BBL:Bc Kalev/Cramo vs Liepaja Lauvas 14.12.09

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
Kasutaja avatar
Alex
Kasutaja
Postitusi: 4611
Liitunud: 26 Nov 2007, 02:26
Asukoht: Mustamäe

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Liepaja Lauvas 14.12.09

Postitus Postitas Alex »

Pole siin kedagi kiita.Suht unine ja emotsioonitu kohtumine...Lauvase kolmesed? Mis see protsent neil lõpuks tuli?
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1706
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Liepaja Lauvas 14.12.09

Postitus Postitas spartaklane »

Nii, ma ka mängult tagasi,riskisin ja läksin ikkagi tänast mängu vaatama.Võit tuli ,see oli ainuke hea asi,tänases mängus.Mulle tundus ,et nii kui Veski sisse toodi hakkas mäng meil ka lagunema.Olen endiselt veendunud ,et korvialla on vaja kedagi juurde ,kuid seda jõudu ilmselt enam ei tule.
Kasutaja avatar
BigMac
Kasutaja
Postitusi: 1107
Liitunud: 18 Nov 2007, 16:48
Asukoht: Tallinn

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Liepaja Lauvas 14.12.09

Postitus Postitas BigMac »

Võit tuli , aga see oli mage mäng !'
Pole viimased aastad nii mannetut mängu näinudki
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Liepaja Lauvas 14.12.09

Postitus Postitas Egert »

Kalev sai ka Balti liiga rekordite raamatusse 100% vabavisete tabavusega. :D

Fisheril polnud täna kõige parem päev, visked lihtsalt ei läinud.
treze
Kasutaja
Postitusi: 57
Liitunud: 23 Nov 2009, 15:32
Kontakt:

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Liepaja Lauvas 14.12.09

Postitus Postitas treze »

Kohati on päris õnnetu vaadata, kuidas meeskond lihtsalt laguneb ja annab korraliku eduseisu käest ära. Samas on igas mängus paar eredamat hetke - tänase puhul siis Akognoni esitus. Teised algviisiku mängijad mängisid oma koha rahuldavalt välja. Alguses oli tunne nagu Kalev mängiks mõne meistriliiga tagumiseotsa klubiga - Lauvase poisid ei saanud üldse aru kus nad on ning, mida teevad. Samas ilus algus lagunes ka sama kiirelt.

Gert Dorbek koguaeg pingutab ja tahab, aga kuidagi ei tule seda mängu. Erik Dorbek on oma pallioskuse täielikult minetanud? Kunagi oli päris perspektiivikas mängumees, praegu suudab ainult kaitses korralikult pingutada - rünnak on väga nõrk. Veski tulek väljakule on umbes nagu Tivoli tuur - idee on hea, lootused ja ootused kõrgel (et ehk nüüd kurat seekord suudab üllatada ja visata paar ilusat punni + kaitses mehe eest seista), aga lõppeb alati samamoodi - ilusad 2 punni, aga see oli ka kõik. Korralik pardak oli Veski olekuga väljakul ja vahe sulas nagu kevadine lumi. Samas ei saa ainult teda selles süüdistada - teised mehed olid ka ikka väga peata olekus.

Kokkuvõttes suhteliselt kehv võit, aga samas võitjate üle kohut ei mõisteta. Martin Dorbekut oleks võinud ka paar minutit kasutada. Nagu Kangur ütles Sõbra kohta, et mees andis mulle siis mänguaega, kui poleks pidanud - samasugune olukord võiks toimida igas mängus, et Martin Dorbek saaks vähemalt paar minutit kirja. Miks? Tegemist on siiski ainsa normaalse tulevikulootusega, kellest võib veel midagi vormida.

Kurbas, Kajupank, Veski ja mineviku vormis Raadik on/olid ikka tõelised flopid. Aastast aastasse tassitakse neid lihtsalt kaasas, makstakse palka ja hoitakse lootuses, et äkki see hooaeg. Kahjuks "seda" hooaega pole tulnud ja ma ei näe ka, et tuleks. Kui meeskonnamäng on ehitatud 6-7 mehel, siis võiks jooksvalt kombinatsiooni Kurbas-Kajupank-Veski iga aastaselt vahetada ning proovida mõningaid teisi noori (noorte all pean silmas ikkagi mehi, kes on 20 +/- 1. Ma küll ei tea, kuidas hooaja vahel meeste liikumine toimub (mingisugused üleminekusummad? Leping tehtakse tavaliselt 1 hooajaks, peale mida peaks olema vaba liikumine), aga usun, et nii mõnigi TTÜ ja teiste meistriliiga satside noored põleksid võimalusest esineda Kalev/Cramo värvides. Aga see selleks.

Õnneks on meil treeneriduo olemas, kes teab minust paremini. Mis ma siin ikka targutan. :)
ShopShop.ee - mugav viis shoppamiseks! Adidas, Reebok, One & Yamaha ootavad! http://www.shopshop.ee
h00p
Kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 02 Dets 2009, 18:09

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Liepaja Lauvas 14.12.09

Postitus Postitas h00p »

Kuna ise ei jõudnud mängu vaatama, siis tänud ülevaate eest:)
vabakutseline
Kasutaja
Postitusi: 1025
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:27

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Liepaja Lauvas 14.12.09

Postitus Postitas vabakutseline »

Ma siin eile juurdlesin Veski mängu üle ja jõudsin sellisele arvamusele, kas siin ka natuke tõtt on ei tea. Nimelt olen ma lugenud mängijatest kes saavad noores eas välja ja kõrbevad seal täielikult läbi. Müürsepp sai noores eas välja, aga tema pidas nendele pingetele vastu ja tegi vägagi ilusat karjääri. Veski läks ju ka noores eas hispaaniasse mängima(esiliiga oli vist). Tema puhul võibki ta mängu pärssida asjaolu, et ta noores eas välismaale sai ja seal läbi põles. Ma eriti ei tahaks uskuda, et siis kui ta hispaaniasse läks näitas ta samasugust mängu.
Kasutaja avatar
TDK
Kasutaja
Postitusi: 1796
Liitunud: 30 Okt 2007, 19:50
Asukoht: Keila

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Liepaja Lauvas 14.12.09

Postitus Postitas TDK »

Minu meelest oli see Hispaania 3. liiga, aga sinu mõte jääb samaks, saan aru mida mõtled, aga ei oska seda kommenteerida.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Liepaja Lauvas 14.12.09

Postitus Postitas vaim564 »

Veski mängis küll kusagil Hispaania madalamas liigas. See esiliiga võistkond vist värbas ja komandeeris ta farmklubisse mängima. Ja nii kohutavalt noor ta nüüd ka polnud, mitu hooaega juba Eestis mänginud.
Tema puhul on olemas isegi võimed ja teataval määral isegi oskused. Trennis saavat kuuldavasti normaalselt hakkama ning paiguti tuleb isegi mängus hästi välja. Aga ta on äärmiselt ebakindel ja tundub, et ei oska mängu lugeda. Väljakut näeb jälle hästi, teinekord annab väga häid sööte ja vise korralik. Nõrk, peaaegu et olematu koht on korvialune mäng. Sama jama tegelikult Johnsonil, kui blokid ära jätta, oleksid nad üsna sama tüüpi ja sama taseme mängijad.
Samas arenevad pikad aeglaselt, kui Veski nüüd lähematel aastatel läbi ei põle ja mängukogemust saab, võib temast veel nelja-kusagil viie aasta pärast (siis on ta 27-28) korralik mängija saada. Kindlasti mitte NBA superstaar, aga Eesti/Balti liiga tasemel võiks olla arvestatav tegija.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Liepaja Lauvas 14.12.09

Postitus Postitas vaim564 »

Huvitav mängija on näiteks veel Erik Dorbek, kellel oli Ehitustööriista aegadel isegi päris korralik vise, aga nüüd on teinud läbi tõelise taandarengu ja kardab isegi korvi poole vaadata. Kõik need mängupausid ja pingilistumised, eks nad mingil hetkel avaldavad mõju.
Kasutaja avatar
Alex
Kasutaja
Postitusi: 4611
Liitunud: 26 Nov 2007, 02:26
Asukoht: Mustamäe

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Liepaja Lauvas 14.12.09

Postitus Postitas Alex »

Oskar ütleks Eriku kohta nii, et kui jumal puututab teda, siis viskab peale, aga ega ta jah suurt korvi suunas ei vaata...ja Ken kohta mainiks sedagi, mida ka meedias kirjutati...
"Mu kasutegur ei seisne ainult tehtud blokkides. Väidan, et iga bloki kohta tuleb veel kolm viset, mille vastane kulbi kartuses ebamugavast asendist teeb või sootuks sooritamata jätab. Ehk neli blokki tähendab 16 nurjaläinud rünnakut."
Selle tumeda tekstiga olen täiega nõus.Muidugi leidub ka erandeid...Näiteks Reed ei lasknud ennast koppadest häirida ja jätkas külma rahuga ta nina all mängimist ja sai lõpuks ka hakkama.
vabakutseline
Kasutaja
Postitusi: 1025
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:27

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Liepaja Lauvas 14.12.09

Postitus Postitas vabakutseline »

Alex kirjutas:Oskar ütleks Eriku kohta nii, et kui jumal puututab teda, siis viskab peale, aga ega ta jah suurt korvi suunas ei vaata...ja Ken kohta mainiks sedagi, mida ka meedias kirjutati...
"Mu kasutegur ei seisne ainult tehtud blokkides. Väidan, et iga bloki kohta tuleb veel kolm viset, mille vastane kulbi kartuses ebamugavast asendist teeb või sootuks sooritamata jätab. Ehk neli blokki tähendab 16 nurjaläinud rünnakut."
Selle tumeda tekstiga olen täiega nõus.Muidugi leidub ka erandeid...Näiteks Reed ei lasknud ennast koppadest häirida ja jätkas külma rahuga ta nina all mängimist ja sai lõpuks ka hakkama.
Ma pole küll seni tähele pannud, vastne jätaks bloki kartuses viskamata. Visete blokeerimises on ta tõesti hea kuid millegi pärast visatakse meile korvi alt ikkagi palju punkte. Veski ja Johnsoni erinevus seisneb ainult selles, et Jonhson oskab viskeid blokkida aga Veski mitte. Kaitses mängivad mõlemad kehvasti. No vb kas see, et Johnson on vähe enesekindlam kui Veski aga muudes asjades on kõik sama.
Kasutaja avatar
Alex
Kasutaja
Postitusi: 4611
Liitunud: 26 Nov 2007, 02:26
Asukoht: Mustamäe

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Liepaja Lauvas 14.12.09

Postitus Postitas Alex »

oi, ära jama.Väga tihti purjetakse korvialla, aga ikka tehakse sööt välja...Kõik oleneb vastasmängijast, kui tal on ikka ''balls'', siis ta läheb teeb üks-üks ära, aga neid mitte visatuid viskeid on palju olnud küll.

Mu mõte ei ole siin teda kiita, aga eks me peame lihtsalt see hooaeg leppima faktiga, et paremat pole saada olnud.
Kasutaja avatar
Kivipallur
Kasutaja
Postitusi: 488
Liitunud: 19 Mai 2009, 15:48

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Liepaja Lauvas 14.12.09

Postitus Postitas Kivipallur »

Johnson on tasemel mängija ,Veski mitte. Üks on oma parimas vormis mänginud NBAs ,teine Hispaania kolmandas liigas(või oli see viies liiga?) . Johnson ei ole küll väga suur skooritegija ja kaitses ka mitte väga tugev ,kuid minu arvates Veskiga teda küll võrrelda ei anna . Johnson ei pudista rünnakul palli ja kaitses palju enesekindlam(ilma selleta ta nii palju kulpe ei paneks). Tema "Parim enne" hakkab lihtsalt varsti läbi saama ning peaks saama rohkem mängus puhata ,kuid kuna tasemel vahetust pole ,siis ta peabki nii palju mängima .
Pilt
Kasutaja avatar
kasutaja123
Kasutaja
Postitusi: 1067
Liitunud: 04 Apr 2009, 13:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Liepaja Lauvas 14.12.09

Postitus Postitas kasutaja123 »

Johnsoni ütluse kohta veel niipalju, et kunagine NBA kopakunn Bill Russell ütles, et "the idea is not to block every shot; the idea is to make your opponent think that you MIGHT block every shot". See on täpselt see asi.
Suletud