi kõrgeimal tasemel olnud. Meil pole ikka mängijaid kellega antud tasemel mängida ja kui su liiga piirdub kahe kolme klubiga, siis mis on selle perspektiiv? Kajastatav kandepind on olematu ning enam kui lahja ja päeva lõpuks kellele sa seda müüd - väljund võimalikule toetajale puudub.

Kogu selle asja võtab hästi kokku Ausmaa lause: Info, et TalTech kaalub mitteosalemist, jõudis meieni küllaltki hilja,“ sõnas Ausmaa ja lisas: „Lõpuks pole alaliidul võimekust klubisid üleval pidada. Kontaktide ja kokkuviimistega saame aidata, aga info tuli tõesti üsna hilja. Ma ei kahtle, et TalTech oli toetajaid ja mängijaid terve suve otsinud, tööd tehti kõvasti. Tundub et koostöö on klubide ja liidu vahel "tihe". Sellises defitsiitses olukorras peaks olema igakülgne koostöö mitte mingid lollid vabandused.

Lõpetuseks, tahaks tegelikult EKL-i päris korralikult kritiseerida, aga kuna see pole naiste kossuga otseselt seotud siis, ei hakka sel teemal pikemalt peatuma. Kui hästi lühidalt seda teha, siis ütleks varasemaltki kõlanud lause, et suur hulk sealsest seltskonnast räägib tihtilugu põhjustest miks midagi ei saa, mitte sellest kuidas saaks. Väga low effort värk tundub see kõik olema, alustades ala "müümisest" lõpetades kogu asja kajastusega, kus kümme korda varem leiab uudised siit foorumist kui EKL-i enda kodukalt. Ses osas tuleb jalgpalli kiita, kes oskab üsna nigela tasemega produkti muuta märksa rohkem kajastatuks kui korvpall, kel on materjali ja produkti jms märksa enam käes.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Naiste koss

Postitus Postitas Drogba »

Sai sirvitud siin veidi naiste kõrgliiga kossu ajalugu. Ega seal väga üle 6 tiimi väga polegi olnud. Naistekoss on ikka tuginenud ülikoolidele. TLÜ, TTÜ ja Tartu. Lisaks Audentes/Noortekoondis ka enamasti kõrgliigas olnud. Siis veel pundid, kes on tulnud mõneks hooajaks Rapla, Keila jne. Mõned üksikud projektid veel, kus head mängijad kokkukoondati BC NikeWomen ja BC Star jne. Tüdrukud loobuvad kossust peale noorteklasse suuremal hulgal kui poisid ja eks seegi põhjus, miks mängijaid pole enam kõrgliiga jaoks. Saan aru, et TalTechi mängijad lootsid kossuliidu suuremale abile, et satsi veel kuidagi alles hoida paraku kossuliidul nii palju pappi pole nagu jalkaliidul, kes ülepoole kõrgliiga meeskondadest korralikult rahastab.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 449
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Naiste koss

Postitus Postitas JukuNoorem »

Just vaatasin üle ja ei Delfist ega Postimehest ei leidnud isegi mitte ühtegi viidet sellele uudisele.
gasol2
Kasutaja
Postitusi: 1028
Liitunud: 06 Mai 2007, 11:12
Asukoht: Hiiumaa

Re: Naiste koss

Postitus Postitas gasol2 »

Kossuliidul pigem rahadega nii kehva seis et nemad küll kedagi toetada ei saa pigem kotivad omasi noorteklubisi nii kuidas võimalik.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Naiste koss

Postitus Postitas marxx762 »

Delfis oli selle kohta uudislõik.
Jah liidul on rahaliselt keeruline ja tõstavad tasusid aga samas saavad jagada võimalike toetajate kontakte. Kas ma olen loll, aga kas ma ainult näen ses lauses väikest ebaloogilisust?
RK
Kasutaja
Postitusi: 1637
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Naiste koss

Postitus Postitas RK »

Tüdrukud said u16 EM il 4 hulka, eile võitsid Inglismaad veerandfinaalis 66-65 aga kus on uudis, vaikus :smash: ,isegi korvpalliliidu lehel vaikus, ausalt see on jama, korvpalliliidul on sitaks arenemisruumi
https://www.fiba.basketball/europe/u16b ... ab=round_B" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
AdornoBrothers
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 02 Sept 2021, 18:13

Re: Naiste koss

Postitus Postitas AdornoBrothers »

Minu meelest naiste international jalgpall on näidanud, et kui kajastada, siis inimestel tekib huvi. See kuidas hetkel Lääne maailmas elatakse kaasa naiste MM'ile ei oleks olnud ettekujutatav 10. aastat tagasi. Ehk väga nõus, hetkene seis on nõme. Vähemalt Korvpall24 mingil määral täidab seda auku - aga noh, nende funktsioon on veidi teistsugune.
The recent past always presents itself as if destroyed by catastrophes.
Vasta